Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Deevs
 

Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

15 maja 2013 14:24

Witam,

Auto jak w podpisie, przejechane ok 3900. Nie wiem czy ja jestem taki wyczulony czy jednak coś jest nie tak z moim samochodem. Większość objawów występuje głównie przy zimnym aucie, ale nie tylko.

Trzaski w lewym słupku z przodu, występują zwykle przy niższej temperaturze, obecnie raczej trudno o taką, ale np. rano gdy wyjeżdżam z garażu podziemnego i mam kawałek po nierównej drodze to słychać, w zimie to była jakaś masakra. Jak już zaczeło trzaskać to potem praktycznie każdą nierówność na drodze sygnalizowało tym dźwiękiem - strasznie wk...jące. Byłem z tym w serwisie jeszcze jak były niższe temperatury i po przejażdżce z kolesiem potwierdził, że coś jest nie tak, jakiś czas później wizyta na naprawę, powidział żeby przyjachać jak zrobi się ciepło - wspominali, że to coś z jakimiś zaczepami - nic nie zrobili, albo nie tu leżał problem.

Stuki, jak na moje ucho to gdzieś po prawej stronie, dźwięk wydaje się raczej 'plastikowy', głuchy, więc sądzę, że coś obija się o podszybie, albo ten cały kokpit jest jakoś kiepsko zamontowany. Umiarkowanie do bardzo wk...jące.

Na koniec grzechotanie, nie wiem jak ten dźwięk inaczej określić, coś jakby jakieś drobne, luźno zamocowane elementy, plastikowe, bądź metalowe wpadały w wibracje. Z miejsca kierowcy wydaje się że dochodzą z prawych drzwi, prawej cześci kokpitu (okolice nawiewu, lusterka) lub środkowych słupków, przy czym tutaj to już wydaje mi się, że słychać to i po stronie kierowcy. Dźwięk pojawia się czesto zarówno na nierównościach, jak i na gładkiej nawierzchni i czasami na postoju przy pracującym silniku. Nie jest to jakiś głośny hałas, ale wk...jące.

Mam zamiar wybrać się z tym do serwisu, ale wydaje mi się, że zgłaszanie im takich problemów to jak gadanie do kłody, oni zazwyczaj nic nie słyszą, a już rozbierać przedni kokpit...

Macie/mieliście podobne problemy i czy były one jakoś rozwiązywane przez aso?

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

15 maja 2013 14:28

Poprzeglądaj dokładnie forum, wybierz sobie z opinii na forum najlepszy serwis i tam pojedź, a tak w ogóle to radio na maksa i do przodu, jak się urwie to będziesz wiedział co grzechotało :ha :ha :ha :ha
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1158
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

15 maja 2013 14:33

Deevs napisał(a):..Na koniec grzechotanie, nie wiem jak ten dźwięk inaczej określić, coś jakby jakieś drobne, luźno zamocowane elementy, plastikowe, bądź metalowe wpadały w wibracje. Z miejsca kierowcy wydaje się że dochodzą z prawych drzwi, prawej cześci kokpitu (okolice nawiewu, lusterka) lub środkowych słupków, przy czym tutaj to już wydaje mi się, że słychać to i po stronie kierowcy. Dźwięk pojawia się czesto zarówno na nierównościach, jak i na gładkiej nawierzchni i czasami na postoju przy pracującym silniku. Nie jest to jakiś głośny hałas, ale wk...jące....

Sprawdź dezaktywację poduszki pasażera. Zamek ma taka obwódkę która może wpadać w wibrację.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
twec
 

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

15 maja 2013 15:18

O, a to i ja sprawdzę - dzięki :). U mnie czasami coś ewidentnie wpada w wibracje po prawej stronie, ale nie chciało mi się szczerze mówiąc szukać przyczyny, bo nikt (poza mną oczywiście) nie jest w stanie tego usłyszeć ;).

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

16 maja 2013 15:35

jest duzó wątków
deska- podszybie listwa nawiewu przedniej szyby --ale to nowy moel więc........

acha kiedyś dużym problemem( głośnym) było lusterko wew na szybie --wiem miałem jakbym nie doświadczył to bym nieuwierzył że to lusterko tyle hałasu potrafiło narobić
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Deevs
 

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

16 maja 2013 18:25

Przeglądałem, ale większość dotyczyła chyba poprzednich modeli aut. Podszybie możliwe, ale lusterko to jakoś niebardzo, praktycznie większość z tych dźwięków jestem w stanie umiejscowić przynajmniej orientacyjnie :), ale żaden nie pojawia się w okolicy lusterka. Niemniej wybiorę sie do aso, bo akurat to "grzechotanie", które opisywałem wcześniej pojawia się praktycznie cały czas, więc raczej nie będzie kłopotu z "pokazaniem" tego w serwisie.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

17 maja 2013 07:01

sprawdz to lusterko - po dziurach czy kostce i złap lusterko reko i robi się cicho --pamiętam ze jak czytałem o lusterku TU to się śmiałem w duchu --po czym test i szczena opadłaaaaaaaaaaa
słupek przedni - to wiesz - zakładali czujke alarko - ściągneli słupek plastikowy i albo źle założony - albo połowa zaczepó już połamana
grzechotanie - u mnie było jakby spo schowka przedniego w obu ceedach -- rozryłem kiedyś --napakowałem pianek do ocieplania rur c.o. i przesżło
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Deevs
 

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

17 maja 2013 07:43

Sprawdzę to lusterko. Mam podobne przypuszczenia co do tego montażu alarmu, zrobili na szybko, niechlujnie i coś spieprzyli. Akurat większość dolegliwości, jeśli nie wszystkie, występują w miejscach potencjalnej ingerencji podczas montażu. Mówiąc szczerze, drugi raz bym się na niego nie decydował. Niestety przy zakupie nie byłem do końca zorientowany jak to wygląda.

AUTOR WĄTKU
kriss73
 

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

21 cze 2013 20:29

ASO to zło, jedno naprawią a dwie inne rzeczy spierniczą.

AUTOR WĄTKU
Heju
 

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

24 sie 2013 14:34

U mnie też coś trzeszczy w nowym modelu tylko z prawej strony. Dźwięk jest taki jak pracującej karoserii na nierównościach - jak w starym aucie

AUTOR WĄTKU
Deevs
 

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

22 paź 2013 07:21

Mija mi prawie rok eksploatacji auta i trzaski w słupkach, o których wspominałem w pierwszym poście, nadal występują i tak jak napisał kolega Heju powyżej jest to najprawdopodobniej związane z karoserią. Początkowo wydawało mi się, że przyczyna leży właśnie w słupkach/przedniej szybie, ale to raczej dźwięk niesie się właśnie z karoserii. Nie wiem da się wogóle to naprawić?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

22 paź 2013 09:31

pod schowkiem tez czesto jest schowana centralka alarmu --tak tak przez ASO - u mnie na tasme izolacyjna w soul a w ced na 1 opaske zaciskowa do rury od ogrzewania I sie barabanilo ( robilo halas) az milo
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Deevs
 

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

23 paź 2013 19:10

To raczej nie to, u mnie słychać dźwięk wyraźnie po lewej i prawej stronie w okolicach słupków przedniej szyby. Wewnętrzne obudowy słupków wydają się być zamocowane stabilnie, nie ma żadnych luzów, gdy próbuje się nimi poruszać.

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1158
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

24 paź 2013 07:37

Deevs napisał(a):..... Niemniej wybiorę sie do aso, bo akurat to "grzechotanie", które opisywałem wcześniej pojawia się praktycznie cały czas, więc raczej nie będzie kłopotu z "pokazaniem" tego w serwisie.

Była prezentacja w serwisie?
Przy jakiej prędkości te stuki? U mnie nic nie trzeszczy :fiu
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Deevs
 

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

24 paź 2013 17:28

Za pierwszym razem byłem chyba gdzieś w marcu lub kwietniu, nie pamiętam teraz, w każdym razie przejechałem się kawałek po Szczecińskiej z tym specem z aso i było słychać, gościu również potwierdził. Uznał, że to może być coś ze słupkiem i jakimiś plastikowymi zaczepami. Zostawiłem auto do sprawdzenia, ale nic to nie zmieniło. Na jakiś czas to olałem, drugi raz u nich (tzn. Wrobud) byłem chyba we wrześniu, ale tym razem to nic nie załatwiłem, bo koleś z serwisu przyciał w ch..ja i nie przyszedł na umowioną godzinę, a pozostali nie kwapili się do czegokolwiek.
Tydzień temu byłem na 1-szym przeglądzie w GAM Długołęka, co prawda wspomniałem o tym, ale nic z tym nie robili, a przynajmniej nic nie rozkręcali. Niemniej powiedzieli żeby umówić się na wizytę to sprawdzą.

Co do samego trzaskania. Prędkość nie ma znaczenia, za to temperatura ma. Im zimniej tym wyraźniej słychać. Ponieważ auto na noc stoi w garażu podziemnym, zawsze gdy wyjeżdżam rano, a mam kawałek po kostce, słychać. Ogólnie jadąc po nierównościach słychać jakby każdą pracę zawieszenia.

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1158
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

21 lis 2013 18:21

Deevs napisał(a):..Co do samego trzaskania. Prędkość nie ma znaczenia, za to temperatura ma. Im zimniej tym wyraźniej słychać. Ponieważ auto na noc stoi w garażu podziemnym, zawsze gdy wyjeżdżam rano, a mam kawałek po kostce, słychać...

Myślałem że u mnie nic a jednak. :pałka
Przy niskich temperaturach faktycznie coś trzeszczy w okolicach prawego przedniego słupka . Szczególnie jak jedzie się po nierównej nawierzchni. Co to może być :??
Obrazek

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

24 lis 2013 08:30

sprawdźcie lusterko wsteczne, czy nie trzeba go dokręcić. ja również miałem wrażenie, że coś mi stuka pod deską rozdzielczą z prawej strony a okazało się że to właśnie lusterko B)

AUTOR WĄTKU
jamaan
 

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

10 gru 2013 07:11

Mam nowego ceeda od lutego 2013 i trzaski przy słupku prawym oraz co najgorsze stuki w podszybiu są od początku. Jest to mój drugi ceed i w obu modelach deska rozdzielcza a precyzyjniej jej montaż to masakra techniczna. Kia nie radzi sobie nie tylko z tym. Zgłaszałem kilkakrotnie w serwisie - oblepianie spinek od deski, demontaż elementów aby dostać się do wnętrza nic nie pomaga. Jest część egzemplarzy w których powyższe usterki nie występują , ale czy kupno samochodu kia to musi być taką loterią ?.Nowy model jest w istotnym stopniu nowszą konstrukcją od poprzednika co powinno się przełożyć na usunięcie wad fabrycznych - niestety wizyty w serwisie zaczęły się ponownie.

AUTOR WĄTKU
kycu81
 

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

30 gru 2013 21:12

Widzę, że nie tylko u mnie występują problemy ze stukaniem i pukaniem. Jestem właścicielem PRO Cee'da 1,6 CRDI z 2008.
W moim przypadku trzaski w prawym słupku występują przy zimnym aucie i obrotach około 1100 obr/min.
Lusterko trzeszczy bez względu na temp. przy obrotach około 2100 obr/min.
Ostatnio zaczęło coś dodatkowo stukać w podszybiu za licznikiem, tak jakby leżał tam jakiś luźny element czy coś takiego.

Najbardziej denerwujące jest lusterko...

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Trzaski, stuki i grzechotanie - nowy Ceed

30 gru 2013 21:14

dokręć je kluczykiem imbusowym i po kłopocie :good
ja to zgłosiłem na ostatnim przeglądzie i od tamtej pory spokój B)

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl