Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Grzech
 

14 lip 2008 13:17

No podjade do MAlibu skoro problem KIA jest znany to mam nadzieje ze szybko sprawe załatwią :)

Zjawa4
 

Pierwszy raz !!

14 lip 2008 22:44

Witam , co prawda nie jestem posiadaczem ceeda /bo wybrałem ostatecznie toyotę corolle/, ale szukam autka dla żony i powiem szczerze jak przeglądam to forum to trochę jestem przerażany. Ja jeżdżę Toyotą już 1,5 roku i nie wiem co to warsztat, oczywiście poza terminowymi przeglądami. A tym autem jestem przerażony - ale będę śledził może się coś poprawi. Pozdrawiam !! :mrgreen: ball

wik
 

14 lip 2008 22:59

Ble Ceed...Niedobry Ceed...
1.5 roku Toyoty to jeszcze żadne osiągnięcie.
Skoda Felcia - pierwszy raz z naprawą pojechałem do serwisu po 6 latach.
Toledo - po 7 latach, ale to tylko dlatego, że ślubna zostawiła zapłon (...a skąd miałam wiedzieć, że tak nie wolno...) i szlag trafił cewkę wysokiego napięcia.
Fuj Ceed...Ble Ceed... :evil:

Zjawa4
 

15 lip 2008 08:58

Po pierwsze nie pisałem że ble ceed, po drugie z wyglądu bardzo mi się podoba /zwłaszcza wersja space wagon/. Ale to to forumowicze piszą o autkach które mają po 5 tyś km coś stuka, piszczy, źle dopasowane. A wcześniej jeździłem Astrą, teraz Toyotę i takich rzeczy nie ma. Także nie wiem o co ci chodzi !!!! A czytam chętnie komentarze dot usterkowości bo mnie to auto interesuje a oprócz jazdy próbnej /1,6 - 122 KM gdzie uważam że głośno pracuje silnik/, nie znam tego autka !!!

Kubeusz
 

15 lip 2008 10:42

Zjawa4 napisał(a):...nie znam tego autka !!!

Ja tez nie choc przejechalem ponad 4 tys km. Leje wache i jezdze.

Grzech
 

15 lip 2008 10:53

<span>Kubeusz</span> napisał(a):Ja tez nie choc przejechalem ponad 4 tys km. Leje wache i jezdze.


i tak ma być :)

A ja lubie mojego ceeda i jeżcze czesto corolla 2 letnią 1,6 i wole mojego ceeda jest ładniejszy lepiej wykończony i lepiej sie prowadzi

Dynamic
 

Re: Pierwszy raz !!

15 lip 2008 11:31

Zjawa4 napisał(a):Witam , co prawda nie jestem posiadaczem ceeda /bo wybrałem ostatecznie toyotę corolle/, ale szukam autka dla żony i powiem szczerze jak przeglądam to forum to trochę jestem przerażany. Ja jeżdżę Toyotą już 1,5 roku i nie wiem co to warsztat, oczywiście poza terminowymi przeglądami. A tym autem jestem przerażony - ale będę śledził może się coś poprawi. Pozdrawiam !! :mrgreen: ball


Nie panikuj, do tej pory na serwis to zajezdzam tylko z alarmem i czujnikami parkowania-no i wymiana oleju. Poza tym jest ok.
Pozdr
Rob

Grzech
 

15 lip 2008 11:33

A pozatym wejdz sobie na forum Toyoty i poczytaj czy tam nie ma gorszych problemów niż w KIA :)

CEED jest nowym modelem i pewne niedoróbki wiadomo ze beadą tak zwane błędy wieku młodzieńczego :)

Kojot
 

15 lip 2008 13:51

Tak jak pisałem w temacie ASO Łazisk.
Niestety nie był to problem listwy :( Jestem umówiony na demontaż deski rozdzielczej na przyszły wtorek :( 2 dni bez autka :/

wik
 

15 lip 2008 17:42

<span>Zjawa4</span> napisał(a):powiem szczerze jak przeglądam to forum to trochę jestem przerażany.


A ja powiem szczerze - jeśli oceniasz jakość Ceeda po wpisach na forum, to wybacz... Na forum wpisują się ci, którym coś leży na wątrobie.. Warto by założyć wątek - Kto jest zadowolony z Ceeda? Z pewnością tam też byś dużo wyczytał. Mi tam wsio rawno czym bedzie jeżdzić Twoja małżonka, ale oceniać jakość danego samochodu wedle zadawanych pytań tych, których coś niemiłego spotkało?!
Chcesz nie mieć kłopotu z samochodem? To nie kupuj.
Nie ma idealnych aut. Po drodze do pracy mijam serwis Volvo, Mitshubishi, Mazdy, Mercedesa i ...Toyoty. Wszędzie place zawalone nowymi samochodami do naprawy. No to jak to jest w końcu?
Stań w bramie serwisu Toyoty koło Piaseczna pana Chodzenia to powiesz, że większego chłamu nad Toyotą to nie ma.
Ostatnio edytowano 17 lip 2008 07:24 przez wik, łącznie edytowano 2 razy

