CEE'D FL - raporty użytkowników

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

07 lis 2010 21:49

a mój fotel sypie się okruchami gąbki, jak odkurzam auto to zawsze mam pełno "okruchów" gąbki pod fotelem, wydaje mi się że kruszy się ta gąbka z boku (dolne siedzisko od drzwi)fotela która jest najbardziej użytkowana przy wsiadaniu i wysiadaniu, podlega to gwarancji?
uyyuyu

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

07 lis 2010 22:28

Według mnie sypanie się gąbki to tak jak łuszczący się lakier czy stukanie w układzie kierowniczym - rzecz do reklamacji w ASO. :o 2-3y letnie auto i gąbka próchno ?? Mam nadzieje ,że auto nie było zalane czy nie zadziałały czynniki jak wylane piwo lub inne płyny :cry:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

07 lis 2010 22:45

auto z 08. 2008 niczym nie zalane a tym bardziej fotel kierowcy... pojadę do aso zobaczę co powiedzą...
uyyuyu

bociek
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

08 lis 2010 19:59

Mam to samo w busie. Gąbka się sypie spod siedzenia ale u mnie jest to spowodowane brakiem jakieś warstwy ochronnej pomiędzy gąbką a sprężynami.
Znalazłem kawałek grubej tkaniny i prześcieradło jak ta lala

Liberator
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

11 lis 2010 15:43

Witam,
krótka lista niedostatków mojej Kijanki po upływie 11 miesięcy i przebiegu niecałe 19k km:
- parujące znów reflektory - w lecie jakoś nie zauważyłem tego zjawiska
- odkręcająca się śruba od blokady tylnych drzwi - blokada zabezpieczająca przed wyrwaniem z zawiasów,co miesiąc dokręcam, podkładka sprężynująca jest o dziwo
- "świerszcze" w okolicach prawego przedniego słupka
- skrzypienie pod deską rozdzielczą po lewej stronie
- niewielkie zużycie płynu chłodniczego - powiedzmy 150ml na jakieś 10k km
- kratka przedniego lewego nawiewu na szybę boczną po zamontowaniu na niej odświeżacza powietrza złuszczyła się i straciła zewnętrzną, jakby gumową powłokę - obecnie wygląda to ohydnie więc przy najbliższym przeglądzie zgłaszam to do reklamacji

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

11 lis 2010 17:10

Liberator napisał(a):Witam,
- parujące znów reflektory - w lecie jakoś nie zauważyłem tego zjawiska
- niewielkie zużycie płynu chłodniczego - powiedzmy 150ml na jakieś 10k km
- kratka przedniego lewego nawiewu na szybę boczną po zamontowaniu na niej odświeżacza powietrza złuszczyła się i straciła zewnętrzną, jakby gumową powłokę - obecnie wygląda to ohydnie więc przy najbliższym przeglądzie zgłaszam to do reklamacji

- temat jest znany w serwisie kilka minut i po problemie
- normalna sprawa
- nie jestem pewien ale czy aby to nie jest uszkodzenie mechaniczne? Znając przebiegłość KMP nie wiem czy uda ci się to naprawić na gwarancji.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3748
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

11 lis 2010 17:30

Jeżeli chodzi o parujące reflektory to sprawa już znana w KMP i swoim serwisantom zalecają wymianę 2 odpowietrzników wężykowych, na takie grzybkowe (w FL występują takie i takie), wczoraj byłem je wymienić zobaczymy czy coś to da.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4202
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

11 lis 2010 17:38

A ja mam rurki i nie parują mi reflektory. Raz jak myłem zaparowały. Odparowały i nigdy więcej nawet przy największej ulewie nie zaparowały. A właśnie znam te TSB i sprawdzam czy parują.
Zmieniłbym na te zaślepki, ale raz póki co nie ma po co. Dwa trzeba demontować lampę, a nie koniecznie chcę żeby tam grzebali.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

c22
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

11 lis 2010 18:53

Liberator napisał(a):- kratka przedniego lewego nawiewu na szybę boczną po zamontowaniu na niej odświeżacza powietrza złuszczyła się i straciła zewnętrzną, jakby gumową powłokę - obecnie wygląda to ohydnie więc przy najbliższym przeglądzie zgłaszam to do reklamacji

bo kto wiesza zapach [jakakolwiek forma] na nawiewach, mocuje na desce itp.?
wszystkie są nasączone specyfikami, które szkodzą, niszczą, zostawiają ślady. ja tylko raz zrobiłem ten błąd - w 2000r. - ambipur wręcz "stopił" mi powłokę z przycisku.
obecnie nawet choinki nie przyczepię do nawiewu.

ale powodzenia z tą gwarancją, lecz gdybym to ja był na miejscu gwaranta, to nic byś nie załatwił.

ps.
nie miałeś problemów, z odparowaniem bocznej szyby, skoro wieszałeś na nawiewie flakonik z zapachem?

Liberator
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

11 lis 2010 19:26

c22 napisał(a):bo kto wiesza zapach [jakakolwiek forma] na nawiewach, mocuje na desce itp.?
ps.
nie miałeś problemów, z odparowaniem bocznej szyby, skoro wieszałeś na nawiewie flakonik z zapachem?


teraz to i ja nic już nigdzie nie przyczepię
A z parowaniem bocznej szyby nie miałem jakoś problemów

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

11 lis 2010 19:28

bo kto wiesza zapach [jakakolwiek forma] na nawiewach, mocuje na desce itp.?
wszystkie są nasączone specyfikami, które szkodzą, niszczą, zostawiają ślady. ja tylko raz zrobiłem ten błąd - w 2000r. - ambipur wręcz "stopił" mi powłokę z przycisku.
obecnie nawet choinki nie przyczepię do nawiewu.

ale powodzenia z tą gwarancją, lecz gdybym to ja był na miejscu gwaranta, to nic byś nie załatwił.

ps.
nie miałeś problemów, z odparowaniem bocznej szyby, skoro wieszałeś na nawiewie flakonik z zapachem?


Przykro mi ale nie zgodzę się z Tobą. Producent ambipur stosuje swoje rozwiązanie już bardzo długo. Nie sądzę by ciecz która paruje miała wpływ na trwałość elementów oczywiście w przypadku samego odparowywania. Co do mocowania można polemizować. Lecz jakość elementów pokrywanych warstwą (farby, gumy) jest zastanawiająca. Podobnie dzieje się w autach koncernu VW. Nie mniej jednak powinno być to na tyle trwałe by można normalnie używać samochód a nie ciągle się zastanawiać czy po powieszeniu takiego czy innego odświeżacza. Pisząc wyżej sam określiłem że mogą być problemy z naprawą gwarancyjną gdyż jest to uszkodzenie mechaniczne co nie zmienia faktu że jakość tych elementów jest kiepska. Chyba że nasz kolega zawiesił jakąś dziwną konstrukcję i wcale to nie był ambipur?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Saladfingers
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

14 lis 2010 11:40

Byłem w serwisie w Toruniu. Oto co się udało załatwić: Wymieniona poduszka powietrzna (luszczący się znaczek KIA), dokręcony amortyzator (stuki w zawieszeniu), łuszcząca się klamka wewnętrzna - będzie załatwiona na gwarancji, czasem wieszające się radio zostało umówione na później. Teraz najgorsze: przecierający się fotel nie uznają w ramach gwarancji - twierdzą, że związane jest to z normalną eksploatacją i bezczelnie radzą używać koralików na siedzeniu (jakoś w dwóch starych oplach po 3 latach jeżdżenia każdym problem nie występował!!). Rdza między szybą i dachem - podobno uszkodzenie mechaniczne. Może i tak, ale żeby od razu korozja? Odpowiedź była - nadwozie nie jest ocynkowane tylko podwozie, lakierowanie dachu na mój koszt. Który producent w dzisiejszych czasach może sobie pozwolić na nieocynkowane nadwozie??!! Troszkę się zawiodłem...

Artemenes
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

14 lis 2010 12:01

Saladfingers napisał(a):Byłem w serwisie w Toruniu. * * * Odpowiedź była - nadwozie nie jest ocynkowane tylko podwozie * * * Troszkę się zawiodłem...


Tylko troszkę ? Taka odpowiedź serwisu zupełnie mnie dziwi, bo w wielu innych wątkach na forum twierdzono, że blachy nadwozia mają ocynk !! ... wystarczy wpisać do szukajki ocynk.
Chyba warto tę sprawę jakoś jednoznacznie wyjaśnić co z tym ocynkiem. Może ktoś ma udokumentowaną wiedzę w tym zakresie.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4202
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

14 lis 2010 12:37

http://www.youtube.com/watch?v=qSd91e5A ... re=related
1:25 - wg mnie to kąpiel w cynku. Chyba, ze to podkład...
Laguna II też w takowej wannie lądowała, ale robiła 2 kółka :)
Poza tym tam gdzie mi kamyczki odbiły lakier to raczej jest ocynk...
Ostatnio edytowano 14 lis 2010 12:58 przez ruszok, łącznie edytowano 1 raz
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Artemenes
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

14 lis 2010 12:55

To nie jest kąpiel w cynku ... to tzw. proces kataforezy, nakładanie warstwy podkładu przed nałożeniem lakieru.
Blachy ocynkowane do produkcji nadwozia muszą przyjść do zakładu ocynkowane już z huty i już ocynkowane profilowane na tłoczni.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4202
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

14 lis 2010 12:59

A, okej. Się nie znam :) Myślałem, że to jest ocynk. Bo jak był spot laguny to takie coś pokazywali i mówili, że dla lepszej ochrony antykorozyjnej cynkują dwukrotnie.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Saladfingers
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

14 lis 2010 16:54

Dlatego właśnie się wkurzyłem, bo z korozją się męczyłem w dwóch poprzednich Oplach. Z racji nowego auta myślałem, że temat drobnych zadrapań i rdzy mam za sobą, a tu widzę, że nie dość, że każdą pierdołę muszę szybko wytropić i zrobić, to jeszcze żeby nie stracić gwarancji muszę tego dokonać o wiele drożej w serwisie KIA... Masakra jakaś:(

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4202
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

15 lis 2010 09:09

Jak to? Odpryski możesz sobie zaprawką robić.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

slawson
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

15 lis 2010 13:36

Kolego Liberatorze, swierszcze w okolicach prawego przedniego slupka mam i ja. Jak rozwiazesz problem to sie podziel prosze.
Moje kolejne spostrzezenia po 2 miesiacach uzytkowania:
- wycieraczki to lipa, strasznie rozmazuja. KIA w folderach pisze cos w stylu "technologia plaskiego piora" co po raz kolejny jest tylko maketindowa sztuczka bo wycieraczki maja tylko POL-plaskie pioro. Wg. mnie mianem plaskiego piora mozna okreslic cos takiego http://www.autoelements.pl/allegro/vm_441_a.jpg. Uzywam w aucie innej firmy i swietnie dzialaja.
- spalanie wzroslo mi o litr po zmianie opon na zimowe
- to jak reklamuja "7 lat gwarancji" powinno byc zakazane, no chyba ze ta usmiechnieta buzka na tylnej szybie jest substytutem ogromnej gwiazdki i zapomnieli dopisac co oznacza ta gwiazdka
- niezmiennie i nieustajaco wkurza mnie wczesniej wymieniana przeze mnie obsluga blutooth i ryglowanie drzwi
- w kombiaku paka jest subiektywnie malutka, taka tyci-tyci
- troche malo wygodnie zaciaga sie reczny

Saladfingers
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

15 lis 2010 14:09

ruszok napisał(a):Jak to? Odpryski możesz sobie zaprawką robić.


Tak, ale jak będzie mi się ognisko rozrastać to mogę stracić gwarancję. Przynajmniej tak mi powiedziano. Zaprawki mogę tylko chwilowo stosować (tak zrozumiałem z wypowiedzi...)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl