1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Arti
 

02 cze 2009 09:52

Przejechałem się w niedziele do Krynicy Morskiej i z powrotem do Warszawy
Do krynicy średnie spalanie 6,2, średnia prędkość 71 (włączona klima). Jak jechałem sam do domu spalanie wzrosło do 6,4 a średnia do 75.
Pewnie by dało się jechać z spalaniem niższym niż 6 ale to już trzeba jechać na prawdę wolno.
Kumpel jechał tego samego dnia i klekot 90 konny (corolla) spalił 8,2 ale średnia 102 (jechał o jakąś godzinę do 1,5 krócej).

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

02 cze 2009 10:08

Arti napisał(a):Pewnie by dało się jechać z spalaniem niższym niż 6 ale to już trzeba jechać na prawdę wolno.

Dałoby się - przetestowałem :twisted:
trzeba tylko:
- nie przekraczać 100km/h
- jechać równo
- nie używać hamulca (chyba że chcesz stanąć lub awaryjnie hamować), hamować biegami
- dynamicznie przyśpieszać na niskich biegach
- wyprzedzanie planować np przy wyjściu z zakrętu lub wyjeździe z miejscowości (albo po prostu strefy ograniczenia prędkości) czyli tam, gdzie i tak trzeba przyspieszyć a przy okazji wyprzedzić wolniej jadącego mobilka
Osiągnięte spalanie minimalne 5,1 l/100 km (sam na pusto)

AUTOR WĄTKU
Arti
 

02 cze 2009 13:15

ja do Krynicy jechałem w 3 osoby dorosłe + młody i cały bagażnik. Jazda w zabudowanym ok 60 poza do 110 na ekspresowych do 120.
A w drodze powrotnej ciut ;-) szybciej się zdarzało pojechać.
Co do samej jazdy ekonomicznej to nie mam większych problemów - w mieście średnie spalanie mam ok 7,4.
W piątek będę jechał ponownie i zobaczę czy uda mi się zejść poniżej 6.

AUTOR WĄTKU
pierrepk
 

Re: 1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

01 lip 2009 07:14

Wróciłem z Belgii. Przejechałem 2500km z czego znaczną część niemieckimi autostradami z prędkością do 160-170 km/h (wtedy chwilowe spalanie oscylowało wokół 14 l / 100km). Dwie osoby, bagażnik leciutki. Spalanie średnie podczas całej wyprawy 8,4 l / 100km.

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: 1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

09 lip 2009 07:28

Prowadząc nieustanna walkę o najniższe spalanie postanowiłem nieco poeksperymentować z jazdą po mieście, po wyjeździe ze świeżo zatankowanym na full ceed-em włączyłem na kompie średnie spalanie (nie chwilowe tylko średnie AVG) i na pierwszych światłach zauważyłem ciekawą rzecz - mianowicie średnia rosła mi o 0,1 l/100km w przeciągu 10 może 15 sekund, co daje w minutę spalanie na jałowym biegu ok 0,5 l/100km :? - w skodzie 1,4 komp pokazywał 0,6l ale na godzinę. Nieco byłem tym sfrustrowany, bo zawsze sądziłem, że najkosztowniejsze jest ruszanie, a tutaj się okazuje, że samo stanie na biegu jałowym też sporo kosztuje, chyba że komp kijanek nie potrafi sobie przeliczyć poprawnie spalania na postojach, faktem jest że po ostatnim przebiegu miedzy tankowaniami prawie 500 km, z czego 70% po mieście, spalanie na kompie było 8,1 a z kalkulatora wyszło 7,6.
Wniosek dla mnie taki, że system ISG to jednak konieczność przy dużych przebiegach po mieście, wtedy kupno droższego disla w ogóle nie będzie miało sensu :P

AUTOR WĄTKU
Colina1974
 

Re: 1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

09 lip 2009 09:37

trasa Bydgoszcz-Mielno-Bydgoszcz (440 km) średnia 73 km/h spalanie 6,3

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: 1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

24 lut 2010 08:09

Walki o najniższe spalanie ciąg dalszy :) Normą stało się, że w trasie nie przekraczam spalania na poziomie 6,4 l (najwyższe spalanie z ost. 6 miesięcy) a potrafię na zimówkach zejść do poziomu o litr mniejszego, ale to już z wyrzeczeniami. Ponieważ obecnie prawie cały czas kręcę się po mieście na krótkich odcinkach postanowiłem powalczyć na tym terenie o najniższe spalanie. Jak narazie udało mi się zejść do poziomu 8,8 l :D
Normalnie chyba założę szkołę Eco Drivingu :P

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

24 lut 2010 10:42

mjrPit napisał(a):włączyłem na kompie średnie spalanie (nie chwilowe tylko średnie AVG) i na pierwszych światłach zauważyłem ciekawą rzecz - mianowicie średnia rosła mi o 0,1 l/100km w przeciągu 10 może 15 sekund, co daje w minutę spalanie na jałowym biegu ok 0,5 l/100km :? - w skodzie 1,4 komp pokazywał 0,6l ale na godzinę. Nieco byłem tym sfrustrowany, bo zawsze sądziłem, że najkosztowniejsze jest ruszanie, a tutaj się okazuje, że samo stanie na biegu jałowym też sporo kosztuje, chyba że komp kijanek nie potrafi sobie przeliczyć poprawnie spalania na postojach, faktem jest że po ostatnim przebiegu miedzy tankowaniami prawie 500 km, z czego 70% po mieście, spalanie na kompie było 8,1 a z kalkulatora wyszło 7,6.
Wniosek dla mnie taki, że system ISG to jednak konieczność przy dużych przebiegach po mieście, wtedy kupno droższego disla w ogóle nie będzie miało sensu :P

tak przy okazji...rozumiem, że po pół roku doszedłeś już do pułapki w myśleniu i błędnych wniosków jeśli chodzi o szybki wzrost średniego spalania na światłach :)
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
sevi
 

Re: 1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

25 lut 2010 07:49

Moje aktualne wskazania według komputera to 7.7l. Zobaczymy jak będzie w nowej nadchodzącej porze roku :D

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: 1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

25 lut 2010 08:23

jjs napisał(a):tak przy okazji...rozumiem, że po pół roku doszedłeś już do pułapki w myśleniu i błędnych wniosków jeśli chodzi o szybki wzrost średniego spalania na światłach :)
szczerze mówiąc (a raczej pisząc :P ) odpuściłem temat, koreańska myśl techniczno matematyczna, która stworzyła algorytm przeliczania spalania w Ceed jest dla mnie niepojęta, niemiecką jakoś łatwiej mi był rozgryźć :wink:

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

25 lut 2010 09:43

mjrPit napisał(a):
jjs napisał(a):tak przy okazji...rozumiem, że po pół roku doszedłeś już do pułapki w myśleniu i błędnych wniosków jeśli chodzi o szybki wzrost średniego spalania na światłach :)
szczerze mówiąc (a raczej pisząc :P ) odpuściłem temat, koreańska myśl techniczno matematyczna, która stworzyła algorytm przeliczania spalania w Ceed jest dla mnie niepojęta, niemiecką jakoś łatwiej mi był rozgryźć :wink:

nie ma to nic wspólnego z koreą i niemcy liczą tak samo, napisałeś "ze zaraz po wyzerowaniu na pierwszych światłach"..zwróć uwagę, że jak przejedziesz 200 czy 300km to licznik spalania nie skacze tak drastycznie na postoju :wink: ten drastyczny wzrost obserwowany na pierwszych światłach wynika z proporcji czasu jazdy do czasu postoju..zerujesz - ruszasz - np po 1min jazdy stajesz na 1 min..wynika z tego że połowa czasu pracy silnika to bieg jałowy..to trochę tak jakbyś przejechał 300km w trasie w 3h a potem na 3h postawił samochód z włączonym silnikiem, efekt końcowy będzie podobny
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: 1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

08 mar 2010 21:03

dzisiaj zakończyłem 2 tygodniowy test spalania w moim ceed-ku 1,6 DOHC wyłącznie w mieście. Tak się złożyło, że przez ost. 2 tygodnie jeździłem wyłącznie po Wrocławiu, więc postanowiłem powalczyć o najniższe spalanie - wyszło z kalkulatora 8,71 l/100km :mrgreen:

Komputer pokazał średnie 8,6 l/100km, od rezerwy do rezerwy przejechałem 509,5 km ze średnią prędkością 24 km/h. Tankowanie na tej samej stacji z tego samego dystrybutora. Czas pracy samochodu wyszedł 40 godzin (bez jednej minuty :P ) i tutaj mam zagwozdkę, komputer liczy czas kluczyka w stacyjce czy jazdy :?: bo czas jazdy był mniej więcej o połowę mniejszy, no chyba że nie skasowałem tego parametru. Ktoś chce się podszkolić :wink:

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2619
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: 1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

08 mar 2010 22:11

mjrPit napisał(a):komputer liczy czas kluczyka w stacyjce czy jazdy :?:


wg mnie od zapłonu do uśnięcia. Stoisz czy jedziesz, dla niego to jeden pies.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: 1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

08 mar 2010 22:20

George napisał(a):
mjrPit napisał(a):komputer liczy czas kluczyka w stacyjce czy jazdy :?:


wg mnie od zapłonu do uśnięcia. Stoisz czy jedziesz, dla niego to jeden pies.

ale postoje miałem z wyłączonym silnikiem, więc teoretycznie czas nie powinien być liczony - muszę się przyjrzeć tematowi 8-)

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: 1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

22 mar 2010 22:43

kolejne 2 tygodnie jazdy wyłącznie po mieście, tym razem spalanie z kalkulatora 8,82 l/100km, z komputera 8,9 l/100km - musiałem raz dać poprowadzić żonie :P

AUTOR WĄTKU
bastor
 

Re: 1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

23 mar 2010 11:43

mjrPit napisał(a):kolejne 2 tygodnie jazdy wyłącznie po mieście, tym razem spalanie z kalkulatora 8,82 l/100km, z komputera 8,9 l/100km - musiałem raz dać poprowadzić żonie :P


Ciekawe. A to jest HB czy SW ? Mam nadzieje ze w moim SW spalanie spadnie po wymianie oleju przy 2000km. Aktualnie glownie jazda po miescie 10,5. I nie szaleje, staram sie jezdzic zgodnie z zasadami ecodrivingu. Chyba ze poprostu we Wrocławiu sa mniejsze korki niz w Krakowie, ktory ostatnio strasznie rozkopany. Przesiadlem sie z VW Bora 2.0 benzyna wiec mialem nadzieje na spalania <10 a tu poki co klops.

AUTOR WĄTKU
Anisto
 

Re: 1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

23 mar 2010 12:29

Obawiam się, że nigdy nie pochwalę się rekordem w najmniejszym spalaniu. U mnie średnia wychodzi 10 l. Najmniej do tej pory - 9,5 l, najwięcej 11,5 l. W trasie 7,5. Jeżdżę głównie po mieście, ok. 60 km dziennie

AUTOR WĄTKU
Grzechu
 

Re: 1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

31 gru 2011 19:43

cześć
założyłem kiedyś ten wątek opisując wynik 5.8l/100 co było dla mnei szokiem.
Dziś pobiłem ten wynik i uzyskałem spalanie 5.7 przy 82 km średniej (czyli także podwyższyłem średnia prędkość o całe 10m kmh) na dystansie 250 km :D
Rzuccie okiem na pierwszy psot w watku.
Byłoby 5.6 ale już pod koniec trasy trafiłem w mieście czerwoną falę i podskoczylo spalanie od ciągłego ruszania.

Obrazek

pozdr!

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl