Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

wchoyno
Dyrektor
 
Posty: 620
Dołączył(a): 01 kwi 2009 10:03
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Usterki w cee'd'zie

01 wrz 2009 13:40

mwiesner napisał(a):Rdza po 5 miesiacach. Naprawiona w serwisie i po miesiacu znowu. Naprawiona ponownie i juz widac nowe ogniska.


W jakich miejscach i jaki kolor lakieru ?
CRDI 115 HB 2008/2009-2018,
STONIC 08-2018

Piotr13
 

Re: Usterki w cee'd'zie

07 wrz 2009 10:28

Wybieram się w czwartek do ASO "Malibu".

Skontrolować muszę poprzedni dziwny wyciek ze skrzyni biegów (http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?f=38&t=2758&start=20), oraz ponownie zaczęły trzeszczeć fotele kierowcy i pasażera :evil:.
Dodatkowo jadę z usterką klapy bagażnika (http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?f=38&t=3863), która w czasie zamykania uderza w zderzak. Zostawiła już jak dotąd na nim sporą rysę, która z miesiąca na miesiąc się powiększa.
Zaczęło mi także coś ćwierkać jak jadę po wybojach lub gdy zmieniam biegi. Dźwięk dochodzi z lewej strony, jakby z drzwi lub fotela (taki metaliczny). Zobaczę co ASO na to.
Zapytam też o ofertę ubezpieczeniową oraz oblukam nowego ceeda - może nawet się przejadę :roll:.

Piotr13
 

Re: Usterki w cee'd'zie

10 wrz 2009 16:01

W nawiązaniu do postu wyżej, to właśnie wróciłem z Malibu. ASO "Malibu" :).

No więc tak: stwierdzono brak wycieku ze skrzyni biegów.
Co do klapy bagażnika, to klapa jest OK. Po moich dłuższych obserwacjach, jak auto było na podnośniku, wykukałem, że to zderzak jest wypaczony :? . Po lewej stronie jest lekkie wybrzuszenie, w które kalpa zamykając się uderza i rysuje. We wtorek (o tym później) jadę i zgłaszam zderzak do wymiany, bo ponowne malowanie nic nie wskóra, ponieważ sytuacja będzie się powtarzała.
Co gorsza w ceedzie (HB) po FL, którego widziałem jako pojazd do jazd testowych miał identyczny defekt jak ja - jeszcze rys nie było (bo mały przebieg), ale klapa bagażnika praktycznie się o zderzak opierała.

No i teraz o trzeszczeniu foteli. Pasażera jest naprawiony (ciekawe na jak długo), ale z moim był problem - dlatego jadę ponownie we wtorek :evil:
Im bardziej Pan mechanik (nawet dwóch) próbował trzeszczenia zniwelować, tym głośniej trzeszczały.
Co do niezidentyfikowanego ćwierkania czy cykania po lewej stronie, to dalej nic nie wiadomo co to. We wtorek się okaże.
Na jazach pokazowych, udowadniających moje racje, próbowano mi wmówić, że TTTM i że mój egzemplarz jest wyjątkowo cichuteńki w porównaniu do innych egzemplarzy. Jeździłem nawet autem testowym z przebiegiem 2000km i był cichszy! Nic poza kierownicą nie trzeszczało.

O ubezpieczenie się pytałem, ale nie uzyskałem odpowiedzi, bo termin mi mija dopiero 19 stycznia :? .

Ceedek po FL wygląda spoko. Z zewnątrz nie ma się do czego przyczepić. W środku jednak zajeżdża troszkę tandetą, ale to moje zdanie. Kierownica taka, jakby się miała zaraz rozlecieć. Ciemne zegary i jakoś tak szaro. Patent z joistikiem pilota też niewygodny - taka mała nieporęczna pierdółeczka. USB faktycznie nie zabezpieczone przed brudem i kurzem. Wstępnie jestem na nie.

To tyle z dzisiejszej wizyty. We wtorek napiszę, jak tam moje perypetie.

mak58
 

Re: Usterki w cee'd'zie

14 wrz 2009 20:32

Witam! Pierwsza usterka po 9 miesiącach i przejechaniu 20tyś pad prawdopodobnie łączni stabilizatora w czwartek (17.09.2009r) mam jechać na wymianę do Szymczyka w Warszawie całość za darmo gwarancja.Po naprawie napisze więcej na ten temat.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: Usterki w cee'd'zie

15 wrz 2009 12:51

no właśnie jak poznać że czas danego łącznika stabilizatora już się skończył....bo mam zrobione prawie 30 tys. km i nie wiem czy te odgłosy to już to czy po prostu głośna praca zawieszenia...jak rozpoznać, że przyszedł czas wymiany....pozdrowionka

Kubeusz
 

Re: Usterki w cee'd'zie

15 wrz 2009 12:56

wroceed napisał(a):no właśnie jak poznać że czas danego łącznika stabilizatora już się skończył....bo mam zrobione prawie 30 tys. km i nie wiem czy te odgłosy to już to czy po prostu głośna praca zawieszenia...jak rozpoznać, że przyszedł czas wymiany....pozdrowionka

To bardzo charakterystyczny stukot.
Pojawia się zwlaszcza podczas pokonywania z niewielka prędkością poprzecznych nierówności np. przejazd kolejowy.

less
 

Re: Usterki w cee'd'zie

15 wrz 2009 16:19

wroceed napisał(a):no właśnie jak poznać że czas danego łącznika stabilizatora już się skończył....bo mam zrobione prawie 30 tys. km i nie wiem czy te odgłosy to już to czy po prostu głośna praca zawieszenia...jak rozpoznać, że przyszedł czas wymiany....pozdrowionka

Jak się pojawi to będziesz wiedział że to nie głośne zawieszenie - wali jak cholera :twisted:

sevi
 

Re: Usterki w cee'd'zie

21 wrz 2009 14:34

A mi wypadła zaślepka listwy dachowej. Podobno są słabo zamontowane i mają tendencje do wypadania. Sprawdziłem wszystkie i faktycznie ledwo się trzymają. Pewnie wypadła przy recznym myciu i nawet nie zauważyłem.
Kupiłem dzisiaj ten kawałek plastiku i zapłaciłem całe 18,30 zł :mrgreen:

Piotr13
 

Re: Usterki w cee'd'zie

21 wrz 2009 16:19

To i tak wcale nie dużo. Niektórzy płacili powyżej 20 PLN-ów: viewtopic.php?f=45&t=2308 :?
To niestety częsta przypadłość w ceedach. Same wypadają, bądź ze względu na swoją cenę są kradzione :evil:

Qba
 

Re: Usterki w cee'd'zie

25 wrz 2009 21:21

Dziś parkując niedaleko placu Grunwaldzkiego ( Wrocław ) widze, że miejsce obok upatrzyli sobie Panowie policjanci w niebieskiej kombi kijance. Z ciekawosci pytam, mysląc ze autko przez pół roku eksploatacji przejechało swoje, czy jest na co ponarzekac ? - wiadomo wrodzona skłonnosc Polaków ( bez urazy ). I oczywiscie usłyszałem co nieco - twarde zawieszenie, za duzo pali itp itd ( ponoc 9 l /100km 2,0 Crdi jak wszystkie Wrocławskie) najbardziej zaciekawił mnie jednak przebieg - bagatela 1,8 tys km :twisted: wiem zwala z nóg ale autko "pracuje" tylko po Wrocławiu. Zeby nie było offtopa dodam, ze najwiekszym defektem o jakim słyszeli Panowie była awaria zawieszenia ( nie podano dokladnie co) w innej policyjnej kijance po przebiegu uwaga - 6tys.km clapping
Ale co sie dziwic - widział ktos bardziej dziurawe miasto niż nasza kochana Stolica Dolnego Śląska ?

Franky
 

Re: Usterki w cee'd'zie

25 wrz 2009 22:23

Potwierdzam wady zawieszenia w policyjnych ceedkach, przy okazji "wykroczenia" miałem okazję podyskutować przed "wyrokiem" z naszą władzą :cry:

dotyczy Bydgoskich ceedów

Lukash
 

Re: Usterki w cee'd'zie

28 wrz 2009 20:03

Po ok 22kkm też był już wymieniany łącznik stabilizatora, czyli norma :) :P
Ostatnio też zauważyłem brak jednej zaślepki listwy dachowej, w serwisie 15PLN :P
Aha, jeszcze spaliła się lampa 3-ciego światła STOP, na szczęście poszło z gwarancji, bo 700PLN to moim zdaniem przegięcie..

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: Usterki w cee'd'zie

28 wrz 2009 20:49

Lukash napisał(a):spaliła się lampa 3-ciego światła STOP


Yyy... Tam ponoć są Led-y nie żarówka. Prawdaż ?
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

szady
 

Re: Usterki w cee'd'zie

28 wrz 2009 21:40

CEEDEEROM napisał(a):Yyy... Tam ponoć są Led-y nie żarówka. Prawdaż ?


Prawdaż prawdaż Robercie - dlatego też raczej nie możliwe jest aby spalenie wystąpiło
wszystkich ledów jednocześnie - musiało nastąpić zwarcie albo coś. A jak nie to nie wiem już sam-
Może to są ala ledy jak w nowych lampach w FL-lu :roll:

Franky
 

Re: Usterki w cee'd'zie

28 wrz 2009 21:49

szady87 napisał(a):
CEEDEEROM napisał(a):Yyy... Tam ponoć są Led-y nie żarówka. Prawdaż ?


Prawdaż prawdaż Robercie - dlatego też raczej nie możliwe jest aby spalenie wystąpiło
wszystkich ledów jednocześnie - musiało nastąpić zwarcie albo coś. A jak nie to nie wiem już sam-
Może to są ala ledy jak w nowych lampach w FL-lu :roll:


Szady, nie kracz ja mam nowy 3 stop z wersji po FL :!:

sensation5
 

Re: Usterki w cee'd'zie

02 paź 2009 06:52

Witam, niedawno moj ojciec kupil Ceeda z 2007 roku, wszystko jest w porzadku oprocz tylnej wycieraczki ktora nie dziala tak samo jak plyn do spryskiwaczy i nie dziala cieple powietrze w kabinie. Czy moze to byc wina bezpiecznikow ?

Pozdr.

Franky
 

Re: Usterki w cee'd'zie

02 paź 2009 13:35

sensation5 napisał(a):Witam, niedawno moj ojciec kupil Ceeda z 2007 roku, wszystko jest w porzadku oprocz tylnej wycieraczki ktora nie dziala tak samo jak plyn do spryskiwaczy i nie dziala cieple powietrze w kabinie. Czy moze to byc wina bezpiecznikow ?

Pozdr.


Najlepiej wybrać sie do ASO :!: nie dość, że stwierdzą, że coś nie działa to jeszcze naprawią :lol:

sevi
 

Re: Usterki w cee'd'zie

26 paź 2009 20:29

Nie wiem czy można to nazwać usterką ale ze dwa dni temu jadąc Kijanką zgasło mi dosłownie na sekundę podświetlenie zegarów i całej deski rozdzielczej i po chwili wszystko wróciło do normy.
Ot i przygoda mi się trafiła :mrgreen:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6553
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Usterki w cee'd'zie

27 paź 2009 06:57

Oj, Sevi, problem stary jak to forum, wystarczy 3 sekundy poszperać w wyszukiwarce viewtopic.php?f=38&t=669
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

sevi
 

Re: Usterki w cee'd'zie

27 paź 2009 19:02

pioter napisał(a):Oj, Sevi, problem stary jak to forum, wystarczy 3 sekundy poszperać w wyszukiwarce http://www.mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?f=38&t=669


Dzięki za przekierowanie na temat. Przeczytałem od dechy do dechy i muszę stwierdzić, że nie zbadane są te nasze Kijanki :mrgreen:

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl