Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Usterki w cee'd'zie

15 lis 2012 19:53

Sebo83 napisał(a):Hej,
Dziś dostałem odpowiedź z serwisu ASO InterAuto w Krakowie. Niestety odpowiedź negatywna. W odpowiedzi uzyskałem, że jest to zwyczajne zmęczenie materiałów. Wydaje mi się jednak, że sprawa nie trafiła do KMP tylko odpowiedź wyszła z samego serwisu.
Zamierzam napisać do KMP maila. Wydaje mi się, że nawet przy moim przebiegu 100tyś kierownica nie powinna aż tak się złuszczyć.
Zobaczymy jaka będzie odpowiedź.


Bardzo jestem ciekawy, co odpowiedzą. Jeżeli oczywiście w ogóle podejmą temat i zechcą łaskawie odpowiedzieć.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Usterki w cee'd'zie

15 lis 2012 19:56

Sebo83 napisał(a):z serwisu ASO InterAuto w Krakowie.


jezu chłopie daj sobie spokój z tymi turbo deb*lami :!! :!! Dla nich normalne jest to że auto na prostej autostradzie przy 90km/h po puszczeniu kierownicy po 200m ląduje na barierce, jak również to że przy jeździe prosto kierownica jest skręcona o solidnych kilka stopni w lewo ("bo pojęcie prosto jest względne" - pozdrawiam pana jabłońskiego), a Ty się dziwisz że wytartą kierownicę olali.
Ostatnio edytowano 15 lis 2012 21:08 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Regulamin pkt. 2 ppkt. b
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Usterki w cee'd'zie

16 lis 2012 16:30

Nie pisz maila tylko list polecony za potwierdzeniem odbioru. Ja wysłałem maila i nie dostałem nigdy odpowiedzi. Jak zadzwoniłem na infolinię to Pan mi powiedział, że na maile nie muszą odpowiadać, muszą tylko na listy.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

Sebo83
 

Re: Usterki w cee'd'zie

17 lis 2012 23:10

Wielkie dzięki za info dot ASO InterAuto. Podjade jeszcze do Pateckiego.
W sprawie pisma do KMP poślę faktycznie poleconym listem - pewniejsza sprawa :)
pozdrawiam i będę informował Was w temacie mojej kierownicy :)

mak58
 

Re: Usterki w cee'd'zie

18 lis 2012 20:31

Witam Może ja spróbuję reklamować swoje przecierające się fotel kierowcy.

Sebo83
 

Re: Usterki w cee'd'zie

18 lis 2012 22:52

można próbować, ale pewnie odpiszą, że masz szorstkie spodnie, albo za bardzo się wiercisz podczas jazdy...:-)

Avatar użytkownika
MIECZYSŁAW
Klubowicz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lip 2011 14:15
Lokalizacja: Ełk Grupa warmia i mazaury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 2,0 ON 140KM
2010, Optimum+

Re: Usterki w cee'd'zie

20 lis 2012 22:45

Odwiedziłem dzisiaj ASO w Suwałkach i stwierdzili,że przekładnia kierownicza jest do kalibracji.Po kalibracji usterka zniknęła,ale jeżeli to będzie się powtarzać to niestety przekładnia kierownicza do wymiany.
Obrazek

twec
 

Re: Usterki w cee'd'zie

27 lis 2012 15:49

Sebo83 napisał(a):Wielkie dzięki za info dot ASO InterAuto. Podjade jeszcze do Pateckiego.
W sprawie pisma do KMP poślę faktycznie poleconym listem - pewniejsza sprawa :)
pozdrawiam i będę informował Was w temacie mojej kierownicy :)

Potwierdzam. W InterAuto ani Ciebie, ani też Twojego samochodu nic dobrego nie spotka. Omijać szerokim łukiem.

KMP niby odpisuje, ale długo to trwa.

Pozdrawiam
twec

PS InterAuto należy omijać nie tylko ze wzg. na serwis, ale również ze wzg. na sam salon.

Sebo83
 

Re: Usterki w cee'd'zie

27 lis 2012 18:51

twec napisał(a):
Sebo83 napisał(a):Wielkie dzięki za info dot ASO InterAuto. Podjade jeszcze do Pateckiego.
W sprawie pisma do KMP poślę faktycznie poleconym listem - pewniejsza sprawa :)
pozdrawiam i będę informował Was w temacie mojej kierownicy :)

Potwierdzam. W InterAuto ani Ciebie, ani też Twojego samochodu nic dobrego nie spotka. Omijać szerokim łukiem.

KMP niby odpisuje, ale długo to trwa.

Pozdrawiam
twec

PS InterAuto należy omijać nie tylko ze wzg. na serwis, ale również ze wzg. na sam salon.


Cześć
Ja kupowałem swoją KiA w interAuto. Dostalem super cene. Wszystkie przeglądy również tam robie. Cena bardzo dobra (600 zł mały przegląd, 950zl duży przegląd, przegląd lakieru 100 zł, wymiana klocków 90 zł za komplet). Zawsze wszystko bylo robione bez żadnych problemów.
Faktycznie w sprawie kierownicy miałem odpowiedź negatywną - ale posłałem pismo do KMP.
Czemu macie takie zle opinie o powyższym salonie i serwisie?
Patecki lepszy? jak tam u niego z cenami?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Usterki w cee'd'zie

27 lis 2012 22:36

Człowieku jakbym Ci opisał co ja z nimi przeszedłem, jakie teksty słyszałem i patenty to byś zbladł. To jest najgorsze wcielenie polmozbytu i ZUSu lat 80tych a nie firma której zależy na klientach..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

szpetny
 

Re: Usterki w cee'd'zie

28 lis 2012 10:42

Nie miałem z nimi żadnych doświadczeń dzieki Waszym opiniom przeczytanym wcześniej ale Pani, ktora siedzi tam na kasie zwala z nóg;) (kupowałem u nich dywaniki gumowe) No ale dla samych efektów estetycznych nie warto tam jechać przecież:)

leto
Przedszkolak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 04 maja 2012 08:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Usterki w cee'd'zie

09 gru 2012 23:05

Dziś po raz pierwszy cee'd odmówił mi posłuszeństwa. Do sklepu zawiózł, ze sklepu wracał lawetą. Kręci kręci, nie pali, akumulator ok.
Wykupione assistance dało mi możliwość odholowania auta pod serwis, ale że wszystko miało miejsce w niedziele, o godzinie 20, to jedynie biedak stoi i czeka na jutrzejszy dzień. Gostek z auto pomocy coś próbował, kombinował, lecz nic nie wymyślił. Ciekawe co jutro powie serwis KIA na Szczecińskiej we Wrocławiu, zwłaszcza że miesiąc temu byłem tam na przeglądzie po 4 latach, który nic niepokojącego nie pokazał.
| Kia Cee'd | SW | Optimum | 122KM | 2008r |
Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6553
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Usterki w cee'd'zie

10 gru 2012 08:30

leto napisał(a):Kręci kręci, nie pali, akumulator ok.


Stawiam na immobiliser ... :pałka
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

leto
Przedszkolak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 04 maja 2012 08:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Usterki w cee'd'zie

10 gru 2012 21:25

Kluczyk do wymiany i akumulator przy okazji. Na zapasowym odpala, ale nie z moim akumulatorem - który chyba dostał wpierdziel zbyt mocny po tym jak próbowałem go odpalać jeszcze przed przyjazdem człowieczka z assistance. Dodam że mam jeszcze fabryczne 45Ah, gdzie teraz bodaj 60Ah się wkłada.
Ma to wszystko sens ? :P
| Kia Cee'd | SW | Optimum | 122KM | 2008r |
Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6553
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Usterki w cee'd'zie

10 gru 2012 22:57

Ano ma sens, a i jak widze moja diagnoza była słuszna ... :szok
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Sebo83
 

Re: Usterki w cee'd'zie

14 gru 2012 22:14

mark napisał(a):
Sebo83 napisał(a):Hej,
Dziś dostałem odpowiedź z serwisu ASO InterAuto w Krakowie. Niestety odpowiedź negatywna. W odpowiedzi uzyskałem, że jest to zwyczajne zmęczenie materiałów. Wydaje mi się jednak, że sprawa nie trafiła do KMP tylko odpowiedź wyszła z samego serwisu.
Zamierzam napisać do KMP maila. Wydaje mi się, że nawet przy moim przebiegu 100tyś kierownica nie powinna aż tak się złuszczyć.
Zobaczymy jaka będzie odpowiedź.


Bardzo jestem ciekawy, co odpowiedzą. Jeżeli oczywiście w ogóle podejmą temat i zechcą łaskawie odpowiedzieć.



Witam.
Wysłałem pismo do KMP pod koniec listopada. Od dziś jeżdżę z nowym kołem kierownicy (wymiana razem z przyciskami sterującymi radiem i komputerem) :-)
Ogólnie MEGA ukłony do KMP oraz do InterAuto. Przy okazji wymieniono mi uchwyty mocowania baku (akcja serwisowa).

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Usterki w cee'd'zie

14 gru 2012 23:26

Sebo83 napisał(a):Witam.
Wysłałem pismo do KMP pod koniec listopada. Od dziś jeżdżę z nowym kołem kierownicy (wymiana razem z przyciskami sterującymi radiem i komputerem) :-)
Ogólnie MEGA ukłony do KMP oraz do InterAuto. Przy okazji wymieniono mi uchwyty mocowania baku (akcja serwisowa).


Niemożliwe, stało się możliwe.
Tak można krótko ująć Twój epizod z wytartą kierownicą, którą jednak można było wymienić w ramach gwarancji. Mam nadzieję, że to nie jest przypadek jednostkowy, tylko trwała zmiana podejścia KMP do tej usterki. Która co dziwne, nie zdarza się w każdym aucie. Ciekawe z czego zrobiono tę kierownicę, że tak się szybko wyciera?
Sebo83 gratuluję pozytywnego załatwienia sprawy.

Sebo83
 

Re: Usterki w cee'd'zie

15 gru 2012 19:11

mark napisał(a):
Sebo83 napisał(a):Witam.
Wysłałem pismo do KMP pod koniec listopada. Od dziś jeżdżę z nowym kołem kierownicy (wymiana razem z przyciskami sterującymi radiem i komputerem) :-)
Ogólnie MEGA ukłony do KMP oraz do InterAuto. Przy okazji wymieniono mi uchwyty mocowania baku (akcja serwisowa).


Niemożliwe, stało się możliwe.
Tak można krótko ująć Twój epizod z wytartą kierownicą, którą jednak można było wymienić w ramach gwarancji. Mam nadzieję, że to nie jest przypadek jednostkowy, tylko trwała zmiana podejścia KMP do tej usterki. Która co dziwne, nie zdarza się w każdym aucie. Ciekawe z czego zrobiono tę kierownicę, że tak się szybko wyciera?
Sebo83 gratuluję pozytywnego załatwienia sprawy.



Też się ciesze :) Bardzo jestem ciekaw, czy nowa kierownica też będzie podatna na takie obtarcia. Dodam, że dłonie ma delikatne więc to raczej nie był powód wytarć. Z info z serwisu wiem, że problem z "sypiącą" się kierownicą to nie tylko problem w Ceedach. Problem też występuje w Soulach i nawet Optimach przy zdecydowanie mniejszym niż mój przebiegu...

hapol
Kierownik
 
Posty: 433
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Usterki w cee'd'zie

17 gru 2012 08:53

To pewnie u mnie wytarta kierownica (tylko tam gdzie trzymam dłońmi) przy 150kkm raczej nie przejdzie.
Choć zaczęła się wycierać dużo wcześniej. W tedy stwierdziłem, że to dlatego że cały czas ją trzymam w jednym miejscu i dużo jeżdżę.
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

Sebo83
 

Re: Usterki w cee'd'zie

17 gru 2012 20:38

hapol napisał(a):To pewnie u mnie wytarta kierownica (tylko tam gdzie trzymam dłońmi) przy 150kkm raczej nie przejdzie.
Choć zaczęła się wycierać dużo wcześniej. W tedy stwierdziłem, że to dlatego że cały czas ją trzymam w jednym miejscu i dużo jeżdżę.


Nie zaszkodzi spróbować. Moje obtarcie były liczne - na godzinie 12, 9 i 4 oraz przy przyciskach od sterowania glośnością. Wytarcia miały ok 3 cm długości. Nie bylo to wyślizgania tylko jakby wydłubana pazurami. jak chciesz to podaj maila na PW to Ci podeślę fotki...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl