Bicie sprzęgła podczas zmiany biegów z 1 na 2 i 2 na 3

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
tomekzaton
 

Bicie sprzęgła podczas zmiany biegów z 1 na 2 i 2 na 3

29 mar 2008 12:44

Mam pytanie czym może byc spowodowane bicie sprzęgła?

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

29 mar 2008 14:07

co zna czy bicie sprzęgła? Drgania czy taki głuchy odgłos? jesli to drugie to gdzieś juz pisaliśmy o tym. Można to wyeliminować poprzez trochę wcześniejsze dodanie gazu a opóźnić puszczanie sprzęgła. Ot drobna korekta pracy nóg. Przyczyną jest chyba to, że sprzęgło jest na siłowniku a nie na lince i taka jest tego natura.

AUTOR WĄTKU
tomekzaton
 

Bicie sprzeęgła

29 mar 2008 22:46

Dokładnie chodzi o głuchy odgłos,spróbuje z dodaniem gazu,z góry dzięki

AUTOR WĄTKU
miccal
 

26 maja 2008 18:21

witam,, mam ten sam klopot,
owszem dodanie gazu pomaga, ale gdy musze dynamicznie przyśpieszyc juz nie zawsze sie mi udaje uniknąc tego stukniecia,, czy ktos mądry wie czy czyms ryzykuje , jakies nie miłe konsekwencje czekaja w przyszlości, czy to morze sie zemścic?

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

26 maja 2008 19:51

Hihi Subaru Impreza STI po brutalnej zmianie biegu przy pełnym gazie potrafi boleśnie kopnąć w stopę.Ale tam to jest normalne,bo ma 300KM i napęd na 4 koła,więc nie ma poślizgu kół i to sprzęgło dostaje baty. Jednak nie sądzę,żeby stuki,czy inne odgłosy w "zwykłym"aucie były normalnym objawem

AUTOR WĄTKU
JuJinn
 

26 maja 2008 22:03

Ten typ tak poprostu ma i tyle. Nie ma co szukac dziury w całym. Trzeba jezdzic i sie cieszyc fajna furka :)

AUTOR WĄTKU
zawad
 

Re: Bicie sprzęgła podczas zmiany biegów z 1 na 2 i 2 na 3

26 maja 2008 22:15

tomekzaton napisał(a):Mam pytanie czym może byc spowodowane bicie sprzęgła?
Nie wiem czy może być spowodowane ale u mnie takie nie występuje, może coś w ASO podpowiedzą ?

AUTOR WĄTKU
lalas
 

27 maja 2008 22:25

wg mnie zalezy jak sie sprzęgłem operuje, ja potrafię jeździć z biciem jak i bez niego na wszystkich biegach :D
generalnie bicie jest wyczuwalne gdy zmieniamy biegi przy małych prędkościach obrotowych, wystarczy podciągnąć obroty do 2500/3000 i bicie znika :)
tak jak pisałem ja już potrafie tak i tak zmieniać biegi w Ceedzie, poprzednio w Punto też mi sprzęgło biło przy nizszych biegach

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 maja 2008 06:41

no to ja tez napisze mieliśmy spota z vitarasem -pośmigałem dieslem znów
ciszej niż u mnie i spoko ale te drgania na sprzęgle przy zmianie biegów MASAKRA I CIĘŻKI SZOK jakby docisk sprzegła miał ostatnie tchnienie

bardzo mnie irytowało to aczkolwiek po jakimś czasie juz mniej zwracałem na to uwagę

co do auta -nasze sa identyko poza silnikami przebieg iwiek identyko prawie to JEST CICHO U VITARASA !!!!!!!!!!!
jak wsiedliśmy do mojego to zanim wyjechaliśmy z parkingu to szanowny kolega JUZ SŁYSZAŁ MOJĄ DESKĘ :D
tyle
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl