kolizje i stłuczki

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
cris102
 

kolizje i stłuczki

08 lut 2008 09:44

Jestem kolejnym, klubowiczem który zaliczył... Na Al. Krakowskiej spokojnie czekając na zielone światło dostałem w tył. Oczywiście kierowca była roztargniona blondynka. Tylny zderzak do wymiany, nie wiem czy mam obowiązek wynikający z gwarancji załatwić ta sprawę wyłącznie w serwisie czy można odstawić samochód do pana Franka?

AUTOR WĄTKU
lalas
 

08 lut 2008 10:15

jesłi chcesz mieć dalej gwarancje, raczej czeka cię ASO :)

AUTOR WĄTKU
lemur
 

08 lut 2008 10:15

Ja wymieniłem w ASO (z OC sprawcy). Wycena PZU - koło 1000zł, rzeczywisty koszt około 1200zł. Nie wiem jak się ma wymiana u pana Henia do gwarancji. Ja wybrałem wariant bezgotówkowy, ale jak potrzebujesz kasy, to możesz sam wymienić. Dostaniesz 1000zł, koszt samego zderzaka to coś koło 500zł (nie mam przy sobie faktury) - reszta na lakierowanie, robociznę i do kieszeni. Warto?

AUTOR WĄTKU
lalas
 

08 lut 2008 10:15

jesłi chcesz mieć dalej gwarancje, raczej czeka cię ASO :)

AUTOR WĄTKU
sevi
 

Re: kolizje i stłuczki

08 lut 2008 14:41

cris102 napisał(a):Jestem kolejnym, klubowiczem który zaliczył... Na Al. Krakowskiej spokojnie czekając na zielone światło dostałem w tył. Oczywiście kierowca była roztargniona blondynka. Tylny zderzak do wymiany, nie wiem czy mam obowiązek wynikający z gwarancji załatwić ta sprawę wyłącznie w serwisie czy można odstawić samochód do pana Franka?



Ach te nasze panie blondynki :D

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6539
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

08 lut 2008 16:28

Możesz naprawić poza ASO, ale żeby nie stracić gwarancji musi to zrobic warsztat przestrzegający technologii producenta. Pan Franek z garażem raczej odpada, ale firma współpracująca z ubezpieczycielem posiadająca komory bezpyłowe, autoryzacje znanych marek, itp. - zgodnie z orzecznuictwem UE jak najbardziej jest traktowana na równi z naprawą w ASO. Choć znając polskie podejście nawet warsztat z autoryzacją wszystkich możliwych marek poza Kią moze zostac przyczyną do zabawy "no to spotkamy się w sądzie" jednak poleciłbym chyba ASO. Ewentualnie spytaj pisemnie auto czy naprawa wg technologii Kii w podanym przez Ciebie serwisie bedzie przez nich traktowana jako niepowodująca utraty gwarancji.
PS. W przypadku wymiany tylko zderzaka u pana Franka tracisz oczywiście gwarancję - ale tylko na element naprawiany (w tym wypadku zderzak) - nie ma mowy o utracie gwarancji na całe auto
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

08 lut 2008 18:06

Jeżeli wina po stronie sprawcy,to tylko ASO.Przynajmniej będziesz miał orginalne części no i gwarancja.Nie baw się w półśrodki.Więcej możesz stracić niż zyskać.

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

08 lut 2008 19:03

Cris 102 proponuje jak pozostali ASO po co masz mieć problemy gucio zaoszczędisz a więcej możesz stracić :idea:

AUTOR WĄTKU
dancio
 

08 lut 2008 19:58

tez tak mysle. ale jezeli ktoś dobrze robi to mała jest szansa, że ktoś pozna sie w ASO. Ja mam naprawiony u takiego pana i nikt nie poznał sie. nie powiem był problem z dopasowaniem koloru. Nawet w serwisie jest problem dorobić lakier zeby pasował idealnie. niestety tak czy tak trzeba cieniować sąsiednie elemeny :wink: . ale w serwisie tak samo robio bo inaczej jest wielka roznica :)

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

08 lut 2008 20:28

Po co kombinować.Na czym chcesz zaoszczędzić.To twój samochód .Zależy ci żeby zrobili dobrze,czy tanio.Pozatym ważne,czy robisz to z ac czy oc.

AUTOR WĄTKU
Wojtek
 

08 lut 2008 21:07

studzio napisał(a):Jeżeli wina po stronie sprawcy....


Wina jest zawsze po stronie sprawcy :wink:

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl