Łuszczący się lakier !!!!

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kloc_ceed99
 

Re: Łuszczący się lakier !!!!

14 paź 2010 10:39

Dokładnie, kwestia gustu ;]
Zresztą źle pewnie nałożono bezbarwny ;P W starym poczciwym Suzuki łuszczył mi się dach, był malowany bo nieźle oberwał gradem. Źle mi go pomalowali w serwisie Suzuki ale takim jeździłem 2 lata :) W końcu zaczął rdzewieć bo słaba ochrona lakieru była i tyle. Dach przeciekał po bokach więc go odstawiłem do złomowania i zarobiłem 630 zł.

AUTOR WĄTKU
snuffyman
 

Re: Łuszczący się lakier !!!!

14 paź 2010 22:11

Chłopaki, czy ktoś słyszał czy ten masowy przypadek łuszczaka prowadzi we wszysktkich solid redach do całkowitego zejścia lakieru bezbarwnego z całego auta? czy np. zejdzie z drzwi, maski i to wszystko?

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Łuszczący się lakier !!!!

14 paź 2010 22:21

Nie jest się w stanie określić, jednemu łuszczy się po 1,5 roku innemu po 3 latach. Tempo łuszczenia się lakieru zależy od wielu czynników, tak samo trudno powiedzieć czy np. lakier zejdzie cały czy tylko jego część. Wydaje mi się, że jeśli cała partia lakieru była wadliwa to lakier powinien zejść w całości - pytanie tylko po jakim czasie (pogoda, mycie, etc.).

hapol
Kierownik
 
Posty: 433
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Łuszczący się lakier !!!!

14 paź 2010 23:05

A czy to łuszczenie dotyczyło tylko koloru solid red?
I czy usunęli tą wadę w ceedach po FL?
Wie ktoś może?
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Łuszczący się lakier !!!!

15 paź 2010 09:52

Łuszczyć się może wszystko, nie ma na to reguły. Po prostu jest wadliwa partia lakieru, nie wiąże się z podłożem i nikt nie jest w stanie okreslić co, komu, kiedy i ile zejdzie.
Wada dotyczy tylko SoRed i to nie wszystkich - w Polsce podobno dotknęła około 200 aut, KMP twierdzi, że została usunieta jeszcze w autach przed FL - dlatego swojego SoReda wymienilem na SoReda :twisted: 8)
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

hapol
Kierownik
 
Posty: 433
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Łuszczący się lakier !!!!

16 paź 2010 23:03

pioter, to mnie uspokoiłeś. Bo jak zacząłem trochę śledzić ten temat to się zacząłem martwić o czarnego procka :)
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

AUTOR WĄTKU
snuffyman
 

Re: Łuszczący się lakier !!!!

17 paź 2010 08:55

a ja chłopaki dochodzę do wnisoku że walę łuszczący sie lakier, jak mi znacznie schodzić w każdym miejscu z mojego 3 letniego ceed'a, to pomaluję całęgo u najlepszego lakiernika w Łodzi i przynajmniej nie będę musiał martwić się- że (zakłądając że kia uznałoby mi gwarę, co jest raczej nie możliwe) ASO pomaluje mi całe auto i jak wielu na tym forum tak pomalują że będzie w bardziej opłakanym stanie niż przed malowaniem a ja będę musiał brać rzeczoznawcę i drżeć o samochód. Walić ASO

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: Łuszczący się lakier !!!!

17 paź 2010 08:58

Jak jesteś taki "cwany" to najpierw sprawdź ile taka usługa kosztuje. Zwłaszcza jak chcesz najlepszego. Jak już sprawdzisz to zmienisz zdanie.

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

Re: Łuszczący się lakier !!!!

17 paź 2010 19:18

Nie każdy ma dużo kasy na malowanie. Też mi się podejście w ASO srednio podoba, ale za wady fabryczne nie będę płacił z własnej kieszeni.

AUTOR WĄTKU
snuffyman
 

Re: Łuszczący się lakier !!!!

18 paź 2010 08:27

Chłopaki jakbyście przeczytali wątek który rozpocząłem, wiedzielibyście że nie mam możliwości pomalować auta na gwarancji a jedyne co mi pozostaje to łudzenie się że nie zejdzie z całego auta. Dlaczego zakładasz że nie sprawdziłem ceny za malowanie? Kosztuje tyle, ile dostałem zniżki od znajomego za kupno tego samochodu, a mam auto pewne i z dobrego źródła. A tak swoją drogą jestem zaskoczony, że do siebie się odzywamy per. jesteś cwany, no cóż ja zakładam, że każdy kto ma problem, szuka pozytywnego odzewu a nie jest "cwany" jak to kolega zauważył.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Łuszczący się lakier !!!!

18 paź 2010 10:43

Po pierwsze - spokój mi tu, bez wycieczek personalnych, chyba że marzycie o kontrolkach przy nickach i Waszych postach w zsypie.
Po drugie - snuffyman, skonsultuj się choćby z wyżej przeze mnie wspominanym rzecznikiem praw konsumenta (działają przy każdym urzędzie powiatowym, porady są bezpłatne), czy w przypadku wady fabrycznej, mimo utraty gwarancji, nie masz możliwości dochodzenia naprawy na koszt producenta - bo tu brak dokonania przeglądów nie ma żadnego związku przyczynowo-skutkowego z wadą.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
dorian_gdy
 

Re: Łuszczący się lakier !!!!

18 paź 2010 20:18

Wydaje się, że KMP poradziła już sobie z problemem usuwania tej usterki. Mojego redowego ceedka ASO w Gdyni pomalowało pięknie (zrywając wcześniej tę łuszczącą się warstwę) i podobno dodają coś do lakieru, co powoduje większą trwałość. Co nie zmienia faktu, że autko było malowane i wolałem się go pozbyć i nabyć Magentisa - jest super :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: Łuszczący się lakier !!!!

18 paź 2010 21:37

dorian_gdy napisał(a):Wydaje się, że KMP poradziła już sobie z problemem usuwania tej usterki. Mojego redowego ceedka ASO w Gdyni pomalowało pięknie (zrywając wcześniej tę łuszczącą się warstwę) i podobno dodają coś do lakieru, co powoduje większą trwałość. Co nie zmienia faktu, że autko było malowane i wolałem się go pozbyć i nabyć Magentisa - jest super :mrgreen:


KMP nie radzi sobie sobie z łuszczycą. Wprowadzili procedury i to wszystko. Tylko jak sam się przekonałem ASO ich nie zna i co za tym idzie nie przestrzega. A klientowi wmawia się przeróżne bzdury. KMP szczęśliwe, mają procedury są czyści. A gdzie jest ich nadzór. Akzo Nobel ma nadzorować malowanie -to fikcja. Jakość pracy, to porażka. A miały być wyselekcjonowane warsztaty itp. Generalnie zlewka. Czego chcesz, wciskanie kitu itp. Do czasu jak nie załapali, że trafili na człowieka z branży. Ponowny odbiór autka już w innej atmosferze. Poprawili to co dało się poprawić (do wersji będzie jak nowy jeszcze daleko). Można powiedzieć na finał - jakoś wygląda. Tylko kto mi zwróci mój utracony czas.

PS. Nic do lakieru nie dodali. Nic takiego nie ma. Mogą być "lepsze" lakiery, a co za tym idzie zdecydowanie droższe. Przy stawce jaką KMP płaci za tą usługę nie ma na to szans.

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Łuszczący się lakier !!!!

19 paź 2010 06:33

dankat napisał(a):Nic do lakieru nie dodali

dali, dali - na pewno utwardzacz i rozcieńczalnik :lol:
dankat napisał(a):Akzo Nobel ma nadzorować malowanie

a jak ma to robić, skoro warsztaty mają różne systemy lakiernicze? jak akzo nobel ma np. nadzorować naprawę w warsztacie, gdzie mają r-m?
chyba, że pisałeś o fazie produkcji :wink:

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Łuszczący się lakier !!!!

19 paź 2010 07:42

Dziwne to jest ale tak to prawda. Jeśli używają innych komponentów mają być one kompatybilne do używanych przez akzo nobel. Wirtualny świat, tylko łuszczyca jest rzeczywistością :)
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Łuszczący się lakier !!!!

13 gru 2011 19:10

Pragnę poinformować, że kolega Neo wygrał sprawę przed sądem z KMP. Zgodnie z wyrokiem Sądu wydanego w imieniu RP KMP ma mu zwrócić wartość auta z dnia zakupu. Neo wnosił o wymianę na nowy, wolny od wad, ale ponieważ auto w kupionej wersji i kolorze nie jest już produkowane (czyli SoRed przed FL) Sąd zdecydował, że KMP ma odebrać wadliwy samochód i zwrócić wartość z faktury.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Łuszczący się lakier !!!!

13 gru 2011 19:32

Gratulacje dla Neo, uparty skurczybyk :D nie odpuścił.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Łuszczący się lakier !!!!

13 gru 2011 20:57

clapping Neo pogratulować upartości i wygranej w sądzie , a z drugiej strony na czym odbije sobie KMP za zwrot kasy :|
PS Pewnie w przyszłym roku będą mizerne promocje :lol:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Łuszczący się lakier !!!!

13 gru 2011 21:15

Gratulacje Neo :good
jeździłeś tym autem do wyroku sądu?
uyyuyu

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Łuszczący się lakier !!!!

13 gru 2011 21:58

john78 napisał(a):jeździłeś tym autem do wyroku sądu?


Neo jeździ nim dalej - KMP się odwołuje do II instancji, wieć jeszcze trochę to potrwa.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl