[C1 i C1FL] Automat

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
teon
 

29 wrz 2008 09:54

Nie jest to sprzęgło jakie znamy z manualnej skrzyni biegów ale przekładnia hydrokinetyczna. Więc nie mów o kolejnym znawcy.

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

29 wrz 2008 09:58

co nie oznacza ze nie ma ona modolu dolaczajacego naped do kol. I da sie ten modul spalic w prosty sposob - wlaczamy na N gaz do dechy i wlaczamy D - za zwyczaj 30 s wystarczy i jest po skrzyni. Dlatego tez wg mnie ta skrzynia ma sprzeglo ale to sprzeglo wlasnie jest hydrokinetyczne

AUTOR WĄTKU
teon
 

29 wrz 2008 10:15

Nie ma sprzęgła. Ma przekładnie hydrokinetyczną która pełni role sprzęgła, dlatego mówi się że jest to sprzęgło hydrokinetyczne. Wiadomo awaria może nastąpić z w powodu przeciążenia a tym samym chodzi o ciepło. Ale też trzeba pamiętać że skrzynia powinna się wtedy przełączyć w stan awaryjny i silnik też, obcinając obroty. Nie wiem czym się tu stresować i od razu kogoś mieszać z błotem podważając wszystko co napisał. Wszystko da się załatwić tylko wydaje mi się że w automacie o to trudniej podczas normalnego użytkowania a tym bardziej gdy czytam o problemach z palącym się sprzęgłem w benzynkach. A co do przykładu, który podałeś raczej nikt tak nie robi, szczególnie jeżeli zapoznał się z instrukcją samochodu.

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

29 wrz 2008 10:46

to ja dodam rowniez ze z tego co przeczytalem to to "sprzeglo" - czyli cos co zesprzegla a wiec laczy naped z silnikiem - bo tak rozumiem pojecie sprzegla, moze przeniesc duzo wieksze przeciazenia niz zwykle sprzegla i dlatego mysle ze spokojnie w gorach sobie poradzi.

A co do mieszania z blotem to nie mialem takiego zamiaru i zakwestionowalem tylko jedno zdanie. Wg. nalezy mowic precyzyjnie. Bez "sprzegla" musialoby cos byc polaczone na stale z silnikiem.

AUTOR WĄTKU
teon
 

29 wrz 2008 11:05

Ok. Może trochę się zagalopowałem w pisaniu i określeniu braku sprzęgła tarczowego. Więc faktycznie przekładnie hydrokinetyczną trzeba nazwać sprzęgłem. No to coś z tej dyskusji konstruktywnego się wykluło. Mam nadzieje, że dzięki temu wątkowi, niewielkie grono AUTOMATOmaniaków się powiększy o kolejne osoby.

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

29 wrz 2008 12:45

"dzięki temu wątkowi, niewielkie grono AUTOMATOmaniaków" zostało zdegustowane i zażenowane kolejną pyskówką na tym forum argue
A zaczęło się od niefortunnego zwrotu:
<span>surtoip</span> napisał(a):No niestety ale kolejny znawca sie znalazl

:evil:
Może trochę empatii ?
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
teon
 

29 wrz 2008 13:31

Dlatego następnym razem starajmy się rozmawiać na argumenty, przekonując do swoich racji. Bez tego zwrotu dużo lepiej wątek by wyglądał, a skończyłoby się w tym samym miejscu i na tych samych konkluzjach. Później człowiek który się waha i zastanawia nad zakupem automatu po przeczytaniu tego tematu dalej nie wie czy warto czy nie warto i czy ten który udzielał mu odpowiedzi na nurtujące go pytania, miał rację czy jest kompletnie zielony. Pozdrawiam, jeżeli kogoś uraził ton moich postów przepraszam, i postanawiam poprawę. (P.S. Postaram się więcej nie nabijać takimi postami licznika i zaśmiecać wątku.)

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

29 wrz 2008 13:40

teon napisał(a):Ok. MoÂże trochĂŞ siĂŞ zagalopowaÂłem w pisaniu i okreÂśleniu braku sprzĂŞgÂła tarczowego. WiĂŞc faktycznie przekÂładnie hydrokinetycznÂą trzeba nazwaĂŚ sprzĂŞgÂłem. No to coÂś z tej dyskusji konstruktywnego siĂŞ wykluÂło. Mam nadzieje, Âże dziĂŞki temu wÂątkowi, niewielkie grono AUTOMATOmaniakĂłw siĂŞ powiĂŞkszy o kolejne osoby.


zgadzam sie z Toba :)

I nie przesadzajcie juz ze kolejna pyskowka sie wyklula. W koncu forum jest od rozmowy a za niefortunne stwierdzenie przepraszam.

A tych co chca sie dowiedziec wiecej o automacie z cee'da to zapraszam do pliku ponizej

http://cars.pdfki.com/kia/ceed/docs/sys ... k(20061015).pdf

Sam wiedze czerpalem z tego miejsca

AUTOR WĄTKU
awebiozo4000
 

29 wrz 2008 20:55

Chętnie udostępnie auto do jazdy, ale masz trochę daleko. Chyba, że będziesz w pobliżu to zapraszam. Poczytaj moje posty a w razie pytań - e-mail

I to lubię w takich społecznościach. Rzeczywiście mała szansa, że się pofatyguję, ale wielki dzięki za życzliwość.

http://cars.pdfki.com

Fajna stonka. Dzięki za linka. Kilka z tych plików juz znalazłem, ale w rożnych dziwnych miejscach, a tu wszystko w jednym :).

Dzisiaj ostatecznie rozmawiałem z dilerami i nie wygląda to dobrze. Nie mam szans na zamówienie samochodu według własnego upodobania, bo nikt nie zagwarantuje, ze będzie możliwe wystawienie faktury na koniec listopada, a więc trzeba brać to co jest. I albo są wersje optimum i O+ z CRDI na co mnie nie stać albo w benzynie Comfort, co jest za ubogie jak dla mnie. O ESP już nawet nie myślę, szkoda szukać po salonach, Polsce daleko jeszcze do Europy. Tak więc, jeżeli i tak jestem pozbawiony wyboru to już wolę poczekać do końca listopada, może się napatoczy jakaś promocja czy wyprzedaż. A jeżeli nic nie znajdę to szkoda gadać, wypinam się na wszystko i kupuję Pandę
:twisted: :twisted: :twisted: :( :( :(

AUTOR WĄTKU
teon
 

29 wrz 2008 21:31

wydaje mi się że możesz powalczyć u dealera z zakopanego. Jest tam Crdi, który zalega u niego już od początku lutego więc może mógłbyś coś wynegocjować. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6212791
Już 4500 zniżki oraz czujniki,alarm,ubezpieczenie od ręki jak pogadasz to wyciągniesz jeszcze z 1000-2000 upustu oraz jakieś gratisy dywaniki matę bagażnika, opony zimowe itp. Tylko abyś w desperacji nie kupił jakiegoś auta z zautomatyzowaną skrzynia biegów i pojedynczym sprzęgłem bo to padaka i będziesz się z tym męczyć.

AUTOR WĄTKU
awebiozo4000
 

29 wrz 2008 21:48

Dzięki. Też namierzyłem tą ofertę, nawet tam dzwoniłem. Na razie za drogo jak dla mnie. Ale jestem cierpliwy :D . Rzeczywiście, mam na nią ochotę, mimo że zdaję sobie sprawę z tego, że jak minie etap zauroczenia zacznę przeklinać ten kolorek.

AUTOR WĄTKU
teon
 

29 wrz 2008 21:56

Dobre oferty z automatem mogą być jeszcze na suzuki SX4 lub swifta, oczywiście jeżeli Ci się podoba no i oczywiście jeśli nie wyhaczysz tego czarnego cee'da. A co do koloru, dobrze nawoskujesz i nie będzie źle.

AUTOR WĄTKU
RadaRes
 

29 wrz 2008 21:58

Chłopaki jak rozumiem w CEEDzie jest tradycyjny automat??
Jeśli tak to o jakim sprzęgle wy rozmawiacie :? Nie ma żadnego sprzęgła, jest konwerter i jego można określić mianem sprzęgła ale to tak raczej potocznie.
A tak wogóle to przymierzam sie właśnie finansowo do zakupu tego koreańca w dieselu z automatem. Może ktoś widział w salonie obok siebie żeby stał taki "wynalazek" i sie nie chciał sprzedać :P chętnie bym ponegocjował :twisted:

AUTOR WĄTKU
teon
 

29 wrz 2008 22:26

Już dzisiaj wszystko zostało wyjaśnione. Konwerter jest bardziej rozbudowaną wersja przekładni hydrokinetycznej, która jest jednym z rodzajów sprzęgła. Dodatkowo zwiększa moment wyjściowy.

AUTOR WĄTKU
RadaRes
 

30 wrz 2008 06:55

No tak a widziałeś może jak wygląda konwerter? Zapewniam Cię że ze zwykłym sprzęgłem nie ma on nic wspólnego. Po prostu tak jak pomiędzy zwykłą skrzynią a silinikiem jest sprzęgło to pomiędzy automatem a silinikiem jest konwerter.
Ja robiłem remont skrzyni w swoim T4 i oglądałem ją od środka, no i przy okazji nasłuchałem sie sporo.
Bardziej on przypomina turbine niż sprzęgło. W środku są takie łopaty które kręcą sie w oleju i powodują jego większe lub mniejsze ciśnienie.
To już sprzęgłem możnaby na siłe nazwać tarczki które są w skrzyni. Generalnie automat cały czas pracuje na poślizgu i na postoju gdy trzymasz hamulec moment przekazywany jest tak niski że auto stoi ale jak puścisz to zaczyna jechać a jak dodasz "momentu" prawą nogą to ma więcej siły ;)
Polecam lekturę www.automat.pl oraz tamto forum

Widze że jeździsz automatem. Czy jeździsz typowo w mieście, jeśli tak to jakie spalanie? Czy w korkach czy nie? A może orientujesz sie jak z lockupem w tych skrzyniach, czy jest i kiedy sie załącza?

Pozdrawiam Radek.

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

01 paź 2008 21:50

U mnie średnie spalanie (miasto i trasa - miasto bez korków) - 8.0 do 8.2
Właśnie testuję spalanie w mieście przy ograniczeniu do 3-go biegu - dam znać jeśli będą jakieś pozytywne efekty.

AUTOR WĄTKU
PrzemekK
 

02 paź 2008 10:30

RadaRes napisał(a): A tak wogóle to przymierzam sie właśnie finansowo do zakupu tego koreańca w dieselu z automatem. Może ktoś widział w salonie obok siebie żeby stał taki "wynalazek" i sie nie chciał sprzedać :P chętnie bym ponegocjował :twisted:


Stoi jedna sztuka w Zakopanem w Salonie.
Nie jest rejestrowana. wypas ze skórą o ile pamiętam.
Niestety nie jest to SW bo sam bym ponegocjował.

Z tego co pamiętam dawali ogłoszenie na otomoto.

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

03 maja 2009 19:53

Zrobiłem 700 km. Trasa Poznań - Zawidów k/Zgorzelca i z powrotem. Na miejscu wypady do Frydlantu i Liberca (Aquapark Babylon).
Średnia szybkość - 64 km/h.
Średnie spalanie - 6,1 l/100
Nie przekraczałem 120 km/h.
2 osoby.
Silniczek bzykał sobie radośnie, klima, szum opon i RMF - super komfort.
Było ceedownie. :)
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

29 lip 2009 17:02

teon napisał(a):-Wygląd
-Stosunek jakości do ceny
-Gwarancja
-Silnik który jest jest jednym z najlepszych w swojej klasie
-Jedyne auto w klasie które można za rozsądne pieniądze kupić z dieslem i automatem, który naprawdę jest dobry mimo 4 biegów.


Z tym automatem to pojechales :lol: :? To jest wyjatkowo przestazala konstrukcja i przy tak malaym silniku to szalu nei ma. Szkoda bo chetnie bym widzial autoamt w swoim ceedzie.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: dlaczego kupiliście ceeda?

29 lip 2009 21:54

Jeździłeś chociaż tym autem z tym automatem? Przestarzała konstrukcja pod jakim względem? Chyba tylko ilości biegów. Nie jest to DSG ale klasyczny automat. Biegi zmienia szybko i płynnie jak na klasyczny automat. Na trasie trudno nadążyć osobie autem z manualem bez spinania się. Wbrew twoim przypuszczeniom turbo diesel naprawdę bardzo dobrze współpracuje z tą skrzynią z racji swojej charakterystyki. Małe pojemności silnika słabo spisują się z automatami, zgadzam się z tą uwagą ale tylko w przypadku benzyny wolnossącej bo ciut bardziej dynamiczna jazda takim autem powoduje redukcje a co za tym idzie zwiększony hałas.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl