naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na okulary

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 452
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

21 lip 2011 14:24

skalin napisał(a):Przeciwsłoneczne nie mieszczą się

Dziwne. Chyba nie używasz gogli? ;-)
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

30 lip 2011 18:42

awer napisał(a): skalin napisał(a):Przeciwsłoneczne nie mieszczą się
Dziwne. Chyba nie używasz gogli? ;-)

Żadne okulary się tam chyba nie mieszczą, przynajmniej ja jeszcze takich nie znalazłem.

@Ruszok: Jak otworzysz klapkę od tego pseudo-schowka na okulary to masz dwie śrubki. Te śrubki z plastikiem na około nich zostają przykręcone, a reszta spada w dół. Teraz tego już nie sfotografuję, bo mam schowek przykręcony śrubami o większej średnicy łebka, tak żeby łapały za plastik od góry. Otwierać się schowek teraz za bardzo nie chce, ale ponieważ i tak go nie używam to nie przeszkadza mi to specjalnie.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4203
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

30 lip 2011 22:25

Ok, dzięki. Kapuję... A mi tam wchodzą zwykłe okulary [szczególnie do nocnej jazdy] i takie podstawowe przeciwsłoneczne. Ale porządne okulary wyprofilowane już się nie mieszczą :)
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 452
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

31 lip 2011 00:37

Nie polecam wkładania do schowka okularów w metalowych oprawkach. Po kilku dniach "gotowania" okularów w schowku, w trakcie dawno już zapomnianych upałów, naprawdę bardzo się zdziwiłem ich nowym kształtem.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4203
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

31 lip 2011 08:37

Eeee no to jakieś może dziwne to bryle :) Moje tam leżą od roku ciągle i nic im nie ma. A na 100% mają metalową oprawkę.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 452
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

31 lip 2011 10:20

Miały. Trafiły do kosza, gdyż tak się odkształciły, że nie można było ich ponownie wyprofilować. Tak rzekł optyk. Chciałem je "reanimować", bo byłem do nich wyjątkowo przywiązany. Obecnie już nie ryzykuję, i okulary chowam do schowka w podłokietniku.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

boe6666
Kierownik
 
Posty: 516
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

12 sie 2011 20:45

ja miałem wymienianą klapę tylnią i oba tylne drzwi w ramach gwarancji (stwierdzona korozja). Teraz tylnia klapa rdzewieje. Zgłosiłem, porobiłem zdjęcia, i jużmi sugerowano że serwis ASO który wykonywał wymiany (jak wiecie taka wymiana polega na tym że nowe częsci były malowane przez aso - nie przyszły pomalowane z fabryki) będzie za to odpowiedzialny. W sumie mnie to nie powinno obchodzić, aczkolwiek zobaczymy jaka będzie decyzja.

AUTOR WĄTKU
plokij
Klubowicz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 13 sty 2011 21:38
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, optimum +

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

19 sie 2011 10:37

Hej ja chętnie się dołącze do wspólnego pisma, przy czym w poniedzialek samochodu idzie do serwisu (tylna klapa, i tylne dzwi Li P) lakierowanie.

Odnośnie mojej sprawy z uszkodzeniem i gwarancją to KIA MOTOR POLSKA odpisała mniejwiecej tak:
- Zadarzenie 2008 r. - Gwaracja na naprawe warsztatu 2 lata, Kia daje na części 1 rok gwaracji. I ogolnie mają to gdzieś. Czyli uszkodzony element samochodu podlega co najwyżej 2 letniej gwarancji ASO i jest wyłączony z gwarancji 7 letniej.
Dlatego teraz się zastanawiam czy wogole ruszać te miejsca gdzie pojawiają sie bąble korozji. Jak mam za to sam płacić to może lepiej pojeździć tak jeszcze trochę, bo jak zrobią teraz to pewnie zmów za 2 -3 lata zacznie coś wychodzić.
Podsumowując wszytkie naprawiane elementy nadwozia w KIA maja gwarancje max 2 lata. i nie obejmuje ich juz pełna gwarancja na samochód.
Oczywiście mogłbym się z nimi przepychać probująć udowodnić wadę materiału z którego była wykonywana naprawa - ale było by to pewnie praktycznie nie do udowodnienia. :(
a schowek na okulary ciągle dynda - moje okulary też się nie mieszczą....

sparrow777
 

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

22 sie 2011 18:34

Stary! Olej te firmowe warsztaty ASO i znajdź naprawdę dobrego lakiernika. MIałem podobne przygody w skodzie. Co ztego, że mi ciągle naprawiali jak rdza wychodziła co dwa miesiące. Gość, który zgodził się poprawić, żałował, że się zgodził. Tak się narobił, że hej. ALe zabezpieczył porządnie! Woski! Oto klucz do pozbycia się rdzy. Oczywiście takie zabezpieczające, a nie do karoserii:)

AUTOR WĄTKU
plokij
Klubowicz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 13 sty 2011 21:38
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, optimum +

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

26 paź 2011 16:38

tak właśnie zrobię mam już sprawdzonego człowieka który zrobi mi to za polowę pieniedzy co by chcieli w ASO i jest pewny swojej roboty. W ASO wogóle strach zeby tylko tego nie robić bo i tak wyjdzie rdza mówią.
A co do mocowania na okulary to też sobie sam chyba to rozkręcę, w sumie to nie pamiętam o tym bo jak sisalem okulary moje tam i tak nie wchodzą.

gornimar
 

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

23 wrz 2012 17:55

Czy ktoś jeszcze miał problem z opadającym schowkiem na okulary? Dopadło mnie właśnie to samo, chociaż w ogóle go nie używałem. Które ASO wymienia to w ramach gwarancji?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

23 wrz 2012 19:33

gornimar napisał(a):Które ASO wymienia to w ramach gwarancji?


Każde. Pod warunkiem że nie jest to uszkodzenie mechaniczne.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

gornimar
 

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

23 wrz 2012 20:02

Objaw u mnie jest taki sam:
Od tygodnia mam ten sam kłopot ze schowkiem na okulary - popękał plastik wokół śrubek i całość opadła jakiś cm w dól


I jedni użytkownicy piszą:
Uszkodzenie ( jeśli mechaniczne ) nie spotka się z gwarancją.


a inni:
Mnie też dopadła awaria schowka, myślałem że to przez temperatury w Chorwacji (roztopił mi się zasilacz nawigacji na słońcu), dzisiaj byłem w serwisie i wymienili mi schowek na gwarancji na nowy


Z tego wnioskuję, że w zależności od ASO można spotkać się z różnym potraktowaniem sprawy. Z jednej strony oderwanie plastiku jest faktycznie uszkodzeniem mechanicznym, a z drugiej można to podciągnąć chyba pod wadę fabryczną, skoro wielu osobom te same plastiki urywają się w ten sam sposób, i to mimo że nie używają schowka w ogóle, a to uszkodzenie mechaniczne nie wynika przecież z działania użytkownika.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

23 wrz 2012 20:07

gornimar napisał(a):a to uszkodzenie mechaniczne nie wynika przecież z działania użytkownika.


Jeśli rzeczywiście tak jest, to jest odpowiedni TSB dotyczący uszkodzenia schowka. Więc jeśli będziesz spełniał zapisy biuletynu to Ci wymienią na gwarancji :good
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

24 wrz 2012 15:58

Mi schowek odpadł ponownie - jak już wcześniej wspomniałem, ani razu go nie użyłem. Podjadę przy okazji zapytać czy coś z tym zrobią, a jak nie to sam będę musiał to we własnym zakresie naprawić.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

outro
 

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

24 wrz 2012 21:14

Ja naprawiłem to tak , że usunąłem popękane elementy ze schowka. Kupiłem podkładki talerzykowe i włożyłem je w otwory w schowku. Pasowały idealnie. Schowek przykręciłem oryginalnymi wkrętami. Łby tych wkrętów idealnie schowały się w podkładkach. Koszt naprawy 1,20 PLN za dwie podkładki. Wszystko trzyma się solidnie. Sposób naprawy polecam kolegom nie posiadającym gwarancji.

gornimar
 

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

28 wrz 2012 14:49

witia_2005 napisał(a):Jeśli rzeczywiście tak jest, to jest odpowiedni TSB dotyczący uszkodzenia schowka. Więc jeśli będziesz spełniał zapisy biuletynu to Ci wymienią na gwarancji :good


Jest TSB, schowek zostanie wymieniony :)

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

02 lis 2012 13:36

U mnie schowek tez wymieniony, ale przykręcony tak, że dalej odstaje od podsufitki. Czekam na jakąś poważniejszą awarię, bo z taką pierdołą nie chce mi się jechać do ASO.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: naprawa nadwozia w ASO a gwarancja KIA + schowek na oku

17 mar 2014 13:58

dobra mam i ja otwiera otwiera mi sie samoczynnie schowek --ktoś grzebał ? można coś podoginać tam? wcisnąć na papierek? tak jak lusterko wew
schowek nie używany bo okulary sie nei mieszcza --otwiera sie podczas jazdy samoczynnie
jak pierwszy raz mi sie otworzył w nocy na trasie po ciemku w lesie to zawłu mało nie dostałem
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl