Skrzypiące sprzęgło

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

03 lut 2009 17:36

EMWU napisał(a):u mnie też skrzypiało - dokładnie pod maską - przy każdym wciśnięciu pedału. próbowałem sam nasmarować ale podjechałem też przy okazji do serwisu. popryskali smarem takie ramię ruchome wychodzące z siłownika hydraulicznego wnikające do skrzyni. w zasadzie przestało już piszczeć zanim dojechałem do serwisu /pewnie moja ingerencja też pomogła/ jak na razie od kilku dni cisza.

Rozumiem ze musze odchylić tą gumową osłone, ktora otacza ruchome ramie i tam poryskac np. WD40?? Ktore miejsce dokladnie posmarowales?

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

03 lut 2009 17:49

odchylaÂłem tÂą osÂłonĂŞ - ciĂŞÂżko byÂło jÂą potem zaÂłoÂżyĂŚ zpowrotem na siÂłownik - poryskaÂłem teÂż na ten ruchomy przegub wyÂżej.

aha i jeszcze jedno WD-40 chyba nie jest najlepszym rozwiÂązaniem ... lepszy bĂŞdzie jakiÂś smar w spray'u (baÂły, teflonowy lub litowy)

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

03 lut 2009 18:52

Narazie popryskalem na lape wchodzącą do skrzynii (po odsunięciu gumowej osłony), ale nadal skrzypi :cry: Nie probowalem smarowac silownika. Moze jutro sproboje :)

AUTOR WĄTKU
MandM'd
 

03 lut 2009 20:05

Atom napisał(a):Narazie popryskalem na lape wchodzącą do skrzynii (po odsunięciu gumowej osłony), ale nadal skrzypi :cry:...


Mi wyciągali całą skrzynię, żeby to dobrze nasmarować. Radzę podjechać do ASO, bo jeżeli to tylko łapa do nasmarowania to zrobią to w 4-5h. Warto podjechać, bo u mnie przy naprawie okazało się także, że łożysko oporowe jest do wymiany. Gdybym to sam miał robić to i tak później musiałbym podjechać na wymiane łożyska, a używanie zepsutego mogłoby coś jeszcze bardziej popsuć.
Po co się męczyć z samodzielnym smarowaniem i diagnozować (może błędnie?) usterki w nowym aucie na gwarancji?

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

03 lut 2009 20:44

Bo sie czesto nie ma tych 5 godzin na "naprawe" w serwisie, skoro faktycznie mozna sie obejsc bez wyciagania skrzyni :) A druga sprawa, to nie bardzo chce, aby serwis wyciagal mi od razu cala skrzynie. Dlatego tez proboje samodzielnej "naprawy". I jeszcze jedno :D Jest szansa, ze to skrzypienie przejdzie samo przy wyzszych temperaturach na dworze?

AUTOR WĄTKU
MandM'd
 

03 lut 2009 21:03

Mi skrzypiało jak było ciepło :)

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

03 lut 2009 21:15

MandM'd napisał(a):Mi skrzypiaÂło jak byÂło ciepÂło :)

No to jezeli po moich naprawach nie przejdzie oddam w rece serwisu :D

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

06 lut 2009 17:51

znowu skrzypi mi sprzęgło /była łapa smarowana/ i nie pomogło. wydaje się,że jak się silnik rozgrzewa to przechodzi samo - hmmm dziwna sprawa

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

06 lut 2009 18:54

Ja sam nasmarowalem i w sumie jest OK :D Czasami odezwie sie leciutkie skrzypienie, ale glownie po calej nocy i przechodzi po krotkiej przejazdzce :wink: Jak na wlasna robote, bez wyjmowania skrzyni przez serwis to jest dobrze :D

AUTOR WĄTKU
07Pasikonik
 

27 lut 2009 21:47

A u mnie od dziś raz skrzypi raz nie. Ale jak kilka razy powciskam pedał szybko, to przestaje. Raz mi juz w ASO to robili. Chodziło o nasmarowanie jakiegos elementu ruchomego. Ale żeby jeździć z tym do ASO co 2kkm to chyba przes :cry: ada....

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl