Nowy cee'd i jego usterki

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

Re: Nowy cee'd i jego usterki

20 sty 2010 18:10

Wojtas napisał(a):Wojtek szkoda że nie wziałes motoru 1.6 w fl-u - miałbyś święto przynajmniej w kwestii silnika.


Nam wystarczy 1,4

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Nowy cee'd i jego usterki

20 sty 2010 21:20

Cześć. A czy zasięgałeś informacji jakiego rodzaju jest ta usterka, bo to bardzo dziwne że wyciek oleju eliminuje motor. No chyba że jest tam jakieś pęknięcie. A patrząc na Twoją sytuację to jest mi przykro że ta zła passa trwa dalej. Moim zdaniem ta usterka jeżeli mamy wybrać z dwojga złego niesie za sobą mniej skutków ubocznych. Do tej pory usterki silnika które podlegały wymianie to jest 2.0 CRDI w którym dochodzi do zatarcia silnika na trzecim cylindrze. Jest to spowodowane złym oczyszczaniem kanałów z opiłków w czasie procesu technologicznego. Dzieje się to tylko w pierwszych tysiącach przejechanych 1000-2000 km. Ale tam bez zająknięcia fabryka wymienia. Sprawa jest na tyle trudna że nawet TVN Turbo nie pomoże bo problem nie dotyczy KMP. A w książce gwarancyjnej są dość dziwne zapisy. Na pewno będą się bronić rękami i nogami przed wymianą. Pozdrawiam.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

Re: Nowy cee'd i jego usterki

20 sty 2010 22:23

Sytuacja jest bardzo dynamiczna - teraz już wymyślili że to był wyciek ze skrzyni biegów i że nie trzeba wymieniać silnika ball

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

Re: Nowy cee'd i jego usterki

20 sty 2010 22:32

To może potrzeba jakiegoś niezależnego rzeczoznawcę ?

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Nowy cee'd i jego usterki

21 sty 2010 07:47

Zeli napisał(a):Sytuacja jest bardzo dynamiczna - teraz już wymyślili że to był wyciek ze skrzyni biegów i że nie trzeba wymieniać silnika ball

Albo serwis do bani i nie potrafi sobie poradzić z usterką albo fabryka próbuje coś kombinować żeby nie wymieniać silnika, pewnie by zwolnili Koreance dyrektora.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Nowy cee'd i jego usterki

21 sty 2010 09:02

Uważam że powinieneś powołać niezależnego rzeczoznawcę, który to określi stopień uszkodzonych części. A biorąc pod uwagę fakt że wywracają kota do góry ogonem i wycofują się z wymiany może tu chodzić właśnie o dużą kasę jaką by kia straciła. Tylko chyba zapomnieli że w te klocki jesteś całkiem dobry bo znasz temat. Sądzę że dlatego serwis taką podjął pierwszą decyzję. Bo tak na prawdę to oni muszą naprawić a śmietanka przypina sobie medale za wysokość sprzedaży. Nie czekaj tylko zamów rzeczoznawcę bo jak zaczną naprawiać pokleją silikonami to już nie poznasz prawdziwej usterki do następnego razu. Ty masz jeździć i cieszyć się autem a nie tracić kasę na telefony. A tak na prawdę nie skutek jest istotny ale przyczyna a tu może się okazać jakaś wada materiałowa, dlatego podjęli początkowo taką decyzję.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Nowy cee'd i jego usterki

21 sty 2010 10:28

KMP jest bardzo dobre w unikaniu zobowiązań wynikających z gwarancji. Niestety odczułem we własnym portfelu.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Nowy cee'd i jego usterki

21 sty 2010 11:26

mjrPit napisał(a):
Zeli napisał(a):Sytuacja jest bardzo dynamiczna - teraz już wymyślili że to był wyciek ze skrzyni biegów i że nie trzeba wymieniać silnika ball

Albo serwis do bani i nie potrafi sobie poradzić z usterką albo fabryka próbuje coś kombinować żeby nie wymieniać silnika, pewnie by zwolnili Koreance dyrektora.


Tego pierwszego jestem pewien.
Z modułem BCM się bujałem z RM F przez ponad rok

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

Re: Nowy cee'd i jego usterki

21 sty 2010 13:17

Też wydaje mi się bardzo dziwna ta zmiana decyzji, ale ewentualne zatajenie prawy raczej na niewiele się zda, bo przecież za chwilę znowu da o sobie znać usterka jeśli pozostanie nie usunięta, więc na razie nie będziemy robić gwałtownych ruchów niech naprawiają jak uważają że doszli do sedna sprawy.

AUTOR WĄTKU
madmax
 

Re: Nowy cee'd i jego usterki

21 sty 2010 23:42

Zeli napisał(a):Też wydaje mi się bardzo dziwna ta zmiana decyzji, ale ewentualne zatajenie prawy raczej na niewiele się zda, bo przecież za chwilę znowu da o sobie znać usterka jeśli pozostanie nie usunięta, więc na razie nie będziemy robić gwałtownych ruchów niech naprawiają jak uważają że doszli do sedna sprawy.

Witaj Zeli, nie jestem ekspertem w sprawach gwarancji, ale miałem do czynienia z serwisem VW w Łodzi (Idczak), w której to firmie wywalczyłem zwrot auta zakupionego wcześniej u nich. Jesli mogę coś poradzić, to zażądaj na piśmie odpowiedzi co stwierdzono w Twoim aucie i jak zamierzają usunąć stwierdzoną wadę. Bez tego Twój prawnik nie będzie mógł określić, czy w kategoriach prawnych wada jest wadą istotną. Piszę o prawniku, ponieważ wydaje mi się, że bez pomocy fachowca, który specjalizuje się w sprawach motoryzacyjnych możesz coś przeoczyć (łącznie z terminem!). I nie chodzi tu o tzw. straszenie sądem. Masz rację, że wykonywanie gwałtownych ruchów jest bez sensu, bo wszystko co robisz, musi mieć UMOCOWANIE PRAWNE! Spokojem i wytrwałością załatwisz sprawę lepiej, tak więc nie daj się ponieść niepotrzebnym emocjom. Myślę, że wytrwałości Tobie akurat nie brakuje i sprawę załatwisz po swojej myśli.
Pzdr serdecznie z Łodzi

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

Re: Nowy cee'd i jego usterki

22 sty 2010 23:05

Autko odebrane :D
Wymieniono wał sprzęgłowy, pierścień uszczelniający i sprzęgło, uzupełniono olej w skrzyni.
Przyczyną wycieku oleju ze skrzyni był pierścień uszczelniający (simering), olej przedostał się do sprzęgła.
Podejrzenie o uszkodzeniu silnika wynikało z zabrudzenia korpusu olejem rozbryzgiwanym przez sprzęgło.
Usterka w sumie niewielka, ale oczywiście "pierwsza jaka zdarzyła się w tym serwisie w Cee'dzie".
Teraz nic nie pozostało jak tylko cieszyć się dalej samochodem.
Zastanawiam się tylko jak dużo oleju wyciekło ze skrzyni i czy nie będzie ta usterka miała wpływu na dalszą eksploatację skrzyni...

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Nowy cee'd i jego usterki

22 sty 2010 23:09

Zeli napisał(a):Zastanawiam się tylko jak dużo oleju wyciekło ze skrzyni i czy nie będzie ta usterka miała wpływu na dalszą eksploatację skrzyni...


Obstawiam że nie będzie miała. Teraz życzę tylko radości z eksploatacji - jeśli masz jeszcze siły się cieszyć ( myślę że tak :wink: )
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
soko
 

Re: Nowy cee'd i jego usterki

24 sty 2010 10:31

to co czytam na tym forum - z jednej strony radosc - z drugiej dość częste usterki, szybkie zużywanie się np. tarcz - każe poważnie mi się zastanowić nad kupnem ceed`a... :(

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: Nowy cee'd i jego usterki

24 sty 2010 11:17

soko napisał(a): szybkie zużywanie się np. tarcz


Gdzie ty kolego słyszałeś o szybko zużywających się tarczach. Jeśli przykładem ma być przebieg 75kkm (jak na razie jeden przypadek) to nie pasuje mi tu słowa szybko. Szybko to by było tak do 30kkm. A takie przebiegi zdarzają się u konkurencji. I nie są to jednostkowe przypadki.

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Nowy cee'd i jego usterki

24 sty 2010 11:21

soko napisał(a):... każe poważnie mi się zastanowić nad kupnem ceed`a... :(

Plus ta genialna 7letnia gwarancja na pstryk koniu jeździ. To tak z mojego doświadczenia.

AUTOR WĄTKU
soko
 

Re: Nowy cee'd i jego usterki

24 sty 2010 12:23

dankat: sąsiedni post
jumko: moge Cie prosić o rozwinięcie wypowiedzi? czy dobrze rozumiem, że 7 lat to można między bajki wsadzić (wiem wiem 7 lat albo kilometry) ale czy to aby nie "chłyt" marketingowy?

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Nowy cee'd i jego usterki

24 sty 2010 15:48

soko napisał(a):to co czytam na tym forum - z jednej strony radosc - z drugiej dość częste usterki, szybkie zużywanie się np. tarcz - każe poważnie mi się zastanowić nad kupnem ceed`a...


A jakie częste usterki - możesz mi je wymienić?

kolega jumko jest doświadczony i trzeba mocno filtrować jego wypowiedzi. Ma problemy z ceedem, ale jest jedną z kilku nielicznych osób, które narzekają na auto u nas - współczuję mu, ale kupno auta uznanej marki nie gwarantuje zakupu bezwaryjnego egzemplarza. Wejdz na forum innej marki - poczytasz to samo. W tej chwili większość wyrobów (włącznie z samochodami niestety) projektują KSIĘGOWI - przykładów jest wiele (a co mi tam: Opel zaoszczedził swojego czasu 1 EURO na pierścieniu przy baku, efekt --> pożary aut i akcja serwisowa, FIAT - 0,5 mln aut z wadą konstrukcyjną? TOYOTA - ile to aut wycofują z USA - 2,5 MLN??)

Gwarancja - wszystkie naprawy były robione w ramach gwarancji i nie było z tym problemów. Trochę może dobić czas oczekiwania na części w niektórych przypadkach, ale mi się udało przez to przeskoczyć. Poziom serwisu może trochę męczyć, ale możesz mi wierzyć lub nie - KMP mocno się wzięła do roboty, ale na efekty trzeba będzie jeszcze poczekać trochę.

ceedem 1 przejechalem ponad 70 tysiecy km w 2 lata - nie narzekam. Kupiłem kolejnego (już FL), narazie najechałem 7tys i widać poprawę na plus.

Tarcze i klocki po 75 tys - a co ty na wymianę w Corolli po 30 tysiącach? wg mnie albo serwis przekombinował, albo kolega mocno eksploatuje hamulce lub ma zwichrowane tarcze i stad koniecznosc wymiany. To akurat jest wypadkową wielu czynników i nie ma co na to zwracać uwagi moim zdaniem. Ile km rocznie robisz? 20, 40, 100 tysięcy? Jak 100 tys, to auto musi zarabiać na siebie, jak 20 - to i tak masz spokój na 4 lata co najmniej.

jadę na zakupy - żona wzywa

pozdrawiam

gb
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Fantaaa
 

Re: Nowy cee'd i jego usterki

24 sty 2010 16:47

a ja mam ceeda Fl od 1 pazdziernika 2009 nie wiem dokladnie jaka jest jego data produkcji ale jestem zadowolony na maxa, owszem wyskoczyly tam drobne usterki takie jak:przetarty fotel kierowcy (ale juz sprawa zgloszona) drgania lusterka wstecznego i jakos glosne tylen zawieszenie no ale na te 2 rzeczy musze sie dopiero umowic jak znajde chwile czasu :) ale i tak nie narzekam na auto jestem z niego bardzo zadowolony i nie zaluje wyboru i wybralbym go raz jeszcze :) szkoda tylko ze drogi w polsce sa takie gowniane i auto tak musi cierpiec :)

pozdrawiam :)

AUTOR WĄTKU
soko
 

Re: Nowy cee'd i jego usterki

24 sty 2010 19:43

i na takie wypowiedzi czekałem ;D

ide we wtorek na jazdę próbną renaultem, i czekam na kontakt z salonu Kia w Bydgoszczy na Fordońskiej (zdążyli sprzedać starą testówke, a nowej nie mogą zarejestrować bo coś tam bank zmienia nazwe) i dlatego decyzja tak się ciągnie w czasie...
Przejedziemy się tym i tym :) i padnie decyzja ;D

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Nowy cee'd i jego usterki

24 sty 2010 20:02

Gbear ma rację. Już raz tu przytaczałem wątek z portalu Hondy na temat nowego Civica. Ja miałem wiele usterek ale z auta jestem zadowolony, bo wszystkie zostały na bieżąco naprawione przez serwis. No może przygoda z automatem była trochę z przejściami ale miałem auto zastępcze na cały okres naprawy i w końcu doszło do pozytywnego zakończenia (w sumie się ciesze że był do wymiany ten automat bo nowy pracuje dużo lepiej).

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl