Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

30 gru 2008 13:45

A ja podciągnąłem sobie ręczny tak jak chciałem, jakieś 2 m-ce temu.
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=2279
A teraz czuję, że musiałbym znowu podciągnąć o jeden a może nawet dwa ząbki.
Linki się wyciągają ?
Szczęki się docierają ?
Samochód się kurczy zimą ?

A poza tym zero problemów.
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

30 gru 2008 14:08

wszystko się kurczy :P a nawet zanika :wink:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

e2rdo
 

30 gru 2008 22:29

za silny jesteś i za mocno ciągniesz :P

KASMONT
 

Przegląd

19 sty 2009 12:49

No i po I przeglądzie. Cała impreza kosztowała 699,16 zł,( w tym robocizna 260 + 439,16 materiały) olej do silnika Lotos 5w30 policzyli sobie po 46,79 :!: zł za litr, a można kupić w moim mieście po 30 tak więc ich cena jest wybitnie wygórowana i następnym razem zawiozę im swój. Usterki częściowo usunęli, lusterko już nie brzęczy (dołożyli w nim sprężynkę) i po dociskali plastikowe zaślepki na osłonach przeciwsłonecznych, wgrali nowy soft do komputera i ma się skończyć szarpanie s-ka przy 1,5-2 tys.obr/min. Nie uznali za usterkę powycieranej uszczelki w drzwiach kierowcy bo niby to jest moja wina a nadmierne zużycie wynika ze złej eksploatacji (moim zdaniem denna jest jakość gumy). W sprawie samoistnego gaśnięcie świateł mijania i restartującego się radia mają wysłać zapytanie do producenta bo test komputerem nie pokazał żadnych błędnych komunikatów.

ben74
 

19 sty 2009 14:59

u mnie na liczniku przeszło 17000 i mam obawy,ze coś się zaczyna dziać. Już słyszałem świerszcze (żona też). Może to tylko oznaka wiosny :?:
I jeszcze coś zagadkowego, żona twierdzi, że zwróciła uwagę, że w czasie jazdy inni użytkownicy drogi dają jej chyba jakieś znaki. Pokonuje ok. 100 km. dziennie, więc troszkę za kółkiem siedzi. Czytałem wpisy w tym wątku i tak sobie pomyślałem, że może podobnie jak u kolegi KASMONTA gasną światła mijania. :evil: CD też czasami zaczyna wariować, z początku myślałem, że to może wina wyboistej nawierzchni ulic, ale chyba niestety nie. Szkoda, że to zaczyna wyskakiwać już/dopiero po I przeglądzie.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

19 sty 2009 15:13

<span>ben74</span> napisał(a):że w czasie jazdy inni użytkownicy drogi dają jej chyba jakieś znaki.
:oops:
ja bym był zazdrosny :lol:

a na poważnie - jak nie sprawdzisz o co biega , nic nie wiadomo. Gasną czy nie - wieczorem zalecam dużo jazdy :)

Z CD bym nie panikował. Ustrojstwo podatne na wibracje a do tego płyta może mu nie odpowiadać ( nagrana na szybkich obrotach )

a malutkie świerszcze zimą mam i ja. Ustępują po nagrzaniu w kabinie.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

ben74
 

19 sty 2009 18:31

jeździłem troszkę po zmierzchu i wszystko było ok. Może rzeczywiście lecą na żonę i na autko. hmm :?

bociek
 

19 sty 2009 21:10

<span>George</span> napisał(a):Gasną czy nie - wieczorem zalecam dużo jazdy Smile


<span>ben74</span> napisał(a):Może rzeczywiście lecą na żonę i na autko. hmm Confused

I dlatego proponuję wsadzić kobitę do auta niech jeździ wieczorami sama

e2rdo
 

19 sty 2009 21:28

<span>ben74</span> napisał(a):inni użytkownicy drogi dają jej chyba jakieś znaki

może za rogiem stoi policja z radarem w krzakach :P
albo ma złe ustawienie świateł i oślepia innych
możliwe jest też że inne samochody jadąc po nierównej nawierzchni trzęsą się i może wydawać się że dają jakieś znaki.

Fred
 

19 sty 2009 21:41

No a mnie tylko ta skrzynia denerwuje czasami - a wsteczny często ... na ale cóż zobaczymy co na przeglądzie po roku powiedzą bo dla jednych problem taki to nie dziłający synchrnizator a dla innego normalka i jakoś przecież da się wrzucić ... może nie za pierwszym razem ale jednak :)

bociek
 

19 sty 2009 21:43

<span>Fred</span> napisał(a):denerwóje

:twisted:

ben74
 

19 sty 2009 21:54

e2rdo napisał(a):
<span>ben74</span> napisał(a):inni użytkownicy drogi dają jej chyba jakieś znaki

może za rogiem stoi policja z radarem w krzakach :P
albo ma złe ustawienie świateł i oślepia innych
możliwe jest też że inne samochody jadąc po nierównej nawierzchni trzęsą się i może wydawać się że dają jakieś znaki.


sęk w tym, że policja nigdzie nie stoi po tych znakach,
światła są ok, co widać jadąc nocą i na przeglądzie pod koniec grudnia też to chyba sprawdzili,
jeśli chodzi o nierówną nawierzchnię, to też to podejrzewałem, ale raz nawet rowerzysta pokazywał jej jakieś kółka w powietrzu. :lol:
jak ja jeżdżę to nic mi nie pokazują.
wzmogliśmy czujność, ceed na cenzurze.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

19 sty 2009 22:16

ben74 napisał(a):ale raz nawet rowerzysta pokazywał jej jakieś kółka w powietrzu



matko !! ten znowu prowokuje :mrgreen:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6555
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

19 sty 2009 22:34

Halo, coś mi to :ot: zalatuje ... :evil: :oops:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

grzegorz50-42
 

kia

25 sty 2009 19:45

troche dalem sie nabrac na kie ceed wyglad okej ale zaczne od serisu gdzie jest brak fachowosci a co do usterek to stuki plastikow w sidzeniu od kierowcy luzy i stuki lakier odpadajacy zaparowane lampy i oswietlenia rejstracji i w rocznym aucie pecheze rdzy na progach to w mojej ocenie fatalizm i blad ze zakupilem to auto moglem jednak niemca kupic a ha serwis to nie nalezy to najtanszych powodzenia zycze dla uzytkownikow tej marki

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: kia

25 sty 2009 20:04

grzegorz50-42 napisał(a):troche dalem sie nabrac na kie ceed wyglad okej ale zaczne od serisu gdzie jest brak fachowosci a co do usterek to stuki plastikow w sidzeniu od kierowcy luzy i stuki lakier odpadajacy zaparowane lampy i oswietlenia rejstracji i w rocznym aucie pecheze rdzy na progach to w mojej ocenie fatalizm i blad ze zakupilem to auto moglem jednak niemca kupic a ha serwis to nie nalezy to najtanszych powodzenia zycze dla uzytkownikow tej marki


Może kolega najpierw powie nam czym jeździ?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6555
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

25 sty 2009 20:39

Kolega faktycznie mógł "Niemca" kupić. Słownik ortograficzny i poprawnej polszczyzny zresztą też :P
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Sajmon
 

25 sty 2009 21:02

Osobiście watpię, że kupił. Pewnie to jakiś sfrustrowany VWmaniak, który zalogował się na forum, żeby nastukać postów i psuć opinie. Pierwszy post-i już na nie. Ani :"dzień dobry", ani "pocałujcie mnie w d...". Może zrobimy akcję odwetową na forum Volkswagena. Są chętni? Ja mogę krytykować np. golfa 4. Bierze ktoś Jettę albo Passata?:D
P.S. Parujące lampy widziałem na jakiejś wystawie moto nawet w Lamborghini. Ktoś powie: "nic dziwnego, w końcu to włoska marka". Fakt, ale wtedy należała już do Audi, czyli jakby niemiecka :wink:

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

25 sty 2009 21:05

Też proponuję nie karmić troll'a :twisted:
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

toomas
 

25 sty 2009 21:08

Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z ceed'em ale uważam, że większość usterek występujących w tym aucie a opisywanych tu na forum zdarzą się też w innych autach i nie ma co narzekać. Po przestudiowaniu forum stwierdzam, że to auto ma bardzo mało usterek i dlatego się na nie zdecydowałem. Brałem pod uwagę też Megane ale ostatecznie przeważyła cena:))

Mam dla porównania autka które są w rodzinie - Yaris i Corolla. Niby Toyota ale też są usterki. Tylko Toyota ma taką politykę, że usterki usuwa na gwarancji, nic nie wpisuje w książkę gwarancyjną i dlatego oficjalnie te auta się nie psują :)

Poprzednio miałem Focusa. Od nowości przeciekała woda do auta, silnik dymił (diesel) i serwis nie wiedział co z tym zrobić. Korozja też go męczyła, trochę skrzypiało tu i ówdzie.

Dlatego sądzę że ceed jest ok!

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl