Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

03 sie 2008 08:47

SAjmon kup sobie hondę civic za 65 tys w cenie silnik 1.8 6 poduszek klima auto kontrola trakcji itd czyli ful wypas (nie ma może kilku detali które ja mam w ceed-za 61 tys)

i pojedz kupic auto pogadać załtwic przegląd itd ZOBACZYSZ CO TO JEST OBSŁUGA W ASO i jak wygląddać powinno ASO w środku (przynajmniej te co ja znam )--acha przegląd kosztuje tyle co ceeda

jade we wtorek na jazdy próbne kolega chce kupic


może ktoś chce mojego ceeda???????? oddam za dobra kase i kupimy 2 civiki to jeszcze jakiś rabat dostaniemy
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

topic
 

03 sie 2008 12:16

sensor napisał(a):SAjmon kup sobie hondę civic za 65 tys w cenie silnik 1.8 6 poduszek klima auto kontrola trakcji itd czyli ful wypas (nie ma może kilku detali które ja mam w ceed-za 61 tys)

i pojedz kupic auto pogadać załtwic przegląd itd ZOBACZYSZ CO TO JEST OBSŁUGA W ASO i jak wygląddać powinno ASO w środku (przynajmniej te co ja znam )--acha przegląd kosztuje tyle co ceeda

jade we wtorek na jazdy próbne kolega chce kupic


może ktoś chce mojego ceeda???????? oddam za dobra kase i kupimy 2 civiki to jeszcze jakiś rabat dostaniemy



ASO Kia to jedna wielka porażka, z tego powodu chcę też sprzedać Ceed nawet za 80 procent ceny jaką dałem za nowego Ceed :cry:

novee
 

03 sie 2008 16:27

sensor napisał(a):SAjmon kup sobie hondę civic za 65 tys w cenie silnik 1.8 6 poduszek klima auto kontrola trakcji itd czyli ful wypas (nie ma może kilku detali które ja mam w ceed-za 61 tys)

i pojedz kupic auto pogadać załtwic przegląd itd ZOBACZYSZ CO TO JEST OBSŁUGA W ASO i jak wygląddać powinno ASO w środku (przynajmniej te co ja znam )--acha przegląd kosztuje tyle co ceeda

jade we wtorek na jazdy próbne kolega chce kupic


może ktoś chce mojego ceeda???????? oddam za dobra kase i kupimy 2 civiki to jeszcze jakiś rabat dostaniemy


Sensor my friend, ja sie dolaczam :) bez namyslu bym w tej chwili wrocil do Hondy i ich ASO. A w ogole to jak patrze po cenach, to jako ze pracuje z Litwinami, spojrzalem na ich ceny Hondy- http://www.honda.lt zakladka - Kainos... 1 LTL stoi jakies 94gr... No comments :?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

05 sie 2008 07:25

za 80% to ja sprzedaje od ręki ZNACZY JAKBY MI KTOŚ dał tyle to poszedłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłl

moon
 

05 sie 2008 10:47

SAjmon kup sobie hondę civic za 65 tys w cenie silnik 1.8 6 poduszek klima auto kontrola trakcji itd czyli ful wypas (nie ma może kilku detali które ja mam w ceed-za 61 tys)


Civic:)

za 65 tysięcy, jezeli nie szukasz kombi kupisz 2.0 [do wyboru diesel lub benzyna] Subaru Impreze.

Grzech
 

05 sie 2008 11:46

wow to takie tanie sa te subearety cos mi sie wierzyć nie chce musze sprawdzic

Grzech
 

05 sie 2008 11:49

no i jest ok 78507 PLN za najtańsa imprezkę 2,0
tutaj jest cennik
http://www.subaru.pl/datasheet/cennik.pdf

moon
 

05 sie 2008 12:23

To wpisz w google 'broker samochodowy subaru'.

W dodatku w cenniku, który załączyłeś to najtańsze kosztuje poniżej 59tys, a 2.0 około 70tys. To warto dopłacić za dobry napęd do Civica.

http://www.skycar.com.pl/index.php?sess ... rtoteka=41

Tutaj najtańszy Legacy [nie maja AKTUALNIE nowej Imprezy] to koszt 73tys.

Grzech
 

05 sie 2008 13:40

no to pisze ze najtańszy 2,0 kosztuje 70000 ale dolicz jeszcze 400 euro za lakier metalic i po jakim kursie przeliczasz ????

AdamB
 

05 sie 2008 14:09

<span>moon</span> napisał(a):To wpisz w google 'broker samochodowy subaru'.

Panowie za czym się zaczniecie "podniecać" :wink: brokerami samochodowymi to proponuje porównać wyposażenie samochodu, pakiety ubezpieczeń w salonie i warunki gwarancji-przede wszystkim egzekwowania gwarancji w sieci autoryzowanych stacji naprawczych.

Częstą odpowiedzią importera jest taka odpowiedź:

Natomiast jakiekolwiek roszczenia związane, np. z nie uznaniem naprawy w ramach gwarancji powinny być kierowane bezpośrednio do Sprzedawcy, czyli w tym przypadku do Autoryzowanego Dealera w danym kraju.

Ot taka moja sugestia drobna :D

Sajmon
 

06 sie 2008 13:11

A moja drobna sugestią jest to, żeby przestać robić offtop. Natomiast do wszystkich "mądrych po szkodzie": nikt wam nie kazał kupować Ceeda. Kupiliście, bo było taniej? To ponosicie tego konsekwencje. Ja kupując Ceeda z góry liczyłem sie z tym, że auto klasy c w cenie aut klasy b może mieć jakieś wady/niedociagnięcia. Bo nie ma teraz czegoś takiego jak tanie i dobre-takie rzeczy to już nawet w Erze nie chodzą. Teraz jest tanie i kiepskie albo drogie i mniej kiepskie. I trzeba do tego przywyknąć, bo to signum temporis. I znosić dzielnie, jak na faceta przystało. A jak nie to opchnąć to (wg. niektórych) "gówno" i kupić sobie fantastyczna Hondę Civic, Toyotę Auris, Subaru Imprezę czy inne równie "super" auto. I po paru miesiacach zaczac narzekać na innym forum, jakie to auto jest be, bo kiedys to honda była niezawodna, plastiki w toyocie tak nie skrzypiały a subaru nie bujało tak na zakrętach.

KaPi
 

06 sie 2008 13:38

Hehe, cały tekst dobry, ale:
Teraz jest tanie i kiepskie albo drogie i mniej kiepskie.

mnie powaliło :lol:

moon
 

06 sie 2008 13:40

Ja za auto zapłaciłam faktycznie tyle co za wypasionego Logana, a znosić dzielnie [jak przystało na faceta] nie muszę.

Ponarzekać sobie rzecz ludzka.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

06 sie 2008 14:18

Sajmon popieram na 1000%...
a jak jeszcze umyÂłem wczoraj samochodzik porzÂądnie to po prostu oczu nie mozna oderwac od mojego ceed' ka...
pozdro dla wszystkich

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

06 sie 2008 14:40

wroceed a masz czerwonego????

jak masz to nie życze źle ale jeszcze trochę i bedziesz oczy odwracał -aby nie widziec tego lakieru co odpada :twisted: :mrgreen:

ech
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

06 sie 2008 14:55

a ja ze ze swojego ceed'a jestem bardzo zadowolony :mrgreen:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

KaPi
 

06 sie 2008 15:11

Ja ze swojego procka również jestem zadowolony. Jakieśtam drobne niedociągnięcia może i ma, ale wskaźnik ceny do jakości i wyposarzenia ceed (a już pro_ceed tym bardziej) ma najlepszy.

Sajmon
 

06 sie 2008 15:12

sensor napisał(a):wroceed a masz czerwonego????

jak masz to nie życze źle ale jeszcze trochę i bedziesz oczy odwracał -aby nie widziec tego lakieru co odpada :twisted: :mrgreen:

ech

Sensor, tak między Bugiem a prawdą :D to ja sie Tobie trochę dziwie. Że też Ci się chce użerac o ten lakier z ASO. Nie lepiej oddać auto do profesjonalnej lakierni, żeby położyli na cały samochód porządny lakier, nie jakieś wodorozcieńczalne gówno, czerwony, nawet z palety ferrari :D I byłoby jednolicie, w takim samym odcieniu, równomierną warstwą porządnej powłoki lakierniczej. Przecież na ten cholerny lakier i tak sa tylko trzy lata gwarancji. A jak tak dalej pójdzie to o tych 80% za odsprzedaż bedziesz mógł tylko pomarzyć. Bo widząc auto polakierowane w pięciu różnych odcieniach, nikt Ci nie uwierzy, że nie było bite.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

06 sie 2008 15:27

mam srebrnego rumaka...
myślałem nad tzw. mars red ale trzeba było czekac ponad miesiąc więc wziąłem srebrnego...
po czasie widze ze był to trafny wybór...raz że całkiem ładny kolor a drugie bardzo praktyczny tzn. słabiej widac brud, zarysowania i takie tam

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6555
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

06 sie 2008 21:59

Ja tam mam problemy z lakierem (już dwa malowania, zaraz trzecie), kilka dupereli (spryski, listwa nadmuchu, radio), ale nie zmienia to mojego zdania, że za wydane pieniądze autko w segmencie kompaktów mam super - zbyt wiele miałem do czynienia z innymi markami, aby nie wiedzieć, że można trafić na znacznie większe g...no, które nie tylko drażni drobnostkami, jak co niektóre cee'd-ki, ale np. stają w trasie (z tego co pamiętam to tego typu awarie u forumowiczów można na palcach jednej reki policzyć?). Obecnie psuje się wszystko - mityczne VW i inne niemce, Japońce, Francuzy, Czechy czy też inne Hiszpany - od pecha zależy czasami tylko to, czy trafimy na wyjątkowo felerny egzemplarz (casus by Sensor). Niestety, globalizacja, unifikacja i redukcja kosztów dotknęła wszystkich producentów, więc ja mam w nosie teksty "Kupię Toyotę to tylko będę wymieniał olej". Jak ktoś ma takie zdanie to niech zacznie książki SF pisać, w celu terapeutycznych polecam wizytę w ASO "niezawodnych marek" - oprócz tych aut co na przeglądzie znajdzie się też kilka, wokół których stoi konsylium mechaników i drapie się w głowę czytając instrukcję obsługi ...
PS. Brat od miesiąca walczy w Oplu Astrze z zapalającymi się kontrolkami i utratą mocy po ich zapaleniu (istna dyskoteka - zero regularności, pali się raz lampka od świec żarowych, innym razem od ciśnienia oleju, by za chwilę na żółto błysnąć rysunkiem silnika). Dwie wizyty w serwisie i podpięcie pod komputer - nic nie wykazuje. A jak brat podjechał w momencie kiedy świeciło to "nie da rady" - mechanicy zajęci, przecież nie oderwą się od pilnych zajęć i nie podepną wtedy kompa - mogą się co najwyżej umówić na kolejną diagnostykę. Trzeba widać w Oplu poinstruować silnik, że ma się psuć w momencie kiedy serwis raczy auto przyjąć. Paranoja .....
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl