spryskiwacze a serwis

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

14 lip 2008 11:27

ja na zimowym sie przemieszczam
i nie narzekam
niestety przy 140 już gorzej psikają...

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

14 lip 2008 13:19

no niestety przy 140 to juz prawie wogule nie psikają :(

AUTOR WĄTKU
Kojot
 

14 lip 2008 13:47

U mnie jest w sam raz :)
Ale rzeczywiście przy większych prędkościach jest już gorzej :) przy 130-150 jest za duży opór powietrza i leci to tak sobie :( Ale z drugiej strony przy 140 lepiej nie zasłaniać sobie szyby płynem, choćby na sekundę :]

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

14 lip 2008 17:40

<span>Kojot</span> napisał(a):Ale z drugiej strony przy 140 lepiej nie zasłaniać sobie szyby płynem, choćby na sekundę :]
też prawda ;)

AUTOR WĄTKU
wik
 

14 lip 2008 19:06

W stanie spoczynku w moim psikanie OK. Przy V > 70 km/h już nie. Na razie nie jest to aż tak uciążliwe. Ale jednak. Za to cieszno mi, bo z tyłu działają jak wysokociśnieniowa sikawka strażacka. Szkoda, że nie odwrotnie.. :evil:

AUTOR WĄTKU
lalas
 

14 lip 2008 22:59

Kojot napisał(a):U mnie jest w sam raz :)
Ale rzeczywiście przy większych prędkościach jest już gorzej :) przy 130-150 jest za duży opór powietrza i leci to tak sobie :( Ale z drugiej strony przy 140 lepiej nie zasłaniać sobie szyby płynem, choćby na sekundę :]


przy takich prędkościach to w większości samochodów jest "bida" ze spryskiwaczami :)

AUTOR WĄTKU
skalin
 

15 lip 2008 10:56

u mnie był zalany przez salon - nie wiem jaki - pierwsze 2 tygodnie pryskały ok a potem zdechły.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

15 lip 2008 17:31

To że im szybciej tym słabiej spryskuje to normalne - fizyki nie przeskoczymy. Żeby to rozwiązać musieliby montować układ zmieniający ciśnienie w układzie w zależności od prędkości oraz siły i kierunku wiatru. Generalnie spryski ustawia się na optymalną pracę w zakresie 50 -90 km/h, co zresztą z uwagi na tak duży zakres prędkości też wymusza kompromis.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

15 lip 2008 18:16

to i tak dobrze że one psikają na szybę
bo najbardziej mnie rozbraja jak ktoś kto stoi przede mną na światłach spryskuje mi szybę swoim płynem ponieważ ma źle ustawione spryskiwacze...

AUTOR WĄTKU
lalas
 

15 lip 2008 22:53

pioter napisał(a):To że im szybciej tym słabiej spryskuje to normalne - fizyki nie przeskoczymy. Żeby to rozwiązać musieliby montować układ zmieniający ciśnienie w układzie w zależności od prędkości oraz siły i kierunku wiatru. Generalnie spryski ustawia się na optymalną pracę w zakresie 50 -90 km/h, co zresztą z uwagi na tak duży zakres prędkości też wymusza kompromis.


wiem, o to też mi chodziło pisząc swojego posta :)

AUTOR WĄTKU
skalin
 

18 lip 2008 18:14

Byłem zobaczyli nic nie zrobili, ma być dobrze, gdyby nie planowane wakacje to bym ich gnał ale mam przecież 5 lat... Dałem im usterki na piśmie i podstęplowali przyjęcie, ciekawe ile razy można robić tą samą usterkę....

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

20 lip 2008 21:01

skalin napisał(a): ciekawe ile razy można robić tą samą usterkę....
stachursky kiedyś śpiewał taką piosenkę
"bez końca..."
coś tam, coś tam
"bez końca..."
8-)

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

21 lip 2008 07:14

<span>e2rdo</span> napisał(a):skalin napisał:
ciekawe ile razy można robić tą samą usterkę....
stachursky kiedyś śpiewał taką piosenkę
"bez końca..."
coś tam, coś tam
"bez końca..."




:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
skalin
 

07 sie 2008 20:56

teraz zalałem samą wodą - bez większych zmian - muszę ponownie kopnąć w d... serwis.

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl