Stuki w lewym przednim kole

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
szabla
 

Stuki w lewym przednim kole

01 lut 2008 15:55

Witam Was...

Wybitnie irytują mnie stuki z okolic przedniego lewego koła.
Nie są to typowe stuki, metaliczne. Takie coś jakby...plastikowa kulka latała w gumowej puszce...sam nie wiem jak to opisać.
Stuki te występują właściwie tylko wtedy kiedy koło lata góra - dół (wpadanie w małą dziurę, kostka brukowa). Co ważne, przejeżdzając przez progi zwalniające nie ma tego efektu, więc jest to napewno usterka tylko koła a nie całego przodu.

Miał ktoś coś takiego?

Ewentualnie gdzie to naprawialiście...?

AUTOR WĄTKU
lenarty
 

01 lut 2008 16:10

Mam to samo, zwłaszcza przy skrętach w lewo. Wydaje mi się, że to jednak nie w kole, a raczej w kolumnie kierownicy. Chłopaki z serwisu oczywiście nic nie zauważyli, a na jeździe testowej wokół serwisu jak na złość nie chciało "terkotać". Ktoś wcześniej pisał o jakimś krzyżaku w kolumnie kierownicy? Podpowiecie?

AUTOR WĄTKU
kris
 

01 lut 2008 16:22

ktoś tu kiedyś pisał że zmienił ustawienie kierownicy. Podobno mu pomogło i dowiedział się w ten sposób, że musi dokręcić śruby krzyżaka. Spróbuj, będziesz wiedział czy to stuki na krzyżaku czy gdzieś przy kole.
:?

AUTOR WĄTKU
Boski
 

01 lut 2008 16:39

To luz na kolumnie kierowniczej Jedż do serwisu dokręca Ci na krzyzaku i stukanie zniknie

AUTOR WĄTKU
topic
 

Stuki w lewym przednim kole

01 lut 2008 19:15

Jest taka dolegliwość , tylko ze nie wystepuje zawsze , tylko że na naszych drogach wszystko może sie zdazyc , ale lepiej jedz do serwisu zeby sie nie okazalo tak jak z corsami :o

AUTOR WĄTKU
kris
 

01 lut 2008 19:55

<span>topic</span> napisał(a):zeby sie nie okazalo tak jak z corsami


a co było z corsami ?
:?

AUTOR WĄTKU
topic
 

Stuki w lewym przednim kole

01 lut 2008 20:51

Czytałem info i tak mi sie nasuneło :o

http://www.auto-motor-i-sport.pl/wiadom ... a-841.html

AUTOR WĄTKU
remix2
 

Stuki

12 mar 2008 21:13

Miałem takie same . Przy pierwszej wizycie ASO zbyli mnie bo powiedzieli że nic nie słyszą a ja nie miałem czasu aby kłucić się z nimi . Na przegladzie po 20 tys. zrobili to. Była luźna przekładnia kierownicza . Podociskali cały układ i przestało . M :D oże u Was to samo być.

:D
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Pajączek
 

12 mar 2008 21:58

Boski napisał(a):To luz na kolumnie kierowniczej Jedż do serwisu dokręca Ci na krzyzaku i stukanie zniknie



mi dokręcili i nic to nie pomogło :( wkurzają mnie te stuki :evil:

AUTOR WĄTKU
ben74
 

12 mar 2008 22:43

a ja słucham dosyć głośno muzy i nie słyszę stuków, trzeszczeń itp. jak to mówi kolega mechanik: im auto starsze, tym muzyka gra głośniej. :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
remix2
 

12 mar 2008 22:44

to niech szukają dalej ! Mi akurat pomogło . Ale to zalezy od serwisu . Generalnie uważam ,ze samochody mają drobne wady tak jak innych firm ale serwis KIA jest mizerny !!!

AUTOR WĄTKU
Boski
 

12 mar 2008 23:40

jezeli po dokręceniu nie pomogło oznacza to ze twoja kolumna kierownicy jest do wymiany U mnie po ok 15kkm pojawiło sie to stukanie ( zresztą tak samo jak i w civicu) no i kokręcili mi przekłądnie i przeszło. Niestety tydzieńtemu przy 40kkm coś chrupnęło podczas krecenia i zaczeło tłuc sie niemiłosiernie pojechałem i okazało ze luzu usunąc sie nie da i kolumna do wymiany no ale u mnie serwis jest w porządku wiec jak coś jest popsute to wymieniają i nie robią z tym problemów

AUTOR WĄTKU
remix2
 

13 mar 2008 07:50

Top szczęśliwy je,że masz taki servis !! Bo w Kia samochód jest ok a obsługa :oops:

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

14 mar 2008 12:24

U mnie na razie nic nie stuka, a tak swoją drogą gdyby ta fabryka była w Polsce to nie mielibyśmy problemów z takimi pierdołami.

AUTOR WĄTKU
topic
 

Stuki w lewym przednim kole

08 maja 2008 18:06

Pytanko , czy już wiadomo coś na temat stuków z przodu po stronie kierowcy , czy jest na to lekarstwo ? Bo ja pytam sie w serwisie i mowię ze mam taki problem, a oni na to, nic takiego nie slyszeli by ktoś miał takie problemy.

AUTOR WĄTKU
_Sebek_
 

08 maja 2008 19:35

Myślę, że jest to problem większości ceedów. U mnie też to wystąpiło po około 8 tys km przebiegu, przy skręconych w lewo kołach i jeździe po bruku (z małą prędkością) słyszę i wyczuwam lekkie chrobotanie z okolic kolumny kierowniczej.

Być może inni użytkownicy nie jeżdżą po bruku skręcając w lewo...;-)

Czekam do pierwszego przeglądu do września i każę usunąć. Chyba żeby stuki zaczęły się powiększać...

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

09 maja 2008 21:07

u mnie jest to samo, słychac stukanie szczegolnie przy skrecie w lewo lub przy jezdzie po bruku. Kiedy jezdzilem astra i slyszalem podobne odglosy to wymieniali mi jakas koncowke lub łącznik i mialem spokoj na jakis czas. W ceedzie to stukanie towarzyszy mi od poczatku, sam jestem ciekawy co na to serwis? pewnie zwala na polskie dziurawe drogi i że sie zuzylo zawieszenie. Tyle ze stukot słychac od nowości :( Poczekam do pierwszego przegladu bo w sumie na prostej i niedziurawej drodze nic nie slychac (do 20tys zostalo mi 9 wiec pewnie za dwa miesiace odwiedze serwis)
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

AUTOR WĄTKU
remix2
 

stuki

10 maja 2008 09:13

U mnie po pierwszym przeglądzie 20000 km dobrze skręcili przekładnię i ustało ale po przejechaniu kolejnych 15000 km znowu to samo . iekawe co teraz zrobią na przeglądzie 40 000 ??? :?:

AUTOR WĄTKU
Boski
 

10 maja 2008 09:20

dokręca ci jeszcze raz o ile oczyswiście sie da bo u mnie musieli wymieniac na nowa kolumne kierownicy a i tak coraz bardziej chrobocze przyjade na przegląd poprosze o ponowne skręcenie. Kolumna kierownicza to ewidentna wada fabryczna tego modelu

AUTOR WĄTKU
wodnik
 

02 cze 2008 17:21

U mnie takie stuki są przy 900 km przebiegu. Stukanie słychać w prawym przednim kole, jak samochód ledwo się toczy lub gdy stoi w garażu i się go buja. Zdziwiło mnie, że to wyszło przy śmiesznym przebiegu 900 km

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl