Gasnące podświetlanie zegarów?

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Prominek
 

12 gru 2007 14:24

To nie jest teoria czy jakieś moje wydumania z tą komórką ... tylko naprawdę to w 100 % przetestowałem.
Jeźdźę często do Wawy z Poznania i jak biorę kogoś nowego ze sobą to pokazuje mu właśnie to co się dzieje z zegarami jako ciekawostkę.
W momencie kiedy komórka leży (NOKIA) w korytku pod popieliczką i jadę dość szybko po autostradzie do Łodzi czyli jakieś 150 km zdarza się to około trzech czterech razy.
Oczywiście kto w to nie wierzy jego sprawa. komórka wytwarza podczas łapania stacji tak pole magnetyczne że zakłóca to elektronikę ceeda i koniec.
Ja nie kładę tam już komórki i mam z tym spokój. Kto twierdzi że to głupota będzie ciągle jeździł do ASO i tracił czas bo nikt tam na to mu nic nie zaradzi.
Jak twierdzi Cisco że przez to możemy świecić :)), widoczne elektronika ceda jest wrażliwa na zkłócenia takim polem elektromagnetycznym ... ale nie przesadzaj z mitami i świeceniem !!

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

12 gru 2007 14:29

Luzik Prominek nie takie sprawy na forum były, myślę że coś w tym jest vdlatego przetestuje :)

AUTOR WĄTKU
TTomek
 

12 gru 2007 21:47

<span>Prominek</span> napisał(a):To nie jest teoria czy jakieś moje wydumania z tą komórką ... tylko naprawdę to w 100 % przetestowałem

Jutro to sprawdzę. Tak jak pisałem działo to sie tylko w długich trasach, a wtedy zawsze trzymamy dwie (żony i moja) komórki pod popielniczką :-).
Nie działo sie to na krótkich (dojazdy do pracy) bo mam ją wtedy przy pasku.

Niemniej jednak jest to bug. Słabo przetestowano pod kątem EMC. Trochę by to było dziwne, że nie wyszło to podczas testów. Ale nie ma rzeczy niemożliwych.

Pozdrawiam,

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

13 gru 2007 17:10

1.jeżdze prawie codziennie w trasie
2.często tam lezy komórka -choć ostatnio wkładam w to do puszek zagłebienie
3. gadam podczas jazdy przez komórke
4. nie zdarzyło sie mi to w cedziie ani innym aucie
5. miałem nawet na początku zamontowaną kom przy wyswietlaczu (na kratce nawiewu)

to że sieje tel to pewnik ale niech zakłóca radio ZAKŁÓCANIE PRACY AUTA JEST WG MNIE NIEMOŻLIWE to nie ruski radar
jeżeli coś takiego się dzieje to ewidentna wina AUTA
pozdr djjj
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Prominek
 

13 gru 2007 19:03

no cóż ... u mnie się tak dzieje ... widocznie masz mniej czułą elektronikę.

Kiedyś Kopernik wstrzymał słońce i ruszył ziemię - mądrzy tego świata mówili to niemożliwe !! :)

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

13 gru 2007 20:33

Dziś jeżdziłem z komórą na półeczce koło popielniczki i fakt raz zgasły podświetlenia zegarów- testuje dalej,może ktoś dołacz i poeksperymentuje? :?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 gru 2007 14:27

ja nie przecze że tak się nie dzieje TYLKO że to jest coś nie tak i juz i to z AUTEM a nie z tel.
dziś specjalnie położyłem tam tel:D i jeździłem i gadałem dużo i nawet traciłem zasigi podczas rozmowy itd

chyba ze poprostu w dziń nie widze że gasną-choć nie to niemożliwe

ps. a jak to jest mrugnie i świeci znów czy na dłuższa chwilę czy jak???
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
TTomek
 

14 gru 2007 19:55

<span>sensor</span> napisał(a):ps. a jak to jest mrugnie i świeci znów czy na dłuższa chwilę czy jak???

Gaśnie na 2-3 sekundy potem zapalają się i jest ok - do nastopnego razu ;-)
Zaraz po tym zapala się kontrolka niezapiętych pasów na 1-2 sekundy.

Pozdrawiam,

AUTOR WĄTKU
TomM
 

14 gru 2007 22:27

Z tym telefonem to może być prawda, bo mi podświetlenie zgasło 2 razy, a telefon leżał pod popielniczką. Co ciekawe zawsze w tym samym miejscu na trasie - może GSM łapał zasięg z różnych przekaźników, a tym samym zwiększał moc sygnału, a może to zależy też od typu fona? :?: Mój to Motorola MPx220.

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

17 gru 2007 19:22

Kurcze może to i prawda już trzeci raz zgasły zegary gdy mam komóre na półce pod radiem od jutra chowam w inne miejsce i zobaczymy? :?

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

18 gru 2007 03:14

Dziwne. Ja czasami też tam telefon kładę i nie zauważyłem czegoś takiego.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

18 gru 2007 08:36

testuje dalej narazie nie gasną

a tak na marginesie to najczęściej kładę w zagłebieniu do picia -pod podłokietnikiem
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

18 gru 2007 09:25

sensor napisał(a):testuje dalej narazie nie gasną

a tak na marginesie to najczęściej kładę w zagłebieniu do picia -pod podłokietnikiem


I pijesz z telefonu? :P

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6544
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

18 gru 2007 10:25

U mnie telefon w tym samym miejscu co u Sensora - więc brak gasnących zegarów.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

18 gru 2007 16:27

Przetestujcie na półce pod popielniczką czym więcej testujacych lepszy rezultat :)

AUTOR WĄTKU
mholka
 

Gasnace podswietlenie zegarow oraz podswietlenie wszystkich

18 gru 2007 19:20

Zgodnie ze wczesniejszymi tutaj wypowiedziami mam takze taka usterke. Tak jak wspomniano wystarczy polozyc tel. kom w korytku pod popielniczka i zaczyna sie dyskoteka w aucie. Bylem juz w serwisie, naswietlilem problem i mam nadzieje ze znajda rozwiazanie. Proponuje aby wszyscy ci ktorzy zaobserwowali podobne objawy udali sie do serwisow, bo u mnie w Lodzi niestety jak na razie szeroko otwieraja oczy :o to co im mowie. A moze ma juz ktos recepte na ta usterke ? Pytajcie takze o radia bo jest prowadzona akcja wymiany feralnych modeli. Sprawdzaja nr nadwozia i jest widomo czy radio do wymiany czy nie.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

19 gru 2007 00:51

wilam napisał(a):Moim skromnym zdaniem Prominek może mieć racje. Ten jeden przypadek, w którym mi się to stało to właśnie w momencie gdy ktoś próbował się do mnie dodzwonić. Komórka szczególnie podczas inicjacji rozmowy wydziela dość duże pole elektromagnetyczne i może to być przyczyną zakłóceń innych urządzeń elektronicznych, w tym tych zainstalowanych w naszych ceedach. Nie bez przyczyny w każdej instrukcji tel. kom. napisane jest aby go nie używać w szpitalach itp. Poza tym wszystkie świecące bryloczki led do tel działają dzięki temu że komórka jest źródłem tego właśnie pola.

Co do pytania TTomka, to jechalem w 3 osoby - wszyscy mieli zapięte pasy.


dzisiaj stuknęło mojemu Ceedkowi 20 tysi, komóra i to nawet 2 leżą w korytku pod popielniczką od samego początku i ani razu nic mi nie przygasło :wink:, także raczej nie tutaj bym szukał problemu

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

19 gru 2007 09:54

specjalnie dla WAS testuje teraz pod popielniczką i puki co -WSZYSTKO DZIała
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
kamileek8
 

19 gru 2007 14:58

mi teÂż pare razy przygasÂły zegary ale to raczej nie jest wina komĂłrki a raczej samej elektroniki... w kazdym razie nie przejmuje sie tym bo po to kupiÂłem cee'da zeby mieĂŚ spokĂłj przez 7 lat ;]

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

20 gru 2007 07:47

kamileek8 napisał(a):mi teÂż pare razy przygasÂły zegary ale to raczej nie jest wina komĂłrki a raczej samej elektroniki... w kazdym razie nie przejmuje sie tym bo po to kupiÂłem cee'da zeby mieĂŚ spokĂłj przez 7 lat ;]


ot myÂśle Âże to najrozsÂądnejsze ze to elektronika raczej

dzis jak mi ise bĂŞdzie chciaÂło jechaĂŚ w trasĂŞ to 28000km padnie i jeszcze mi siĂŞ nie trrafiÂło -MAM NADZIEJE ÂŻE JUÂŻ NIE TTARAFI

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl