klimatronik kod błędu 35

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
soczek721307
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 lis 2020 16:48
Lokalizacja: szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2009, optimum +

klimatronik kod błędu 35

16 mar 2023 19:55

Witam,szukałem na forum wątku z kodami błędów klimatronika i przyznaję,że nic z tego nie kumam.Ostatnio wyczaiłem,że nadmuch ciepłego powietrza na twarz działa mocniej po stronie kierowcy a słabiej pasażera. Zrobiłem test błędów klimatronika i wyszło mi kod 35 poszperałem w necie i znalazłem coś takiego
Lista kodów
11- Czujnik temperatury wewnętrznej - otwarty obwód
12- Czujnik temperatury wewnętrznej – zwarcie w obwodzie
13- Czujnik temperatury otoczenia – otwarty obwód
14- Czujnik temperatury otoczenia – zwarcie w obwodzie
15- Czujnik temperatury [wody?] – otwarty obwód
16- Czujnik temperatury [wody?] – zwarcie w obwodzie
17- Czujnik parownika – otwarty obwód
18- Czujnik parownika – zwarcie w obwodzie
19- Sprzężenie zwrotne siłownika [Temp] – obwód [zwarcie] albo [otwarty]
20- Awaria siłownika [Temp]
21- Sprzężenie zwrotne siłownika w trybie [Vent] – obwód [zwarcie] albo [otwarty]
22- Awaria siłownika trybu [Vent]
25- Sprzężenie zwrotne siłownika dopływu powietrza – obwód [zwarcie] albo [otwarty]
26- Awaria siłownika dopływu powietrza
27- Czujnik AQS – otwarty [obwód]
28- Czujnik AQS - zwarcie [w obwodzie]
31- Awaria czujnika AQS
34- Sprzężenie zwrotne siłownika [podłogowego?] – obwód [zwarcie] albo [otwarty]
35- Awaria siłownika [podłogowego?]
36- Sprzężenie zwrotne siłownika DEF – obwód [zwarcie] albo [otwarty]
37- Awaria siłownika DE :welcome: Co to znaczy siłownik podłogowy?,który to? Aktuator? Czy ten sterujący kierunkiem nawiewu? Dodam,że nadmuch na nogi nie działa,powietrze leci na szybę,reszta w porządku. Ludzie piszą,że nagrzewnica zabita mułem i trzeba przepłukać układ,sam nie wiem od czego zacząć. Jeśli to aktuator, to dlaczego dmucha mimo wszystko ciepłe powietrze,tylko strefowo o różnej temperaturze? Gdyby nie działał ten siłownik,powietrze powinno być albo ciepłe albo zimne w zależności jak się zablokował a ja mam regulację ciepło-zimno tylko z różnym stopniem temperatury ciepłego powietrza pasażer-kierowca-proszę o jakieś rady jak to ugryżć.

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: klimatronik kod błędu 35

17 mar 2023 09:26

Tu masz bardzo szczegółowy opis. Są 3 siłowniki i jeden jest na nogi -floor

https://drive.google.com/file/d/14pK0k- ... p=drivesdk

AUTOR WĄTKU
soczek721307
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 lis 2020 16:48
Lokalizacja: szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2009, optimum +

Re: klimatronik kod błędu 35

17 mar 2023 13:00

Dzięki,popatrzę co i jak na spokojnie w domu.

AUTOR WĄTKU
soczek721307
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 lis 2020 16:48
Lokalizacja: szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2009, optimum +

Re: klimatronik kod błędu 35

17 mar 2023 19:17

Ok patrzę na ten schemat i widzę siłownik odpowiedzialny za błąd 35 tzn siłownik podłogowy, ale gdzie on jest zlokalizowany? To to ustrojstwo, do którego jest dostęp od strony pedału przyśpieszenia czy to od strony pasażera pod schowkiem? Jeśli to to od strony kierowcy to problemem nie jest chyba silniczek, tylko mechanizm którym on steruje bo nawiewy na szybę i twarz przełącza.Widziałem filmik na you tube gdzie gość zakłada gumkę na krzywkę ,żeby płynnie przechodziła we właściwe położenie-to oto chodzi czy są trzy osobne siłowniki na twarz,nogi i szybę i trzeba zmienić tylko ten uszkodzony,jeśli tak ,to gdzie on się znajduje? Właśnie znalazłem wpis z forum "Witam,
miałem ten problem u siebie - najpierw czasem nie działał nawiew na ręce/twarz, czasem za którymś razem. Jeździłem tak aż padło zupełnie czyli dmuchało gdzieś pod deskę, nigdzie konkretnie.
Byłem na diagnozie w serwisie Kia :lol: . Zapłaciłem 227 zł za kartkę z informacją że jest awaria nawiewu . Pan mi powiedział że trzeba rozbierać całą deskę i to kosztuje 1900 zł brutto + silniczki i niewiadomo co jeszcze. Za silniczki powiedzieli 1000 zł .. Poszedłem do mechanika który podjął się naprawy - zapłaciłem nie mało bo 950 zł ale ostatecznie trzeba było wymienić cały tunel powietrzny - urwało się mocowanie klapki i taki "popychacz". Silniczki były sprawne ale kupiłem na allegro taki tunel powietrzny z nagrzewnica i z silniczkami za 250 złotych. Nie ma opcji tego naprawić bez zdejmowania całej dechy. Naprawa też jest w sumie nieopłacalna chyba lepiej wymienić całą nagrzewnicę tylko trzeba odpinać klimę - dodatkowy koszt obsługi. (wliczony w to 950) Powodzenia i omijajcie aso bo to by tam kosztowało z 5000 tys :)" Z tego wpisu rozumiem,że ten siłownik od nawiewu na nogi znajduje się pod deską rozdzielczą,jęśli tak to sobie odpuszczam,bo koszt będzie ogromny a auto ma już swoje lata. Jeśli ktoś może podzielić się swoją opinią to bardzo proszę,chętnie poczytam co o tym myślicie a może z doświadczenia wiecie.

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: klimatronik kod błędu 35

17 mar 2023 20:07

Musisz zanurkować z obydwu stron z latarką i poszukać. Ja wymieniałem ten siłownik od strony pasażera i wyglądało mi że jest tam tylko jeden ale nie pamiętam dokładnie. Wymiana była prosta. W materiałach wszystkie 3 są pokazane jako w miarę dostępne. Rozkręcanie deski jest wykonalne ale warto najpierw poszukać podiagnozowac. Ja bym z tym na pewno do ASO nie trafił bo mam tak samo dwie ręce jak każdy mechanik w ASO i poradzę sobie z tym za free.

AUTOR WĄTKU
soczek721307
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 lis 2020 16:48
Lokalizacja: szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2009, optimum +

Re: klimatronik kod błędu 35

18 mar 2023 08:49

Dzięki za odpowiedź,zrobię tak jak mówisz najpierw jednak zrobię płukanie układu chłodzenia,wymienie płyn i zobaczę jak działa ten od strony pasażera,tam wydaje się lepszy dostęp jak od kierowcy,jeśli się okaże,że to jest to to super a jak nie to spróbuję ten drugi od kierowcy. Płukankę zrobię bo zrobiły mi się dwie strefy klimy,tzn od kierowcy grzeje mocniej jak z drugiej strony a płynu nie zmieniałem przez wiele lat przyznaję bez bicia . Jeszcze raz dzięki-pozdrawiam.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl