Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

13 lip 2010 08:17

lukado1 napisał(a):hmm pozytywnych opinii jak narazie nie odnotowałem. Albo obojetne czyli brak odczucia zmian albo NEGATYWNE... a nie ukrywam ze już zaraziłem tym kilkanaście cee'dów...


Czyżby serwisant z ASO KIA?

AUTOR WĄTKU
inmat
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

13 lip 2010 08:40

lukado1 napisał(a):hmm pozytywnych opinii jak narazie nie odnotowałem. Albo obojetne czyli brak odczucia zmian albo NEGATYWNE... a nie ukrywam ze już zaraziłem tym kilkanaście cee'dów...

Coś więcej na ten temat?

AUTOR WĄTKU
lukado1
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

14 lip 2010 10:54

co więcej można napisać na ten temat. Kolega juz odczuł na własnej skórze jak zachowauje się silnik po tym upgradzie softu...

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

14 lip 2010 12:25

lukado1 napisał(a):co więcej można napisać na ten temat. Kolega juz odczuł na własnej skórze jak zachowauje się silnik po tym upgradzie softu...


Czy wgranie nowego softu ma na celu tylko oszczędzanie turbosprężarki?

AUTOR WĄTKU
lukado1
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

14 lip 2010 21:50

...cytuje: " Zmiana oprogramowania zapobiega przez uzyskaniem przez wirnik nadmiernej prędkości obrotowej, co może spowodować uszkodzenie turbosprężarki "

oto oficjalna adnotacja wydana przez KMP odnośnie aktualizacji oprogramowania w modelu cee'd 1.6 typ silnika U-1 VGT...

PS. może kolega - inmat - odwiedzi serwis, który wykonał aktualizacji i poprosi/zarząda przywrócenia poprzedniej wersji....ciekaw jestem co odpowiedzą... :?: :!: argue

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

15 lip 2010 09:22

Sądzisz, że mogą odmówić przywrócenia poprzedniej wersji oprogramowania?
A co z osiągami i zmienionymi parametrami pracy silnika przez nowy soft, który jakoby ma zapobiec uszkodzeniu turbosprężarki.
Tak naprawdę to chodzi oto aby KMP wydało mniej pieniędzy na wymianę turbosprężarek w ramach gwarancji.
Tylko czemu właściciel auta ma na tym cierpieć? Kupił przecież (jak podawano w różnych testach, porównaniach) samochód z bardzo dobrym silnikiem o dobrych osiągach i teraz ma jeździć mułem?

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

15 lip 2010 10:16

na waszym miejscu reklamowałbym samochód gdybym miał zamulony silnik po wgraniu nowego softu.
Oficjalna informacja od producenta na temat parametrów silnika 1.6 CRDi
Moc max 115 KM/4.000 obr/min, max moment obrotowy 255Nm/1.900-2.750 obr/min
Więc jeśli uzyskujecie max moment obrotowy później niż 1900 obr/min i jesli dopiero od około 2800 obr/min to macie dużą niezgodność towaru z zamówieniem.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

15 lip 2010 12:16

macie dużą niezgodność towaru z zamówieniem. - zgadza się, kupując auto producent i sprzedawca podawał takie parametry: 255Nm/1.900-2.750 obr/min
Ponadto przed wgraniem softu w ASO auto miało właśnie takie parametry, po wgraniu softu zachowanie silnika, osiągi zmieniają się radykalnie na niekorzyść.
Czyli można zarzucić ASO , że po ingerencji w oprogramowanie oddało właścicielowi auto niepełnosprawne (kiepskie osiągi, zwiększone zużycie paliwa). Szczególnie jeżeli zrobili to bez zgody właściciela na taką ingerencję.
Jeżeli do tego silnika turbosprężarki są za słabe to jest to wina producenta i jego problem. Dlaczego nabywca auta, ma być karany za błędy konstrukcyjne?

AUTOR WĄTKU
inmat
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

15 lip 2010 13:05

lada moment będę miał przegląd i wtedy udam się do ASO i zobaczymy co powiedzą.
Tak czy siak - rozwiązanie w ten sposób przez KMP - problemu turbin mi się nie podoba i przyznam, że tak jak wcześniej sympatyzowałem a nawet kibicowałem tej marce, tak teraz mocno stracili w moich oczach i pewnie przy wyborze następnego auta nie będę KIA brał pod uwagę.

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

16 lip 2010 08:39

Prawdopodobnie jest to ten sam problem o którym pisałem wczoraj. Nówka Venga 1,6 CRDI odebrana 2 dni temu - kompletny wół, zero przyspieszenia mimo papierowych 128 KM. Po prostu zmienili soft sterujący i w nowych autach dają to badziewie. Ale że do już używanych "po niemiecku" wgrywają nowy soft to już zwykłe chamstwo. Gdybym wiedział o tych zmianach 3 tyg. temu to kupiłbym 1,6 benzynę.

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

16 lip 2010 08:58

Aha no i któryś kolega napisał, że Ceed 1,6 CRDi po FL to również muł jak jego auto teraz. Otóż muszę kolegę z błędu wyprowadzić. W ubiegłym roku jak tylko pokazały się w sprzedaży samochody po FL jeździłem kombi w salonie w Nadarzynie i to była rakieta. Zaczynał od ok. 2000 obr. pięknie ciągnąć. Stąd zakup Vengi z tym silnikiem, który teraz jest kompletną porażką. W tym egzemplarzu, którym kolega jeździł po prostu musiał być już nowy fabryczny albo dograny na świeżo soft (sądzę, że to drugie).

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

16 lip 2010 11:08

Najlepiej byłoby pojechać przed i po serwisie na hamownie. Chyba jeden z forumowiczów z Krakowa posiada takową. Wtedy mielibyśmy jakieś suche dane na papierze a nie tylko odczucia.

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

16 lip 2010 14:16

Panowie, hamownia koniecznie. W waszym przypadku przed i po. Ja wprawdzie wcinam się z Vengą, ale mam też Ceeda, stąd moja obecność w tym temacie.
Z Vengą na hamownię na 100% pojadę jak ok. 500 km będę miał na zegarze. Nie wierzę w 260 Nm przy 1950 obrotach. To bzdura.
A jeżeli się potwierdzi że mam rację, to auto jest niezgodne ze specyfikacją i wtedy dopiero raban w KIA zrobię. :twisted: Można dopuścić odchylenia rzędu 2-3%. To norma. Ale jazda sugeruje dużo większe odchyły paramertów od deklarowanych.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

22 lip 2010 14:42

Na http://www.kia-forums.com koledzy z całej Europy sygnalizują stratę mocy po wgraniu nowego softu. Użytkownicy z Dani nawet zgłośili to do jakiejś instytucji państwowej która zajmuje się takimi sprawami. W odpowiedzi od KIA owa instytucja usłyszała że przyślą jej wykresy i dane pomiarowe według których auto z nowym softem ma parametry zgodne ze specyfikacją, a odczucia klientów spowodowane są tym że silnik miał fabrycznie zawyżone parametry techniczne co może doprowadzić do uszkodzenia turbo. Robi się ciekawie.

AUTOR WĄTKU
inmat
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

22 lip 2010 15:39

Ja już zwątpiłem. Pal licho to, że mój obecny cee'd jeździ jak kupa z nowym softem, bo pewnie się go lada moment pozbędę. Ale przykro mi, że tak załatwiono ten problem przez KIA. Nie mam żadnej gwarancji, że jak kupię kolejne auto KIA to mi po jakimś czasie znowu nie zmienią softu pogarszającego pracę silnika. Nie wiem jak inni producenci podchodzą do takich tematów - może podobnie. Niemniej do tej pory myślałem, że KIA szanuje swoich Klientów. Okazuje się, że średnio...

AUTOR WĄTKU
T0MEK
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

22 lip 2010 15:48

A czy ta sprawa dotyczy tylko 1.6? Czy posiadacze 2.0 też mają się martwić?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4200
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

22 lip 2010 16:01

Hmmm... Ja poprzednio miałem 206 2.0 HDi 110KM i Cee'd jeździ szybciej - w sensie zbierania się i przyspieszania. Więc sądzę, że dane są takie jak podaje producent. Być może zmieniły się charakterystyki przebiegu i stąd takie odczucia. Z pewnością auto "ciągnie" od około 1900 - 2000 obrotów. Jeszcze nie zrobiłem 1000 km dlatego nie testowałem dalej niż do 3000 obr, ale różnica jest na plus dla Cee'da.

Ale jeśli ktoś ma możliwość pojechać na hamownię to czemu nie.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

22 lip 2010 18:06

T0MEK napisał(a):A czy ta sprawa dotyczy tylko 1.6? Czy posiadacze 2.0 też mają się martwić?


Jestem po wgraniu nowego softu do 2.0 crdi (poprawiajaca dzialanie zaworu EGR, zgodnie z biuletynem serwisowym KIA, wersja z konca czerwca 2010)
i w moim odczuciu silnik zaczął mocniej ciągnać...

pozdr.piotr

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

22 lip 2010 18:13

ja miałem ostatnią aktualizację softu w Kia Malibu pod koniec kwietnia tego roku i motor rwie do przodu jak marzenie :D

AUTOR WĄTKU
inmat
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

22 lip 2010 18:38

Te aktualizacje zamulające silnik to wgrywają gdzieś tak od połowy czerwca. Mi przed wgraniem softu ciągnął, że aż miło. Wtedy to był jeden z lepszych diesli z jakimi kiedykolwiek miałem do czynienia. Teraz to jest wozidełko jakieś. Cieszę się, że coraz więcej osób na forach potwierdza moje odczucia, bo już myślałem, że tylko u mnie coś jest nie halo.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 53 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl