Łuszczący się lakier !!!!

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
less
 

12 cze 2008 21:02

ambresil napisał(a):Czy pamiętacie akcję wymiany samochodów prowadzoną w Polsce przez firmę DAEWOO po wykryciu możliwości wystąpienia wady powłoki
lakierniczej w Lanosach ( określona partia , potem były odsprzedawane po obniżonej cenie ).
Ciekawe czy bardziej szacowna KIA może zdobyć się na podobny gest
w stosunku do swoich klientów ? :cry:


Pamiętamy, niestety DU potem upadło :twisted:

AUTOR WĄTKU
AdamB
 

12 cze 2008 21:58

ambresil napisał(a):Witam wszystkich właścicieli spozierających codziennie na swoje autko
w obawie znalezienia złuszczającego się "naskórka" .
Czy pamiętacie akcję wymiany samochodów prowadzoną w Polsce przez firmę DAEWOO po wykryciu możliwości wystąpienia wady powłoki
lakierniczej w Lanosach ( określona partia , potem były odsprzedawane po obniżonej cenie ).
Ciekawe czy bardziej szacowna KIA może zdobyć się na podobny gest
w stosunku do swoich klientów ? :cry:


Nie liczyłbym na taki gest

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

12 cze 2008 22:48

Mrowa napisał(a):hmmm nie wiem co mam o tym myśleć :P zrobili zdjęcia i wyślą do Warszawy - to jeśli chodzi o plamy na szybie, drzwi sa zle wypolerowane wiec niema problemu z tym, zrobia na poczekaniu


Te kropki, czy plamki na szybie i drzwiach mogły powstać przez przypadkowe
rozlanie jakieś środka chemicznego np. rozpuszczalnika lub środka do zabezpieczeń antykorozyjnych. Mogło to się stać w fabryce lub serwisie.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

12 cze 2008 23:08

AdamB napisał(a):
ambresil napisał(a):Witam wszystkich właścicieli spozierających codziennie na swoje autko
w obawie znalezienia złuszczającego się "naskórka" .
Czy pamiętacie akcję wymiany samochodów prowadzoną w Polsce przez firmę DAEWOO po wykryciu możliwości wystąpienia wady powłoki
lakierniczej w Lanosach ( określona partia , potem były odsprzedawane po obniżonej cenie ).
Ciekawe czy bardziej szacowna KIA może zdobyć się na podobny gest
w stosunku do swoich klientów ? :cry:

Nie liczyłbym na taki gest

Tu nie chodzi o gest tylko o dobre imię marki KIA. Jeżeli takich przypadków łuszczycy będzie więcej to nie wiem jak to się skończy. Jak na razie wiadomo nam tylko o kilku przypadkach łuszczącego lakieru i to od osób aktywnych na naszym forum.
Wojtek L. napisał(a):Trochę był garażowany - ostatnio chmurka.

Po jakim czasie od zakupu w twoim cedku zaczął złazić lakier? Garażowałeś wtedy czy już stał pod chmurką.

AUTOR WĄTKU
wik
 

13 cze 2008 05:40

Wczoraj odebrałem bordowego SW. ...Uzbrojony w lupę i kilku agentów wywiadu...Póki co niczego nie znaleźliśmy. Nawet 1mm kw "łuszczycy".
no uparł się...I niech tak zostanie! :!:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

13 cze 2008 06:02

mark napisał(a):
Wojtek L. napisał(a):Trochę był garażowany - ostatnio chmurka.


Po jakim czasie od zakupu w twoim cedku zaczął złazić lakier? Garażowałeś wtedy czy już stał pod chmurką.


przepraszam ale co ty sie uparłeś na to gdzie stoi?
co to tv przeznaczony do użytku w pomieszczeniach?????????/

ewidentnie lakier jest ....................... w fabryce koniec kropka trochę aut w życiu zajeździłem i wiem co jest normalne a co nie
jak mi źle pomalowali metalika po stłuczkach itd to tez sie zaczynało łuszczyć po roku i część

AUTOR WĄTKU
Mrowa
 

13 cze 2008 09:17

mark napisał(a):
Mrowa napisał(a):hmmm nie wiem co mam o tym myśleć :P zrobili zdjęcia i wyślą do Warszawy - to jeśli chodzi o plamy na szybie, drzwi sa zle wypolerowane wiec niema problemu z tym, zrobia na poczekaniu


Te kropki, czy plamki na szybie i drzwiach mogły powstać przez przypadkowe
rozlanie jakieś środka chemicznego np. rozpuszczalnika lub środka do zabezpieczeń antykorozyjnych. Mogło to się stać w fabryce lub serwisie.


Zgadza sie... interesuje mnie co teraz z tym zrobia bo sorry ale lakierowac auta nie dam, jak co moga go wymienic na nowke albo przy uzyciu czarodziejskiej rozdzki zamazac plamki...

----
edit: a czy ja w takim wypadku moge zadac nowego samochodu ? Generalnie moje auto nie jest wolne od wad fabrycznych...

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

13 cze 2008 09:56

sensor napisał(a):
mark napisał(a):
Wojtek L. napisał(a):Trochę był garażowany - ostatnio chmurka.


Po jakim czasie od zakupu w twoim cedku zaczął złazić lakier? Garażowałeś wtedy czy już stał pod chmurką.


przepraszam ale co ty sie uparłeś na to gdzie stoi?
co to tv przeznaczony do użytku w pomieszczeniach?????????/
ewidentnie lakier jest ....................... w fabryce koniec kropka trochę aut w życiu zajeździłem i wiem co jest normalne a co nie
jak mi źle pomalowalimetalika po stłuczkach itd to tez siezaczynało łuszczyćporoku i część


Sensor zgadzam się, że lakier jest źle położony i winowajcą jest fabryka KIA oraz że lakier nie powinien złazić. To nie podlega dyskusji. Ciekawi mnie tylko czy trzymanie samochodu pod chmurką nie przyspiesza np. procesu łuszczenia. Pytania o datę produkcji, kolor, chmurka czy garaż, zadaję celowo. Zauważ, że łuszczenie nie występuje u wszystkich w jednym terminie pomimo jednej daty produkcji i tego samego koloru. Próbuję tylko ustalić wszystkie fakty. Być może pozwoli to pechowcom u których lakier złazi z samochodu, na skuteczniejsze dochodzenie swoich praw w serwisie lub KIA. W tej chwili wiemy tylko o kilku takich przypadkach ale może być takich autek więcej. Część właścicieli może woli nie mówić o tym a niektórzy są zbywani przez serwisy tłumaczeniem "to przez kamienie, odchody ptaków itp." Jak na razie każdy działa na własną rękę. W serwisach malują fragmentami, np tylko jedne drzwi a powinni pomalować cały samochód. Bo problem jak już Sam wiesz nie dotyczy tylko jednego elementu karoserii a malowanie po kawałku spowoduje, że autko będzie miało z każdej strony inne odcienie. Ponadto takie autko przy odsprzedaży nie uzyska takiej wartości jak nie malowane.

Mrowa - wątpię, żeby wymienili ci samochód na nowy. Szkoda tylko, że nie zauważyłeś tego przed odbiorem. KIA może bronić się np: "ktoś złośliwie Panu pochlapał czymś auto". Czy KIA podejmie się usunięcia tych plam, na swój koszt będzie zależało od ich dobrej woli. Chyba, że udowodnisz, że wada powstała podczas produkcji lub w salonie. Jak się nie da tego spolerować to możliwe, że trzeba będzie malować. Napisałem, że te plamki mogły powstać przez pochlapanie jakimś środkiem antykorozyjnym, bo kiedyś przez nieuwagę w innym autku, podczas zabezpieczania oczyszczonej z rdzy powierzchni blachy, rozlał mi się środek antykorozyjny. Tak się wtopił w lakier, że nawet polerowanie nie pomogło.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

13 cze 2008 10:49

mrówa ty wg mnie pod inny paragraf podchodzisz
ewidentnie masz czymś pochlapane (tak na foto przynajmniej widac)
i wg mnie to nie masz szans na nic odebrałes takie autO ? i było jak nie to coś żrącego ci pochlapało i koniec kropka

co do reszty zgłaszajcie to w ASo a nie dywagujecie na sucho zgłoszenie -musicie dostać odpowiedź co z tym fantem lakierowanie całego czy co?
i jak juz będziecie mieli to wtedy możemy dyskutować a tak to grochem o ściane troche

marko ja juz mam 3 odcienie to co mi tam :D
żart taki czarny :twisted:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

13 cze 2008 11:15

Sensor no właśnie masz 3 odcienie bo malowali po kawałku a jak znam życie, to pewnie jeszcze kilka razy poprawiali. Niestety byłeś pierwszym pechowcem któremu się to przytrafiło. I teraz zamiast jednego koloru jest tęcza. :(

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

13 cze 2008 11:20

dokładnie a teraz czekam na jakieś rozwiazanie problemu
juz ponad 2 tygodnie
nic jak zwykle ja zadzwonie po miesiącu
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

13 cze 2008 11:23

sensor napisał(a):dokładnie a teraz czekam na jakieś rozwiazanie problemu
juz ponad 2 tygodnie
nic jak zwykle ja zadzwonie po miesiącu


Chodzi o likwidację odcieni czy lakier złazi w nowym miejscu?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

13 cze 2008 14:58

złazi na nowych elementach
i likwiadacja odcieni też

ogólnie całosc do malowania tak czy siak
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

13 cze 2008 18:26

Pisząc garażowany miałem na myśli zadaszone miejsce parkingowe - skrajne więc samochód był z każdej strony osłonięty.

Łuszczycę odkryłem parę dni po ... 1 przeglądzie jak miałem trochę czasu i spojrzałem na drugą stronę auta. I o dziwo w gwarancji wpisali że przednie drzwi prawe są porysowane (bo jakiś ch.... zahaczył na parkingu) a złuszczenia nie wpisali. Po prostu mnie to wkurzyło bo wygląda to tak że biorą kasę za przegląd lakierniczy a widocznych wad fabrycznych to udają że nie widzą.

A ja zrobię tak (bo mnie na razie to nie rusza) ale zgłoszę - niech wysyłają zdjęcia do Warszawy i niech mają problem. Bo coś z tym muszą zrobić.

Poza tym zauważyłem malutki kawałek łuszczycy na progu pod prawymi drzwiami.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6539
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

14 cze 2008 12:01

Moje autko w najbliższy wtorek do kolejnej naprawy - tym razem opisywane tu wcześniej drzwi. Zobaczymy co dalej .... :evil:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
winer74
 

Moje ma 15 miesiecy

25 cze 2008 13:23

Do lakieru poszly wszystkie drzwi, maska, zderzak tylny i klapa tylna. Jestem w trakcie korespondencji z KIA Polska i czekam na jeszcze jedna oapowiedz i ide do sadu. Jednak jest to znaczna utrata wartosci samochodu. Kazdy kto bedzie mial kiedys do wyboru CEEd-a z oryginalnym lakierem, a takiego kilkukrotnie malowanego wybierze tego pierwszego. Cos sie boje o te ich 7 lat gwarancji

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

25 cze 2008 14:00

Jak już ktoś pisał & lat gwarancji będzie ale gorzej z jej egzekwowaniem :( niestety

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6539
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

25 cze 2008 21:02

No to dzis odebrałem - dałem do pomalowania tylne drzwi, a Kia zakwalifikowała też tylne blotniki i prawy próg. Choć powstał pierwszy poważny zgrzyt z serwisem - jak sie dowiedziałem od niezależnej osoby (była w serwisie i usłyszała rozmowę na mój temat) we wtorek rano ludzie z serwisu (przodował "kolega" Łukasz ) stwierdzili, że jestem "cwaniakiem" ... :? Że niby co - prowokuję łuszczenie???? Czy to moja wina że miesiąc wcześniej malowali przedni zderzak z tego samego powodu? No i odbiór miał być na piątek, potem poniedziałek, skończyło się środą (można było odebrać we wtorek po południu, ale mi nie pasowało). Odbieram to jako celowe działanie odwetowe. Tylko q...a za co?
Zastanawiam się nad pisemem do KMP - też o rekompensatę utraty wartości auta - kolegów którzy są w trakcie "procesu korespondencyjnego" proszę o przekazywanie bieżącej informacji z "placu boju".
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

25 cze 2008 21:16

ty cfffaniaku ty...
swojego się domagasz?
reklamacji się zachciało?
to nie wiesz że TAK MA BYĆ!
po co im zawracasz głowę?
( żart :) )

pisz pioter, pisz, może w końcu zmienią do nas podejście
i zaczną nasz traktować jak klienta a nie jak petenta...

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

28 cze 2008 14:17

<span>Wojtek L.</span> napisał(a):Łuszczycę odkryłem parę dni po ... 1 przeglądzie


I to jest bardzo ciekawe, bo ja też odkryłem tą wadę po 1 przeglądzie, tylko po jakichś 2 miesiącach, jak wróciłem z wakacji w Chorwacji.

Mam kolor... czerwony, produkcja marzec 2007, wersja optimum (teraz opit+). Na masce pojawiły się 3 ubytki wielkości paznokcia. Na tylnych drzwiach, u dołu po prawej i lewej stronie, niestety większe ubytki.

Ale zauważyłem też, że mam wklejoną jakąś folię przezroczystą mniej więcej pomiędzy tylnym progiem a błotnikiem. Po przeglądzie nic nie mówili na ten temat.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl