Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6875
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

19 cze 2013 16:58

Koledzy czy przy okazji tej gwarancyjnej wymiany chłodnicy (skraplacza?) z układu spuszcza się czynnik a potem nabija?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

19 cze 2013 18:36

Ryba4 napisał(a):Koledzy czy przy okazji tej gwarancyjnej wymiany chłodnicy (skraplacza?) z układu spuszcza się czynnik a potem nabija?


Tak.
Nie ma innej możliwości.
Większość czynnika w postaci ciekłej jest w skraplaczu a w całym układzie (dopóki nie ma dziury) jest wysokie ciśnienie.

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

11 wrz 2013 11:30

Rok temu pisałem, że moja trzyma się kupy i "zobaczymy za rok". No to w tym roku przy okazji 4 przeglądu ASO stwierdziło, że chłodnica do wymiany. :( Oczywiście w ramach gwarancji. :good
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

06 lis 2013 09:06

Moja chłodnica została wymieniona po 5 latach i 5 miesiącach nieodpłatnie w TECHNOTOP w Kalinówce. Oczywiście główne podziękowania należą się KMP. Auto z ważną gwarancją ale już tylko na układ napędowy.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6875
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

14 mar 2014 17:02

No i proszę, mimo że u mnie nawet gąbka się dalej trzymała idealnie (po 3 latach i 95 tys!), i żadne lamele nie odpadły to jednak chłodnica się rozszczelniła i poszła do wymiany gwarancyjnej. :good
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

15 mar 2014 01:55

Ja ostatnio zaliczyłem uzupełnienie czynnika chłodzącego. Zgłaszałem głośną pracę klimy typu warkot helikoptera. Stwierdzili, że ubyło mi czynnika i smarowanie jest upośledzone. Dziwne dla mnie jest to, że samochód po niecałych 4 latach i przy przebiegu niecałych 34kkm utracił, w/g ASO 60% czynnika. Ja akurat jestem ciepłolubny i klimy nie używam zbyt często. Teraz się zastanawiam czy i u mnie nie doszło do rozszczelnienia chłodnicy. Co prawda pytałem o to, ale twierdzili, że chłodnica mi się nie sypie.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

19 sie 2014 13:47

Wygląda na to, że i mnie spotkał feler z chłodnicą. W niedzielę wymieniałem łączniki z przodu i coś mnie tknęło aby zerknąć na chłodnicę (i tak już byłem w kanale). Gąbka trzyma się jak należy, jednak coś się gibała. Macając sobie nią okazało się, że razem z gąbką odeszła cała jedna warstwa z dołu chłodnicy. W piątek jadę na przegląd, zobaczymy co będzie. Samochód po gwarancji...
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6875
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

19 sie 2014 13:56

ples napisał(a): Samochód po gwarancji...

A czemu skoro 2008 ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

19 sie 2014 14:19

Jak dziś umawiałem się na przegląd, Pan powiedział, że gwarancja na chłodnicę jest 5 lat.
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6875
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

19 sie 2014 14:55

A no w sumie, bo na początku było 5+2 :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
milky
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

23 wrz 2014 11:36

Troszkę podepne sie pod temat. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile może koszotwać taka http://www.autochlodnice.com/chlodnica, ... 123,67555/ używana chłodnica? Mam ofertę od znajomego, ale chciałbym się upewnić czy to faktycznie jest okazja, czy chce wykorzystać moją niewiedzę i zarobić :)

AUTOR WĄTKU
piter70
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

12 lip 2015 22:47

Witam,
Nie wiem czy do końca o to chodzi poniższy cytat - ale zauważyłem po dłuższej jeździe że sypią mi się jakieś "blaszki" od strony zderzaka (nie wiem do końca jak ta prostokątna część przed chłodnicą klimatyzacji się nazywa - PROSZĘ o podanie nazwy" i czy jest to oddzielny element do wymiany???
Nie wiem również czy "opisywana" gąbka to wiszący kawałek na listwie... Jeżeli można prosić o jakieś zdjęcia to wiele by mi wyjaśniło...
Prosiłbym o info. Przepraszam jestem laikiem i nie chcę się podłożyć w ASO.
MAM KIA CEED 1.6 comfort combi z 2010. Pozdrawiam


Gerges napisał(a):Sprawdźcie w waszych kijankach czy macie "jeszcze" kompletną chłodnicę klimatyzacji.
Dokładnie chodzi mi o dolną "gąbkę" na aluminiowej listewce która jest integralna częścią chłodnicy klimatyzacji.
Pod poniższym linkiem jest zdjęcie chłodnicy klimatyzacji (co prawda używanej)
http://www.allegro.pl/item1051833252_ki ... nzyna.html
Można to sprawdzić bez podnoszenia samochodu na podnośniku. Trzeba schylić się i pomiędzy chłodnicą klimatyzacji a chłodnicą układu chłodzenia powinna znajdować się ta gąbka . Ponoć ma funkcję uszczelniającą itp.

Moje pytanie bierze się stąd , że 3 dni temu zauważyłem że coś mi "dynda pod zderzakiem, złapałem i zostało mi w ręce - oczywiście mowa o wspomnianej gąbce.
Udałem się do ASO gdzie stwierdzono że musiałem na coś najechać i uszkodzić, po czym dany element się oberwał. "Gąbka" nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych.
Zasugerowali zgłoszenie szkody z autocasco. Koszt z wymiana około 2 tys. w tym chłodnica 1350zł :o .
Oczywiście na zderzaku i dolnej osłonie plastikowej zderzaka nie ma żadnych śladów uszkodzenia.
Udałem się do fachowego serwisu klimatyzacji gdzie stwierdzili , że ten element a w zasadzie jego aluminiowa część jest przeżarta przez sól i pod wpływem wody którą zaabsorbowała odpadła. Wyśmiał teorię ASO że na coś najechałem bo moja kijanka musiała by latać ( wylądować na czymś i ponownie unieść nie uszkadzając żadnych innych elementów.

Szkody u ubezpieczyciela nie zgłosiłem , we wtorek jadę do ASO i będę się domagał wymiany gwarancyjnej ( w serwisie klimy stwierdzili że jakościowo żenada, gorsze maja ponoć tylko Fordy)
Mój teść tez ma kijankę (również dwuletnią) i też już nie ma tego elementu.. Z tym że on żył w nieświadomości że już ten element chłodnicy zgubił ;)
Proszę sprawdźcie w samochodach czy mają podobną przypadłość i też nawet nie wiecie że chłodnica klimatyzacji zaczęła się sypać.

Avatar użytkownika
Matikes
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 14 lis 2014 15:29
Lokalizacja: Zory
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

13 lip 2015 01:04

Mnie tez to ostatnio dopadło prosze kolego zdjęcie.;)Obrazek
Deawo Matiz
Mazda 6
Kia Pro Ceed 1,6 DOHC 126 km Optimum Plus 2009r
Obrazek

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 549
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

13 lip 2015 08:35

Ja już jestem po wymianie. Po sześciu latach chłodnica była w stadium daleko posuniętego rozkładu co dobitnie świadczy o wspaniałej jakości tego "wyrobu chłodnicopodobnego". Niestety z uwagi na długi weekend i nóż na gardle skazany byłem na ekspresową usługę w ASO. Zabolało.

Avatar użytkownika
Matikes
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 14 lis 2014 15:29
Lokalizacja: Zory
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

13 lip 2015 08:55

A jak to jest tą wymieniona chłodniczką jest jakiejś lepszej jakości niż ta montowana fabrycznie?
Deawo Matiz
Mazda 6
Kia Pro Ceed 1,6 DOHC 126 km Optimum Plus 2009r
Obrazek

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 549
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

13 lip 2015 10:04

A to czas pokaże, ale cudu nie należy się spodziewać. Zgodnie z planowanym postarzaniem produktu jakość powinna być taka sama lub gorsza.

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 128
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

27 lip 2015 18:32

A u mnie pewnego dnia ni z tego ni z owego cały czynnik bzyknął w kosmos. Wymieniono chłodnicę na gwarancji.
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

AUTOR WĄTKU
Sebas_tian
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

29 lut 2016 20:37

Czy wymieniał ktoś samodzielnie chłodnice klimatyzacji? duzo roboty? tez mi gdzies ulatuje czynnik, okazuje się, część chłodnicy po prostu gdzies odpadła, więc chyba w ciemno mozna obstawic ten element, że jest odpowiedzialny.

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

29 lut 2016 20:52

Ja w środę jadę na wymianę ...po powrocie mogę powiedzieć Ci jak to wygląda czasowo. 8)
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

AUTOR WĄTKU
kalk
 

Re: Chłodnica klimatyzacji . Sprawdźcie...

03 mar 2016 11:25

PABLOTECH... I jak to wyglada... ile czasu? da sie wymienic tylko z komory silnika? czy jakiesc wieksze demontaze sa potrzebne?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl