Tapicerka

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
cell
 

Tapicerka

09 wrz 2007 17:13

Po dwóch dniach od odbioru cee'd na obiciu fotela pasażera (tył) pojawił się jakiś nabazgrany flamastrem duży numer. Widać go jak w lustrze, więc wnioskuję że "skóra" popisana jest od wewnątrz. Po prostu jakiś mazak (pewnie alkoholowy) zaczął przebijać na zewnątrz i odbarwił materiał. Zgłosiłem w ASO. Prawdopodobnie fotel od wymiany lub obszycia.

Ale... dziś wchodzę do tyłu, a z fotelem kierowcy zaczyna iść ta sama historia. Powoli zaczyna przebijać ten sam numer. Chyba jutro przedzwonię do Kia albo napiszę na Słowację. Ręce opadają…. Zainteresowanych odsyłam do galerii / fotoalbumu.

Poza tym (i trzaskającymi na wybojach plastikami) nie narzekam.

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

09 wrz 2007 19:50

cell, rozumiem, ze masz skorke na obiciach :?:

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

09 wrz 2007 19:52

Klapouchy napisał(a):cell, rozumiem, ze masz skorke na obiciach :?:


skorka ekologiczna :) jak to w opti plus

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
cell
 

09 wrz 2007 21:20

taaaaaaaaaaa... prawdziwa skóra ze sztucznego zwierzą…tka.

AUTOR WĄTKU
Yogi
 

Re: Tapicerka

19 wrz 2007 09:18

cell napisał(a):Po dwóch dniach od odbioru cee'd na obiciu fotela pasażera (tył) pojawił się jakiś nabazgrany flamastrem duży numer. Widać go jak w lustrze, więc wnioskuję że "skóra" popisana jest od wewnątrz. Po prostu jakiś mazak (pewnie alkoholowy) zaczął przebijać na zewnątrz i odbarwił materiał. Zgłosiłem w ASO. Prawdopodobnie fotel od wymiany lub obszycia.


Hej, u mnie jest podobnie. Wylazł napis na fotelu pasażera. Na fotelu kierowcy na razie nic nie widać. Jest trochę odwrotnie niż u ciebie bo mam jasna tapicerkę i wylazł taki sraczkowato-brazowy napis. Zauważyłem jeszcze przed odbiorem auta. W ASO próbowali wyczyścić :oops: ale nie dali rady. Zobowiązali się wymienić całą tapicerkę fotela. Jak wyjdzie na fotelu kierowcy to tez. :D
W sumie zachowali się bardzo na poziomie: przepraszali i dostałem odpowiednie pismo jako zabezpieczenie (auto już odebrałem, na nowa tapicerkę przyjdzie dłuuugo czekać - muszą sprowadzić z fabryki). Salon w Warszawie na Połczyńskiej.

AUTOR WĄTKU
cell
 

19 wrz 2007 10:38

No to pięknie... Nie wiem czy mam się cieszyć, że nie jestem sam. W sumie nic do śmiechu.

W każdym razie wczoraj w ASO zamówili dla mnie dwa nowe fotele. Czas oczekiwania minimum miesiąc, a pewnie poczekam dwa. Daj znać jeżeli wcześniej uda Ci się to załatwić.

pozdr.
cell

AUTOR WĄTKU
Yogi
 

19 wrz 2007 11:21

Ok, w wolnej chwili strzele fote. Dopiero wczoraj odebralem autko wiec jeszcze z radosnego szoku nie wyszedlem :roll: :D

Nawiasem mowiac caly dzien tarcia skory szczotka i przetarc nie widac :) Tylko sie wypolerowalo na blysk. Dobrze rokuje na lata eksploatacji. :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
Yogi
 

21 wrz 2007 08:25

Wrzucilem fote do albumu.

AUTOR WĄTKU
cell
 

21 lis 2007 09:50

2 miechy czekania i w koncu wymienili mi tapicerkę na siedzeniach. Obejrzałem sobie przy okazji starą - czerwonym mazakiem wypisane na obu fotelach od wewnątrz C-267 ;)

AUTOR WĄTKU
muzyk
 

tapicerka

13 sie 2009 21:30

co sądzicie o tapicerce w swoim samochodzie? Moim zdaniem nie jest niestety najwyższych lotów.Zauważyłem, że te czarne boczne obszycia bardzo łatwo i trwale łapią kurz i brud i ciężko to potem z nich usunąć.Dzisiaj odkurzając wnętrze, zauważyłem z przykrością, że fotel kierowcy na siedzisku, z lewej strony, a więc tam, gdzie się o niego ocieramy wsiadając i wysiadając mocno się zmechacił. Jak on będzie wyglądał za 3 lata, albo po 50.ooo tyś., skoro tak wygląda po 1o miesiącach i 11 tyś. przebiegu? Nie jestem ani ciężki, dbam o czystość swego ubrania i auta, a tapicerka wygląda juz na mocno "zmęczoną". Jak jest u was?

Avatar użytkownika
pewuel
Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 03 maja 2009 12:45
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Wielkopolska

Re: tapicerka

13 sie 2009 21:44

Nie zauważyłem jak na razie zniszczeń, bo ponad 3 miesiące to z pewnością zbyt krótki okres ale faktycznie czarne boczne elementy tapicerki bardzo się brudzą. Chyba będzie to dość trudne i kłopotliwe w utrzymaniu ale z pewnością znajdą się proste i tanie rozwiązania. Mam przynajmniej taka nadzieję.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Tapicerka

13 sie 2009 22:01

u mnie przekroczyło 50kkm i jak na razie z tapicerka w porządku :)

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Tapicerka

14 sie 2009 08:25

hmmm... mój Ceedek ma dopiero 5,5 miesiąca i prawie 11 tyś przebiegu, nie zauważyłem śladów zużycia. Faktycznie siedziska trochę trudno się czyści ze względu na porowatą fakturę materiału, ale nie jest to bardziej uciążliwe niż w innych autach.

AUTOR WĄTKU
elza2008
 

Re: Tapicerka

14 sie 2009 10:59

U mnie to samo, tapicerka łapie kurz a dywaniki co gorsza również błoto czy piasek. Na domiar złego po przejechaniu ok. 500 km samochód nie chce dalej jechać spalając całą benzynę wlaną poprzednio do baku. Problem powtarza się regularnie. Nie wspomnę już o badziewnych szybach i oponach, które łapią brud.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Tapicerka

14 sie 2009 13:33

elza2008 napisał(a):U mnie to samo, tapicerka łapie kurz a dywaniki co gorsza również błoto czy piasek. Na domiar złego po przejechaniu ok. 500 km samochód nie chce dalej jechać spalając całą benzynę wlaną poprzednio do baku. Problem powtarza się regularnie. Nie wspomnę już o badziewnych szybach i oponach, które łapią brud.


:?: :?

dywaniki gumowe i będzie dobrze.
Może masz zakurzony bak :twisted: albo nie załapałem o co kaman
Co do szyb i opon, to jeszcze trochę czasu minie, może zaczną stosować w produkcji technologię nano kosmiczną. Nie będzie trzeba myć :twisted: :twisted: :twisted:

trochę mnie poniosło - :wink:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Tapicerka

14 sie 2009 21:06

elza2008 napisał(a):U mnie to samo, tapicerka łapie kurz a dywaniki co gorsza również błoto czy piasek. Na domiar złego po przejechaniu ok. 500 km samochód nie chce dalej jechać spalając całą benzynę wlaną poprzednio do baku. Problem powtarza się regularnie. Nie wspomnę już o badziewnych szybach i oponach, które łapią brud.

:D :D :D - dobre. Mnie też niektóre problemy zgłąszne na forum po prostu śmieszą (bez obrazy oczywiście)

AUTOR WĄTKU
jznan
 

Re: Tapicerka

15 sie 2009 09:06

less napisał(a):
elza2008 napisał(a):U mnie to samo, tapicerka łapie kurz a dywaniki co gorsza również błoto czy piasek. Na domiar złego po przejechaniu ok. 500 km samochód nie chce dalej jechać spalając całą benzynę wlaną poprzednio do baku. Problem powtarza się regularnie. Nie wspomnę już o badziewnych szybach i oponach, które łapią brud.

:D :D :D - dobre. Mnie też niektóre problemy zgłąszne na forum po prostu śmieszą (bez obrazy oczywiście)


Hm... Czyżby koledzy nie spostrzegli oczywistej ironii bijącej z posta kolegi elza2008 ? (bez obrazy oczywiście) :-)

AUTOR WĄTKU
skalin
 

Re: Tapicerka

18 sie 2009 08:16

A ja powiem tak - tapicerka materiałowa - tandeta - po 15 miesiącach z lewej strony siedzenia kierowcy mam wystające "kłaki" - serwis stwierdził że może to wymienić - jest to podstawa do reklamacji ale TTTM. Na 10 letnich siedzeniach megane prawie nie widać zużycia nie tak jak tu... Odzywają się obcinane koszty :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Tapicerka

19 sie 2009 17:11

prawde powiedziawszy jakby ceed miał tylko taką tapicerkę materiałową (nie było by tej wersji z boczkami ze skayu) to bym nie kupił ceeda-strasznie mnie to odrzucało jak oglądałem 1 raz w grudniu 2006
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Tapicerka

19 sie 2009 17:38

sensor napisał(a):prawde powiedziawszy jakby ceed miał tylko taką tapicerkę materiałową (nie było by tej wersji z boczkami ze skayu) to bym nie kupił ceeda-strasznie mnie to odrzucało jak oglądałem 1 raz w grudniu 2006

A to ciekawe, bo mi właśnie tej skaj się nie podobał i wolałem raczej materiał, ale w OPTI+ nie było wyboru. W sumie jednak nie za bardzo badałem ten materiał bo chciałem koniecznie mieć 16 cali kółka a te tylko w Opti+ występowały

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl