Ceed 1.6 crdi 115 hp vs. FiatBravo 1.9 jtd 120 hp

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Zemin
 

Ceed 1.6 crdi 115 hp vs. FiatBravo 1.9 jtd 120 hp

31 sty 2008 22:05

Bardzo ciekawi mnei co sądzicie o porównaniu tych dwóch aut. Pozwolicie, że na początku nie będę się wypowiadał ażeby nie nastawiać dyskusji w jedną lub drugą stronę. Nadmienię tylko, że nie jeżdżę ani jednym ani drugim wozem

pozdrawiam

Marcin

AUTOR WĄTKU
_soma_
 

31 sty 2008 22:15

porownywalem bryczki jakis czas temu. fiat podoba mi sie bardzo, ale ten zajefajny kolorek - czerwony metalic - jest dopiero w ktorejs tam wersji. jak sobie podliczylem, to fiacior jest o wiele drozszy.

pozdr

AUTOR WĄTKU
Zemin
 

31 sty 2008 22:19

z tego co sie dowiedzialęm o już jest dostępny do każdej wersji , na początku był tylko rarytasem

AUTOR WĄTKU
Olek
 

31 sty 2008 22:24

Bravo jest ładny, zwłaszcza na tych seryjnych alu felgach i kolor albo czarny albo czerwony .... najlepszy silnik 1.4 Turbo 150 KM :wink: szkoda ze w ceedku nie ma opcji z turbosprezarka :cry:

AUTOR WĄTKU
Boski
 

31 sty 2008 22:25

ja testowałem oba samochody. To co mnie do fiata zraziło to mała ilość miejsca wewnątrz pojazdu poza tym bardzo ładne dobrze wykonane wnętrze dobre zawieszenie hamulce niczym nie ustepuje najlepszym w stawce. Szkoda tylko że bravo jest ładne tylko w niektórych kolorach i na duzych kołach. suma sumarum wybrałem kijanke u myśle ze zrobiłem dobrze

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

01 lut 2008 07:44

Jeżeli chodzi o mnie to zrazili mnie ceną i dodatkami, za który każą słono dopłacać, ale fakt oko cieszy ta bryczka!!! JAKBY co to zawsze fiat , a może to tylko głupie usprawiedliwienie!! 8-)

AUTOR WĄTKU
Zemin
 

01 lut 2008 21:27

Jechałem po 3 razy zarówno Ceedem jak i bravo ponieważ wybór padnie na jedno z nich. Generalnie Bravo jest lepiej wykonane w środku, jakby solidniejsze, silnik pracuej rewelacyjnie ma wyższą kulturę pracy niżsielnik ceeda (zresztą nie dzine ponieważ jtd to najlepsze silniki diesla) Co do zbierania sie z niskich obrotów ceed mało ma konkurentów w klasie, a napewno lepiej zbiera sie od fiata. Z kolei silnik fiata sprawia wrazenie stabilniejszego. Skrzynia biegów w fiacie pracuej lepiej niż w ceedzie. Jeśli chodzi o przestronnosćwnętrza ceed jest nie do pobicia. Jest bardoz dużo miejsca wszędzie. W fiacie duza deska rozdielcza i kanał środkowy sprawia , że auto jest mniej praktyczne. Jednak wydaje się być solidniejsze. Co do prowadzenia , fial prowadzi sie stabilniej , lepiej wchodzi w zakręty aczkolwiek moim zdaniem gorzej wybiera nierównosci. Kia jest bardziej przyjazna na nasze polskei drogi IMHO.
Mam duży problem ponieważ w sierpniu przybęzie mi czonek rodziny i SW kusi mnie dużym wnetrzem przestrzennym bagażniekiem i ceną . Bravo z kolei designem , lepszym silnikiem i trakcją oraz przeglądami co 30 kkm. Troche sie przerazilem czytajac o usterkach występujących w ceedach. Wiem , żę to przypadłości wieku dziecięcego ale jest ich nad wyraz dużo. Możę to pierdoły ale z calą pewnością wkurzajace.
Co sądzicie Panowie?

AUTOR WĄTKU
domino77
 

01 lut 2008 21:41

najtańsza wersja bravo 115 1.9 Multijet 120 KM Active z dodatkami (które uwzględniam w ceedku SW- optimum, metalik, esp, automat klima - 70100) wyszła mi 76590:), tj. z:

kolor
Czarny Crossover (891)
Cena: 2 100 PLN

opcje wyposażenia:
- Kierownica i gałka dźwigni zmiany biegów pokryte skórą
- Fotel kierowcy z regulacją podparcia odcinka lędźwiowego
- Pakiet ACTIVE KOMFORT (klimatyzacja manualna+radioodtwarzacz MP3)
- Wielofunkcyjny zestaw naprawczy do kół Fix & Go
- Koło zapasowe pełnowymiarowe 15
- Kurtyny powietrzne
- ESP (elektroniczna stabilizacja toru jazdy) +ASR / MSR / HBA i Hill Holder
- Światła przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów
- Kierownica z 6 przyciskami sterującymi radioodtwarzaczem

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

01 lut 2008 22:09

witam, powiem ci, ze z bravo jestem obyty mocno - mam taka dziwna prace, ze nam podsylaja fiaty a my je reklamujemy niby mimochodem.. wczesniej byly toyoty ale toyota sie wycofala.. (moze ktos zgadnie gdzie tak jest). wiec co prawda nie mamy 120hp ale 150hp i jest to bardzo fajny silnik ale nie az tak jakby sie mozna oczekiwac - jakos wolno sie rozkreca - no i w porwonaniu do crdi jest sporo glosniejszy i nikt mi nie powie ze nie, bo to juz jest stricte moj zawod! a co do wykonania to niestety przednia konsola po 15000 zaczyna juz sobie grac rozne dziwne dzwieki i piski. ale musze przyznac, ze stylistyka jest super - ja sie wlasnie na bravo napalilem i wogole zaczalem wtedy szukac nowego auta bo w srodku i na zewnatrz jest klasa - ale ma to tez swoje minusy - za kierownica czujesz sie jakos strasznie zabudowany dookola - wszystko jest troche przerosniete.. no i z tylu jest poprostu ciasno! ten 150 hp bez oszczedzania gazu pali 8/9 litrow w miescie - troche to jest. ale naprawde polecam isc sobie chodziaz na jazde probna benzyna 1.4 turbo - to jest prawdziwy kosmos :twisted: ( spalanie 11/12 w miescie jak krecisz), jak bys sie zdecydowal na bravo to nie daj sobie za nic w swiecie wcisnac funkcji telefonu blue&me - najbardziej wkurzajacy wynalazek jaki widzialem w samochodzie - gadasz cos, a kobiecy glos mowi caly czas "nie rozumiem, prosze powtorzyc"!!! No i konczac wplacilem na proceeda.. benzyne :P
pozdro

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

01 lut 2008 22:19

<span>kawanagila</span> napisał(a): mam taka dziwna prace, ze nam podsylaja fiaty a my je reklamujemy niby mimochodem.. wczesniej byly toyoty ale toyota sie wycofala.. (moze ktos zgadnie gdzie tak jest).


<span>kawanagila</span> napisał(a): no i w porwonaniu do crdi jest sporo glosniejszy i nikt mi nie powie ze nie, bo to juz jest stricte moj zawod!


Wychodzi mi ,że dźwiękowiec w ekipie" Kryminalnych" :D

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

01 lut 2008 22:26

Zemin napisał(a):(...)Mam duży problem ponieważ w sierpniu przybęzie mi czonek rodziny i SW kusi mnie dużym wnetrzem przestrzennym bagażniekiem i ceną . Bravo z kolei designem , lepszym silnikiem i trakcją oraz przeglądami co 30 kkm. Troche sie przerazilem czytajac o usterkach występujących w ceedach. Wiem , żę to przypadłości wieku dziecięcego ale jest ich nad wyraz dużo. Możę to pierdoły ale z calą pewnością wkurzajace.
Co sądzicie Panowie?


No to masz problem ;-) Ja wybrałem SW bo mi się po prostu podobał jako auto (bardziej niż HB, choć kombiaków nie darzę jakimś specjalnym uczuciem, to SW jest IMO baaardzo harmonijny), ale też przestrzeń jest nie do pogardzenia. Silnik to kwestia tego, jak jeździsz i ile. Jeżeli to ma być auto rodzinne, to pomyśl o dodatkowych kurtynach (w Bravo trzeba dopłacić), pojemności bagażnika (wózek i takie tam). Ale jak widzisz, to wybór bardziej kierowany gustem, niż obiektywnymi sprawami (oprócz ceny, Bravo jest porównywalnie droższy o jakąś dychę). A przypadłości? Powiem tak, nie chcesz przypadłości, nie kupuj auta ;-)

Wojtek P.

AUTOR WĄTKU
maro_t
 

01 lut 2008 22:51

to mo¿e i ja do³o¿ê swoj¹ opiniê. Ju¿ prawie na pocz¹tku roku zamówi³em Ceeda, jednak ¿ona namówi³a mnie jeszcze na przeja¿d¿kê Bravo i po prostu siê zakocha³em w tym samochodzie od pierwszego wejrzenia :). Efekt jest taki ¿e od 15 stycznia je¿d¿ê Fiatem Bravo Dynamic T-JET 120 KM.
Porównuj¹c na ch³odno z Ceedem 1.6 benzyna (mnie od pocz¹tku interesowany tylko silniki benzynowe, wiêc wypowiedŸ mo¿e trochê nie na temat w¹tku), to Bravo jest oczywiœcie dynamiczniejszy ( przyjemnoœÌ jazdy, dŸwiêk silnika, ³atwoœÌ wkrêcania siê na obroty jest po prostu wspania³a :) ). Co do wnêtrza, to design jest charakterystyczny, jednym siê spodoba innym nie, to ju¿ kwestia gustu. Mnie siê bardzo podoba. Chocia¿ trzeba przyznaÌ ¿e miejsca jest mniej ni¿ w Ceedzie, zw³aszcza z ty³u. Ale tak bêdzie chyba w ka¿dym kompakcie, bo Ceed ma chyba najwiêkszy w klasie rozstaw osi :). Dla mnie akurat miejsce z ty³u nie by³o du¿ym priorytetem.
Nie ujmujê nic Ceed'owi bo uwa¿am, ¿e to jest bardzo dobry samochód - dobrze wykonany, dobrze wyposa¿ony, dobrze je¿d¿¹cy, ale jak dla mnie Bravo ma "to coœ" co sprawia, ¿e wsiadaj¹c do niego cz³owiek siê normalnie cieszy i nie mo¿e doczekaÌ dŸwiêku silnika i po prostu jazdy. Przynajmniej ja tak mam :)
Co do wersji i kolorów, to ja wzi¹³em czerwony tango (niemetalik) bo taki akurat by³ "na stanie" w wersji jaka mnie interesowa³a. Uwa¿am, ¿e samochód w tym kolorze i na zwyk³ych, 16-to calowych stalowych ko³ach z oponami 205 wygl¹da ca³kiem ³adnie (no mo¿e nie tak jak wersja sport na 18" alufelgach). Zreszt¹, zainteresowani mog¹ wygl¹d oceniÌ sami. Kilka zdjêÌ mojego bravo:
http://info.wsisiz.edu.pl/~tkaczykm/

AUTOR WĄTKU
KZ
 

02 lut 2008 09:15

Ja się dość mocno nad Bravo zastanawiałem - dwa moje poprzednie auta to były Fiaty i powodów do narzekań na nie nie miałem...
Bravo było ładniejsze a doładowana benzyna to jest zupełnie inna bajka niż silnik wolnossący, niestety przeważyły koszty - Bravo w wersji która mnie interesowała kosztował ponad 70 kpln....

AUTOR WĄTKU
Zemin
 

02 lut 2008 10:37

mam klina jak 150 nie wiem co wybrać. Jeśli chodzi o cenę bravo to bedę kupował na firmęi mam 10% zniżki!!! Więć tak jakby ceny nie są aż tak oddalone od siebie. W ceedzie nie dostane ani grosza taniej a dołożenie dywaników wydaje mi się tak żenujące, że jeśli ktoś mi coś takiego proponuje przy zakupie auta za 70 kk to zabijam go śmiechem.
Generalnie od strony praktycznej i wielkości auta bardziej pasuej mi ceed , w środku i na zewnątrz bardziej podoba mi się bravo ale kwestie wyglądu nie są dla mnie priorytetowe.
Powiedzcie szczerze jak jest z tą usterkowością w ceedzie bo naprawde jest tego sporo jak się czyta forum. Nie chcę kupićauta z którym będę przez najbliższy rok jeździł po serwisie i usuwał jakieś niedoróbki fabryczne (które notabene sąpierdołami w większości ale irytującymi)...

dzieki za polemikęw temacie i pozdro

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

02 lut 2008 10:54

Zemin napisał(a):Powiedzcie szczerze jak jest z tą usterkowością w ceedzie bo naprawde jest tego sporo jak się czyta forum. Nie chcę kupićauta z którym będę przez najbliższy rok jeździł po serwisie i usuwał jakieś niedoróbki fabryczne (które notabene sąpierdołami w większości ale irytującymi)...


Popatrz na to inaczej: na forum jest zarejestrowanych jakieś 700 osób i wszystkie mówią szczerze (łącznie z tymi, którzy uważają iż Focus/Astra/Octavia/cokolwiek jest lepsze). Powszechnie zgłaszane upierdliwości, to różne skrzypienia, w większości proste do wyeliminowania i nie zagrażające bezpieczeństwu, a zgłaszane są przez 1-2% użytkowników, zakładając, że nie każdy musi napisać o tym, co mu się dzieje, załóżmy, że to będzie 5%. Z drugiej strony, zadowoleni użytkownicy nie piszą "hej jak fajnie mi się jeździ, wszystko gra i w ogóle". Z założenia jest tak, że na forum pisze sie z problemami, nie z wszystkograniem, co naturalnie zakłóca ogólny obraz (równie dobrze możesz próbować wyciągać wnioski o ogólnej kondycji zdrowotnej społeczeństwa na podstawie rozmów w poczekalni u lekarza). Może wejdź na jakieś forum Bravy i porównaj wrażenia użytkowników tego auta. Zapewne rozkład opinii będzie podobny.

Inne problemy, może i poważniejsze, to problemy jednostkowe, (tutaj chciałem pozdrowić Sensora ;-) i na to nic się nie poradzi, albo Cię trafi, albo nie. Co też jest jakoś znamienne, bo dotyczy 0,001 przypadków.

Nie mam doświadczenia z Fiatami (poza 17letnim kredensem, którego dostałem od rodziców ;-) trochę mam doświadczeń z KIĄ i nie są to doświadczenia traumatyczne. Powiem Ci tak, kup to, z czego bardziej będziesz się cieszył, wówczas niedostatki (a każde auto je ma) będą mniej wkurzające.

Wojtek P.

AUTOR WĄTKU
maro_t
 

02 lut 2008 19:07

Zemin napisał(a):mam klina jak 150 nie wiem co wybraĂŚ...

dzieki za polemikĂŞw temacie i pozdro


Jakiekolwiek opinie bĂŞdziesz sÂłyszaÂł, to zdecydowaĂŚ musisz sam. Tak to juÂż jest :)
Ja bym siê nie sugerowa³, ¿e czêœÌ osób pisze, ¿e w ceedzie trzeszcz¹ plastiki czy kierownica, bo mo¿esz trafiÌ dobry egzemplarz, gdzie nic nie bêdzie trzeszczeÌ i bêdziesz zadowolony, a mo¿esz trafiÌ te¿ skrzypi¹cy samochód innej marki. Dzisiaj s¹ takie czasy, ¿e auta s¹ cholernie drogie, a producenci mimo to szukaj¹ oszczêdnoœci gdzie tylko mog¹, np. w kiepskich plastikach (najgorszy kompakt pod tym wzglêdem to imho Auris) Gdybym mia³ oceniaÌ obiektywnie, to moje Bravo plastiki ma raczej œredniej jakoœci.
Wiêkszym problemem jeœli chodzi o ceed'a wed³ug mnie jest to, o czym by³ tu te¿ ju¿ nie jeden w¹tek: serwis, dostêpnoœÌ czêœci i czas oczekiwania na nie. Kilka osób pisze, ¿e np. stukn¹³ ich ktoœ z ty³u i tygodniami ju¿ czekaj¹ na zderzak czy inn¹ czêœÌ, pisz¹ pisma, robi¹ awantury i dalej nic. Poza tym czêœci s¹ raczej drogie. (by³ jakiœ w¹tek o wycieraczkach za 200PLN i dopasowywaniu od innych modeli - a co bêdzie jak zaczniecie kupowaÌ "powa¿niejsze" czêœci?) Jeœli kupujesz auto na firme, to pewnie bêdziesz go u¿ywa³ raczej intensywnie. Mo¿esz sobie pozwoliÌ ¿eby czekaÌ na jak¹œ czeœÌ miesi¹c?
Ale mogê siê myliÌ. Mo¿e KIA otrz¹œnie siê po sukcesie, z którym IMHO trochê sobie jeszcze nie radzi, weŸmie siê w garœÌ i poprawi¹ politykê serwisowo - czêœciow¹. Mo¿e...

AUTOR WĄTKU
maro_t
 

02 lut 2008 19:11

a w ogĂłle jeÂśli zastanawiasz siĂŞ nad dieslem, to wÂłaÂśnie Fiat wprowadza do Bravo dwa nowe silniki MultiJet, oba o pojemnoÂści 1.6 i mocach 105 i 120 KM. Podobno jakieÂś supernowoczesne, speÂłniajÂące Euro5 i bardzo oszczĂŞdne. MoÂże warto rozwaÂżyĂŚ? :)

Tutaj widzĂŞ jednak takÂą przewagĂŞ Ceed'a CRDI, Âże ten silnik jest juÂż jednak trochĂŞ sprawdzony i jak na razie zbiera bardzo dobre opinie. A fiatowski to na razie jedna wielka zagadka.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

02 lut 2008 19:30

Co jak co, ale Fiat silniki miał zawsze bardzo dobre...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6559
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

03 lut 2008 15:48

Bravo obejrza³em ju¿ po zakupie cee'd-a - i nie ¿a³ujê ¿e zdecydowa³em siê na Koreaùczyka. Oczywiœcie Fiat zawsze mocno stawia na design, ale niestety na skutek tego czêsto cierpi funkcjonalnoœÌ. I tak te¿ jest z nowym Bravo - ³adny, cieszy oko (choÌ Kijanka dla mnie te¿ jest fajna designersko) ale cee'd funkcjonalnoœci¹ wnêtrza bije W³ocha na g³owê. Silnik JTD jest OK, tu ciê¿ko mi porównywaÌ z Kijank¹ bo je¿d¿ê 1,4 CVVT. Niestety, jakoœÌ materia³ów i spaowania wnêtrza w Bravo nadal jest "historycznie fiatowska" - bo z za³o¿enia jest to auto przyjazne œrodowisku (naturalna biodegradacja po 100 kkm). Jeœli chodzi o materia³y i wnêtrze to cee'd tak¿e mocno wyprzedza produkt z Turynu.
ReasumujÂąc - samochody Fiata (czyli teÂż np. AlfĂŞ Romeo) kupuje siĂŞ sercem, a cee'd-a - rozsÂądkiem wspomaganym sercem.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
mufc7
 

03 lut 2008 16:55

poszukaj sobie kolego w necie... cos o silniku 1.6 multijet 105 i 120KM... w Polsce od konca lutego... ta nowa jednostka pobija wszystkiego w swojej klasie... 8-)

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl