POZIOM OLEJU

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
alen
 

Re: POZIOM OLEJU

17 sie 2009 21:13

Chłodniczka oleju znajduje się obok czarnej kopułki wkładu olejowego( na klucz 27), nieco w dół po prawej stronie (patrząc oczywiście od przodu ). Żeby to podejrzeć należy ,podnieść maskę, odkręcić dwie śruby plastykowej osłony silnika.

AUTOR WĄTKU
kociol
 

Re: POZIOM OLEJU

18 sie 2009 05:54

Dzieki, zajrze tam.
Pewnie to jest ten modul, ostatnio bardzo chetnie wykorzystywany przez producentow, gdzie jest chlodnica, ale realizowana przez specjalnie uksztaltowane objetosci z zebrami, ktore maja zapewnic wymiane ciepla.
Mnie w pierwszym momencie sie skojarzylo ze bedzie tam cos na ksztalt prawdziwej chlodnicy, tylko mniejszych rozmiarow - tak robia w niektorych autach wyczynowych.
Popatrze dzisiaj. Jeszcze raz dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
bob
 

Re: POZIOM OLEJU

06 sie 2010 12:39

uff... czytam i czytam i na szczęście okazuje się że to nie tylko mój problem... :)
za każdym razem mechanicy próbują wlewać mi 5,6l oleju (podobno tak jest w tabelach...) :?
jakie zdziwienie ich wzięło kiedy na pierwszej wymianie wlali 5l i było za dużo (musiałem odpompować) :o ,
na kolejny przegląd kupiłem 5l oleju i prosiłem aby wlali tylko 4l, a ja sobie dopełnię jak będzie trzeba, niestety wlali całość i znów odciągałem prawie 1l... :cry:

Wg mnie dla 1.6 crdi wchodzi na maksa 4l, a 4-5mm powyżej poziomu maksymalnego na bagnecie to ok. 1l. :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: POZIOM OLEJU

06 sie 2010 13:45

W tabelach znalazłem że do 1.6 CRDi wchodzi 5,3 litra i koło 5 powinno spokojnie wejść.
Jak wlewasz tylko 4 i masz max, to IMHO nie masz dobrze zlanego starego oleju.

BTW. U mnie wg tabel jest 5,9 litra i z 6 litrów zostaje mi 250-300 ml przy wymianie, a na miarce jest kawałeczek przed max.

AUTOR WĄTKU
bob
 

Re: POZIOM OLEJU

06 sie 2010 14:11

niemożliwe jest aby nie był zlany cały olej ponieważ wymiany miałem już 3 i w dwóch różnych serwisach, poza tym były też wymieniane filtry :?
ponadto przy dwóch wymianach asystowałem i olej wylewał się długo aż do prawie zaniknięcia kapania.
jedynym rozwiązaniem jakie mi przychodzi do głowy to ewenrualnie inna miska olejowa lub inny bagnet... i tu pytanie czy ktoś z was mógłby zmierzyć długośc swojego bagnetu w 1.6 crdi 115KM ??

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: POZIOM OLEJU

06 sie 2010 14:17

46cm ma sama blaszka 56cm całościowy od końca ucha do końca miarki.

AUTOR WĄTKU
bob
 

Re: POZIOM OLEJU

06 sie 2010 14:44

u mnie blaszka ma 46,5 cm .... dziwne różnica duża
w zasadzie to tutaj już ten 1l oleju wchodzi na te 5mm

Avatar użytkownika
G-cs
Kierownik zmiany
 
Posty: 125
Dołączył(a): 03 cze 2010 20:48
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Marka i model samochodu: Focus 3 RS 2.3EB 350+

Re: POZIOM OLEJU

02 wrz 2010 06:32

..skala na bagnetach zazwyczaj jest tak zrobiona że po między min. a max. to 1l.

AUTOR WĄTKU
bob
 

Re: POZIOM OLEJU

02 wrz 2010 09:32

G-cs napisał(a):..skala na bagnetach zazwyczaj jest tak zrobiona że po między min. a max. to 1l.

Zgadza się, natomiast ostatnio miałem ok. 0,5cm powyżej skali max. i ściągając olej wyszło ponad 0,75l do pozycji max. - widocznie miska się rozszerza do góry.

hapol
Kierownik
 
Posty: 433
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: POZIOM OLEJU

14 lis 2010 00:18

Dziś sprawdzałem poziom oleju i mam poważny dylemat.
Na zimnym silniku na bagnecie poziom oleju był między minimum a maximum (tak powiedzmy do połowy).
Natomiast jak załączyłem silnik, pochodził z 3-5min, wyłączyłem silnik i sprawdziłem poziom oleju to był poniżej minimum.
No i nie wiem czy mam dolewać oleju bo mi ubyło (i dlaczego) czy tak jest normalne i jest ok?
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: POZIOM OLEJU

14 lis 2010 07:44

Zawsze olej sprawdza się jak jest zimny silnik. Wtedy wiemy ile rzeczywiście jest oleju gdyż on ma szanse ścieknąć do miski olejowej. Poziom między min a max, ja bym dolał aby był 2/3 tej podziałki. Po włączeniu silnika olej został rozprowadzony po układzie i dlatego zaobserwowałeś ubytek. :D
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: POZIOM OLEJU

14 lis 2010 21:22

witia_2005 napisał(a):Zawsze olej sprawdza się jak jest zimny silnik.
No to KIA - przynajmniej w instrukcji obsługi do ceeda - twierdzi inaczej. Z tego co pamiętam to w instrukcji jest napisane iż sprawdza się na ciepłym po 5 minutach od zgaszenia silnika

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: POZIOM OLEJU

14 lis 2010 21:49

less napisał(a):Zawsze olej sprawdza się jak jest zimny silnik.

bzdura, w wielu autach sprawdza sie na cieplym silniku ;]

AUTOR WĄTKU
Artemenes
 

Re: POZIOM OLEJU

14 lis 2010 21:58

Ciepły silnik , po kilku minutach ( olej musi ścieknąć ) , na równej powierzchni ...

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: POZIOM OLEJU

14 lis 2010 22:59

Ahoj!
Na którymś bagniecie są zaznaczone odrębne poziomy dla zimny/ciepły - ale może to na tym od ASB ...
Borys

hapol
Kierownik
 
Posty: 433
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: POZIOM OLEJU

14 lis 2010 23:33

To jak dobrze zrozumiałem najlepiej poziom oleju sprawdzać tak:
- rozgrzany silnik (np jak wrócę do domu i silnik ma temperaturę 90 stopni C)
- wyłączam silnik
- odczekać 5minut
- sprawdzić poziom oleju

Tak to powinno przebiegać?
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: POZIOM OLEJU

15 lis 2010 00:35

hapol napisał(a):To jak dobrze zrozumiałem najlepiej poziom oleju sprawdzać tak:
- rozgrzany silnik (np jak wrócę do domu i silnik ma temperaturę 90 stopni C)
- wyłączam silnik
- odczekać 5minut
- sprawdzić poziom oleju
Tak to powinno przebiegać?

Do niedawna też tak myślałem (i tak mam w instrukcji), ale w moim ASO (Soley Radlin) twierdzą, że mam mierzyć na zimnym silniku. Więc tak będę mierzyć, bo muszę ustalić co się dzieje z moim olejem (w ostatnim okresie międzyprzeglądowym zeszło mi prawie 2l, mierzyłem wg instrukcji i dolewałem jak schodziłem w okolice min.). ASO stwierdziło, że silnik jest ok, wycieku nie ma, spaliny w normie - więc niemożliwe żeby 2l oleju spalił. Mam przyjechać jak nie będzie oleju...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: POZIOM OLEJU

15 lis 2010 06:27

A jak przyjedziesz bez oleju to serwis powie ze zajezdziles silnik przez jego brak i ze to Twoja wina :lol: u mnie jak na razie wszystko jest ok;p a swoja droga jak wroce popoludniu do domu to sprawdze na cieplym o ile rozni sie poziom

AUTOR WĄTKU
bob
 

Re: POZIOM OLEJU

15 lis 2010 09:08

abes99 napisał(a):(w ostatnim okresie międzyprzeglądowym zeszło mi prawie 2l, mierzyłem wg instrukcji i dolewałem jak schodziłem w okolice min.). ASO stwierdziło, że silnik jest ok, wycieku nie ma, spaliny w normie - więc niemożliwe żeby 2l oleju spalił.


Niestety tak się zdarza w nowych silnikach, zwłaszcza benzynowych... w moim Clio, które miałem od nowości w czasie 30.000km (okres pomiędzy przeglądami) musiałem dolewać 1-2l oleju... i nie było wycieku, nie było problemów... kolega w Corsie miał to samo ale musiał dolewać więcej...

AUTOR WĄTKU
marekwoj
 

Re: POZIOM OLEJU

15 lis 2010 11:58

bob napisał(a):Niestety tak się zdarza w nowych silnikach, zwłaszcza benzynowych
Nie tylko w benzynowych. W TDI Volswagena norma producenta dopuszcza ubytki bodajże 1l na 1000 km, więc między wymianami można kilkanaście litrów dolać i wszystko jest (wg producenta) OK :D

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 146 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl