Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

30 wrz 2010 20:32

I nastała cisza........

AUTOR WĄTKU
kociol
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

30 wrz 2010 23:28

Zrobilem przeglad i nie wgrano mi nic nowego... Autko smiga jak ta lala ;)

AUTOR WĄTKU
Pajączek
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

01 paź 2010 07:03

Miałeś szczęście :/ Mnie wkurza te nowe oprogramowanie, nie ten samochód ...i pali 8,5 litra w mieście, a przed tym zabiegiem palił 6,8 - 7,5 :/

AUTOR WĄTKU
slaycio
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

01 paź 2010 13:30

Ja na szczęście ostatnio mało w trasie wiec mnie wq.. az tak nie bierze - Co dzień tez spoglądam na listę TSB czy się nowy soft nie pojawił. Dzwonił ktoś do ASO się spytać czy wiedza coś więcej o nowym sofcie ?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

01 paź 2010 13:32

A gdzie podglądasz te TSB :wink:
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
slaycio
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

03 paź 2010 21:48

TSB można podejrzeć na http://www.kia-hotline.com.

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

08 paź 2010 18:30

Panowie i Panie!
W sumie miałem długą przerwę w śledzeniu tego bardzo interesującego wątku, ale z tego, co na szybko się zorientowałem, to mieliśmy ponad 2,5 miesiąca bicia piany i nikt, dosłownie nikt z narzekających na zmianę softu albo tych, którzy wiedzieli co ich potencjalnie czeka nie pojechał na hamownię po lub przed i po wizycie w serwisie. Koszt tego zabiegu to 300-400 PLN, a ktoś oferował nawet hamownię gratis. Dwieście czterdzieści pięć wpisów i wielka dup.. Nie dziwię się, że KMP pewnie się z Was śmieje, że aż z foteli w biurze pospadali... Wiedzą teraz, że na podobne krzywe akcje mogą sobie pozwolić w przyszłości, bo kierowcy KIA żadnych działań - ani indywidualnych ani wspólnych nie podejmą. Mówiliście o mediach - świetny pomysł żeby sprawie nadać jakiś początek. Pójście na hamownię chociażby po to, by pokazać TVN Turbo jakiś namacalny dowód aby wykazali zaintersowanie sprawą było i jest konieczne. Nikt z Was nie zrobił nawet tego pierwszego kroku, a niektórzy już prawie do Brukseli chcieli pisać. Co im powiecie? "Drogie TVN Turbo! Wydaje nam się, że auta gorzej jeżdżą. Prosimy, zajmijcie się tym"? To smutne i żenujące. Typowe podejście - cała para w gwizdek, zero konkretów. Tymczasem kurz opadnie i zostanie wszystko tak, jak obecnie jest. Żałuję, że mam benzynę, bo ja na pewno sprawę hamowni już dawno bym załatwił. Kończąc, życzę przyjemnej jazdy Waszymi byłymi fajnymi Kijankami, obecnie, jak piszcie, padaczkami. Punkt dla Was KIA Motors Polska!!!

Avatar użytkownika
G-cs
Kierownik zmiany
 
Posty: 125
Dołączył(a): 03 cze 2010 20:48
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Marka i model samochodu: Focus 3 RS 2.3EB 350+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

08 paź 2010 20:36

...no cóż...dwóch Krakusów było na hamowni...mieli jechać do ASO..ale chyba właśnie "akcja soft" się skończyła...więc nie wiemy jakie były by efekty 8-)
...tu viewtopic.php?f=47&t=693&start=100 są efekty pomiarów (te niższe kreski bo drugie są już na RedBoxie)...można ewentualnie sprawdzić z wynikami wcześniej "zepsutych" przez ASO :)

AUTOR WĄTKU
roodie
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

11 paź 2010 13:06

...no cóź... w takiej sytuacji proponuję, żeby do tej hamowni stawiło się teraz dwóch z nowym softem... sid-sidowi powinien być równy a zatem wykres powinien być zbliżony do tego z katalogów sprzedażowych, co nie?

ja jestem z nowym softem -> ale z wawy

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

12 paź 2010 13:03

Dziś zadzwoniłem do Serwisu w Bydgoszczy. Nie wymieniaja softu mają taki przykaz ale również nie mogą sie cofnąć z softem bo podobno nie można. Ciekawe dlaczego tak twierdzą nie umieją? CZy ktoś z moich okolic, Gdańska może wymienić soft na stary?

AUTOR WĄTKU
Artemenes
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

16 paź 2010 14:31

Myślę, ze temat zapoczątkowany:
Nowy program sterujący silnikiem (turbina)
Post przez inmat » Wt cze 29, 2010 22:47
przyczynił sie do tego, że sprawa znalazła w końcu swój finał ... i KMP mimo wszystko pod presją coś z tym zrobiła - wstrzymując aktualizację softu.
" Poszkodowani " mieli pecha, że ich ta sprawa akurat dotyczyła ... ale chyba dzięki nim wielu innych użytkowników 1,6 CRDi 115 KM odczuwa teraz ulgę.
Napisał
Kusybox napisał(a): *** Punkt dla Was KIA Motors Polska!!!
... chyba NIE ! jest tak... bo w końcowym efekcie KMP została przymuszona do zmiany działań w tym zakresie, co oznacza, że jednak WYGRALIŚMY :)

AUTOR WĄTKU
slaycio
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

22 paź 2010 13:21

Wygramy jak w mojej kiance znow silnik bedzie działał jak trzeba.
Narazie jest zawieszenie broni.... i jak dla mnie trwa coś zbyt długo.
Licze na to że KIA coś urodzi w najbliższym czasie.

AUTOR WĄTKU
Adasiek
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

02 lis 2010 20:52

Jest nowy biuletyn i nowy soft - "Uaktualnienie ECU - Zmiana sposobu wysterowania turbosprężarki ( zastępuje KFE10-14-E320-ED )"
Bedą chyba wszystkim wgrywać bo jest napisane czerwonymi literami "Service Action : Countermeasure for all customers visiting the workshop."
UWAGA !!!
- Biuletyn ten zastępuje TSB Informację techniczną KFE10-14-E320-ED
Biuletyn dostarcza informacji o procedurze przeprogramowania ECM(ECU) w niektórych egzemparzach modelu cee’d 1.6 Silnik typu U -I. Zmiana oprogramowania zapobiega przez uzyskaniem przez wirnik nadmiernej prędkości obrotowej, co może spowodować uszkodzenie turbosprężarki
■ Model: cee’d (ED) U-1.6L VGT
■ Zakres daty produkcji : Od 23.11.2006 do 07.07.2009
■ Zakres nr.VIN :
a. 5 dzwiowy: U5YFF24427L001608 ~ U5YFF24439L186618
b. S/W: U5YFF52428L000499 ~ U5YFF52429L116244
c. pro cee’d: U5YFF23428L000011 ~ U5YFF23429L042569
■ Obszar: cały świat poza Ameryką Północną

Ciekawe jak na tym sofcie bedzie się zachowywać auto. :?

Avatar użytkownika
G-cs
Kierownik zmiany
 
Posty: 125
Dołączył(a): 03 cze 2010 20:48
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Marka i model samochodu: Focus 3 RS 2.3EB 350+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

02 lis 2010 20:58

....będzie kolejna padaka 8-)

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

02 lis 2010 21:35

Adasiek napisał(a):Bedą chyba wszystkim wgrywać bo jest napisane czerwonymi literami "Service Action : Countermeasure for all customers visiting the workshop."
UWAGA !!!

wszystkim, którzy mają ceed'a przed fl

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

02 lis 2010 21:58

Mam sprzed FL i nie mam zamiaru upgrejdować silnika czymś co może znów okazać się wielką porażką.

AUTOR WĄTKU
marekwoj
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

02 lis 2010 22:00

Adasiek napisał(a):Obszar: cały świat poza Ameryką Północną
A dlaczego tam nie ? Pewnie by nie przeszedł numer z ograniczaniem parametrów silnika.

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

02 lis 2010 22:01

Może być jeszcze gorzej niż jest? Ja mam nadzieje że będzie lepiej :)

AUTOR WĄTKU
Adasiek
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

03 lis 2010 05:43

Kto pierwszy na ochotnika do aktualizaji :?: :D

Avatar użytkownika
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 144
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 T-GDI Pb 204KM
2020, MAX

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

03 lis 2010 13:01

bociek napisał(a):Mam sprzed FL i nie mam zamiaru upgrejdować silnika czymś co może znów okazać się wielką porażką.

Też nie mam zamiaru ale nie wiem jak w praktyce (prócz zrezygnowania z ASO) to zrobić. Może podpowiesz?
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl