Rdza na klapie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Rdza na klapie

18 mar 2011 22:39

roberteczka napisał(a):
witia_2005 napisał(a):
roberteczka napisał(a):tez miałem dać klapę do pomalowania, ale wobec powyższego raczej się pofatyguję do Krakowa...

To nie wiem czy dobrze zrobisz. Dlatego że oni posiadając już doświadczenie na koledze john78 będą już starać się robić to dobrze by więcej nie ponosić kosztów za źle wykonaną naprawę. A w Krakowie czy ja wiem...


ale wygląda na to, że się jeszcze do końca nie nauczyli malować tych klap, bo john78 znowu musi oddać auto do malowania....

Panowie pomalowane było dobrze, tylko dali za małą podkładkę pod ramkę lub za mocna ją przykręcili i już obtarła mi do podkładu wiec na dniach do nich pojadę i ustalę co z tym robić. Co nie zmienia faktu że usługa została źle wykonana...
uyyuyu

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Rdza na klapie

19 mar 2011 14:48

roberteczka napisał(a):ale wygląda na to, że się jeszcze do końca nie nauczyli malować tych klap, bo john78 znowu musi oddać auto do malowania....

Proponuję czytać, jeszcze raz czytać a dowiesz się prawdy :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Darek_Korbik
 

Re: Rdza na klapie

25 kwi 2011 20:26

Witam,
Dzisiaj ku mojemu totalnemu zdziwieniu znalazłem :szok : rdze wokół tylnego trzciego światła stopu :szok i drugie ogisko korozji wokół listwy przt tablicy rejestracyjnej :szok . Auto ma 3,5 roku i klapa będzie drugi raz malowana :szok . Zastanawiam się jaki był sens kupować nowe auto jeżeli średnio co 2 lata jest malowana tylna klapa diabloo . Auto ma dopiero 4 zimy za sobą. Mała porażka diabloo . Czy jeżeli po drugim malowaniu znów mi wyskoczy rdza mam prawo żądać i powinienem dostać nową tylną klapę czy już teraz. Proszę doradzcie coś. Czy ma ktoś może wzór pisma o wymianę klapy? :twisted: Czy ma ktoś z was nową klapę? Dzięki za info. Pozdrawiam Darek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4202
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na klapie

25 kwi 2011 21:33

Nowe klapy są równie dobrze wykonane jak te... Tak więc raczej bym polecał porządnie wykonane malowanie. Ja sobie pozwoliłem na osobiste sprawdzanie po każdym etapie roboty. Nie twierdzę, że problem się nie powtórzy, ale mam większą pewność.
Podejrzewam złe odsiarczenie blachy i stąd ta korozja, ale nie wiem...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

c22
 

Re: Rdza na klapie

26 kwi 2011 07:23

w przypadku kolejnego lakierowania, niech robią swoje z ramienia gwarancji producenta, a ty dodatkowo zapłać [tylko lepiej wtedy patrzeć im na ręce, że to zrobili rzeczywiście] za zdarcie do "gołej" blachy położonego lakieru, bazy, podkładu.
będziesz miał większą szansę, że lakiernik zrobił to lepiej niż fabryka.

Esiek
 

Re: Rdza na klapie

29 kwi 2011 07:28

Niestety i mnie dopadla rdza przy 3 swietle stopu. Juz bylem w ASO i niestety zostane pozbawiony auta na 3 dni, bez zastepczego. Mam nadzieje, ze ponowne malowanie zostanie wykonane bez potrzeby kolejnego... Auto kolor grafit (nie pamietam symbolu) i 2009 rocznik.

andrewtiger
 

Re: Rdza na klapie

08 maja 2011 11:06

Witam i ja mam problem z rdza. Na przeglądzie po roku zauważyli rdze na klapie nad szyba po lewej stronie auta. Kropka wielkości malej główki od szpilki. Jestem zdziwiony mimo znajomości problemu w ceed'ach. Zaproponowano mi malowanie w ramach gwarancji. Wszystko ok ale powiedziano tez ze wymalują tylko ten fragment nad szybą, na którym pojawiła się rdza. Czy ktoś miał częściowe malowanie klapy, bo raczej wolałbym wymalowanie całości, raczej pewne ze korozja wyjdzie na innych elementach.

Pozdrawiam

c22
 

Re: Rdza na klapie

08 maja 2011 12:01

andrewtiger napisał(a):...powiedziano tez ze wymalują tylko ten fragment nad szybą, na którym pojawiła się rdza....

tzw. leczenie syfa pudrem ;(
dowiedz się, czy będą ci wyciągać szybę, a jeśli nie, to niech dokładnie ci opiszą jak chcą to zrobić.
wiadomo, że chodzi o koszta, ale tak jak masz wątpliwości, sytuacja więcej niż prawdopodobne, że się powtórzy.

bociek
 

Re: Rdza na klapie

08 maja 2011 19:22

andrewtiger napisał(a):Witam i ja mam problem z rdza. Na przeglądzie po roku zauważyli rdze na klapie nad szyba po lewej stronie auta. Kropka wielkości malej główki od szpilki. Jestem zdziwiony mimo znajomości problemu w ceed'ach. Zaproponowano mi malowanie w ramach gwarancji. Wszystko ok ale powiedziano tez ze wymalują tylko ten fragment nad szybą, na którym pojawiła się rdza. Czy ktoś miał częściowe malowanie klapy, bo raczej wolałbym wymalowanie całości, raczej pewne ze korozja wyjdzie na innych elementach.

Pozdrawiam


Gdzie Ci tak powiedzieli?

T4Maciej
 

Re: Rdza na klapie

10 maja 2011 10:28

andrewtiger napisał(a):Witam i ja mam problem z rdza. Na przeglądzie po roku zauważyli rdze na klapie nad szyba po lewej stronie auta. Kropka wielkości malej główki od szpilki. Jestem zdziwiony mimo znajomości problemu w ceed'ach. Zaproponowano mi malowanie w ramach gwarancji. Wszystko ok ale powiedziano tez ze wymalują tylko ten fragment nad szybą, na którym pojawiła się rdza. Czy ktoś miał częściowe malowanie klapy, bo raczej wolałbym wymalowanie całości, raczej pewne ze korozja wyjdzie na innych elementach.

Pozdrawiam



Coś chyba nie tak zrozumiałeś.. miałem podobny problem. jedna mała kropeczka na klapie pod szybą i rdzawy nalot pod uszczelkami drzwi w drzwiach (3 z 4 par było zainfekowanych). Podjechałem do Pateckiego i bez problemu umówiłem się na lakierowane. Zrobili całą tylna klapę i wszystkie ramki (tę niezainfekowaną też). Robota wykonana pierwsza klasa, malowanie jak fabryka, jeszcze podkładki pod trzeci stop wstawili, żeby nie ocierał o lakier. Czas 3 dni robocze, zostawiałem w sobotę, odebrałem w środę. Jesteś z Krakowa, to jedź do Pateckiego, a fachowo sprawę załatwią.

mziutek
 

Re: Rdza na klapie

10 maja 2011 10:37

Witam,
czy słyszał ktoś o współpracujący m KIA warsztatem lakierniczym w okolicy Janek pod Warszawą?
Namiary i ew. opinie mile widziane.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Rdza na klapie

10 maja 2011 16:26

Warsztat w Jankach współpracuje z Kia Plaza ul.Czyżewska w Warszawie.

andrewtiger
 

Re: Rdza na klapie

10 maja 2011 16:42

No w Pateckim tak usłyszałem i zrozumiałem dobrze. Generalnie jestem zadowolony z obsługi w salonie i serwisie. Pytam bo na koniec mojego przeglądu (sprawa wyszła podczas pierwszego przeglądu) na oględziny przyszedł drugi pracownik z salonu i powiedział a to wymalujemy tylko górę klapy nad szybą. Nie skomentowałem licząc na fachowość osoby, choć zastanowiło mnie to bo wcześniej podczas obsługi przeglądu inny pracownik mówił ze wymalują całą.

mziutek
 

Re: Rdza na klapie

10 maja 2011 18:01

rawemon napisał(a):Warsztat w Jankach współpracuje z Kia Plaza ul.Czyżewska w Warszawie.



Miał ktoś do czynienia z tym warsztatem lakierniczym?

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Rdza na klapie

10 maja 2011 21:03

U mnie będą malować klapę w całości włącznie z wycinaniem szyby. W dodatku powiedzieli, że przysługuje mi samochód zastępczy. Biuletyn techniczny podobno przewiduje wykonanie tylko zaprawek, ale podobno potem klienci się skarżą, że to widać zwłaszcza na czerwonym kolorze, więc malują w całości. Tak mi powiedzieli w serwisie.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

andrewtiger
 

Re: Rdza na klapie

10 maja 2011 21:28

Napewno przed malowaniem oglądne dokładnie klape i zarządam malowania całości oraz opisu tego jak będą to robić. A mi powiedziano ze auto zastępcze nie przysługuje na naprawy ponizej 14 dni .

mziutek
 

Re: Rdza na klapie

10 maja 2011 21:36

N_Jay napisał(a):U mnie będą malować klapę w całości włącznie z wycinaniem szyby. W dodatku powiedzieli, że przysługuje mi samochód zastępczy. Biuletyn techniczny podobno przewiduje wykonanie tylko zaprawek, ale podobno potem klienci się skarżą, że to widać zwłaszcza na czerwonym kolorze, więc malują w całości. Tak mi powiedzieli w serwisie.


A ja bym wolał zrobienie zaprawek w dwóch miejscach o rozmiarach dziecinnego paznokcia niż rozbrajanie, odrywanie szyby itd a potem pomalowanie ze zmarszczkami na inny kolor :?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Rdza na klapie

10 maja 2011 23:13

mziutek napisał(a):A ja bym wolał zrobienie zaprawek w dwóch miejscach o rozmiarach dziecinnego paznokcia niż rozbrajanie, odrywanie szyby itd a potem pomalowanie ze zmarszczkami na inny kolor :?


też mi się wydaję że to chyba lepsza opcja, a że po roku znowu wyjdzie..? Przy malowaniu całej klapy też wychodzi :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

c22
 

Re: Rdza na klapie

11 maja 2011 07:24

nie wiem na ile sobie weźmiesz do serca moją radę n_joy, ale jeśli ja bym coś takiego usłyszał, dopłaciłbym do zdarcia całej powłoki lakierniczej i podkładu - do blachy - i liczyłbym tym razem na porządne malowanie.
wykorzystałbym fakt, że wycinają szybę i można porządnie naprawić to, co kia s_pierre_doliła.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4202
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na klapie

11 maja 2011 09:25

Można nie dopłacać i się dogadać, żeby widzieć każdy kolejny etap. I tak też zrobiłem.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl