Ciężko wchodząca dwójka (w CRDi)

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
cell
 

Ciężko wchodząca dwójka (w CRDi)

21 wrz 2007 16:17

Hej.

A mam taki ma?y problem / nie-problem.
Na "sucho" wszystkie biegi chodzą bez zarzutu. Niestety podczas jazdy zauważyłem znaczny opór przy wrzucaniu 2ki (jezeli obroty na 1ce sa ponad 2000-2500). Podobnie przy redukcji biegów. Właściwie nie mam sensu wrzucać 2ki powyżej 30km/h. Co jest moim zdaniem dziwne, bo przy takiej prędkości obory na 3ce są już za niskie.

I nie wiem czy to kwestia diesla i mojej skrzyni Czy tak ma byc? Czy to może moje stare przyzwyczajenia? Czy może kwalifikuje sie to na pierwszy przeglad?

dzieki.

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

21 wrz 2007 17:01

Coś nie tak raczej. U mnie bigi wchodzą wręcz perfekcyjnie. Może szwankuje synchronizacja?

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Ciężko wchodząca dwójka (w CRDi)

26 wrz 2007 17:22

cell napisał(a):Hej.

A mam taki mały problem / nie-problem.
Na "sucho" wszystkie biegi chodzą bez zarzutu. Niestety podczas jazdy zauwaĹźyłem znaczny opór przy wrzucaniu 2ki (jeśli obrony na 1ce są ponad 2000-2500). Podobnie przy redukcji biegów. Właściwie nie mam sensu wrzucać 2ki powyĹźej 30km/h. Co jest moim zdaniem dziwne, bo przy takiej prędkości obory na 3ce są juĹź za niskie.

I nie wiem czy to kwestia diesla i mojej skrzyni? Czy tak ma byc? Czy to moĹźe moje stare przyzwyczajenia? Czy moze kwalifikuje sie to na pierwszy przeglad?

dzieki.


Mam chyba podobną przypadłość, lecz dotyczy jedynki i czasem i w mniejszym stopniu dwójki. Jutro będę w serwisie to kaĹźe im sprawdzić.

AUTOR WĄTKU
cell
 

26 wrz 2007 20:20

hej.
daj znać co z tego wyniknie.

pozdro.
a

AUTOR WĄTKU
itl
 

06 paź 2007 22:43

TeĹź tak mam. Ale najgorzej wchodzi wsteczny.

AUTOR WĄTKU
lemur
 

10 paź 2007 12:37

U mnie na początku dwójka niemal w ogóle nie wchodziła, zwłaszcza z jedynki (trzeba było kombinować z trójką). Teraz jest lepiej, ale jeszcze zdarzy się, Ĺźe wjadę na skrzyĹźowanie i nie mogę wrzucić dwójki. Trochę to irytujące.
A ASO powiedzieli mi, Ĺźe to się ułoĹźy, nawet w ciągu 2-3 tys km. Przejechałem na razie koło 1500km, więc jeszcze trochę pojeĹźdżę. Jak po 3kkm dwójka chociaĹź raz nie wejdzie, to jadę do nich.
Pozostałe biegi jak masełko.

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

10 paź 2007 19:19

Prawda, zdarza się Ĺźe dwójka co jakiś czas ciężko wchodzi. Przejechałem wprawdzie ok. 150 km (bo auto generalnie okupuje Ĺźona), ale kilka razy teĹź miałem problem.

AUTOR WĄTKU
masiu
 

10 paź 2007 20:49

jakoś specjalnie nie miałem problemów z dwójką. Gorzej wchodził a dokładniej nie wchodził wsteczny, ale jest z nim coraz lepiej :)
Ostatnio edytowano 12 paź 2007 20:28 przez masiu, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
lalas
 

12 paź 2007 17:03

ja na razie u siebie żadnych problemów z 2 nie doświadczyłem, ogólnie biegi w przód chodzą bardzo dobrze, niestety wsteczny pozostawia wiele do życzenia, no cóż taki urok wstecznego w tym modelu :wink:

AUTOR WĄTKU
Jasiek
 

25 paź 2007 09:57

W mojej ceracie 1.5CRDI też był problem z dwójką . Zgłosiłem w serwisie i poprawili. Ale co zrobili to nie chcieli powiedzieć.

AUTOR WĄTKU
ablot
 

Problemy ze wstecznym w ceed 1.4

08 lis 2007 10:56

Również u mnie występują pewne trudności z wrzuceniem wstecznego. Mam nadzieję że to kwestia dopasowania się podzespołów (przejechane 700 km). Co o tym myślicie ? Czy jechać do serwisu ?

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Problemy ze wstecznym w ceed 1.4

08 lis 2007 15:05

ablot napisał(a):Również u mnie występują pewne trudności z wrzuceniem wstecznego. Mam nadzieję że to kwestia dopasowania się podzespołów (przejechane 700 km). Co o tym myślicie ? Czy jechać do serwisu ?


w większości autek tak wchodzi wsteczny, ja mam przejechane już 16 tysięcy i wsteczny wchodzi tak jak wchodził na początku, ogólnie nie ma tragedii ale mogłoby być lepiej :) ja już się przyzwyczaiłem, jak na razie nie jade z tym do ASO, zobaczymy jak postąpią inni userzy

AUTOR WĄTKU
lemur
 

08 lis 2007 20:59

Ja mam 4 tysiące km i dwójka coraz rzadziej ciężko wchodzi. Teraz to praktycznie tylko na zimnym silniku może się zdarzyć. Tak czy inaczej mam listę usterek, z którą pojadę na pierwszy przegląd. Nie będę z każdą pierdołą jeździł do ASO :)

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

08 lis 2007 21:03

Lemur, jak jest długa ta lista to hotel zamów. :wink: A do 20 tys to lepiej aby już nie przybywało.

AUTOR WĄTKU
lemur
 

08 lis 2007 21:23

Na tę chwilę lista prezentuje się następująco:

Trzeszczy roleta bagażnika
Ciężko wchodzi dwójka - coraz rzadziej
Haczy dźwignia do regulacji odcinka lędźwiowego - właściwie już chyba nie
Radio - kiepski dźwięk (jest lepszy dla ustawień predefiniowanych, np rock czy pop, ale dla EQU OFF zarówno basy jak i wysokie są wyzerowane, mimo że są ustawione na 10)
Stuki w kolumnie kierownicy przy większych nierównościach
Trzeszczy kierownica - a na początku nie trzeszczała
Trzeszczy plastik w środkowej konsoli - na początku nie trzeszczał
Czasami nie wchodzi wsteczny bieg
Źle spasowana pokrywa silnika
Słabo się otwiera klapa bagażnika, a przy niskiej temp otwiera się baaaardzo powoli

Dla mnie to są w sumie drobiazgi, bo najważniejszy jest silnik, któremu nie mam nic do zarzucenia :D

AUTOR WĄTKU
cell
 

09 lis 2007 09:37

Z radiem chłopaki pewnie nic nie zrobią, bo to kwestia jakosci glosnikow... ale ale... piszemy juz nie na temat.

AUTOR WĄTKU
lemur
 

09 lis 2007 09:43

Może nie w temacie, ale skoro już tu jestem,

cell napisał(a):Z radiem chłopaki pewnie nic nie zrobią, bo to kwestia jakosci glosnikow... ale ale... piszemy juz nie na temat.


Nieprawda!
Każde inne źródło (CD/USB) ma bardzo dorby dźwięk. Chodzi o to, że RADIO ma ścięte wysokie i niskie dla EQU OFF. nawet jak się da na maksa, to jest lipa. Dopiero ustawienie ROCK czy POP daje lepszy rezultat. Tego problemu nie ma dla CD. Dlatego sądzę że to problem software, bo gdyby dla każdego źródła sygału był kiepski dźwięk no to trudno - wtopiłem z zakupem auta, ale tu jest problem tylko z radiem.
Proponuję zakończyć temat radia, chyba ze ktoś mnie rozumie i ma ten sam problem, to niech założy nowy temat...

AUTOR WĄTKU
ktp76
 

21 lis 2007 09:07

Może to kwestia montażu z tym crdi bo jeździłem dwoma testowymi benzynowymi i biegi wchodziły aż miło a w testowym crdi też był kłopot z dwójką. Kiedyś miałem tak w skodzie nowej,że coś za mocno skręcili i potem po miesiącu coś się zatarło i nie mogłem biegu wrzucić. Na szczeście na gwarancji mi to zrobili

AUTOR WĄTKU
lemur
 

21 lis 2007 09:37

Przejechałem 5000 i ostatni raz dwójka broniła się przed wciśnięciem jakiś tydzień temu (codziennie robię 100km). Chyba rzeczywiście biegi się układają...

AUTOR WĄTKU
cell
 

21 lis 2007 09:42

a ja wlasnie worcilem wczoraj z serwisu i dowiedzialem sie, ze to rzeczywiscie taki "urok" ceed'a i ze jedyna rzecza jaka mi polecaja to wymiana oleju skrzyni na syntetyk.
to w sumie mogloby wiele tlumaczyc, bo dwojka najgorzej wchodzi jak jest ceed zimny, a potem sie to jakos rozkreca. odlozylem do pierwszego przegladu. jak do 20tys. sie nie poprawi to moze rzeczywiscie wymienie, albo zrobie jakas mala afere ;) a chyba jednak poprawia sie.

druga opcja tow ymiana slrzyni, ale zrezygnowalem :D

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 41 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl