Co kupić Ceeda SW opt CRDI 115 czy i30 CW confort CRDI 115

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lancer
 

27 sie 2008 13:45

Grzech napisał(a):Tak ale ta oktawia to prawie golas jest :) ale fabie są z serii limitowanej naprawde z dobrym wyposarzeniem mozna dorwać fabie w cenie 42 tysiaczków :) tyle ze to ten stary model ale produkcji 2008 :)

Ta oktawia to takze starsza wersja :) dlatego sie jej wyzbywają :)
Masz racje z ta skodą stary model tour jest za 68 tys a skody mi sie nie podobaja wole coś lepszego z lepszym wyposażeniem sadze ze kia lub i30CW sa pod tym wzgledem lepsze...

AUTOR WĄTKU
moon
 

27 sie 2008 14:42

Plus Skody taki że i części są i serwis też normalny znajdziesz.


a ile miałeś aut tej marki wcześniej? Ja rozumiem, że ASO KIA nie domaga, ale jest jeszcze kilka rodzynków i akurat Skoda też fajnie wypada. O Oplu czy Fiacie nie wspomnę bo akurat KIA musiałaby sie jeszcze pouczyć jak robic idiotę z klienta od nich, ale Skoda też stosuje taktykę TTTM- turbina padła- wina klienta, auto nie jedzie- robi się ekspertyze, podczyści uklad paliwowy, a klient ma omamy itd.

To nie jest domena KIA. Ja po Fiacie to nawet sympatycznie rozczarowana jestem serwisem KIA.
Nie przesadzajmy. Ja przejechałam 11 tys. niby niewiele, ale- nic nie stuka, nic nie trzeszczy [poza roletą, ale nie miałam kombi, w którym nie trzeszczała, więc luz], auto ma wady [np. limietry prędkości obrotowych na biegach zbyt niskie], ale za to ciągnie jak porąbane w średnich prędkościach, pali dużo, ale ma też duzo miejsca, jest ladne [pojęcia względne, ale Civica nie wzielabym nawet za darmo np. bo jest szpetny niczym kupa]... bez przesadyzmu- auto jak kazdy kompact- ma plusy i minusy, a ASO jak ASO- przeciez nie myslicie, że w jakimś ASO pracuja fachowcy... za 2 tysiaki?

AUTOR WĄTKU
Limak74
 

27 sie 2008 15:25

lancer napisał(a):Dzieki za cenne uwagi ale co powiesz o hyundai-u i30CW - Limak74??

Nic nie powiem bo nie jezdzilem nim ... ale do SW przekonal mnie wyglad wiekszy ciut bagaznik i to ze mialem opje zamowienia skory i innych bajerow ktore np w CW nie sa mozliwe (np nie kupisz skory chocbys chcial w CW) ESP tylko w najbogatszej wersji Poza tym CW to tak troche koreansko dla mnie wyglada a SW tak bardziej europejsko ;) To co wymienialem wczesniej to sa male wady i nie powinienes sie nimi przejmowac Kup SW tylko w wwersji z materialowymi calymi siedzeniami jak Ci kasy starczy to ESP lub/i klime i styka za 66tys PLN to wybor KIA Ceed SW to bedzie najlepszy wybor Co do silnika ... to juz ja sie nie wypowiem mam diesla (1szego w mojej karjerze i nie narzekam az tak bardzo :) fajny jest efekt zalaczania turbinki :) ale moze lepiej kupic benzyniaka? i za zaoszczedzone pieniadze kupic ESP + klime? Tak czy siak za 66 to tylko bym Ceeda SW kupil (jesli ma byc nowy)

PS Z tego co wiem to moon kupila juz 2giego ceeda Z tego co mowi widac ze wie o czym mowi wiec to moze byc argument "za" .
novee bedzie Cie natomiast namawiac na sprawdzone inne marki (i to nie poludniowokoreanskie za "troszke" wiecej kaski

Ale Ty masz 66.000PLN i chcesz auto nowe wiec nie ma dyskusji KIA - The Best

Kia Ceed SW 1.6 16V (122 KM) Wersja optimum

Cena wybranej wersji 56.400 zł

Dopłata za lakier metalik 1.700 zł

Dopłata za ESP, TCS oraz BAS 2.000 zł

Dopłata za klimatyzację automatyczną 1.000 zł

Całkowita cena brutto 61.100 zł
Ostatnio edytowano 28 sie 2008 12:15 przez Limak74, łącznie edytowano 7 razy

AUTOR WĄTKU
novee
 

27 sie 2008 15:28

Serwisów Skody autoryzowanych i nieautoryzowanych jest jak mrówek, auto nie jest już żadną tajemnicą dla mechaników, części również i tanich i drogich i oryginalnych i zamienników jest od cholery. Jest z czego wybierać po prostu.

11 tys. to rzeczywiście niewiele, mnie się świerszcze w plastikach odezwały po jakichś 25-30 tys. (poza roletą oczywiście).


<span>moon</span> napisał(a):auto ma wady [np. limietry prędkości obrotowych na biegach zbyt niskie]
- jakie limitery? Po prostu ma tak zestopniowane biegi. Silnik się kręci równo do 5 tys., koniec obrotów i już.


<span>moon</span> napisał(a):ale za to ciągnie jak porąbane w średnich prędkościach,
- wg. mnie bez cudów z tym ciągnięciem, silnik mam seryjny, trzyma 146KM i 315Nm, wykres już wrzucałem. Jak sobie zchipujesz to każdy diesel zapitala.


<span>moon</span> napisał(a):a ASO jak ASO- przeciez nie myslicie, że w jakimś ASO pracuja fachowcy... za 2 tysiaki?
- to po jakiego wała w ogóle nowe auto i gwarancja i ASO, jeśli nie-fachowcy obsługują za chore pieniądze? Może w takim wypadku w ogóle odrzucimy kwestie ASO, gwarancji i obsługi przy wyborze auta?

AUTOR WĄTKU
wik
 

27 sie 2008 19:17

<span>Limak74</span> napisał(a):Mialem S40 nie rozumiem Twojego stwierdzenia o grabiach w S40

Jesli miałeś s40 to dobrze wiesz, że to sedan. Klapa bagażnika po otwarciu daje wąski dostęp z tyłu, dostęp kiepski, przy czym sam bagażnik jest głęboki i żeby cokolwiek wyciągnąć z głębi, to grabie wartałoby ze sobą wozić. Oczywiście tak zażartowałem. A jeśli w s40 bagażnik jest zapakowany na full, to nie wyobrażam sobie jak wyciągnąć coś , co jest z tyłu głęboko. Dlatego, jak dla mnie, tylko liftbacki. W Ceedzie jest super - po otwarciu klapy caaaaała zawartość bagażnika jest dostępna. Szczególnie jak się ma dzieci.
A w ogóle panowie i panie...nie ma idealnych samochodów...

AUTOR WĄTKU
novee
 

27 sie 2008 19:37

<span>Limak74</span> napisał(a):Ale Ty masz 66.000PLN i chcesz auto nowe wiec nie ma dyskusji KIA - The Best


Limak, masz 100% racji, za tÂą cenĂŞ, z tym wyposaÂżeniem nowe jest The Best. Tylko jak juÂż nie bĂŞdzie nowe i mniej The Best, to moÂże siĂŞ zdarzyĂŚ Âże nerwicy dostaniesz od bliskich kontaktĂłw z ASO i dlatego polecam inne marki, a Cee'd bedzie ostatnim Kia moim i u mnie przynajmniej na jakieÂś nastĂŞpne 10 lat.
Sam zapomnia³em, ¿e kupuje siê auto+gwarancjê+ASO+importera+jakoœÌ i cenê us³ug serwisowych. M¹dry Polak po szkodzie :roll: Po dziœ dzieù twierdzê, ¿e auto samo w sobie z³e nie jest, ale ca³a reszta to dno i metr mu³u... no, mo¿e jeszcze tylko Frytka od spodu :P :lol:


Wczoraj, po 4 telefonie ode mnie z firmy w sprawie urwanej przeciwwagi (naprawa gwarancyjna, zgÂłoszenie z 4 lipca i od tej pory nic), pan z ASO Landcar stwierdziÂł Âże juÂż juÂż siĂŞ dowiaduje i za chwilĂŞ oddzwoni. Od wczoraj znĂłw cisza. Zegar u mnie tyka... mybomb

AUTOR WĄTKU
lancer
 

28 sie 2008 09:21

Wiecie co wczoraj trochę myslałem i tak Kia ma ładną linię boczną a Hyundai ładniejsze wnętrze i ciut lepsze wyposażenie.Szkoda że projektanci tak utrudnili mi wybór , ale przecież nie mogę mieć wszystkiego czyli przodu + wnetrza i30cw z linia boczną ceeda SWi jego dużym bagażnikiem..........

AUTOR WĄTKU
moon
 

28 sie 2008 10:24

Jeżeli bardziej podoba się Ci wnętrze Hyundaia- to wybór prosty... ja wiem, że następuje pewna dewaluacja płci i niedługo będziemy z Wami chodziły do salonu z hasłem 'kochanie wybierz sobie kolorek', ale sam pomyśl- ile razy będzie 'podziwiał' auto z 'wierzchu'.

Ja przyznam, że KIA z wierzchu, dla mnie jest banalna do bólu, przestylizowana i tandeciarska. Brakuje Jej tylko dwóch rurek ze zderzaka i czerwonych literek w napisie CRDI i wiocha pełna gębą... ale wnętrze ma duże, obszerne, ogólnie z małymi kiksami dobrze wykończone i wygodne. Jeżeli Hyudnai dla Ciebie jest lepszy- bierz Hyundaia.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 sie 2008 15:21

jak dla mnie hultaj za mocno koreańsko wygląda

KONIEC ball
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
lancer
 

28 sie 2008 15:49

rozumiem czekam na dalsze Wasze opinie w tej sprawie pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

28 sie 2008 21:07

Na dzień dzisiejszy dalej uważam, ze zakup ceeda był trafnym wyborem i jestem z niego zadowolony, boje sie natomiast kontaktu z ASO i jakoś bardzo nie spieszy mi sie do nich na wymianę softa, wolę zeby nikt nie dotykał czegos co jest dobre i się nie psuje :lol: - oby jak najdłuzej. A co do hultaja CW, napewno linia auta ładniejsza niz HB tu nie ma o czym mówić, natomiast walory uzytkowe mniejsze niż w kia SW no i mimo wszystko SW ładniejszy :) . A silnik 1,6 Crdi to jest rewelacja :!:

AUTOR WĄTKU
lancer
 

02 wrz 2008 18:18

Nowa promocja w Hyundai-u zobaczcie http://www.hyundai.pl/pliki/pdf/i30cw_2008_cennik.pdf

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl