łacznik stabilizatora

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

14 maja 2009 20:29

przebieg 40 tys. lewy łącznik wymieniony w ramach gwarancji, prawy podobno w porządku.
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

15 maja 2009 17:06

ciiiisza nastala. zainwestowalem dodatkowo w wymiane gum stabilizatora

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

17 maja 2009 21:41

Ja wczoraj dolaczylem do grona zainteresowanych wymiana stabilizatorow, wala jak cholera a tylko 35k przejechane:(

AUTOR WĄTKU
zibi.s
 

21 maja 2009 06:05

mi stukal jeden ale wymieniono oba na gwarancji ale zapomnialem spytac czy po tym zabiegu nie nalezaloby sprawdzic geometrie?

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

21 maja 2009 06:15

zibi.s napisał(a):mi stukal jeden ale wymieniono oba na gwarancji ale zapomnialem spytac czy po tym zabiegu nie nalezaloby sprawdzic geometrie?

Nie trzeba sprawdzac geometrii, bo nic sie przy tej wymianie nie ma prawa przestawic :wink:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

21 maja 2009 07:12

<span>Atom</span> napisał(a):Nie trzeba sprawdzac geometrii, bo nic sie przy tej wymianie nie ma prawa przestawic


Jak przy każdej ingerencji w zawieszenie może dojść do choćby delikatnego przestawienia geometrii. Co prawda wymiana łączników stabilizatora to faktycznie prawie kosmetyka, ale sprawdzenie zbieżności nie zawadzi.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

21 maja 2009 10:02

Przy wymianie wahacza, koncowek drazka kierowniczego to obowiazkowo pojechalbym na sprawdzenie geometrii.
Przy samych łącznikach stabilizatora nie przesadzalbym zbytnio :D
No ale wybor nalezy do wlasciciela :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

21 maja 2009 14:07

łacznik stabilizatora nie wymaga ustawiania geometrii- to jest tylko kawał pręta który przenosi obiązenia z 1 strony na 2 i daleko idąc w rozumowaniu-wspomaga tylko prace zawieszenia - sam nie będąc zawieszeniem:D ale wymyśliłem :lol: :lol: :lol:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
dominik070779
 

23 maja 2009 20:28

Więc odwiedziłem znów serwis auto coma poznań bo było blisko. Wymienili mi jakiś łącznik w układzie kierowniczym i o dziwo cisza nastała ciekawe jak długo. Serwisu nie polecam nikomu

AUTOR WĄTKU
dominik070779
 

Re: łacznik stabilizatora

16 cze 2009 20:36

Może przejechałem 200km od wymiany łącznika stabilizatora i znów to samo. Podejrzewam ,że ta wymiana odbyła się na zasadzie dokręcenia ,a nie wymiany. To było już drugie podejście do tej samej usterki w AUTO COMA POZNAŃ i klapa więc teraz dam szanse kolejnemu serwisowi LEE KOMORNIKI jak pisałem w odpowiednim miejscu z przeglądu byłem u nich zadowolony więć zobaczymy jak będzie.

Avatar użytkownika
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

Re: łacznik stabilizatora

24 cze 2009 20:53

A mnie coś stuka z tyłu tez podczas przejeżdżania łagodnych nierówności. Czy z tyłu też jest ten łącznik, czy to coś innego, bo na mechanice to ja się nie znam za mocno :oops:
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

Re: łacznik stabilizatora

24 cze 2009 21:47

Z tylu pewnie tez cos jest ale wymiana lacznikow opisywana w tym temacie dotyczy glownie przodu. Najlepiej podjechac do Aso

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: łacznik stabilizatora

24 cze 2009 22:28

Mnie wymienili z tyłu przy przeglądzie po 80 kkm, niestety odpłatnie 2x 120 zł sztuka, bo podobno po takim przebiegu KMP nie uznaje gwarancji :?
Muszę w wolnej chwili wysmarować pismo do KMP jak to z tą gwarancją jest, do kiedy jest i jakie jeszcze ciekawe części gwarancji nie podlegają.

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: łacznik stabilizatora

24 cze 2009 22:36

novee napisał(a):Mnie wymienili z tyłu przy przeglądzie po 80 kkm, niestety odpłatnie 2x 120 zł sztuka, bo podobno po takim przebiegu KMP nie uznaje gwarancji :?


Ups,
u mnie wymieniali w Marvelu jeden z tyłu przy 20 kkm w ramach gwarancji.
Sami wychwycili-nie zgłaszałem żadnych dolegliwości.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: łacznik stabilizatora

25 cze 2009 08:40

novee napisał(a):Mnie wymienili z tyłu przy przeglądzie po 80 kkm, niestety odpłatnie 2x 120 zł sztuka, bo podobno po takim przebiegu KMP nie uznaje gwarancji :?
Muszę w wolnej chwili wysmarować pismo do KMP jak to z tą gwarancją jest, do kiedy jest i jakie jeszcze ciekawe części gwarancji nie podlegają.


Życzę powodzenia.
Zapewne dowiesz się, że jeździłeś w niewłaściwy sposób po niewłaściwych drogach, a ta ocena wynika z ich wybitnej wiedzy technicznej i ich bogatej praktyki warsztatowej. Poza tym w ich serwisach pracują wybitni fachowcy i jak coś powiedzą to już powiedzą, koniec. :)

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: łacznik stabilizatora

25 cze 2009 09:54

Właśnie wg ASO to bardzo chętnie by mi wymienili za darmo, tylko KMP podobno tego nie uzna przy przebiegu 80 kkm, bo to jest praktycznie część eksploatacyjna :?

Zajedwabiście, kiedyś w Corolli serwis mi wymienił tylne amory przy przebiegu 92 kkm albo 88 kkm (sorry starość, nie pamiętam dokładnie :roll: ). Sami to sprawdzili, znaleźli i wymienili bo gwara była na 100 kkm bez dyskusji. Z tamtym serwisem też miałem wojny, ale Toyota jeszcze wtedy była porządnym importerem i wystarczyło się 15 min pokłócić, ale dziwnych filozofii nie było.

Naprawdę wysmaruję pismo i ciekawy jestem odpowiedzi, bo na ch$%%&^j mi ta gwarancja jak raz jest ważna, a raz nie. Odpukać mimo stuków, puków, trzeszczeń i huczenia auto jeździ, gorzej jak coś poważnego pieprznie.

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: łacznik stabilizatora

25 cze 2009 10:25

novee napisał(a):Właśnie wg ASO to bardzo chętnie by mi wymienili za darmo, tylko KMP podobno tego nie uzna przy przebiegu 80 kkm, bo to jest praktycznie część eksploatacyjna :?

Zajedwabiście, kiedyś w Corolli serwis mi wymienił tylne amory przy przebiegu 92 kkm albo 88 kkm (sorry starość, nie pamiętam dokładnie :roll: ). Sami to sprawdzili, znaleźli i wymienili bo gwara była na 100 kkm bez dyskusji. Z tamtym serwisem też miałem wojny, ale Toyota jeszcze wtedy była porządnym importerem i wystarczyło się 15 min pokłócić, ale dziwnych filozofii nie było.

Naprawdę wysmaruję pismo i ciekawy jestem odpowiedzi, bo na ch$%%&^j mi ta gwarancja jak raz jest ważna, a raz nie. Odpukać mimo stuków, puków, trzeszczeń i huczenia auto jeździ, gorzej jak coś poważnego pieprznie.


To trafiłeś na sensowne ASO, które poczuwa się do serwisowania samochodu, a nie tylko kasowania klienta.

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: łacznik stabilizatora

25 cze 2009 12:16

No ostatnio się w miarę dogaduję z MGT w Łowiczu, ale bez cudów. Tylko co mi z tego jak chłopaki z ASO chętni, a KMP nie zwróci i i tak musiałem zapłacić...

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: łacznik stabilizatora

25 cze 2009 13:01

novee napisał(a):No ostatnio się w miarę dogaduję z MGT w Łowiczu, ale bez cudów. Tylko co mi z tego jak chłopaki z ASO chętni, a KMP nie zwróci i i tak musiałem zapłacić...


Tak do końca to nie wierzę w ich dobre chęci ale tylko złe KMP. Cały serwis KIA w Polsce to goście, którzy mentalnie nie dorośli do serwisowania współczesnych samochodów i tkwią sposobem myślenia o samochodzie i kliencie gdzieś w pionierskich czasach motoryzacji. A może wtedy było lepiej?:)

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: łacznik stabilizatora

25 cze 2009 13:27

Ja 2 tygodnie temu bylem w serwisie w Chrzastowicach w sprawie stuków zawieszenia. Wymienili mi 2 laczniki lewy i prawy przód. Pozatym chlopaki dopatrzyli sie ze lewy amorek z tylu cieknie i tez go wymienili. Obsluga fachowa i szybka, polecam.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl