czy ktoś w polsce jest posiadaczem ceeda 2.0 benzyna?!

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

czy ktoś w polsce jest posiadaczem ceeda 2.0 benzyna?!

16 gru 2007 22:22

Nic jak dotąd nie znalazłem o tym silniku.. ciekawe, czy on wogóle jest dostępny, czy tylko go dodali, żeby zapełnić stronę w ulotce.
Dopłata do 1.6 jest w granicach rozsądku w porównaniu z innymi markami, silnik z opisu jest nowoczesny itd.. czy pokolenie benzyniaków już wyginęło zupełnie?! cały czas to CRDI, CRDI ble, ble.. czy ktoś jednak skusił się na porządną dawkę etyliny?
pozdrawiam

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

16 gru 2007 22:44

na forum ma to chyba 1 osoba. Generalnie malo tego modelu sie sprzedaje.

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

16 gru 2007 22:44

Co gorsza nie ma chyba żadnych aut testowych, żeby sprawdzić w działaniu ten silnik. Poza tym on lubi sobie jednak sporawo wypić benzynki.
Nie ma chyba też żadnych testów w prasie.
Ten silnik to zdaje się jakaś wielka niewiadoma.
Wygląda, że 1.6 CRDI, 1.6 i 1.4 PB to standard. Kilka 2.0 CRDi się znjadzie, ale 2.0 w benzynie chyba mie ma na forum żadnego... :?

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

no właśnie

16 gru 2007 23:05

dziwne to trochę, bo jednak w innych markach jakieś 10, 15 % aut to benzynki 1.8/ 2.0 ok. 140HP. Może generalnie kię nie kupuje się "wypasionych" tylko standardowe, ale jednak dużo ludzi dopłaca do ESP, szyberdachów, czujników, a nikt się nie zdecyduje zamiast tego na porządną benzynkę?
smutne to smutne..

AUTOR WĄTKU
less
 

16 gru 2007 23:46

gbear napisał(a):na forum ma to chyba 1 osoba. Generalnie malo tego modelu sie sprzedaje.

pzdr


Trzeba pamiętać, że nasza kochana Policja zakupiła ponad 100 sztók 2-litrowych benzynek clapping

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

chyba nie

16 gru 2007 23:50

less napisał(a):
gbear napisał(a):na forum ma to chyba 1 osoba. Generalnie malo tego modelu sie sprzedaje.

pzdr


Trzeba pamiętać, że nasza kochana Policja zakupiła ponad 100 sztók 2-litrowych benzynek clapping

głowy sobie nie dam uciąć, ale wydaje mi się, że oni kupili 2.0 crdi..
może trzeba zasięgnąć opinii u kuzyna hyundaia..

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: chyba nie

17 gru 2007 00:00

kawanagila napisał(a):
less napisał(a):
gbear napisał(a):na forum ma to chyba 1 osoba. Generalnie malo tego modelu sie sprzedaje.

pzdr


Trzeba pamiętać, że nasza kochana Policja zakupiła ponad 100 sztók 2-litrowych benzynek clapping

głowy sobie nie dam uciąć, ale wydaje mi się, że oni kupili 2.0 crdi..
może trzeba zasięgnąć opinii u kuzyna hyundaia..


Słusznie clapping - mój błąd :cry: - wzięli 2.0 ale CRDi

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

Re: no właśnie

17 gru 2007 07:47

kawanagila napisał(a):dziwne to trochę, bo jednak w innych markach jakieś 10, 15 % aut to benzynki 1.8/ 2.0 ok. 140HP. Może generalnie kię nie kupuje się "wypasionych" tylko standardowe, ale jednak dużo ludzi dopłaca do ESP, szyberdachów, czujników, a nikt się nie zdecyduje zamiast tego na porządną benzynkę?
smutne to smutne..


Co do doplacania do ESP to ja na prawde uwazam ze lepiej miec 1,6 i ESP niz 2.0 i nie miec ESP. I to dlatego ze nie kazdy jest rajdowym kierowca a esp jak wynika z badan EURONCAP bardzo sie przydaje. Polecam lekture na stronie http://www.motofakty.pl/artykul/esp_w_standardzie.html
http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/esp-w-kazdym-aucie,906632

AUTOR WĄTKU
szyszek
 

17 gru 2007 07:49

1.4 i 1.6 to praktycznie bliźniacze jednostki a 2.0 to zupełnie inna bajka - w tym silniku jest pasek a nie łańcuszek rozrządu

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

17 gru 2007 11:28

Ja mam prawie 2,0 benzynę - brakuje tylko 0,6 ... :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
H3andR
 

01 sty 2008 23:47

ByÂł test w "Auto ÂŚwiat" z 26 listopada 2007, dot. Cee'd SW 2.0. Jest na stronach KMP: http://www.kia.pl/onas/prasa_ceedSW.htm OsobiÂście trochĂŞ ÂżaÂłujĂŞ Âże nie wybraÂłem 1.6 a nie 2.0

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

02 sty 2008 00:46

Mnie tylko dziwi czemu 2.0 benzyna ma 5 biegową skrzynię, a 2.0 diesel ma już 6 biegową. Wg mnie różnica i wyższość skrzyni 6 biegowej jest dostrzegalna i warta małego grzechu...

AUTOR WĄTKU
less
 

02 sty 2008 22:12

Gaj napisał(a):Mnie tylko dziwi czemu 2.0 benzyna ma 5 biegową skrzynię, a 2.0 diesel ma już 6 biegową. Wg mnie różnica i wyższość skrzyni 6 biegowej jest dostrzegalna i warta małego grzechu...

A mnie to wcale nie dziwi. Diesle mają znacznie mniejszy zakres użytecznych obrotów niż benzyna

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl