Stukające zawory

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 20:21

Ignacy napisał(a):
szczur75 napisał(a):
Ignacy napisał(a):a co jest pod szklanką?



Jakieś płótno.


niezwykłe, a ta płytka co jest umieszczona od spodu szklanki i ta co leży na tym płótnie to już jej nie widzisz?



I że niby tą plamą się reguluje zawory w C1 i C1FL GAMMA?
Powiedz, że żartujesz...

AUTOR WĄTKU
Azuks
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 20:27

szczur75 napisał(a):
Azuks napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=Wfhyn41_94w


Dźwięk zbliżony do stukających sworzni tłokowych.
A potwierdzić można po osłuchaniu na żywo a na pewno po rozebraniu silnika.

Na jakim oleju jeździsz?

Jeżdżę na oleju SHEL 5/40 takim zalewają mi od 4 lat w ASO.
A co do sworzni , to miałem wyjmowany i remontowany silnik w ASO przy 70 tys. Wymiana pirścieni, całego rozrządu, całej głowicy , ate odgłosy słychać prz 2,5tys obr.
http://www.youtube.com/watch?v=Wfhyn41_94w
Ostatnio edytowano 03 lis 2014 20:32 przez Azuks, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 20:31

Azuks napisał(a):Jeżdżę na oleju SHEL 5/40 takim zalewają mi od 4 lat w ASO.
http://www.youtube.com/watch?v=Wfhyn41_94w



Już nie spamuj gdzie popadnie filmikiem.
Ktoś to osłuchiwał stetoskopem?

Czy jak wymieniano pierścienie to ten dźwięk też już był?
Ile kkm temu zaczęło się to dziać?
Czy dźwięk się pogłębia?

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 20:39

szczur75 napisał(a):
I że niby tą plamą się reguluje zawory w C1 i C1FL GAMMA?
Powiedz, że żartujesz...


nie, a masz inną wiedzę w tej kwestii? Tak samo jest chociażby w wielu Toyotach włącznie z silnikami 3SGE, Lexusach.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 20:49

Ignacy napisał(a):
szczur75 napisał(a):
I że niby tą plamą się reguluje zawory w C1 i C1FL GAMMA?
Powiedz, że żartujesz...


nie, a masz inną wiedzę w tej kwestii? Tak samo jest chociażby w wielu Toyotach włącznie z silnikami 3SGE, Lexusach.



W silnikach serii GAMMA regulację luzu zaworowego wykonuje się wymieniając szklanki. Występują one w wymiarach od 3.000 do 3.600 mm, co 0.015 mm.
W wielu Toyotach NIE jest tak samo.

Proszę Cię, nie twórz teorii na postawie jakiegoś zaplamionego płótna. Bo jeszcze ktoś uwierzy.

(Choć jedno zaplamione płótno jest podwaliną całkiem potężnej teorii... ;))

AUTOR WĄTKU
Azuks
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 20:58

szczur75 napisał(a):
Azuks napisał(a):Jeżdżę na oleju SHEL 5/40 takim zalewają mi od 4 lat w ASO.
http://www.youtube.com/watch?v=Wfhyn41_94w





Czy jak wymieniano pierścienie to ten dźwięk też już był?
Ile kkm temu zaczęło się to dziać?
Czy dźwięk się pogłębia?

Tak dźwięk już był.
Zaczęło się dziać od 55 tys , zaraz po wym rozrządu obecnie jest 84 tys.
Mam wrażenie ,że się pogłębia.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 21:05

Azuks napisał(a):Tak dźwięk już był.
Zaczęło się dziać od 55 tys , zaraz po wym rozrządu obecnie jest 84 tys.
Mam wrażenie ,że się pogłębia



Straszne rzeczy piszesz.

Dlaczego rozrząd był wymieniany przy tak małym przebiegu?

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 21:19

szczur75 napisał(a):
Ignacy napisał(a):
szczur75 napisał(a):
I że niby tą plamą się reguluje zawory w C1 i C1FL GAMMA?
Powiedz, że żartujesz...


nie, a masz inną wiedzę w tej kwestii? Tak samo jest chociażby w wielu Toyotach włącznie z silnikami 3SGE, Lexusach.



W silnikach serii GAMMA regulację luzu zaworowego wykonuje się wymieniając szklanki. Występują one w wymiarach od 3.000 do 3.600 mm, co 0.015 mm.
W wielu Toyotach NIE jest tak samo.

Proszę Cię, nie twórz teorii na postawie jakiegoś zaplamionego płótna. Bo jeszcze ktoś uwierzy.

(Choć jedno zaplamione płótno jest podwaliną całkiem potężnej teorii... ;))


nie napinaj się tak kolego bo ci coś pęknie. Na tych zdjęciach są zwykłe szklanki z płytkami regulacyjnymi. Kia w service manual też pisze o szklankach regulacyjnych, właśnie to sobie zweryfikowałem tzn, że Niemiaszki coś pomerdały, wszystko. Jeśli masz kiepski wzrok, żeby zobaczyć shim regulacyjny na tych zdjęciach, co widać jak wół, jeden zdjęty a jeden pod szklanką to polecam okulistę. Nie ma nic niezwykłego w takiej konstrukcji. Zatem nawet przy szklankach regulacyjnych w wielu silnikach jest tak samo :D

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 21:19

Ignacy – w komentarzu do rysunku jest opisane co to może być czyli pozostałość po „odbitym zaworze” – co prawda dawno nie czytałem w j. niemieckim dlatego mogę się mylić ;).

W Kia cee’d 1,4 oraz 1,6 Gamma luz zaworowy jest regulowany tylko „szklankami” z kolei w silniku 2,0 Beta podkładkami (stopniowane co 0,02). Tak jest napisane w instrukcji napraw, katalogach części Kia i nie ma co z tym dyskutować. Zakładam, że Ignacy nie ma dostępu do takich danych więc poniekąd może czuć się usprawiedliwiony.

Odnośnie objawów w aucie kolegi Azuks to szczur75 może mieć dużo racji, skoro po tylu naprawach niepożądany efekt nie ustał to znaczy, że albo diagnoza była postawiona nieprawidłowo albo zakres usterki źle zdiagnozowany. Jeśli auto Azuksa jest jeszcze na gwarancji na jego miejscu oczekiwałbym od ASO skutecznego usunięcia usterki.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 21:30

dostęp ma, ale mu nie było to potrzebne do tej pory i właśnie sobie to zweryfikował :D

A wystarczyło żeby napisał, że to nie te szklanki i byłoby w porządku. Co nie zmienia sytuacji, że w jednym i drugim przypadku (czy szklanka - czy płytka pod szklanką) procedura regulacyjna jest praktycznie identyczna.

To prawda, ale zaworze odbitym w płytce regulacyjnej. Sorry nie chciało mi się czytać po niemiecku całości bo mnie ten język męczy.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 21:36

Ignacy napisał(a):nie napinaj się tak kolego bo ci coś pęknie


Do napinania mi daleko. Po prostu bzdury pisałeś.

A jeśli chcesz kogoś obrażać tylko dlatego, że nie masz racji to proszę Cię poszukaj adwersarza gdzie indziej. Powiedzmy, że nie czytałem tych Twoich tekstów na poziomie forum onetu.

Bardzo fajnie, że masz tak duuużą wiedzę nt budowy silników. Fajnie by było jakbyś tą wiedzę jakoś weryfikował zanim znów napiszesz podobne bzdury.
Bo jednak rozebranej głowicy (sterowania zaworami) z GAMMA 1.4/1.6 nie widziałeś nigdy.


Temat szklanka/popychacz w GAMMA uważam za zakończony i nie ma co drążyć dalej.
Bo znów ktoś wymyśli jakąś kosmiczną teorię i będzie na siłę nauczał innych.

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 21:49

warto abyś tą wszechwiedzą umiał się podzielić, niekoniecznie na poziomie onetu o bzdurach i teoriach bo taka konstrukcja nie jest niczym specjalnym, nawet jak napisał Gisio występuje w Ceedowym 2.0. Jak napisałem, wystarczyło napisać, że to nie te szklanki a nie jakieś pierdoły o plamach no chyba, że faktycznie tego nie widzisz na zdjęciu albo znasz to tylko z teorii. Nie rozbierałem jeszcze żadnego 1,4/1,6 i nigdy tego nie twierdziłem. Nie jest niczym nadzwyczajnym i w końcu jakiś trafi.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 22:10

Ignacy, Ignacy...

Weź otwórz sobie browarka, poluzuj warkoczyki i przeczytaj wszystko jeszcze raz.
Mam nadzieję, że będziesz potrafił zrozumieć co do Ciebie napisałem.
I skończmy tą bezsensowną dyskusję.
Bo naprawdę nie chodzi w tym temacie o to czy jakieś silniki w toyocie są regulowane płytkami. Czy też pozostałościami po odbitym zaworze ;)

Cały czas temat dotyczy silników GAMMA 1.4/1.6 w KIA.

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 22:22

szczur75 napisał(a):
Cały czas temat dotyczy silników GAMMA 1.4/1.6 w KIA.


No właśnie o tym piszemy, jeśli coś wiesz to uzewnętrznij swoją wiedzę. Jak ci już napisałem, wystarczyło skrobnąć, że to nie są szklanki z tego silnika, patrząc na zalinkowane zdjęcie i byłoby fajnie.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 23:01

Próbowałem Cię nakierować. Dalej brnąłeś. ;)

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

04 lis 2014 07:44

a ja dopiero teraz zarejestrowałem, że Ty tego nigdy nie widziałeś :ha

AUTOR WĄTKU
Azuks
 

Re: Stukające zawory

04 lis 2014 08:10

szczur75 napisał(a):
Azuks napisał(a):Tak dźwięk już był.
Zaczęło się dziać od 55 tys , zaraz po wym rozrządu obecnie jest 84 tys.
Mam wrażenie ,że się pogłębia



Straszne rzeczy piszesz.

Dlaczego rozrząd był wymieniany przy tak małym przebiegu?

Rozrząd był wymieniany bo szeleścił łańcuch i wyskakiwał błąd, po wyjęciu stwierdzili, że koła też są wyrobione.
Jak w końcu z tymi szklankami, są płytki czy nie , tylko konkretnie i bez kłótni, jakie powinny być luzy na zaworach?
Jeśli jesteście panowie tak dobrzy z teorii, to czy mogli przestawić jeden z wałków rozrządu i dlatego tak się dzieje przy obr. 2,5 tys i wyższych , najbardziej słyszalne przy zimnym silniku, na ciepłym mniej. Przy tych obrotach załączają się zmienne fazy rozrządu.

AUTOR WĄTKU
Azuks
 

Re: Stukające zawory

04 lis 2014 08:31

gisio napisał(a):Ignacy – w komentarzu do rysunku jest opisane co to może być czyli pozostałość po „odbitym zaworze” – co prawda dawno nie czytałem w j. niemieckim dlatego mogę się mylić ;).



Odnośnie objawów w aucie kolegi Azuks to szczur75 może mieć dużo racji, skoro po tylu naprawach niepożądany efekt nie ustał to znaczy, że albo diagnoza była postawiona nieprawidłowo albo zakres usterki źle zdiagnozowany. Jeśli auto Azuksa jest jeszcze na gwarancji na jego miejscu oczekiwałbym od ASO skutecznego usunięcia usterki.

O to chodzi, że ASO uważa ,że te samochody tak mają przy pewnym przebiegu. Rzecznik praw konsumenta powiedział, że mam zgłaszać usterkę i można coś zrobić mając podkładkę , ale dopiero po gwarancji, gdy się silnik uszkodzi. Albo gdy odmówią naprawy na gwarancji. Oni nie odmawiają, ale mówią , że jest wszystko OK.
Tak jakby te odgłosy były dla nich normalne.
http://www.youtube.com/watch?v=Wfhyn41_94w

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Stukające zawory

04 lis 2014 12:07

cięzko oceniać na podst filmiku -dla mnie to tak brzmi jakby się blacha - osłona katalizatora obijała

chyba trzeba bedzie moim do 300kkm dojeździć --strach nowego kupić - nie wiadmo na co cżłowiek trafi
i kto wtedy pomoże ... ;-)
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Azuks
 

Re: Stukające zawory

04 lis 2014 14:22

sensor napisał(a):cięzko oceniać na podst filmiku -dla mnie to tak brzmi jakby się blacha - osłona katalizatora obijała


Blacha to kolego nie jest , dochodzi z górnej części silnika
sensor napisał(a):chyba trzeba bedzie moim do 300kkm dojeździć --strach nowego kupić - nie wiadmo na co cżłowiek trafi
i kto wtedy pomoże ... ;-)

Co do tego to masz rację . Moja druga renówka na 18 lat i 230kkm, a wolę nią jeździć niż tym nowym.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl