Silnik 1.6 DOHC - obroty

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
PIOTREK
 

14 mar 2008 21:28

<span>juliusz sieczkowski</span> napisał(a):Dla przykładu podam, że mam taką stację w Rzeszowie (słynnej sieci) na której jesli zatankuję to regularnie robię średnio o 100km mniej niż na paliwie ze stacji sąsiedniej.


A gdzie w Rzeszowie najlepiej tankować? Do tej pory jeździłem na gazie więc w tej kwestii jestem zielony :) Na razie chwile się muszę zastanowić zanim wybiorę odpowiedni dystrybutor :)

AUTOR WĄTKU
PIOTREK
 

14 mar 2008 23:35

Chciałem jeszcze nawiązać do głównego tematu wątku :) Ponieważ od prawie miesiąca już jestem posiadaczem kijanki i miałem okazje ją trochę przetestować to mogę już odpowiedzieć na pytanie które sam wcześniej zadałem :) Skrzynia jest po prostu idealna jak na nasze polskie realia. Jest tak dobrana, że daje w miarę dużą elastyczność przy w miarę oszczędnym spalaniu. Mówię oczywiście o jeździe w trasie. W mieście na razie sam nie mogę jeszcze się przestawić z poprzedniego auta :) Przedtem trzeba było np wrzucać już czwórkę a tutaj jeszcze na trójce spokojnie się jedzie :) Co do wypadu za granicę obawiam się, ze jednak piąty bieg może okazać się zbyt krótki. Na pewno będzie to większy komfort niż w Civicu którym do tej pory jeździłem, ale obroty mogą spowodować, ze spalanie będzie wyższe niż by sie można tego było spodziewać. Dużo ludzi zachwala tempomaty. Może to moja subiektywna opinia ale według mnie na autostradzie którą jedzie się przez dłuższy czas jest to wręcz niebezpieczne udogodnienie. Ograniczenie czynności kierowcy tylko do trzymania kierownicy może spowodować że po pewnym czasie staniemy sie senni. Jednak to trzymanie nogi na gazie przynajmniej mi dawało wiele frajdy a do tego powodowało, ze jednak cały czas miałem jeszcze dodatkowe zajęcie które powodowało, ze nie ogarniała mnie senność. Od czasu do czasu sobie przygazowałem, to trochę zwalniałem. Tempomat i automat to chyba zabawka dla amerykanów którzy jedną ręką prowadzą a drugą jedzą hamburgera :)

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

15 mar 2008 06:59

PIOTREK napisał(a): Jednak to trzymanie nogi na gazie przynajmniej mi dawało wiele frajdy a do tego powodowało, ze jednak cały czas miałem jeszcze dodatkowe zajęcie które powodowało, ze nie ogarniała mnie senność. Od czasu do czasu sobie przygazowałem, to trochę zwalniałem.

Kolego, to jestes rzeczywiscie szczesciazem jak od trzymania nogi na gazie nie stajesz sie senny na autostradzie;-) ja usypiam po 200-300km:((
Od trzymania nogi na gazie co najwyzej mi ona cierpnie;-)
Raz mialem nawet kilkusekundowy sen, na szczescie skonczylo sie tylko na strachu...
pozdr.piotr

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

15 mar 2008 09:44

Wczoraj sprawdziłem obroty w mojej kijance - 120km/h - 3200, 140km/h-3800 i jest w środki cichutko:)

AUTOR WĄTKU
danhel
 

17 mar 2008 20:14

no to cichutko to chyba jak radyjko gra.. ;)
ja bym powidział ciszej niż...
bo to cichutko to chyba przesadzone..

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

01 maja 2008 21:14

ja tylko dodam jeszcze ze odcina przy 6500 obr/min :D dzisiaj sprawdzalem :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl