przepustnica w CRDi

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
less
 

przepustnica w CRDi

27 paź 2007 17:15

Czy ktoś się orientuje czy w 1.6 CRDi pedał gazu z przepustnicą jest połączony tradycyjną linką czy jest tam system "drive by wire" czyli tzw pedał elektroniczny.
Ze względu na obudowę silnika nic nie można zobaczyć, a jest to o tyle istotne że przy pedale elektronicznym dołożenie tempomatu jest dość proste i tanie (w koncernie VW nowa manetka za około 300 zł+programowanie), a przy tradycyjnym systemie drogie i nieopłacalne. W momencie kiedy kupowałem swojego ceeda nie było można zamówić tempomatu a miałem w poprzednim autku i lubiłem z niego korzystać i chetnie bym go dołożył.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: przepustnica w CRDi

01 lis 2007 00:13

less napisał(a):Czy ktoś się orientuje czy w 1.6 CRDi pedał gazu z przepustnicą jest połączony tradycyjną linką czy jest tam system "drive by wire" czyli tzw pedał elektroniczny.
Ze względu na obudowę silnika nic nie można zobaczyć, a jest to o tyle istotne że przy pedale elektronicznym dołożenie tempomatu jest dość proste i tanie (w koncernie VW nowa manetka za około 300 zł+programowanie), a przy tradycyjnym systemie drogie i nieopłacalne. W momencie kiedy kupowałem swojego ceeda nie było można zamówić tempomatu a miałem w poprzednim autku i lubiłem z niego korzystać i chetnie bym go dołożył.


podejrzewam, że jest sterowany elektroniczne, rozwiązanie jest juz dość długo na rynku, także nie sądze aby pchali się jeszcze w mechaniczne sterowanie :)

AUTOR WĄTKU
less
 

12 lis 2007 19:28

Już sprawdziłem i jest na pewno elektroniczne, co dobrze rokuje co do taniego dodania tempomatu

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 81 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl