hałasująca szyba w tylnim trójkącie...help!!!!!

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
jarek3345
 

hałasująca szyba w tylnim trójkącie...help!!!!!

30 maja 2008 17:00

Witam,

Mam problem z tylnią szyba w trójkącie, caly czas trzeszczy i stuka. W ASO Plazza na sadybie zbadali sprawe przekazali na slowacje. Kiedy przyszla odpowiedz pozytywna i rozebrali ta czesc okazalo sie ze szyba byla zle skrecona. Mimo tego dalejsz slysze halasy. Czy mieliscie taki problem jak sobie z tym poradzic?

AUTOR WĄTKU
adam
 

30 maja 2008 17:49

Opisz ten dźwięk, jaki wydaje ta szyba.

Ja odebrałem kilka dni temu SW i właśnie z tyłu słyszę ciągle jakieś trzeszczenie. Zaczyna mnie to coraz bardziej wkurzać. Od jakiegoś czasu śledzę wpisy na forum na temat stuków z bagażnika, ale wydaje mi się, że u mnie to jest to coś innego.
Nie mogę tego dokładnie namierzyć, ale wydaje się, że trzeszczenie dobiega z jednego ze słupków pomiędzy tymi trójkątnymi szybami z tyłu. Jutro mam zamiar zrobić test, wywalę wszystko z bagażnika i kogoś posadzę w środku do przysłuchiwania się gdzie dokładnie trzeszczy.

AUTOR WĄTKU
jarek3345
 

trzaski

31 maja 2008 13:08

dokładnie masz ten sam problem... jedz do ASO
Genralna przyczyna jest szyba w trojkacie ktora moze byc nie dokladnie skrecona. W tej czesci samochodu sa rowniez ukryte kable, roznego rodzaju laczenia wiec jezeli nie sa spiete rowniez halasuja.
Ja juz wiem ze to szyba w trojkacie, byla zle skrecona teraz przy okazji przegladu bede chcial ja wyminic ( przy mocnym nacisku wydaje taki sam dzwiek jak w trakcie jazdy) i rozebrac ta czesc aby sprawdz co jeszcze jest nie tak.

Absztyfikant
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 03 paź 2007 10:54
Lokalizacja: Zgierz

hałasująca szyba w tylnim trójkącie...help!!!!!

09 cze 2008 15:20

<span>adam</span> napisał(a):Ja odebrałem kilka dni temu SW i właśnie z tyłu słyszę ciągle jakieś trzeszczenie. Zaczyna mnie to coraz bardziej wkurzać. Od jakiegoś czasu śledzę wpisy na forum na temat stuków z bagażnika, ale wydaje mi się, że u mnie to jest to coś innego.
Nie mogę tego dokładnie namierzyć, ale wydaje się, że trzeszczenie dobiega z jednego ze słupków pomiędzy tymi trójkątnymi szybami z tyłu. Jutro mam zamiar zrobić test, wywalę wszystko z bagażnika i kogoś posadzę w środku do przysłuchiwania się gdzie dokładnie trzeszczy.


I jak wypadł test ?

AUTOR WĄTKU
adam
 

09 cze 2008 19:49

Z testów niewiele wyszło, bo ostatnio jestem strasznie zarobiony. Jedyne, co to udało mi się usadzić kogoś z tyłu przy okazji kilku jazd i ta osoba potwierdza, że odgłos dobiega gdzieś z okolic tych małych szybek, ale trudno namierzyć skąd.
Jak będę miał nadal natki nawał pracy to nie prędko się zbiorę na dokładne oględziny gdzie dokładnie trzeszczy, bo jakoś zawsze jak idę juz do samochodu to nie mam ani sekundy by cos grzebać i wyciągać z bagażnika wszystkie rupiecie.
Jedno, co mogę powiedzieć to, że jak samochód jest nagrzany to te trzaski są cichsze i albo się przyzwyczaiłem albo coraz mniej trzeszczy.

Jak nie zapomnę to sprawdzę czy te szybki pod naciskiem ręki generują jakieś trzaski. Wcześniej naciskałem okolice plastików na słupkach przy tych szybkach, ale nic się nie odzywało.

AUTOR WĄTKU
arturko
 

09 cze 2008 20:54

@adam
Też miałem trzeszczenie z tyłu. Dopiero po złapaniu gumy i wyjęciu zapasu musiałem coś inaczej poukładać w bagażniku i hałasy jak ręką odjął.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl