Problem ze skrzynią biegów w 1,6 crdi 115 km

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
stanow034
 

Problem ze skrzynią biegów w 1,6 crdi 115 km

03 sie 2008 19:38

Mam problem ze skrzynia biegów.
Po dłuższej jeździe na trasie po około 50 km nie wchodzą do końca biegi 1 3 i 5. Same wypadają przy hamowaniu jest to strasznie irytujące.
Mam wrażenie że może to być problem z cięgnami od lewarka do skrzyni.
Jade do serwisu we wtorek.

Jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę o sygnał.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

03 sie 2008 20:34

wow to jest niezłe :(

Daj znaka co powiedzieli w ASO o tej usterce jeszcze na forum nie było

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

03 sie 2008 22:00

Daj znać co na to serwis

AUTOR WĄTKU
stanow034
 

07 sie 2008 19:54

Jestem po serwisie. Generalnie jak im to opowiedziałem to opadły im szczeki. Mysleli przez pół godziny i nie wpadli na coś szczególnego.

Popatrzyli na olej w skrzyni i okazało się że nie jest w najlepszym stanie. Bylo dużo opiłków metalicznych. Podejrzewają jakiś problem z synchronizatorami. Wymienili olej w skrzyni na CASTROL TAFT.
Wymiana oleju nie poprawiła zbytnio sytuacji, jest lekka poprawa ale nie jest extra.
Nastawiam się na większe problemy. :(
Na szczęście na skrzynie jest 7 lat gwarancji 8-)

AUTOR WĄTKU
KZ
 

07 sie 2008 20:21

stanow034 napisał(a):Wymienili olej w skrzyni na CASTROL TAFT.
Wymiana oleju nie poprawiła zbytnio sytuacji, jest lekka poprawa ale nie jest extra.


Masakra... Nie wiedzieli co zrobić lub nie chcieli rozbierać skrzyni to wymienili olej...

Jeżeli były w tamtym opiłki to i w tym będą bo coś ewidentnie pojawienie się tych opiłków powoduje - wal i żądaj rozebrania skrzyni...

AUTOR WĄTKU
Zemin
 

07 sie 2008 20:52

jak sa opiłki w skrzyni to juz generalnie mozesz domagać się wymiany skrzyni od ręki. Opiłki w skrzyni to jej rychły koniec.

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

11 sie 2008 18:39

<span>Zemin</span> napisał(a):jak sa opiłki w skrzyni to juz generalnie mozesz domagać się wymiany skrzyni od ręki. Opiłki w skrzyni to jej rychły koniec.

to nie rozumiem istoty magnetycznego korka...?

AUTOR WĄTKU
novee
 

11 sie 2008 19:14

<span>Sensation</span> napisał(a):to nie rozumiem istoty magnetycznego korka...?

??? :? a tam jest korek magnetyczny?

AUTOR WĄTKU
potok
 

11 sie 2008 19:38

novee napisał(a):
<span>Sensation</span> napisał(a):to nie rozumiem istoty magnetycznego korka...?

??? :? a tam jest korek magnetyczny?


podobno jest ale opiłki mogą nie być magnetyczne :wink:

AUTOR WĄTKU
novee
 

11 sie 2008 20:33

heee, na smiglowcach w przekladniach jest, od razu z sygnalizacja :) , ale zeby w Cee'dach takie cudo bylo... i tak sie sie okaze ze tam w srodku to: - alamunium panie Ferdku :lol: - i nie dziala

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

11 sie 2008 22:18

<span>novee</span> napisał(a):i tak sie sie okaze ze tam w srodku to: - alamunium panie Ferdku Laughing - i nie dziala

ale mowisz teraz powaznie czy sobie beke krecisz z tym aluminium bo nie moge sie zbyt pokumać...
poza tym nei wierze w aluminiową skrzynię :-P

korek magnetyczny miał już maluch, duży fiat, polonez itd itd 8-)

AUTOR WĄTKU
novee
 

11 sie 2008 22:47

z aluminium to sobie robie jaja, ale jak znam ASO Kia i ich teorie, to wszytko sie moze zdarzyc :twisted:

Ze stare "graty" mialy taki korek to wiem, ale serio nie mam pojecia czy to sie teraz stosuje i czy we wszystkich autach. Co nie zmienia faktu, ze skrzynia powinna isc do wymiany od reki jak sa opilki w oleju w nowym aucie. Jak sie wezma za sprawdzanie i rozbieranie to pol roku moze trwac, bo czesto nie tak latwo znalezc skad dokladnie sie opilki wziely.

AUTOR WĄTKU
Pajączek
 

11 sie 2008 23:01

No to nie Ty jeden miałeś problemy ze skrzynią ;) Mi padło koło zębate 3go biegu = wymiana skrzyni na nową - opisywałem już to wcześniej ;) pozdro

AUTOR WĄTKU
stanow034
 

12 sie 2008 19:05

Czytałem Pajączek o twoich problemach ze skrzynią. Nie zazdroszczę. Tym bardziej że mnie może czekać coś podobnego.

Robię jeszcze w tym miesiącu jedną trasę nad morze, jak sytuacja z biegami się powtórzy to robię "jazdę" w ASO i żądam wymiany skrzyni.

AUTOR WĄTKU
Pajączek
 

12 sie 2008 20:11

Nie przejmuj się , jest gwarancja, mi wymienili elegancko, wszystko chodzi jak trzeba. Pozdro ;)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl