Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

hacker
 

Re: Usterki w cee'd'zie

10 maja 2012 17:37

Normalnie światła gasną dopiero zakończeniu jazdy i otwarciu drzwi kierowcy. Komputer przez zacięty czujnik traktował je jako cały czas zamknięte, przez co nie wyłączał świateł.

stade
 

Re: Usterki w cee'd'zie

21 sie 2012 20:55

Jeżeli chodzi o usterki to mój ProCeed na samym początku musiał mieć malowaną klapę bagażnika i zderzak w związku ze złym spasowaniem elementów (klapa uderzała o zderzak). Po 3 miesiącach zaczęło się "bąblowanie" deski rozdzielczej, jej wymiana w RM Filipowicz zajęła grubo ponad 7 miesięcy. Ostatnia usterka to niedziałający tempomat, stwierdzono uszkodzenie czujnika biegu neutralnego. Od tego czasu czyli już ponad rok nic się nie dzieje (odpukać w niemalowane :) )

Mój brat ma dokładnie ten sam model można powiedzieć, że bardziej awaryjny. Miał wymieniane radio, pompkę spryskiwaczy, silniki wycieraczek, teleskopy bagażnika i parę innych drobnostek, których niestety już nie pamiętam.

wu-es
 

Re: Usterki w cee'd'zie

22 sie 2012 10:00

Witam.
Czy ktoś z was spotkał się w cee'd'zie z problemem, który nazwałbym "łuszczycą" kierownicy?
Moje auto ma blisko 3 lata i przejechane 43tys km. Niedawno zwróciła moją uwagę szorstkość kierownicy. Po dokładniejszym przyjrzeniu się, okazało się, że koło kierownicy, po stronie zewnętrznej ("na godzinie 12") jest na długości 5-7cm pozbawione zewnętrznej, głądkiej warstwy. Najzwyczajniej, zupełnie się wytarła. Widziałem takie rzeczy ale w autach, które mają lat powiedzmy 10 lub więcej, ale nie w aucie niespełna 3-letnim!! :/
Zna ktoś ten temat z własnego doświadczenia? Co na takie rzeczy ASO?

PS: Tylko mi nie napiszcie, że trzeba było sobie łapy kremować żeby szorstkie nie były (tyle to mi żona może powiedzieć). B)

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Usterki w cee'd'zie

22 sie 2012 10:19

To jest jedna z wad ceeda, wycierająca się kierownica po 3-4 latach użytkowania. KMP oczywiście temat zna ale jak zwykle, nie wyraża zgody na wymianę kierownicy w ramach gwarancji.
Chyba, że coś się ostatnio w tym temacie zmieniło?
Dobrym sposobem usunięcia tej usterki, jest obszycie kierownicy skórą. Koszt 120 - 200 zł.

PS
Wycierają się również chromowane obwódki, pokręteł na centralnej konsoli.

hacker
 

Re: Usterki w cee'd'zie

22 sie 2012 16:48

Wytarło Ci się, bo masz szorstkie ręce - zupełnie jak każdy budowlaniec albo parkujesz w mocnym słońcu :P

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Usterki w cee'd'zie

22 sie 2012 21:36

Moja po 65tys jest jak nowa :P
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

wu-es
 

Re: Usterki w cee'd'zie

24 wrz 2012 08:29

wu-es napisał(a):Witam.
Czy ktoś z was spotkał się w cee'd'zie z problemem, który nazwałbym "łuszczycą" kierownicy?
Moje auto ma blisko 3 lata i przejechane 43tys km. Niedawno zwróciła moją uwagę szorstkość kierownicy. Po dokładniejszym przyjrzeniu się, okazało się, że koło kierownicy, po stronie zewnętrznej ("na godzinie 12") jest na długości 5-7cm pozbawione zewnętrznej, głądkiej warstwy. Najzwyczajniej, zupełnie się wytarła. Widziałem takie rzeczy ale w autach, które mają lat powiedzmy 10 lub więcej, ale nie w aucie niespełna 3-letnim!! :/
Zna ktoś ten temat z własnego doświadczenia? Co na takie rzeczy ASO?

PS: Tylko mi nie napiszcie, że trzeba było sobie łapy kremować żeby szorstkie nie były (tyle to mi żona może powiedzieć). B)


Mały sukces w odwiecznej walce klient - sprzedawca. Od soboty jeżdżę z nowym kołem kierownicy. Po wysłaniu zdjęć do KMP (przez Aspol TM), zgoda na wymianę bez zająknięcia. :ok

teklik46
 

Re: Usterki w cee'd'zie

01 paź 2012 12:11

nie wyświetla się wskażnik zmiany biegów

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Usterki w cee'd'zie

01 paź 2012 12:34

teklik46 napisał(a):nie wyświetla się wskażnik zmiany biegów

A mi się wyświetla. Sposób wywołania podpowiedzi zmiany biegów opisywałem w innym wątku. Szczególnie problem jest ze zmianą biegu w dół.
Ostatnio edytowano 01 paź 2012 17:27 przez witia_2005, łącznie edytowano 2 razy
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

teklik46
 

Re: Usterki w cee'd'zie

01 paź 2012 12:46

Oczywiście proszę o pomoc.

A takie wypowiedzi jak Witi nic nie wnoszą - koleżankli i koledzy, merytoryczniej proszę - pioter

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Usterki w cee'd'zie

01 paź 2012 23:07

Obrazek
teklik46 napisał(a):nie wyświetla się wskażnik zmiany biegów


A mi się nie wyświetla HUD...
Proszę o pomoc..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
MIECZYSŁAW
Klubowicz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lip 2011 14:15
Lokalizacja: Ełk Grupa warmia i mazaury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 2,0 ON 140KM
2010, Optimum+

Re: Usterki w cee'd'zie

11 paź 2012 22:23

Przy skręcie na skrzyżowaniu pod dużym kątem na mokrej nawierzchni zapala się kontrolka ESP i automatycznie ginie wspomaganie kierownicy.Po zatrzymaniu i wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu problem znika.Jak na razie taka sytuacja przydarzyła się mi pierwszy raz i nie wiem co o tym sądzić. Czy to jest powód do niepokoju czy też nie.
Obrazek

hacker
 

Re: Usterki w cee'd'zie

12 paź 2012 05:47

ESP - kontrola trakcji, wiesz co to takiego ? ball Kontrolka zgaśnie jak auto przestanie się ślizgać, wtedy też wspomaganie powinno działać normalnie.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6553
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Usterki w cee'd'zie

12 paź 2012 08:38

MIECZYSŁAW napisał(a):zapala się kontrolka ESP i automatycznie ginie wspomaganie kierownicy


Podejrzewam, że ESP po prostu CI zadziałało (aut zaczęło tracić przyczepność) i pracę układu zdiagnozowałeś jako odłączenie wspomagania. Trzeba było nie wyłączać silnika i sprawdzić, czy po zgaśnięciu kontrolki wszystko wróciło do normy - jesli tak, to nie ma sie czym martwić - no, może poza tym, że było na zakręcie trochę za szybko i elektronika musiała wspomóc Twoje bezpieczeństwo :ok
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4200
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Usterki w cee'd'zie

12 paź 2012 10:52

A może się świeci EPS?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
MIECZYSŁAW
Klubowicz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lip 2011 14:15
Lokalizacja: Ełk Grupa warmia i mazaury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 2,0 ON 140KM
2010, Optimum+

Re: Usterki w cee'd'zie

12 paź 2012 18:38

Może koledzy źle naświetliłem ten problem.Przy zjeżdżaniu ze skrzyżowania nie było żadnego szaleństwa i przyciskania gazu.Po zjechaniu ze skrzyżowania kontrola ESP nie zgasła ani nie dało się wyłączyć przyciskiem.Przejechałem w sumie około 700 metrów bez wspomagania pod dom dopiero wyłączyłem silnik i uruchomiłem powtórnie po tym uruchomieniu problem zniknął.Poprzedniej zimy miałem takie zdarzenia na śliskiej nawierzchni i włączało się ESP jak auto traciło przyczepność,ale po odzyskaniu przyczepności gasła kontrolka i wszystko wracało do normy,a wspomaganie działało.
Obrazek

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Usterki w cee'd'zie

12 paź 2012 19:14

MIECZYSŁAW napisał(a): kontrola ESP nie zgasła

ruszok napisał(a):A może się świeci EPS?


Z twojego zapisu stawiam na kontrolkę EPS :)
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

grj
 

Re: Usterki w cee'd'zie

12 paź 2012 20:14

bratowa miała taki problem z ESP (włączył się na śliskim zakręcie i tak mu już zostało, po restarcie działał jak wcześniej)
z tego co wiem, w ASO powiedzieli ze to znany problem i coś tam wymienili na gwarancji (nie pamiętam co)
(to była Venga)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4200
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Usterki w cee'd'zie

13 paź 2012 19:33

A ja zadam podchwytliwe (być może) pytanie. Jak wygląda kontrolka ESP u Ciebie MIECZYSŁAW? I jaki ma kolor?
A pytanie pomocnicze brzmi - jaki rocznik?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
MIECZYSŁAW
Klubowicz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lip 2011 14:15
Lokalizacja: Ełk Grupa warmia i mazaury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 2,0 ON 140KM
2010, Optimum+

Re: Usterki w cee'd'zie

14 paź 2012 13:23

Kolego czy ty uważasz że nie wiem o czym mówię kontrolka świeci na czerwono w dolnej części obrotomierza z prawej strony i ma kształt małego autka z wężykiem pod spodem,a rocznik to jest 2010 i wersja Optimum + 2,0 CRDI jeszcze bez DPFa.W dolnej części deski jest wyłącznik na ,który samochód nie reagował.Dopiero po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchmieniu.
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl