wysokie sprzęgło

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ambresil
Klubowicz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 22 sty 2008 19:34
Lokalizacja: Podkarpacie

wysokie sprzęgło

12 lip 2008 17:50

Czy ktoś z szanownych Kolegów wie jak zmniejszyć " wysokie sprzęgło ",
przejechałem już 8 kkm i nie mogę się przyzwyczaić , sprzęgło zaczyna
brać bardzo wysoko ( nie chodzi mi o duży skok pedału ) .
Ceed I 1.6 DOHC
Ceed II1.4 DOHC

e2rdo
 

12 lip 2008 18:26


mziutek
 

12 lip 2008 22:16

e2rdo napisał(a):tak jest metoda na głodna
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php? ... ght=#30774


Metoda opisana w tym wątku daje tylko tyle, że niżej stopę unosisz, gdy zamierzasz wysprzęglić i nie naciskasz do samej podłogi - zmniejszasz jałowe ruchy a nie zmienia się wysokość pedału sprzęgła w jego roboczym zakresie.
Pożytek z tego zabiegu niewielki a w miarę zużywania elementów sprzęgła może skutkować albo zgrzytaniem w skrzyni
albo ślizganiem okładzin po zdjęciu nogi z pedału.

Mara
 

16 lip 2008 20:02

Ja mam ten sam problem.
Tyle, ze ja juz mam objaw taki, 2 i 3 juz dostaja po zebach bo nie wysprzegla sie dobrze. Myslalem, ze sam sobie to wyreguluje ale to juz nie maluch czy polonez :) gdzie na lince sie regulowalo :)

Szeryf
 

21 lip 2008 15:42

Jak to mowia w ASO "Trzeba sie przyzwyczaic". Ja po 15 tys. km co prawda nie zawsze ale dalej za pozno puszczam sprzeglo wzgledem gazu.

Mara
 

21 lip 2008 19:47

Byłem w serwisie w Zabrzu i powiedziano mi, że jest wszystko ok. Serwisant powiedział, że nie ma możliwości podciągnięcia sprzęgła jak to kiedyś robiło się na lince.
Dał mi do zrozumienia, że mam 7 lat gwarancji i mam tak jezdzic. Mimo, ze nie podoba mi sie takie zmienianie biegow.
Myślałem, ze lepiej dmuchac na zimne niz ma sie cos w koncu spieprzyc.
Zobacze jeszcze w innym serwisie, zobaczymy co powiedza.

adam08
 

21 lip 2008 22:01

Mara napisał(a):Byłem w serwisie w Zabrzu i powiedziano mi, że jest wszystko ok. Serwisant powiedział, że nie ma możliwości podciągnięcia sprzęgła jak to kiedyś robiło się na lince.
Dał mi do zrozumienia, że mam 7 lat gwarancji i mam tak jezdzic. Mimo, ze nie podoba mi sie takie zmienianie biegow.
Myślałem, ze lepiej dmuchac na zimne niz ma sie cos w koncu spieprzyc.
Zobacze jeszcze w innym serwisie, zobaczymy co powiedza.


teraz tak twierdzi, a co będzie gdy...
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php? ... sc&start=0 ?

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

21 lip 2008 22:07

W cee'dku nie ma tragedii ze sprzêg³em, zobaczcie co jest w Fiacie Punto. Tam, ¿eby wysprzêgliÌ trzeba ca³kiem podnieœÌ nogê i szarpanie zapewnione

e2rdo
 

22 lip 2008 16:33

oni zawsze dają do zrozumienia żeby się do nich z "pierdołami" nie przyjeżdżało bo im się nie chce, bądź się nie znają na tym ;)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 41 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl