olej - mobil 0w40 czy 5w50

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Escobar
 

olej - mobil 0w40 czy 5w50

26 lut 2008 11:01

Witam

Prosze o jakas rade w sprawie wyboru oleju. Przeczytalem juz 2x wszystkie posty ale mętlik mam co raz wiekszy. Stanelo na tym ze napewno bedzie to Mobil1. W zwiazku z tym mam pytanie ktory bedzie lepszy - silnik 1.4? Chcialem kupic Mobil 5w30 ESP, ale cena troche za duza juz dla mnie. Cena Mobil1 0w40 lub 5w50 jest zblizona wiec szukam tutaj jakiej wskazowki ;)

pozdr

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

26 lut 2008 11:14

Jak już wspominałem w którymś z tematów forum jeszcze jeżdzę corollą 1,4 vvti.Jest to silnik bardzo podobny a nawet bliźniaczy konstrukcyjnie do ceeda.Serwis zawsze zalecał mobila 5w50.Do tej pory nie miałem żadnych problemów z silnikiem,ale wybór należy do ciebie.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

26 lut 2008 11:47

<span>Escobar</span> napisał(a):Prosze o jakas rade w sprawie wyboru oleju. Przeczytalem juz 2x wszystkie posty ale mĂŞtlik mam co raz wiekszy. Stanelo na tym ze napewno bedzie to Mobil1. W zwiazku z tym mam pytanie ktory bedzie lepszy - silnik 1.4? Chcialem kupic Mobil 5w30 ESP, ale cena troche za duza juz dla mnie. Cena Mobil1 0w40 lub 5w50 jest zblizona wiec szukam tutaj jakiej wskazowki


JeÂśli chodzi o wskazĂłwke...
Moja obecna honda accord od nowoÂści jeÂździÂła na MOBIL 0w40 przy przebiegu 160 tys zmieniÂłem olej na 5w50, obecnie ma 200 tys.
MiĂŞdzy wymianami nie tylko nigdy nie musiaÂłem dolewaĂŚ, ale rĂłwnieÂż nigdy nie zauwaÂżyÂłem aby ubywaÂło oleju :mrgreen:

Ale jesli chodzi o ceed'a gdzie dedykowany jest olej 5w30..... nie wiadomo czy po 200 tys. MOBIL 1 bĂŞdzie tak dobrze mu sÂłuÂżyÂł.

AUTOR WĄTKU
ronnie21
 

26 lut 2008 11:54

moim skromnym zdaniem jesli mobil to w nowym samochodzie i takim silniku 0w-40, ew pozniej( tak wlasnie po 150 tys) wymienic na 5w-50.

Tak robilem ze swoim suzuki 1.3 i po dziesieciu latach silnik smiga jak zloto, oleju nie bierze i nie przecieka - obecnie ma ponad 250 tys km

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

26 lut 2008 12:10

Escobar moim skromnym zdaniem lej co zalec serwis w koĂącu dajÂą 7 lat gwarancji jak zmienisz to mogÂą siĂŞ czepiaĂŚ.ZalecajÂą do ceed'a Lotos a wszyscy lejÂą Castrol lub Mobil i koniec -ciekawe dlaczego :?

AUTOR WĄTKU
KZ
 

26 lut 2008 13:41

AndrzejM napisał(a):Escobar moim skromnym zdaniem lej co zalec serwis w koĂącu dajÂą 7 lat gwarancji jak zmienisz to mogÂą siĂŞ czepiaĂŚ.ZalecajÂą do ceed'a Lotos a wszyscy lejÂą Castrol lub Mobil i koniec -ciekawe dlaczego :?


Tyle Âże jak Ci bĂŞdzie braÂł litr na 1000 km to Ci serwis powie Âże taka jest norma w instrukcji i bĂŞdziesz pÂłakaÂł... Bo na to Âże silnik Ci wymieniÂą to raczej bym nie liczyÂł...

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

26 lut 2008 15:41

A dlaczego ma brać olej? :idea:

AUTOR WĄTKU
KZ
 

26 lut 2008 16:08

AndrzejM napisał(a):A dlaczego ma brać olej? :idea:


Dałem tylko przykład w którym 7 lat gwarancji na silnik będzie nieprzydatne kompletnie do niczego... Ja wolę syfu do silnika nie lać...

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

26 lut 2008 18:18

DaÂłem tylko przykÂład w ktĂłrym 7 lat gwarancji na silnik bĂŞdzie nieprzydatne kompletnie do niczego... Ja wolĂŞ syfu do silnika nie laĂŚ...[/quote]
Jasne -poczytaj trochĂŞ i doczytasz Âże Lotos wyprodukowaÂł specjalny olej do ceed'a -fakt niesprawdzony na rynku ale nowy nieznaczy gorszy 8-)

AUTOR WĄTKU
GregWeb
 

26 lut 2008 18:18

Tak sobie myślę, dlaczego większość uparła się na wynalazki typu, 0W-40, 5W-50, a niie akurat na 5W-30 jak zaleca producent. Wg niego to jest właśnie olej najlepiej dopasowany do charakterystyki i własności silnika. Niektórzy mówią ten zalecany olej jest trochę droższy od pozostałych. Kochani bez przesady! Mamy i tak tani samochód, więc nie zaszkodzi go troszkę dopieścić i dać mu to czego naprawdę potrzebuje :)

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

26 lut 2008 18:22

Hej GregWeb a na jakim oleju Ty jeździsz :?:

AUTOR WĄTKU
GregWeb
 

26 lut 2008 18:25

Już gdzieś pisałem, że Motul 8100 Eco-nergy5W-30 :)

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

26 lut 2008 18:33

W takim razie jestem jedynm który "męczy" kijanke na LOTOSIE :P

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

26 lut 2008 20:40

<span>GregWeb</span> napisał(a):wynalazki typu, 0W-40,


zimą ma lepszą pompowalność a latem ma lepsze parametry ( lepkość w 100 st.c) niż 5W30.

0W>>5W30>>W40 tak to mniej wiecej wygląda.

Olej 5W30 jest pewnym wycinkiem (optymalnym) pełnego zakresu lepkości przewidzianych przez producenta. Olej 0W40 obejmuje już większy zakres. Niczemu to nie szkodzi. Jedynym olejem jaki jest przewidziany warunkowo jest 0W30 i jest o tym napisane w instrukcji.

Zalecana klasyfikacja jakościowa to minimum API SJ ale lepiej SL a najlepiej SM do benzyniaków a ACEA B4 do diesli. Można też lać do diesla ACEA C3. ( na op. bywa napisane B4/C3). Wg mojej wiedzy oleje A1/B1 i A5/B5 nie nadają się do tych silników. ( za niska lepkość dynamiczna HTHS). Marka oleju do wyboru. Co kto lubi.

AUTOR WĄTKU
Konio
 

26 lut 2008 20:45

GregWeb napisał(a):Tak sobie myślę, dlaczego większość uparła się na wynalazki typu, 0W-40, 5W-50, a niie akurat na 5W-30 jak zaleca producent.

W moim przypadku to kwestia przyzwyczajenia.
Do Corolli lałem mobil1 5w50 i byłem bardzo zadowolony dlatego teraz też mam zamiar go wlewać.

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

26 lut 2008 21:08

do fiata brava /1.6 - benzyna/ laÂłem Mobil 1 5W30
do cee'da /1.6 - benzyna/ wlaÂłem na pierwszym przeglÂądzie Mobil 1 0W40 Protection Formula.
co ciekawe jest to olej rekomendowany do tego silnika przez Mobil'a /konfigurator z ich strony/
a ja im ufam ... a lotosowi trochĂŞ mniej ... :mrgreen: :twisted: :P

AUTOR WĄTKU
Boski
 

26 lut 2008 21:09

ja leje castrol edge 0w40 jeżdże sporo więc bede na bierząco raportował o stanie silnika Jak bede sprzedawał przy 150tys km końcowy raport napewno wrzuce

AUTOR WĄTKU
kris
 

26 lut 2008 21:19

<span>EMWU</span> napisał(a):do cee'da /1.6 - benzyna/ wlaÂłem na pierwszym przeglÂądzie Mobil 1 0W40 Protection Formula.
co ciekawe jest to olej rekomendowany do tego silnika przez Mobil'a /konfigurator z ich strony/


a moÂżesz daĂŚ jakiÂś link ?
:?

AUTOR WĄTKU
Boski
 

26 lut 2008 21:26

prawdopodobnie taka sama historia jak na konfiguratorze castrola który dla silnika 1.6 crdi poleca 0w40 edge sport

AUTOR WĄTKU
kris
 

26 lut 2008 21:28

<span>Boski</span> napisał(a):prawdopodobnie taka sama historia jak na konfiguratorze castrola który dla silnika 1.6 crdi poleca 0w40 edge sport


no ale te z "zerem" na początku to jakieś bardziej zimowe
a zima to już raczej historia ! no i ocieplenie klimatu :)
:?

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl