jak jest wreszcie z tym tylnym zawieszeniem...

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

jak jest wreszcie z tym tylnym zawieszeniem...

02 lut 2008 22:20

... wymieni już ktoś amortyzatory i mu przestało pukać? Serwisy wiedzą już coś? A może ktoś wymienił i dalej stuka, bo też chyba coś takiego było. Coś temat ostatnio ucichł - zbieram dane, ponieważ niedługo będę się umawiał na przegląd i chciałbym wiedzieć, co się w temacie dzieje w świecie.

Acha - jeszcze jedna sprawa - Niemcy i Austriacy mają w swoich furkach ten sam problem - stuki w tylnym zwieszeniu. Dzisiaj jeden z użytkowników napisał, że zamontował nowy amortyzator i przestało stukać...

http://kia-board.de/forum/thread.php?threadid=14696&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=3

Aż mi się niedobrze robi jak sobie pomyślę, że będę musiał się użerać w serwisie i tłumaczyć, że coś stuka a nie powinno ..... a nikt /mechanicy/ tego nie będzie słyszał poza mną ....
Chociaż jest iskierka nadziei - jeszcze w swoim serwisie nie miałem problemów ... może będą chcieli pomóc ... :) :)

lemur
 

02 lut 2008 22:30

Jak nie będą słyszeli, to poproś na piśmie, że nie słyszą. Może wtedy jednak polepszy im się słuch :wink:

topic
 

jak jest wreszcie z tym tylnym zawieszeniem...

02 lut 2008 22:32

Jest problem z amortyzotorami z tyłu , tylko ze nie sprawdzisz tego jak samochod jest podniesiony a koła opuszczone , jedynie mozna sprawdzić jak jest na kanale, wtedy ruszaja amortyzatorem na boki zauwzysz luz i przy tym luzie stuka i to glosnio. Ale co na to serwis? :?

less
 

02 lut 2008 22:32

A tak a propos, to ta usterka dotyczy chyba tylko 5-drzwiówki, bo z SW chyba nikt takich problemów nie zgłaszał. No chyba że problem został poprawiony (po cihu i bez akcji serwisowej) w RM 2008

lemur
 

02 lut 2008 22:37

less napisał(a):A tak a propos, to ta usterka dotyczy chyba tylko 5-drzwiówki, bo z SW chyba nikt takich problemów nie zgłaszał. No chyba że problem został poprawiony (po cihu i bez akcji serwisowej) w RM 2008


Potwierdzam, całkiem możliwe że chodzi tylko o RM 2007.

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

02 lut 2008 22:43

w zasadzie jestem już przekonany, że to zawiecha stuka. rano było na ulicach sucho - jeździłem po kostce i stukało. wieczorem spadł deszcz - i przestało stukać. tak samo miałem w bravie. tam był wiecznie problem ze stukającym zawieszeniem. jak wybite były wahacze lub łączniki stabilizatora /ale jeszcze nie na maxa/ to właśnie w deszczowe dni przestawało hałasować. woda "smarowała" połączenia gumowe i metalowe i przez chwilę było cicho.

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

02 lut 2008 22:50

lemur napisał(a):Potwierdzam, całkiem możliwe że chodzi tylko o RM 2007.


A po jakim czasie to miałoby stukać? Czy od nowego stuka? Bo u mnie (SW RM2008) cisza, choć auto jeszcze tysiąca przejechanego nie ma.

W.

topic
 

jak jest wreszcie z tym tylnym zawieszeniem...

02 lut 2008 22:57

mi stuka od początku r2007

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

02 lut 2008 23:10

a ja na początku jakoś tego nie zauważyłem - myślę, że nałożyły się na siebie dwa źródła stuków - latający na gumie tłumik oraz ten nieszczęsny amortyzator. tłuczenie się tłumika zagłusza w pewnym sensie stuki wywoływane przez amorki - słychać wyraźnie prawy tył. po zainstalowaniu opaski na haku, na którym wisi tłumik - nie słychać już "prawego tyłu" - teraz stuki wyraźnie są z tyłu (ale nie można już stwierdzić, że po prawej)

lemur
 

02 lut 2008 23:17

Ja mam na koncie 12kkm i cisza (SW RM 2008)
BTW, SW RM 2007 w ogóle nie zdążyli wyprodukować - od razu był 2008 :wink:

topic
 

jak jest wreszcie z tym tylnym zawieszeniem...

02 lut 2008 23:19

Z tego co sie orientuje SW maja inne amorki

darecky
 

03 lut 2008 10:56

Ja w wersji pro ceed też nie zauważyłem żadnych dziwnych dzwięków w zawiasach.

Romek
 

03 lut 2008 11:39

W moim Ceed 1.6 takze stuka z tylu z prawej strony.Bylem z tym w serwisie i nie znalezli przyczyny,sugerowalem ze to moze byc zawieszenie tlumika i nic.Kieddy tyl auta jest obciazony przestaje stukac.Najbardziej stuka gdy jest mroz.

vitaras
 

03 lut 2008 11:54

Kto z kolegów jeżdzi na 17" ? o ile dobrze doczytałem na GSW to dla tej średnicy są amorki o innym skoku. Ciekawe czy też występuje ten problem.

tede_w
 

03 lut 2008 13:47

Ja mam samochód z maja 2007 , 1.4 benzyna Comfort + ,przejechane 16,5tyś km i nie słyszę żadnych stuków.Jedynie jak jadę po nierównej drodze to słychać jak stuka półka od bagażnika...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6553
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

03 lut 2008 16:28

U mnie nadal brak stuków z prawego tyłu - i akurat tym się nie martwię :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

03 lut 2008 18:06

właśnie przeczytałem na niemiecko/austriackim forum, że tamtejsze serwisy otrzymały "wewnętrzną" informację o partii wadliwych amortyzatorów, które będą wymieniane w ramach gwarancji - może do nas też dojdzie....

topic
 

jak jest wreszcie z tym tylnym zawieszeniem...

03 lut 2008 18:45

Jutro jadę do serwisu wiec wspomne im o tym problemie ze stukami co mnie dręczą :evil: , Jak podeście bedzie negatywne, zakupie nowe amorki a stare weznę na badanie i zobaczymy :? , chociaż 480zł za sztuke to troche kaski jest. :cry:

sevi
 

04 lut 2008 11:10

tede_w napisał(a):Ja mam samochód z maja 2007 , 1.4 benzyna Comfort + ,przejechane 16,5tyś km i nie słyszę żadnych stuków.Jedynie jak jadę po nierównej drodze to słychać jak stuka półka od bagażnika...




No ja mam model dwa miesiące młodszy i stuków brak :)

topic
 

jak jest wreszcie z tym tylnym zawieszeniem...

04 lut 2008 11:27

Jak na złość dzisiaj nic nie stuka amorki wyszly na przyrządach jak marzenie więc temat sobie daruje narazie. :oops:

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl