Łuszczący się lakier !!!!

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

02 lip 2008 07:40

e2rdo napisał(a):a nowe samochody mają wodne lakiery i mnóstwo plastikowych elemetów
życie...


Te plastikowe elementy od jakiegoś czasu są w zdecydowanej większości biodegradowalne, więc sprzeczność jest pozorna.

pozdrawiam

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

10 lip 2008 21:38

Te naklejki to zdaje się jakiś nowy trend w zabezpieczaniu powłok lakierniczych. W Motorze (?) napisali, że VW mają oblepiać jakąś extra folią. Cena od 200 eurosów w górkę:o

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

11 lip 2008 20:23

N_Jay napisał(a):Te naklejki to zdaje się jakiś nowy trend w zabezpieczaniu powłok lakierniczych. W Motorze (?) napisali, że VW mają oblepiać jakąś extra folią. Cena od 200 eurosów w górkę:o

Niestety, nie jest to nowość. Pierwsze naklejki zabezpieczajace na lakier pojawiły się ładnych kilka czy nawet kilkanaście lat temu. Pierwsze z nich miały na celu zabezpieczanie okolic zamka przednich drzwi przed przypadkowym porysowaniem kluczem (jakby kto do dziury nie trafił :) ). Obecnie w epoce centralnych zamków naklejki takie zabezpieczają głównie newralgiczne punkty nadwozia tj. maskę zderzak, progi i nadproża a także dolna część dzrwi przed zarysowaniem przez kamyki i piasek spod kół własnych i innych pojazdów. Naklejki takie, wraz z montażem można sobie zafundować w wiekszości profesjonalnych polskich firm tuningowych, zajmujacych się przeróbkami blacharsko-lakierniczymi. Ich montaż jest podobny jak folii przyciemniajacych szyby-spryskujemy klejem, przykładamy do oczyszczonej powierzchni, która chcemy zabezpieczyć, rozprostowujemy specjalna packą, usuwajac przy tym nadmiar kleju a następnie suszymy np. zwykła suszarką-i po kłopocie

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

11 lip 2008 20:46

Sajmon, normalnie tłumaczenie do Wikipedii :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

29 lip 2008 14:21

Dzisiaj zauważyłem kolejny element z łuszczycą - maska silnika i przedni zderzak po prawej stronie (trzy miechy temu malowali lewą stronę). Zaraz mnie coś trafi .... diabloo diabloo diabloo diabloo diabloo :evil: mybomb
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

29 lip 2008 14:27

tak jak rozmawialiśmy przed chwilą przez telefon
pisz pismo
INNI CO MACIE TEN PROBLEM TEŻ WALCZCIEEEEE bo jak 2 się tylko skarży na czerwony lakier to bym tez się nie przejmował jako dostawca aut

niech ktoś zgadnie jakiego kolory dziś ceed widziałem w lakierni w ASo :) :twisted:

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

29 lip 2008 17:26

sensor znowu malowałeś?

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

30 lip 2008 08:29

<span>sensor</span> napisał(a):niech ktoś zgadnie jakiego kolory dziś ceed widziałem w lakierni w ASo


seledynowy :) :D

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

30 lip 2008 08:41

nie malowałem bo obecnie mam do malowania całe auto już praktycznie

a taka operacja trwa i jakoś nie sadze ze mi ktoś da auto bez problemu na 3 tygodnie
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

30 lip 2008 09:52

Sensor auto powinni dać bez stwarzania problemów, tylko musisz uzależnić od tego zlecenie ASO malowania lub naprawy. A jeżeli robią problemy to trzeba zlecić naprawę w innym ASO, gdzie potraktują Ciebie poważnie.

AUTOR WĄTKU
Pyzo
 

16 sie 2008 17:30

czerwona Kia zaczela sie luszczyc :(

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

17 sie 2008 10:56

Pyzo napisał(a):czerwona Kia zaczela sie luszczyc :(
a z którego jest roku i może znasz miesiąc produkcji?
napisz też co ASO na to

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

17 sie 2008 11:04

i co wybiera się ktoś z Was z tym do ASO czy tylko ja walcze ??? i gadają mi potem że tylko 5 aut w Polsce ma ten problem?


jakby się kilkudzieśięciu burzyło to coś wreszcie z tym fantem zrobią

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

17 sie 2008 11:49

<span>sensor</span> napisał(a):jakby się kilkudzieśięciu burzyło to coś wreszcie z tym fantem zrobią


jeśli zacznie mi coś odłazić to na pewno tego tak nie zostawię...
ale jak narazie i oby tak było zawsze, nic nie odłazi ;)

AUTOR WĄTKU
Pyzo
 

17 sie 2008 12:11

e2rdo napisał(a):
Pyzo napisał(a):czerwona Kia zaczela sie luszczyc :(
a z którego jest roku i może znasz miesiąc produkcji?
napisz też co ASO na to


rocznik 2007, z maja albo czerwca auto... dokladnie nie pamietam. odbieralem w lipcu ale auto bylo zamowione juz wczesniej przez kogos innego, tylko nie dostal kredytu, dlatego wzialem to co stalo na placu... jade z awantura jutro rano. na pewno opisze tutaj moje doswiadczenia z ASO.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

17 sie 2008 12:20

mark napisał(a):Podsumujmy, na dzieĂą dzisiejszy mamy piĂŞĂŚ cee'dkĂłw malowanych, w tym dwa czerwone Solid Red, jeden czarny Black Pearl, dwa grafitowy beÂż q8, jeden kolor nie ustalony. OprĂłcz tego sÂą dwa czerwone w ktĂłrych lakier dopiera zaczyna zÂłaziĂŚ. Czyli generalnie problem wystĂŞpujĂŞ w kolorze Solid Red, chociaÂż zdarzyÂł siĂŞ teÂż w Black Pearl. Natomiast w kolorze grafitowy beÂż w jednym byÂła Âźle poÂłoÂżona baza a drugi byÂł powtĂłrnie malowany (gruba warstwa lakieru) z nieustalonych przyczyn. Co ciekawe trzy czerwone sÂą z marca 2007, jeden czerwony brak danych, czarny chyba kwiecieĂą 2007, grafitowy beÂż jeden brak danych a drugi chyba luty 2008.

teraz mamy kolejnego solid red 2007

AUTOR WĄTKU
Pyzo
 

25 sie 2008 14:28

nie chca chuje robic tego z gwarancji... no nic. bede musial zaczynac walke sadowa...

przepraszam za lacine. nie moglem sie powtstrzymac...

AUTOR WĄTKU
forrestgump
 

25 sie 2008 16:21

Pyzo, jak to uzasadnili?? :?

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

25 sie 2008 22:59

Pyzo napisał(a):nie chca uje robic tego z gwarancji...


a w którym serwisie byłeś??
i o co dokładnie chodzi, gdzie się łuszczy na jakiej powierzchni itd??

AUTOR WĄTKU
Bandyta
 

26 sie 2008 06:26

masz to na piśmie?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl