Zawieszenie ceed-fabia

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 sty 2008 15:36

w ceed jest twarde i na dobre drogi jest super i zakrety miodek

ale jak jeżdze normalnymi to mi podwójny podbródek podskakuje
zawiecha się barabani i telepie całym autem

ale coś za coś choć musze potestować jakieś inne nowe fury to zobaczymy jak tam jest -może sa bliżej kompromisu
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
arturko
 

14 sty 2008 19:14

less napisał(a):
arturko napisał(a): jeżdżę też felicją, która ma koła jak fabia.


Jesteś pewien z tymi kołami, bo z tego co pamiętam to Fabia ma w standarcie 185/60R14 i odpowiedniki, Fela 165/70R13 i odpowiedniki czyli trochę mniejsze

Przyznaję nie sprawdziłem.
Przepraszam.
Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
Boski
 

14 sty 2008 21:55

A dla mnie zawiecha ceeda jest bardzo ok i nie czepiam się niczego i polecam każdemu. Zresztą różni moi pasażerowie również bardzo sobie chwala

AUTOR WĄTKU
LECHO
 

15 sty 2008 10:25

Hej

JeÂździÂłem FabiÂą Kombi, teraz FiestÂą i Ceed'em SW.
OgĂłlnie Fabi i Ceeda nie powinno chyba siĂŞ tak do koĂąca porĂłwnywaĂŚ bo Ceed jest wiĂŞkszy.

Wg mnie zawieszenie w Fabi to najwiĂŞksza padaka jakÂą spotkaÂłem, baÂłem siĂŞ wsiadaĂŚ do tego auta, jechaÂło gdzie chciaÂło i nie trzymaÂło siĂŞ drogi, czÂłowiek nie wiedziaÂł/nie czuÂł co dzieje siĂŞ na drodze, pewnie takÂże przez jakiÂś dziwny ukÂład kierowniczy.

W tamtym okresie wolaÂłem jechaĂŚ dostawczym Seatem INCA :) niÂż FabiÂą

Fiesta to inna klasa w porĂłwnaniu do Fabi, tu "czuĂŚ" drogĂŞ i jest milion razy lepiej niÂż w Fabi

A zawieszenie Ceeda SW moÂże faktycznie gÂłoÂśne ale jest OK, nie jest mocno twardo ale i nie jest miĂŞkko.
Nie narzekam i nie bojê siê wsi¹œÌ do auta :)

AUTOR WĄTKU
Lesheck
 

15 sty 2008 12:26

Witam

WidaÌ, ¿e ka¿da osoba ma inne odczucia. Ja swoim czasem te¿ jeŸdzi³em Fabi¹ Combi i w porównaniu do Ceed'a uk³ad kierowniczy IMHO dzia³a³ lepiej w Skodzie. Wynika to z tego, ¿e w Ceedzie uk³. kier. jest wyj¹tkowo czu³y i nie do koùca wyczuwalny. WidaÌ to zw³aszcza w trasie (g³ównie na na naszych piêknych autostradach), przy mijaniu ciê¿arówek, przy bocznych podmuchach wiatru. Trudno Ceed'a utrzymaÌ na idealnym torze jazdy, ja jad¹c nim mam tendencje do zje¿dzania do œrodka jezdni .

A jeÂśli chodzi o zawieszenie to w Fabii (mam na myÂśli pierwszÂą) jest wyraÂźnie zestrojone na nasze "rĂłwne" drogi i przez to jest miĂŞksze. Natomiast w Ceedzie jest sztywniejsze i bardziej nastawione na zachodnie drogi (czyt. normalne).

A tak a propos drĂłg to polecam jazdĂŞ ul. KrakowskÂą we WrocÂławiu. Tam to dopiero widaĂŚ, ktĂłre zawieszenie jest twardsze, a ktĂłre miĂŞksze.
W tym miejscu pojĂŞcie "droga" jest pojĂŞciem czysto umownym.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

15 sty 2008 16:41

Dla mnie wyglada to tak:

jeśli pisze dziennikarz ,ze Audi A4 ma zawieszenie zestrojone sztywno i sportowo to tak jest. Jeśli pisze ,ze ceed ma zawieszenie zestrojone sztywno to ma znaczyć ,ze to wóz drabiniasty. Nieważne ,ze ten pierwszy jest nieludzko twardy. Znaczek na masce mówi ,ze to jest zawieszenie sportowe i tyle. Cedd ma inny znaczek i dlatego jego zawieszene jest gorsze. Amen. Puści taki baran odczucia swojej d.... w publikę, paru gimbusów powtórzy pod blokiem, tatuś usłyszy i powie kumplowi-- nie kupuj bo sztywne jak kij. A fabia? zapewne ma również dobre zawieszenie tylko odczucia użytkowników sa bardzo indywidualne i niekoniecznie obiektywne.

AUTOR WĄTKU
bob
 

15 sty 2008 17:53

<span>Lesheck</span> napisał(a):to polecam jazdę ul. Krakowską we Wrocławiu.

:D co chcesz - super droga "prawie" autostrada :D
tu faktycznie nawet zawieszenie w rolsa okazałoby się za twarde :D

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

15 sty 2008 17:55

<span>bob</span> napisał(a):tu faktycznie nawet zawieszenie w rolsa okazałoby się za twarde

Tylko Citroen DS da radę :D

AUTOR WĄTKU
Lesheck
 

15 sty 2008 19:51

<span>bob</span> napisał(a):co chcesz - super droga "prawie" autostrada


Prawie robi wielką różnicę :lol:

bob jasne, że super droga, ale chyba na rajd Wrocław-Dakar, albo jakiś inny off-road :D
No i u nas na razie nie ma zagrożenia terorystycznego. Kto wie może za rok Dakar zahaczy o Polskę 8-).

AUTOR WĄTKU
bob
 

16 sty 2008 11:44

<span>Lesheck</span> napisał(a):rajd Wrocław-Dakar, albo jakiś inny off-road

Trzeba podsunąć tą myśl naszym radnym albo PZMOT... może zorganizują :D
A tak poważniej to po co zachodnie koncerny budują tory imitujące zniszczone drogi?? nie Wrocław za kaskę wynajmuje odcinki do testów :D
Miasto zarobiłoby, a koncerny zaoszczędziły...
Ponadto możnaby ogłosić konkurs światowy, jakie auto wytrzyma bez remontu jazdę po wrocławskich drogach powiedzmy 100.000km :)

AUTOR WĄTKU
olsztyn
 

16 sty 2008 13:53

Siedem lat jeżdziłem Fabią i nikt mi nie powie że źle trzymała się drogi.Była zdecydowanie miększa od Ceeda (którym jeżdżę pół roku) - to fakt, ale problemów z prowadzeniem szczególnie na zakrętach, nie było żadnych.

AUTOR WĄTKU
marcin88
 

16 sty 2008 15:49

Do
Olsztyn
Klubowicz

A jak myślisz przy jakich prędkościach powinny wystapić te kłopoty z trzymaniem się drogi?
W Polsce prawie cały czas powinno sie jechać 50 ( zabudowany) i gdzieniegdzie 90 - nawet na autostradzie nonstop sa ograniczenia.
A dziur to jest wszedzie masa i dlamnie to jest krytrium jak sie zachowuje na dziurach i jak wytrzymuja podzespoły takie warunki? A skodzina z tym ma kłopoty- jak pisałem wcześniej. (może dodam padające wspomaganie :D )

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6553
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

17 sty 2008 08:37

JeÂździÂłem FabiÂą - ogĂłlnie OK, chociaÂż miĂŞkko no i dramatycznie szybko leciaÂł Âłacznik stabilizatora (30 - 35 kkm), co siĂŞ objawiaÂło zdecydowanym pogorszeniem prowadzenia auta w ciaÂśniejszych szybko przelatywanych zakrĂŞtach. Na trzeciej wymianie dano mi zamiennik - i juÂż byÂło OK.
cee'd - bardzo dobrze, jest neutralny z lekkimi chĂŞciami w stronĂŞ podsterownoÂści (no ale to przedni napĂŞd), praktycznie bardzo zbliÂżona jest trakcja Kijanki do ideaÂłu czyli Focusa I. Jedyne do czego trzeba siĂŞ przyzwyczaiĂŚ to elektryczne wspomagania - teraz juÂż siĂŞ przystosowaÂłem, ale nadal wolaÂłbym hydraulikĂŞ - przy wiĂŞkszych prĂŞdkoÂściach jest tak trochĂŞ "za lekko" na kole kierownicy.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl