akumulator

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
TomM
 

23 sty 2008 21:49

kris napisał(a):Mam przy okazji pytanie dotyczące odpinania akumulatora. W moim poprzednim aucie po odpięciu akumulatora i ponownym wpięciu książka obsługi podawała sposób w jaki uruchamiać po raz pierwszy silnik. Chodziło o ustawienie obrotów jałowych. Przekręcić stacyjkę na 5 sekund, wyłączyć na 5 sekund i dopiero potem włączyć silnik i pozostawić do pełnego nagrzania.

Jak ustawia się (jeżeli jest to wymagane) obroty jałowe po odpinaniu akumulatora w kijance ??? czy ktoś wie ???

Nic się chyba nie ustawia. Dzwoniłem wcześniej do serwisu, powiedzieli że można odpiąć. Odłączyłem aku na prawie 24 godz. Po naładowaniu i odpaleniu silnika obroty były takie jak zwykle, oczywiście komputer i zegar zresetowany.

AUTOR WĄTKU
wilam
 

24 sty 2008 09:20

U mnie z aku póki co wysztko ok, ale tak z ciekawości sobie na niego popatrzyłem, i znalazłem ciekawą karteczkę: "cerato serwis - nie wyjmować" :? Jak pojadę na przegląd to się spytam co to ma być i gdzie jest orginalny akumulator (choć ten wygląda na ok i rocznikowo też nowy).

AUTOR WĄTKU
lalas
 

24 sty 2008 23:14

zrób zdjęcie tego akusia, zobaczymy czy mamy podobne :)

AUTOR WĄTKU
kris
 

24 sty 2008 23:20

TomM napisał(a):Nic się chyba nie ustawia. Dzwoniłem wcześniej do serwisu, powiedzieli że można odpiąć. Odłączyłem aku na prawie 24 godz. Po naładowaniu i odpaleniu silnika obroty były takie jak zwykle, oczywiście komputer i zegar zresetowany.


"chyba" ??? chciałbym wiedzieć "na pewno" :? . W poprzednim aucie mogłem oczywiście nie robić tego manewru o którym pisałem i też by wszystko działało ale instrukcja to instrukcja (ktoś to jednak skonstruował, przeliczył i widocznie tak ma być). Dlatego chciałby wiedzieć "na pewno" jak się zachować po wypięciu akumulatora :(

AUTOR WĄTKU
wilam
 

30 sty 2008 09:24

Mój aku wygląda tak:
Obrazek

Obrazek

no i "ciekawa" karteczka:
Obrazek

Jak to wygląda u Was? Macie inny akumulator?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

30 sty 2008 12:06

mój tak nie wygląda nie ma rączki

sprawdz powinna byc data produkcji na aku -może być taka na gorąco wyciśnieta na obudowie

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

30 sty 2008 18:02

mój Akumulatorek jest w ogóle w takim jakby opakowaniu z czarnego sztywnego materiału - wygląda jakby rodzaj jakiejś izolacji termicznej czy coś....
w każdym razie nie jestem w stanie zobaczyć, co jest na nim na boku napisane.

i też nie ma rączki - czarna skrzynka!

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

30 sty 2008 18:10

<span>wilam</span> napisał(a):Jak to wygląda u Was? Macie inny akumulator?

Wyraźnie jest napisane na karteczce "zastępczy" cerato, salon, To nie jest aku od ceeda. Ktoś pomataczył albo pomylił. Przeglądzik zerowy się kłania.

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

30 sty 2008 18:11

To jest osłona termiczna podobno,a w instrukcji czytałem że przy długim braku eksplatowania aku należy wylaczyć bezpiecznik właśnie przeciwko rozładowaniu akumulatora.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

30 sty 2008 18:22

W sumie to i tak nieważne jaki jest aku bo mogą montować od różnych poddostawców ( na moim jest napis SOLITE). Ważne aby był nowy. A wygląda na to ,ze ktoś teraz ma nowszy niz Twój.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

31 sty 2008 16:47

sprawdziłbym choć czy pojemność dobra Ci zalożyli
sprawdzałem w książce ceed ale nie ma trza by maskę do gory zrobić i zaglądnąć

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl