Mam nadzieję, że dobry dział

od listopada 2020 jestem posiadaczem Kia Ceed II Kombi 1.6 GDI wersja L+ dodatki. Rocznik samochodu 2016. Przebieg 58 000 km.
Samochód kupiony jako używany od pierwszego właściciela.
Jestem zadowolony z samochodu, jednak mam kilka pytań/wątpliwości.
1. Podstawowe pytanie to 7 letnia gwarancja; co jeszcze mogę na niej robić?
a) z tego co czytałem to na wiele komponentów gwarancja jest tylko 2/3 lata, na 7 lat są głównie blachy + ewentualnie to co nie zostało wymienione w warunkach?
b) żeby utrzymać gwarancję muszę robić raz w roku przegląd w ASO i pytanie jakie naprawy na pewno muszę robić w ASO by utrzymać gwarancję?
c) podobnie do pkt. powyżej: mam rysę parkingową na przednim zderzaku z prawej (ktoś obtarł i zwiał).
Rysa jest nie duża, ale czy żeby otrzymać potwierdzenie gwarancji, muszę to naprawić? A jeśli tak to w ASO czy gdziekolwiek?
2. Kluczyki: w instrukcji do samochodu jest napisane (rozdział 4 - str. 4), że numer kluczyków jest wybity na tabliczce kodowej zamocowanej do zestawu kluczyków. Czy ta tabliczka jest niezbędna? Nie otrzymałem jej od poprzedniego właściciela. Czy ścigać go o to?
3. Konserwacja podwozia. Czy by utrzymać gwarancję, usługa konserwacji podwozia może być wykonana tylko w ASO (pytanie właściwie do pkt. 1)?
4. Usterki/niedogodności
a) tylna kanapa. Jak wiadomo tylna kanapa składa się (dzielona) gdy potrzeba przewieźć długie ładunki w bagażniku. Po złożeniu (pozycja normalna do jazdy dla pasażerów) siedzisko kanapy bardzo słabo się trzyma spodu, te trzymacze są chyba wyrobione. Zgłaszałem to w ASO, ale bez skutku; stwierdzono, że "ten typ tak ma" i testowo pokazano mi zaczepy kanapy w stojącym Ceed w komisie przy ASO i tam ta kanapa też słabo się trzymała spodu, no ale lepiej niż w moim. No ale nie wiem czy jest jakaś szansa żeby to zrobić na gwarancji.
Miał ktoś taki problem? Jest jakiś sposób na to?
b) nie działa oświetlenie bagażnika. Żarówka sprawna (sprawdzałem), więc albo kable, zamek klapy? Czy takie usterki podlegają jeszcze gwarancji?
c) wycieraczki przednie tryb auto. Tryb ten działa nieprzewidywalnie wg mnie;czasem jadę, kropi tak, że szyba szybko jest mokra, a wycieraczki się nie włączają (pokrętło intensywności ustawione na maks.), a jak przełączę na na tryb 1 (niska prędkość wycieraczek) to ten tryb jest zbyt szybki na ww. opisane warunki pogodowe. Więc ten czasem niezałączający się auto jest irytujący. Czy to jest problem z czujnikiem deszczu?
d) raz musiałem dopompować przednie koło, ale czujnik ciśnienia się nie zapalił na kontrolce, po prostu sam zauważyłem bo ściągało przy hamowaniu.
Czy to oznacza uszkodzony czujnik?
Pozdrawiam
P.S. Może niektóre pytania wydają się trywialne, ale po prostu poprzednio jeździłem starym samochodem gdzie dawno było po gwarancji, a naprawy w ASO były już nieopłacalne/niewymagane, stąd mój brak doświadczenia w tym temacie.