Kojot
 

15 lip 2008 17:53

Pewnie że nie można, tak na prawdę osoby które zaczynają szukać forum danego samochodu/marki szukają przede wszystkim dlatego że mają jakieś problemy z samochodem :)
Oczywiście są także osoby które chcą się po prostu podzielić opinią etc.
Zobaczmy ilu mamy użytkowników ... 3k?? A ile aut sprzedanych?? nie chce palnąć głupoty ale pewnie sporo więcej niż 30k. Tylko w Polsce. A i tak większość osób na forum mówi że jest bardzo zadowolona, nawet jeśli mają drobne problemu z autkiem :) Tylko co najwyżej serwis jest do d.
A że plastiki trzeszczą? ... no cóż era plastiku i tyle :( Cena samochodu nie pozwala na najwyższej jakości plastik, obszyty skórą :)

Ale to tylko moje pogmatwane zdanie :P

e2rdo
 

15 lip 2008 17:59

<span>Kojot</span> napisał(a):Zobaczmy ilu mamy użytkowników ... 3k??
na ta chwilę
Mamy 1609 zarejestrowanych użytkowników
z czego około 100 w miarę systematycznie się udziela na forum
i tak jak ja nie narzekam na samochód bo mi się nic nie popsuło
Ostatnio edytowano 15 lip 2008 18:04 przez e2rdo, łącznie edytowano 1 raz

Kojot
 

15 lip 2008 18:04

hihi trochę się przeliczyłem (z lenistwa nie chciało mi się sprawdzać), z tego spora część nie napisała nawet jednego posta :) (781 osób) :D

e2rdo
 

15 lip 2008 18:09

Kojot napisał(a):hihi trochę się przeliczyłem (z lenistwa nie chciało mi się sprawdzać), z tego spora część nie napisała nawet jednego posta :) (781 osób) :D

dlatego studiując forum raczej nastawmy się na to że prawdopodobieństwo wystąpienia wszystkich opisywanych na forum awarii nas ominie
i jeśli wystąpi u nas jedna, albo dwie to i tak żadna tragedia, bo samochód podobno jest na gwarancji i serwis z założenia powinien to naprawić.

Gerges
 

15 lip 2008 22:01

Kojot jeśli możesz napisz co konkretnie stwierdzili ci w Łaziskach. Ja też mam problem z tą odskakującą listwą nawiewu z czujnikami i wybieram sie do Łazisk w najbliższym czasie. Z góry dziękuje za info.

Kojot
 

15 lip 2008 22:10

Dalej nie wiedzą co to jest :( Na 98% u mnie NIE jest to ta listwa tylko coś głębiej w desce, choć w okolicy prawej krawędzi listwy :( Będą ją za tydzień demontować. Zobaczymy co wtedy.

ryli1
 

16 lip 2008 09:25

Mi tez wyskoczyła listwa nawiewu z prawej strony. Serwis twierdził, że muszą zdemontowac cała deskę aby wymienic listwę na nową. Na razie sam wcisnąłem to na swoje miejsce i juz trzeci tydzień trzyma, na słońcu i w cienu. Mam nadzieje, że będzie trzymać dalej.

Grzech
 

16 lip 2008 09:34

<span>ryli1</span> napisał(a):Mi tez wyskoczyła listwa nawiewu z prawej strony. Serwis twierdził, że muszą zdemontowac cała deskę aby wymienic listwę na nową. Na razie sam wcisnąłem to na swoje miejsce i juz trzeci tydzień trzyma, na słońcu i w cienu. Mam nadzieje, że będzie trzymać dalej.



Ja to pierdziele podjade do ASO przy okazji i niech mi to zrobią :) wymienią czy cuś. W oczy mnie to nie kole ale chce aby wszytko było ok :)

kris
 

16 lip 2008 18:50

<span>pioter</span> napisał(a):Nic nie odsakuje tylko listwa się paczy - kilka postów wcześniej opisałem, że mi to już ASO w Olsztynie wymieniło (miesiąc temu) i Kia wie, że jest problem z tą listwą na szeroką skalę. Wymiana w ASO trwał 30 minut - więc chyba deski nie demontowali.

a czy mozesz podac numer auta z VIN bo podobno nie wszyskim wymieniaja tylko w pewnym zakresie numerow.

kris
 

16 lip 2008 18:52

<span>Kojot</span> napisał(a):Dalej nie wiedzą co to jest Na 98% u mnie NIE jest to ta listwa

a czy mozesz podac numer auta z VIN bo podobno nie wszystkim wymieniaja, zalezy od numeru, jest pewien zakres numerow podlegajacy wymianie.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl