1.6 CRDi - [już nie] kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Roman5
 

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

27 cze 2011 12:10

Ruszok .Niczego nie urwiesz .Zapewniam cie to nie Mercedes z CDI.Swiece wychodza lekko.Tylko narzedzia. Podstawa to cienka dluga nasadka 10 i przegob na przedluzenie . Poradzisz sobie zapewniam.Tylko od czego masz gwarancje . .To dla czego masz placic sam .Swiece do 1 przegladu :szok .Tu napewno nie.Z tym czy sa orginaly w srodku czy nie to nie bede sie sprzeczal bo wiem jak jest w kraju.Wolna amerykanka.Co oni klada to ich sprawa.Tego tematu nie przeskoczysz .Temat rzeka.To co piszecie to nie miesci mi sie w mojej glowie.Robie w tej marce przeszlo 3 lata i z niektorymi objawami w ogole sie nie spodkalem.Na moje wychodzi ze fabryka robi dzis na wschod a jutro produkcje na zachod.Bo inaczej nie potrafie tego okreslic. Przydalo by sie sklecic jakies dobre pismo do producenta w angielskim i dolaczyc pare fotek i odmow napraw na pismie przez ASO.Podpisanym przez kilkunastu lub dziesieciu uzytkownikow tych aut.Jestem ciekaw reakcji.A tak naprawde to jest to nierealne bo po miedzy nami Polakami nigdy nie ma zgrania.A na obczyznie jeden drugiemu wilkiem.Niestety to jest gorzka prawda ktora napisalem ,ale jest to prawda.Przykladow moge mnozyc.Jak ktos nie wierzy moge co nieco napisac. :szok

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

27 cze 2011 12:18

tu nie chodzi tyle o odmowe naprawy,ile o brak checi zdiagnozowania usterki
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

27 cze 2011 13:07

Ok 30 umówiłem się na diagnozę - sprawdzenie świec żarowych. Także czekam.
Roman jeśli powoli dorastam do tego aby takie pismo napisać. Jeszcze potrzebuję paru "wnerwów".
Mam też taki cichy plan, żeby pojechać w DE do ASO [wtedy kiedy tam będę jechał] i nie naprawialne w Polsce rzeczy zgłosić. Mogło by być ciekawie...

Roman a tak z ciekawości co powiesz o tym moim pomiarze?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

argus
 

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

27 cze 2011 13:29

Ruszok, tylko przypilnuj, żeby sprawdzili czy każda świece ma przejście, a nie czasami błędy skanerem, bo skaner diagnostyczny nie wykrywa uwalonych świec. Mnie tak zbyli, skaner nie wyrzucał żadnego błędu a 2 świece były uwalone.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

27 cze 2011 13:44

Nie, nie. Spokojnie. Ja im pokażę filmik jak kopci, jak nierówno chodzi. Tak żeby była zgodność, że na 100% szukamy świecy. Ostatnio wyciągali każdą i podpinali do zasilacza sprawdzając czy i gdzie grzeje. Teraz poproszę o to samo.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Roman5
 

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

27 cze 2011 13:57

Jestem za nz calej lini.Tylko zrob to jak najdalaj naszej granicy bo moga ci nie uznac.Pamietaj o jednym ze Niemcy wschodnie nadal istnieja.Niech mi nikt nie pisze ze nie bo zjechalem z RFN w 97 roku.( glupota ludzka nie zna granic) Ozis zawsze beda ozis.Tak ich nazywaja.Moze to jest obrazliwe i moge dostac bure od moderatora ,ale niestety tak mowia potocznie na wschodnie landy. Nie zadziwi mnie jak ci usterki naprawia.Gdyby zapytali sie czemu nie zglaszales to w kraju to powiedz ze nie podoba ci sie podejscie ASO do klienta w kraju.Wolisz ich sa rzeczowi i lepsi.To ich zdopinguje ze ich ktos chwali .Jeszcze ich sciemnij ze przyjechales z polecenia niemca bo sa dobrymi fachowcami. :ha Oni to lubia.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

27 cze 2011 14:08

Jak już to w okolicach Essen - Dortmund więc to bardziej zachód :ok Zobaczymy. Będę tam prawdopodobnie we wrześniu więc nienaprawialne sprawy zgłoszę tam. A nóż...

Ale Roman :D Bo się nie dowiem. Wg Ciebie te pomiary które wykonałem:
ruszok napisał(a):Najświeższe newsy z frontu. Podłączyłem cęgi i... Najpierw był skok do 0 - 60A zaczęło spadać do ok 40A nagle skok do 70A [bardzo krótki] i spadało już poniżej 40A. Stał 8h temp zewnętrzna 16 stopni. Po zapaleniu dogrzewał chwilunie i dość słabo po czym 0A.

Potwierdzają awarię tej świecy już niemal w 100%? Bo ja wiem, że ona może działać i pobierać nawet odpowiedni prąd [tu tak nie jest], ale grzać będzie na środku zamiast na szpicu. Weź no się podziel co myślisz :D
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Roman5
 

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

27 cze 2011 15:32

1 walnieta na 100% .Co do mnie to kpl do wymiany.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

27 cze 2011 17:46

1 już była wymieniana, ciekawe czy to nie ta sama. Spytam się czy umie to zidentyfikować. Ale kompletu nie wymienią ni cholery.

Dzięki za pomoc wszystkim! Na pewno dam znać jaki będzie efekt!
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Roman5
 

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

27 cze 2011 17:55

Co kraj to obyczaj .Tu 4 z gwarancja.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

30 cze 2011 09:46

Wymieniono jedną [kolejną] świecę. Była całkowicie martwa. Resztę wykręcono i sprawdzono - były ok. Jak się dowiedziałem to świece żarowe są na gwarancji do 1 przeglądu. Więc dobrze że się uparłem na naprawę przed :D Co do efektów tej naprawy - zobaczymy po 20-stej dziś. Jak go odpalę. Dam znać.

PS. Następnym razem kupię porządne świece i wymienię je sam. A te wyślę do KMP i napiszę, że sobie mają zrobić breloczki dla klientów. Zawsze to będzie jakiś ciekawy gadżet ;D
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Roman5
 

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

30 cze 2011 11:33

Wykrecono i sprawdzona :mrgreen: A oni nie wiedza o czyms takim jak nie rowne grzanie i nie rowny pobor pradu? Nic dodac nic ujac.Nie zadziwi mnie jak za pare dni bedziesz mial te same objawy.Siadzie nastepna stara swieca.Kup dobre i pobaw sie sam .Zrobisz bez obaw .Jak nie bedziesz wiedzial to wal smialo.Pomoge.

lalas
 

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

30 cze 2011 14:57

Hejka, ja już ten temat poruszałem dawno temu, świece miałem sprawdzane w listopadzie 2010, ASO stwierdziło, że jest wszystko ok. Jakoś tak ten temat sobie olałem, ale widzę że temat powrócił i dotyczy też innych użytkowników. Muszę się znów przyjrzeć jak u mnie z tym dymieniem, Ruszok daj znać czy objawy ustąpiły po wymianie wszystkich świec.Zobaczcie jak to u mnie wygląda :)
http://www.youtube.com/watch?v=fH2xfsdyHj4

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

30 cze 2011 16:49

Dokładnie to samo co u mnie. I nawet słyszę, że też tak nie równo chodzi. Te świece to są chyba z jakichś patyków robione i przez to taka kaszanka. I jeszcze niestety gwarancja do I przeglądu.

Co do efektu. O 20stej jadę to dam znać :)

Nie pamiętam jaką on mi tam firmę mówił tych świec. Coś chyba na S. Ale na pewno nie był to oryginał MOBISa... Także nie wiem czy dla nas zakładają gorsze czy co :/

PS. Co do sprawdzania w ASO to zależy od podejścia. Bo ja nie musiałem prosić żeby je wykręcali. Taką mają procedurę i na szczęście tak robią. Bo czasami to tylko odpina się listwę, mierzy opór, podłącza się do aku i sprawdza czy iskrzy. Jak iskrzy to niby dobra. Tylko, że to że grzeje nie znaczy że dobrze grzeje. Także jak im się nie chce to robią po łebkach i takie efekty są.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

01 lip 2011 07:44

macie o tyle "dobrze",ze wystpeuje u was to czesto,a u mnie sporadycznie,ale jednak. Zglaszalem im to juz dosyc dawno,i niby sprawdzili i jest ok,z tym ze nie wiem na czy to sprawdzenie polegalo. O co dokladnie ich poprosic ?
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

01 lip 2011 14:00

Jesli chodzi o sprawdzenie świec to wykręcenie i podłączenie do akumulatora czy zasilacza żeby zobaczyć w którym miejscu i czy w ogóle grzeje.

Co do mnie to póki co 2 x odpalałem na zimnym i nie koci! Z czego w nocy było ok 10 stopni także może będzie ok...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

lalas
 

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

01 lip 2011 14:55

Ja dzisiaj co prawda nie sprawdzałem kopcenia, ale po całej nocy, wilgotnej zresztą i zimnej, silnik przez pierwsze kilka chwil też tak trochę nie równo pracował. Stawiam tak na 90% że też świece u mnie będą do wymiany.
W listopadzie mam przegląd chyba się skuszę na wymianę świec, raz na 4 lata można :)

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: 1.6 CRDi - kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

02 lip 2011 23:13

Wymienić można :) Właśnie u mnie nie równo chodził. Szczególnie jak było troszkę zimniej. Wtedy było widać, że nim szarpie.

A po tych kilku dniach mogę powiedzieć, że jest ok. Na szczęście! I powiem więcej. Te świece oryginalne są kija warte... Następne to już wymienię sam - porządny komplet. I podejrzewam, że będzie spokój.

Przy okazji pozwolę sobie na pewną korespondencję z KMP w sprawie tych świeczek.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: 1.6 CRDi - [już nie] kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

25 paź 2011 23:18

świece mają GW na 2 lata (bez limitu) przynajmniej w mojej KG

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: 1.6 CRDi - [już nie] kopci przy każdym odpalaniu [VIDEO]

26 paź 2011 09:09

U mnie w książce z MR2010 pisze, że do 1 przeglądu. Na www też tak piszą. Po prostu wiedzą co tam wsadzili...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl