klimatyzacja

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kris
 

17 maja 2008 10:18

<span>gbear</span> napisał(a):temperatura na wyjsciu na kratkach przy ustawieniu na minimum powinna wynosić około 7 stopni (lub troche poniżej) i to w zasadzie niezależnie od temperatury zewnętrznej

dzieki za precyzyjna informacje, zaraz w wolnej chwili polece zmierzyc temperature termometrem i dam znac
:)

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

17 maja 2008 12:50

odmraża się skraplacz :)


Skraplacz to się odmraża jedynie po przejechaniu przez śniegową zaspę.
Jest z przodu samochodu i jest w czasie pracy gorący.
Wewnątrz auta jest parownik - zimny.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

17 maja 2008 13:27

<span>mziutek</span> napisał(a):odmraża się skraplacz


taaa, zawsze misie pierdzieli :)

dzieki

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
kris
 

17 maja 2008 13:36

wszystko ok z moja klima :mrgreen:
pewnie za szybko po wlaczeniu sprawdzalem jaka temperatura dmucha. Zmierzylem termometrem i jest ok ! ponizej 7st. Jak samochod troche pochodzil na jalowym to zaczelo tak wiac, ze palce mi zmarzly trzymajac termometr przy kratce. Bylo nawet ponizej 5st. dalem sobie wiec spokoj. Zadko wlaczam klime i dlatego pierwsze wrazenie bylo ze powietrze jest chlodne ale nie zimne. Kolega gbear mial racje z temp. a moze wiesz takze jak czesto trzeba ja uruchamiac zeby sie nie ,zastala, przy zalozeniu powiedzmy, ze nie chce z niej na codzien korzystac. I drugie pytanie z tym zwiazane, czy lepiej dla niej uzywac ja czesto czy tylko jak potrzeba. :)

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

17 maja 2008 13:40

lepiej używac czesto - jak dobrze pamietam, zalecane jest uruchamianie minimum raz w tygodniu przez kilkanaście minut, żeby rozprowadzic po układzie czynnik i odpowiednio nasmarować sprężarke

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
kris
 

17 maja 2008 13:43

<span>gbear</span> napisał(a):lepiej używac czesto - jak dobrze pamietam, zalecane jest uruchamianie minimum raz w tygodniu przez kilkanaście minut, żeby rozprowadzic po układzie czynnik i odpowiednio nasmarować sprężarke


dzieki za informacje :roll:

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

04 cze 2008 08:24

sensor napisał(a):dałem gdzieś linka juz jest zamieniik i do tego węglowy za 50zł tanio
bardzo
Vitaras co miesiąć psikasz? jacie to niedługo ci zacznie tam wypływać środek z klimy

fajny srodek do czyszczenia klim jest w aerozolu 1 razowym wciszkasz wlączasz nawiew na maxa zamykasz drzwi
stawiasz psikające za siedzeniem i na obiegu zamkniętym krąży to po aucie 5 minut

najlepszy sposób na klime To OZONOWANIE CAŁEGO WNĘTRZA 100=150zł to kosztuje

zaraz znajde linka do filtra

mi po pół roku zaczeło być czuć ale daje rade ja klimę zawsze czyściałem co pół roku

Osobiście nie mam przekonania do tej metody. W poprzednim aucie używałem środków z technologią SILVER NANO - skuteczność bez zarzutu. Co do "techniki aplikacji" to skuteczniejsze IMHO jest wyjęcie filtra, włączenie nawiewu na maxa i "zapodanie środka" przez otwór od strony filtra do kanałów wentylacyjnych. Potem kilkanascie minut przerwy, przewietrzenie autka i można się rozkoszować świeżym powietrzem.
Obrazek
Ecodriving rules!

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

04 cze 2008 08:34

nie wiem do której metody nie masz przekonania zarówno w ozonowaniu jak i w aerozolu za siedzeniem wyciąga sie filtr(myślałem że to oczywiste)

wentylator na maxa i otwarte nawiewy na desce wtedy i dmucha i zaciąga

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

04 cze 2008 10:22

sensor napisał(a):nie wiem do której metody nie masz przekonania zarówno w ozonowaniu jak i w aerozolu za siedzeniem wyciąga sie filtr(myślałem że to oczywiste)

wentylator na maxa i otwarte nawiewy na desce wtedy i dmucha i zaciąga


Wydaje mi się, że skuteczniejsza jest metoda bezpośredniego wtrysku do kanałów, ale, jak na wstępie zaznaczyłem, to moja subiektywna ocena.
Obrazek
Ecodriving rules!

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

04 cze 2008 12:38

moje zdanie-Doświadczalnie jest takie że nie
czyściłem wiele lat metoda taką jak mówisz i np. auto po 200kkm więc takich czyśzczeń kilkanaście przeszło i na kanałach lekki osad się robi od tych pianek czy płynów

nie wiem czy widziałeś jak się czyści tym aerozolem za siedzeniem????
rozpyla się w powietrzu mgiełka(aerozol) i normalnie widać jak krazy po aucie jak nawiewy zasysają i wyrzucają te odrobiny płynu
pianką czyściłem w sobotę inne auto -wkładasz węza metrowego i tryskasz :twisted: :twisted: :twisted: ale pewnie i tak wszedzie nie dojdzie -pozatym jak wypełnisz pianką wszystkie kanały to masz potem 400ml płynu ktury wylatuje na podłogę przez kratki nawiewu itd

wydaje mi się ze aerozol dokaldniej dotrze po całej wentylacji
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

Jak tego użyć :) ?

04 cze 2008 12:59

Mam ogromną prośbę...

Ponieważ jestem zielony w temacie budowy gratów w samochodzie proszę kogoś kto się na tym zna o instrukcję "jak ,gdzie i dlaczego..." użyć specyfika do czyszczenia układu klimatyzacji.

Kupiłem na stacji BP jakiś specyfik w aerozolu z dołączoną rurką i za nic w świecie nie wiem gdzie go wypsikać :)

Wszelkie porady,sugestie oraz fotki (gdzie to wsadzić :) ) mile widziane :)

Dzięki z góry.

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

04 cze 2008 13:09

sensor napisał(a):moje zdanie-Doświadczalnie jest takie że nie
czyściłem wiele lat metoda taką jak mówisz i np. auto po 200kkm więc takich czyśzczeń kilkanaście przeszło i na kanałach lekki osad się robi od tych pianek czy płynów

nie wiem czy widziałeś jak się czyści tym aerozolem za siedzeniem????
rozpyla się w powietrzu mgiełka(aerozol) i normalnie widać jak krazy po aucie jak nawiewy zasysają i wyrzucają te odrobiny płynu
pianką czyściłem w sobotę inne auto -wkładasz węza metrowego i tryskasz :twisted: :twisted: :twisted: ale pewnie i tak wszedzie nie dojdzie -pozatym jak wypełnisz pianką wszystkie kanały to masz potem 400ml płynu ktury wylatuje na podłogę przez kratki nawiewu itd

wydaje mi się ze aerozol dokaldniej dotrze po całej wentylacji


Co do pianki to w ciemno zgadzam się z Twoją oceną. Ja używałem aerozolu SILVER NANO wtryskując go bezpośrednio do otworu po wyjęciu filtra przeciwpyłkowego (nawiew ustawiony na max) - jakoś nie miałem przekonania do tej metody z rozpylaniem za siedzeniem.
Z drugiej strony jesli w Twoim przypadku cel został osiągnięty (bo w moim na pewno) to wniosek dla przyszłych użytkowników jest jeden - zero pianki aerozol górą ;-) Pianka, poza ewidentnym efektem zapachowym na pewno nie jest tak skuteczna jak aerozol.
Obrazek
Ecodriving rules!

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

Re: Jak tego użyć :) ?

04 cze 2008 13:11

tede_w napisał(a):Mam ogromną prośbę...

Ponieważ jestem zielony w temacie budowy gratów w samochodzie proszę kogoś kto się na tym zna o instrukcję "jak ,gdzie i dlaczego..." użyć specyfika do czyszczenia układu klimatyzacji.

Kupiłem na stacji BP jakiś specyfik w aerozolu z dołączoną rurką i za nic w świecie nie wiem gdzie go wypsikać :)

Wszelkie porady,sugestie oraz fotki (gdzie to wsadzić :) ) mile widziane :)

Dzięki z góry.


Poszukaj w instrukcji kijanki gdzie jest filtr kabinowy (swoje autko mam od kilku dni i jeszcze nie naumiałem sięinstrukcji na pamięć :-)), zdejmij go i w tę dziurę zapodaj aerozol zgodnie z instrukcją obsługi.
Obrazek
Ecodriving rules!

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

Re: Jak tego użyć :) ?

04 cze 2008 13:23

Paweł W. napisał(a):
tede_w napisał(a):Mam ogromną prośbę...

Ponieważ jestem zielony w temacie budowy gratów w samochodzie proszę kogoś kto się na tym zna o instrukcję "jak ,gdzie i dlaczego..." użyć specyfika do czyszczenia układu klimatyzacji.

Kupiłem na stacji BP jakiś specyfik w aerozolu z dołączoną rurką i za nic w świecie nie wiem gdzie go wypsikać :)

Wszelkie porady,sugestie oraz fotki (gdzie to wsadzić :) ) mile widziane :)

Dzięki z góry.


Poszukaj w instrukcji kijanki gdzie jest filtr kabinowy (swoje autko mam od kilku dni i jeszcze nie naumiałem sięinstrukcji na pamięć :-)), zdejmij go i w tę dziurę zapodaj aerozol zgodnie z instrukcją obsługi.


Kabinowy czy klimatyzacji ??

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

04 cze 2008 15:20

<span>tede_w</span> napisał(a):Kabinowy czy klimatyzacji ??


to jeden i ten sam :)

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

04 cze 2008 19:55

EMWU napisał(a):
<span>tede_w</span> napisał(a):Kabinowy czy klimatyzacji ??


to jeden i ten sam :)


Aha :D OK :D

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

05 cze 2008 05:53

tede_w napisał(a):
EMWU napisał(a):
<span>tede_w</span> napisał(a):Kabinowy czy klimatyzacji ??


to jeden i ten sam :)


Aha :D OK :D
:mrgreen:

AUTOR WĄTKU
skalin
 

23 cze 2008 14:29

No dobra a co powiecie jak u mnie zalatuje jakieś 3-5 sek po wyłączeniu klimy - tak jak by z nieumytej lodówki - autko 1,5 mies - od 2 tygodni klima w użytku....

AUTOR WĄTKU
michalwaw
 

23 cze 2008 14:34

skalin napisał(a):No dobra a co powiecie jak u mnie zalatuje jakieś 3-5 sek po wyłączeniu klimy - tak jak by z nieumytej lodówki - autko 1,5 mies - od 2 tygodni klima w użytku....


Mały grzyb ? :)

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

23 cze 2008 14:37

skalin napisał(a):No dobra a co powiecie jak u mnie zalatuje jakieś 3-5 sek po wyłączeniu klimy - tak jak by z nieumytej lodówki - autko 1,5 mies - od 2 tygodni klima w użytku....

IMO odgrzybianie konieczne.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl