1.6 DOHC - nasze rekordy w najmniejszym spalaniu

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
smyki
 

16 kwi 2009 11:14

Ja zawsze tankuję benzynkę 98 oktanową, jeżdżę w większości w mieście, także stoję w korkach więc spalanie na poziomie do 8 l/100 km uważam za rewelacyjne, biorąc pod uwagę niezłe osiągi tego silnika. Jeszcze nigdy nie przekroczyłem bariery 8l/100km (nawet zimą) i to jest piękne. Pomiary prócz wskazań komputera pokładowego opieram na przeliczaniu wlanej benzyny w stosunku do przejechanych kilometrów. I o dziwo wskazania komputera są prawidłowe +/_ 5%. Też właczam często klimę, więc tym bardziej plusik dla konstruktorów. clapping

AUTOR WĄTKU
novee
 

16 kwi 2009 11:26

Qrde, smyki jak ty jeździsz??? 1.6 benzyna i SW do tego i w mieście nie więcej niż 8?

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

16 kwi 2009 12:16

novee napisał(a):Qrde, smyki jak ty jeździsz??? 1.6 benzyna i SW do tego i w mieście nie więcej niż 8?

No szacun dla niego. Tez nie wiem jak to mozliwe :)

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

16 kwi 2009 12:20

<span>novee</span> napisał(a):Qrde, smyki jak ty jeździsz??? 1.6 benzyna i SW do tego i w mieście nie więcej niż 8?


Zawsze z górki :D

AUTOR WĄTKU
Colina1974
 

16 kwi 2009 12:26

na trasie 450 km (śr przejazdowa 79 km/h) 3 duże miasta po drodze spalanie 6,5l - dane z pokładowego

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2619
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

16 kwi 2009 14:04

Colina1974 napisał(a):na trasie 450 km (śr przejazdowa 79 km/h) 3 duże miasta po drodze spalanie 6,5l - dane z pokładowego


To tak jak mój CRDi :?
Tylko średnia przejazdowa u mnie to 30km/h
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
elza2008
 

16 kwi 2009 14:25

Colina1974 napisał(a):na trasie 450 km (śr przejazdowa 79 km/h) 3 duże miasta po drodze spalanie 6,5l - dane z pokładowego

To trzeba szybko do ASO jechać żeby naprawili komputer. :)

AUTOR WĄTKU
wik
 

16 kwi 2009 14:42

<span>elza2008</span> napisał(a):To trzeba szybko do ASO jechać żeby naprawili komputer

Nie widzę niczego szczególnego, żeby jechać do ASO. Jesli ktoś jedzie 450 km nie zatłoczoną drogą, powiedzmy 2-pasmówką, to średnia prędkość jest w normie. Spalanie też nie jest nie z tej ziemi, acz przyzwoite.
Ostatnio edytowano 16 kwi 2009 18:13 przez wik, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

16 kwi 2009 14:56

<span>wik</span> napisał(a):elza2008 napisał:
To trzeba szybko do ASO jechać żeby naprawili komputer

Nie widzę niczego szczególnego, żeby jechać do ASO. Jesli ktoś 450 km nie zatłoczoną drogą, powiedzmy 2-pasmówką, to średnia prędkość jest w normie. Spalanie też nie jest nie z tej ziemi, acz przyzwoite.


:D :D :D :D :D

AUTOR WĄTKU
erkaesiak
 

16 kwi 2009 16:42

elza2008 napisał(a):
Colina1974 napisał(a):na trasie 450 km (śr przejazdowa 79 km/h) 3 duże miasta po drodze spalanie 6,5l - dane z pokładowego

To trzeba szybko do ASO jechać żeby naprawili komputer. :)


Komp jak najbardziej OK!

W świąteczny poniedziałek Toruń - Bydgoszcz - Warszawa i wskazanie z kompa 6,6 l / 100 km - słabo?!? 8-)

AUTOR WĄTKU
pierrepk
 

11 maja 2009 13:46

Ciekawe. Mam sw1.6 i nie schodzę poniżej 8 l/100km. Albo coś jest u mnie nie tak, albo jeździcie ekstremalnie płynnie i w idealnych warunkach.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

11 maja 2009 13:54

Jak w gębe strzelił spalanie utrzymuje się na pozimie 7.5 l :mrgreen:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

11 maja 2009 14:24

ostatnie 9 tys km (od 10 tys do 19 tys przebiegu ogólnego)włąsnie spadło z 7,3 do 7,2 -z tym ze większosc poza miastem

jakby mi na miescie palił 8 litrów to bym GO całował w tłumak co 2 dzięń

acha te 7,2 to też rewelka wg mnie na trasie

jak był ruch i nie było sensu wyprzedzać na trasie to potrfił mi palić wracając ze szczecina 6,5 średnio
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
linsky
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 04 cze 2008 08:23
Lokalizacja: Małkinia Górna

11 maja 2009 14:26

U mnie średnio 7,4 obecnie podczas wyjazdu na Święta 400km- bez autostrad i dróg szybkiego ruchu głownie krajowymi i wojewódzkimi + trochę powiatowych i średnie spalanie na poziomie 6,4 :mrgreen:
Żyj i pozwól żyć innym!!!

AUTOR WĄTKU
KA
 

Pierwsze miesiące

11 maja 2009 15:21

U mnie w pierwszym tygodniu ok. 10 litrów w mieście, ale dużo krótkich odcinków i klima. Na trasie 45 km spokojnie (90-110) ok. 7,5. Podobno po paru tysiącach spadnie.
Napiszcie coś o właściwym ułożeniu/dotarciu silnika (pojawiło się takie hasło) - macie jakieś rady? To moje pierwsze nowe auto, więc mam zero pojęcia o tym.
Pzdr!

AUTOR WĄTKU
adam08
 

11 maja 2009 16:08

KA,
po pierwsze witaj na forum :D
Po drugie- po szu kaj. Sporo już o tym pisaliśmy.

AUTOR WĄTKU
marcingsxr
 

14 maja 2009 15:56

Wczoraj tankowanie i miłe zaskoczenie 7.3l po mieście wg. kompa.
Na motostat wyliczyło 7.27l/100km :D
Szczerze mówiąc kupując 1.6 DOHC nie spodziewałem się takich wyników, poprzedni puncik 1.2 8v nie schodził poniżej 7.5l.
Zastanawiam się ile by wyszło na trasie przy 110-130 km/h.

AUTOR WĄTKU
gln_915
 

14 maja 2009 16:10

Ja naprawdę nie mogę zrozumieć dlaczego są aż takie różnice.
Ja naprawdę się staram (czasami :) ) lecz spalanie w mieście z klimą 8,7 - 9,2
trasa Warszawa - Łódź po reseciku spalania przed jazdą ok 7,4 ( z klimą )

AUTOR WĄTKU
forrestgump
 

14 maja 2009 16:37

<span>smyki</span> napisał(a):Jeszcze nigdy nie przekroczyłem bariery 8l/100km (nawet zimą) i to jest piękne


Powiedz Smyki (i inni, którzy nie przekroczyli nigdy 8/100km w jeździe miejskiej)
-jaką macie średnią prędkość w tej miejskiej jeżdzie i który bieg jest przeważnie w użyciu?
-ile stoicie z tego w korkach a ile jedziecie?
-ile Wam bierze w trasie i z jaką prędkością się zazwyczaj poruszacie?

Ja osobiście mam taki plan dnia i przejazdów, że praktycznie sunę cały czas w korku w tym Krakowie i uzyskanie poniżej 11l/100km to chyba się nie doczekam. W trasie lubię dynamicznie, często w zakresie 120-150km/h i z kolei nie wychodzę powyżej 7l/100km co uważam za satysfakcjonujący wynik. Ale to miasto... jeśli czytam, że ktoś stoi w korkach i nie wychodzi poza osiem na setkę, to sprawdzam dwa razy czy nick nie brzmi "Bracia Grimm". Co też może być przyczyną, silnik chodzi jak szwajcarski zegarek, oleju przez 12kkm na bagnecie nie ubyło ani milimetra, bak nie jest dziurawy, jeżdżę już kilkanaście lat, wiem jak jeździć... Także z ciekawością czekam na odpowiedzi i każdemu użytkownikowi benzyniaka życzę owej ósemki po mieście :wink:

AUTOR WĄTKU
lookaszk
 

14 maja 2009 17:05

forrestgump napisał(a):
<span>smyki</span> napisał(a):Jeszcze nigdy nie przekroczyłem bariery 8l/100km (nawet zimą) i to jest piękne


Powiedz Smyki (i inni, którzy nie przekroczyli nigdy 8/100km w jeździe miejskiej)
-jaką macie średnią prędkość w tej miejskiej jeżdzie i który bieg jest przeważnie w użyciu?
-ile stoicie z tego w korkach a ile jedziecie?
-ile Wam bierze w trasie i z jaką prędkością się zazwyczaj poruszacie?

Ja osobiście mam taki plan dnia i przejazdów, że praktycznie sunę cały czas w korku w tym Krakowie i uzyskanie poniżej 11l/100km to chyba się nie doczekam. W trasie lubię dynamicznie, często w zakresie 120-150km/h i z kolei nie wychodzę powyżej 7l/100km co uważam za satysfakcjonujący wynik. Ale to miasto... jeśli czytam, że ktoś stoi w korkach i nie wychodzi poza osiem na setkę, to sprawdzam dwa razy czy nick nie brzmi "Bracia Grimm". Co też może być przyczyną, silnik chodzi jak szwajcarski zegarek, oleju przez 12kkm na bagnecie nie ubyło ani milimetra, bak nie jest dziurawy, jeżdżę już kilkanaście lat, wiem jak jeździć... Także z ciekawością czekam na odpowiedzi i każdemu użytkownikowi benzyniaka życzę owej ósemki po mieście :wink:


To ja z kolei w miesćie nie jestem zawalidrogą (zazwyczaj lewy pas, spod świateł startuje pierwszy (ale nie z piskiem opon)) i muszę się bardzo postarać żeby spalanie średnie było większe niż 9.

Za to w trasie (np 1000km autostrad, więc średnia dobra wychodzi) przy prędkościach średnich 110-120 (czyli chwilowe często 140) nie udaje mi się zejść poniżej 9.

Więc z tym spalaniem czarna magia :o

A na jednym baku (prawie zawsze tankuje jak mi się -- pokaże, do baku wchodzi z 45l średnio wtedy) nigdy nie zrobiłem więcej niż 550km :cry:

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl