Dławienie się na 3, 4, 5 biegu przy 2tyś obrotów

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wizz
 

30 lip 2008 13:24

Grzech napisał(a):
<span>qzim</span> napisał(a):widze ze temat dotyczy glownie crdi, ale ja mam takie samo zjawisko z moim 1.6 benz...na 2, 3, 4 biegu gdy mocniej depne, gdzies przy 2k obrotach silnik na ulamek sekundy tak jakby tracil paliwo...w sumie nie przeszkadza mi to az tak bardzo, no ale jest...


U mnie w 1,4 jest dokładnie to samo :) ufff nie jestem osamotniony :)


Witam.
U mnie jest ten sam objaw, ale tylko przy wlaczonej klimatyzacji, jak sie ja wylaczy efekt znika. Byla juz o tym mowa w ktoryms watku o klimatyzacji.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

30 lip 2008 13:45

to ze moc spada przy klimie to wiadomo ale u mnie jest akcja tego typu ze przyszpieszam i nagle na ułamejk sekundy jak by tracił moc takie odciecie i dalej znów ciagnie
I raczej nie ma to zwiazku z klimą

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

30 lip 2008 13:51

1. nie depta się mocno od 2000 obrotów-redukuje się bieg w benzynce

2. mom to tez w benzynce już kilka razy zaobserwowałem to czasem się nasila a czsem nie ma wcale --potestowałem tylko z klimą to jest i występuje myslę tak gdzies 3500-4000 obrotów

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

30 lip 2008 14:00

<span>sensor</span> napisał(a):potestowałem tylko z klimą to jest i występuje myslę tak gdzies 3500-4000 obrotów


dokładnie mniejwiecej w tym zakresie w zalezności od dynamiki jazdy czasem na wyzszych obrotach bynajmnie u mnie.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

30 lip 2008 14:07

i dokładnie jest to takie wrażenie jakby zapłon odcinało albo benzynę
może zmienne fazy nie nadąrzają albo cuś
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
wizz
 

30 lip 2008 14:43

sensor napisał(a):i dokładnie jest to takie wrażenie jakby zapłon odcinało albo benzynę
może zmienne fazy nie nadąrzają albo cuś


Dokladnie o tym efekcie pisalem. Wrazenie jakby na sekunde odcinalo zaplon (objawia sie to drobnym szarpnieciem, jak silnik znow zaskoczy), glownie miedzy 3 a 4 tys obrotow, choc pare razy kolo 2tys tez mialem ten efekt. Czy to bezposrednio przez klime czy nie do konca nie wiadomo, ale po jej wylaczeniu takich skokow nie ma.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

30 lip 2008 15:01

Grzech napisał(a): bynajmnie u mnie.


http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=6119

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

31 lip 2008 07:17

<span>zajcol</span> napisał(a):http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=6119


czepiasz sie szczegołow

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

31 lip 2008 07:53

wizz wiem że była o tym mowa dlatego napisałem to jeszcze raz i potwierdzam ze u mnie występuje to zjawisko
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
wiesiek
 

04 sie 2008 11:21

ByÂłem dzisiaj w serwisie Poleszaka w Sopocie - wczeÂśniej umĂłwiÂłem siĂŞ na konkretnÂą godzinĂŞ. CaÂła operacja "upgrade'u" softu trwaÂła 15 minut. ObsÂługa bardzo sprawna i miÂła. Oby tak dalej...

Na razie samochĂłd sprawuje siĂŞ bez zarzutu. mam teÂż wraÂżenie, Âże lepiej "ciÂągnie z doÂłu obrotĂłw". NiedÂługo wybieram siĂŞ w dÂłuÂższÂą trasĂŞ to sprawdzĂŞ dokÂładniej.

Wiesiek

PS Przed przyst¹pieniem do operacji upgrade'u serwisant sprawdzi³ numer VIN i porówna³ go z jak¹œ "tajn¹ list¹". Wygl¹da wiêc na to, ¿e upgrade jest czêœci¹ akcji serwisowej. Dodam, ¿e moje auto jest tegoroczne, a odebra³em je w lipcu. Prawdopodobnie wiêc nawet nowe (aktualnie odbierane z salonów) cee'd-y mog¹ wymagaÌ upgrade'u. Pewnie najproœciej jest upewniÌ siê w serwisie, czy numer VIN naszego auta znajduje siê na wspomnianej liœcie i jeœli tak - to zrobiÌ upgrade przed odbiorem... Oczywiœcie to taka moja interpretacja - byÌ mo¿e serwisy maj¹ inne wytyczne.

AUTOR WĄTKU
Szeryf
 

04 sie 2008 13:28

A u mnie w benzyniaczku juz prawie za kazdym razem sie dlawi, ale tylko na 3 biegu 2500-3000 obrotow. 12 mam przeglad i zobaczymy, co w trawie piszczy.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

04 sie 2008 14:06

ja jestem umowiony na poniedziałek w ASO i bedziemy sprawdzać :)

AUTOR WĄTKU
Seba_02
 

Dławienie sie okolo 2 tys obrotow

13 sie 2008 21:56

Witam;

Mam to samo. Zaobserwowalem to u siebie przy 3 i 4 biegu. Zazwyczaj wtedy lekko popuszczam gaz. Obiaw ten mial tez moj brat jak jechal moim autkiem wiec odpada moja technika jazdy. Auto odebralem w marcu tego roku, rocznik 2008. wiec na pewno w tym okresie jeszcze nic nie porawili. mam 15 tys wiec przy przegladzie zwroce im uwage na te szarpania.

Pozdrawiam

Seba

AUTOR WĄTKU
Szeryf
 

07 wrz 2008 13:36

Witam wszystkich !
Ja juz po pierwszym przeglądzie i niestety co do tego dławienia, to nawet sami serwisanci nie wiedzą co to może być, a potwierdzili to kierując na jaździe próbnej. Ogólnie moje auto jest bezproblemowe, tylko to dławienie mu pozostaje. Niestety komputer również nic nie wykazał, także pozostaje nam tylko czekanie, aż wyskoczy jakiś błąd lub oficjalna informacja KIA motors.

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

07 wrz 2008 19:03

Niech Ci wgrają nowy soft. U mnie to pomogło w 100%.
Od tamtego czasu minął miesiąc i żadnego dławienia nie zaobserwowałem.
W serwisie mówili, że jest akcja serwisowa na wgranie nowego softu.
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

07 wrz 2008 20:47

Grzech napisał(a):ja jestem umowiony na poniedziałek w ASO i bedziemy sprawdzać :)
W którym ASO byłeś i jak wyglądała wizyta ?

AUTOR WĄTKU
tYrYs
 

09 wrz 2008 21:40

wiesiek napisał(a):PS Przed przystÂąpieniem do operacji upgrade'u serwisant sprawdziÂł numer VIN i porĂłwnaÂł go z jak¹œ "tajnÂą listÂą". WyglÂąda wiĂŞc na to, Âże upgrade jest czĂŞÂściÂą akcji serwisowej. Dodam, Âże moje auto jest tegoroczne, a odebraÂłem je w lipcu. Prawdopodobnie wiĂŞc nawet nowe (aktualnie odbierane z salonĂłw) cee'd-y mogÂą wymagaĂŚ upgrade'u.


ciekawe.. cee'd z marca, ale w serwisie stwierdzili, ze wymiana softu nie dotyczy tegorocznych modeli
wciaz nie moge znalezc czynnika sprzyjajacego "duszeniu sie",
obecnie testuje rozne wieksze stacje benzynowe (...olejowe? ;)), choc o wszystkich opinie na forum sa podobne, dlaczego wiec ten cee'd mialby reagowac inaczej niz pozostale

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

10 wrz 2008 08:27

<span>tYrYs</span> napisał(a):w serwisie stwierdzili, ze wymiana softu nie dotyczy tegorocznych modeli

:?
Mój jest z kwietnia czyli "tegoroczny" i akcja go obowiązywała.
A co do samej wymiany softu, po podłączeniu komputer sam pokazał czy upgrade jest konieczny i żadna lista VIN nie była sprawdzana przez serwisanta.
Od tamtej pory żadnej czkawki :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
wlodek-52
 

11 wrz 2008 10:21

pytałem o nowy soft w aso Zielona Góra ale nic nie wiedzą o problemie przyduszania ani tym bardziej akcji serwisowej hyba zmienię serwis
pozdrawiam

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

11 wrz 2008 13:31

Panowie ZWRÓCIĆ NALEŻY UWAGE ŻE W TYM WĄTKU CHODZIŁO O SILNIK BENZYNOWY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

z dieslem nie ma problemu nowy soft i cześć

2 auto z 1.6 122km i dziś już raz miałem ten efekt
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl