Kia Proceed GT'21

AUTOR WĄTKU
Flexxibleone
Przedszkolak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 lut 2022 18:09
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 250KM
2021, GT

Kia Proceed GT'21

16 mar 2022 09:20

Witajcie! 8-)
Auto zakupiłem 29.03.2021 r. , Silnik 1.6 T-GDI 7 DCT , jeśli chodzi o wyposażenie to posiada wszystkie pakiety oprócz panoramy.
Poniżej lista rzeczy, które do tej pory zostały zrobione w samochodzie od momentu zakupu:
-Ceramika na całe auto - trwałość powłoki ok. 3 lata.
-Przyciemnione lampy przód/tył , przyciemnione szyby tylne, oklejony dach na czarny połysk wraz z płetwą rekina,
-oklejone manetki zmiany biegów, oklejenia auta we wzór (te szalone trójkąty) -z początkiem kwietnia auto idzie na zmianę koloru wraz z pełnym dechromingiem (clean look) + położenie ceramiki na folię
-Komplet sprężyn usztywniających i obniżających auto - Eibach Pro Kit ( w planach gwint zależności jak wysoko będzie stało po założeniu felg)
-Dolot powietrza , customowy TIP 90 mm.
-Filtr powietrza - Pipercross (90 mm stożek)
-Intercooler Fmic - wymiary 550/140/65 wyjście i wejście 2,25"
-Wydech - 4x76 mm (3") , pełen przelot, wycięty gpf, zrobiony downpipe, wstawiony rezonator, ostatni tłumik będzie zastąpiony w kwietniu (tzw. baranek).
-Program na zwiększenie mocy - oryginalnie wyszło 214 km (mimo zamontowanego już wtedy intercoolera , który został źle poskładany, w wielu miejscach obcinał przepływ powietrza i czterokrotnie rozsadziło nieumiejętnie poskładane rury do IC.. )
- 247 km i 352 nm plus odblokowane popsy - auto ponowne strojenie będzie miało w kwietniu
-Dokładki z maxtona - kpl. oprócz lotki na dach i przedniego ( odleciał na autostradzie) - ten zestaw mam do dnia dzisiejszego, od 14.03 auto jest u WCustoms na montaż customowych dokładek.
-wlatuje również nowe koło, Alurims AR001 19' 8.5J z oponami Vredestein.
To chyba tyle z modyfikacji . Będę aktualizował temat, i mam nadzieję do zobaczenia na zlotach :drinkingcheers:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Kia Proceed GT'21

16 mar 2022 14:14

Piękne Prosię :spoko: :spoko:

Wydech mi kompletnie nie leży wizualnie, ale to Tobie ma się podobać :) Zresztą chyba pójdzie do zmiany z tego co piszesz?
Fajne grafiki i przyciemnienia :spoko:

Dasz namiar na te białe naklejki z nowym logo Kia? Czy sam robiłeś?
Obrazek

lobo
Asystent Kierownika
 
Posty: 223
Dołączył(a): 17 cze 2017 17:07
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 Brak, 1,6 T-GDI Pb 204KM
2021, XL+PRE+AEB+PNS

Re: Kia Proceed GT'21

16 mar 2022 15:02

Zacne mody. Bardzo chętnie poczytam opisy dalszych (modów) oraz informacje jak się sprawuje taki "setup".

Mam do Ciebie 3 pytania:
1. Ile kilometrów przejechałeś od zrobienia programu?
2. Jak sprawuje się 7DCT po podniesieniu momentu obrotowego do 352Nm?
3. Czy możesz wstawić wykres z hamowni? (najbardziej interesuje mnie przebieg momentu obrotowego)

AUTOR WĄTKU
Flexxibleone
Przedszkolak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 lut 2022 18:09
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 250KM
2021, GT

Re: Kia Proceed GT'21

16 mar 2022 19:52

Mam do Ciebie 3 pytania:
1. Ile kilometrów przejechałeś od zrobienia programu?


Ad. 1 auto podniesienie mocy miało zrobione przy przebiegu ok. 20 k km od nowości. Jak do tej pory bez problemu jeździ :D nie licząc rozerwanego katalizatora ( rozsadziło od strzałów), który wpadł do gpf, zatykając go, przez co zmuszony byłem do wycięcia resztek kata i całego gpfa. :D Tyle, że to było ryzyko, na które byłem gotowy przy programowaniu auta. Auto do tej pory przejechało 47 k km czyli zrobiłem nim po modyfikacji silnika ponad 25 k km . Z tym, że seerwis olejowy robię co 7 k km.

2. Jak sprawuje się 7DCT po podniesieniu momentu obrotowego do 352Nm?[/quote

Ad. 2 Skrzynia dużo lepiej reaguje, auto stało się żwawsze , lag skrzyni zanikł, oczywiście mówimy o jeździe w trybie sport, bo jak wiadomo na normalu się nie da jeździć :D za szybko zmienia biegi no i za cicho :D

3. Czy możesz wstawić wykres z hamowni? (najbardziej interesuje mnie przebieg momentu obrotowego)


Ad.3 wstawię tylko zrobię ładny skan bo niestety ale mam tylko poniższe zdjęcie:

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Flexxibleone
Przedszkolak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 lut 2022 18:09
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 250KM
2021, GT

Re: Kia Proceed GT'21

16 mar 2022 19:55

vonski napisał(a):Piękne Prosię :spoko: :spoko:

Wydech mi kompletnie nie leży wizualnie, ale to Tobie ma się podobać :) Zresztą chyba pójdzie do zmiany z tego co piszesz?
Fajne grafiki i przyciemnienia :spoko:

Dasz namiar na te białe naklejki z nowym logo Kia? Czy sam robiłeś?



Dzięki :D

Wydech nie pasuje, bo trzeba było wyrzucić oryginalne atrapy , dlatego zdecydowałem się na bardziej indywidualne podejście jeśli chodzi właśnie o dokładki, by to wszystko razem się zgrywało stąd decyzja na customowy dyfuzor :) Co do naklejek podesłałem na PW :D

lobo
Asystent Kierownika
 
Posty: 223
Dołączył(a): 17 cze 2017 17:07
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 Brak, 1,6 T-GDI Pb 204KM
2021, XL+PRE+AEB+PNS

Re: Kia Proceed GT'21

17 mar 2022 08:50

Dzięki za odpowiedź na moje pytania i wstawienie wykresu!

Naczytałem się o 7DCT, że nie jest zbyt trwałe. Choć czytałem też, że skrzynia dostała mocniejsze sprzęgła jakiś czas temu (chyba od przełomu roku 2019/2020). Z Twojego opisu wynika, że robisz sporo km, a jednak wszystko jest OK (oprócz katalizatora :) ). Trzymam kciuki żeby dalej tak było! :)

Avatar użytkownika
marcin255
Dyrektor
 
Posty: 756
Dołączył(a): 23 kwi 2017 17:28
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 Pb 225KM
2017, GT

Re: Kia Proceed GT'21

20 mar 2022 07:17

Fajne mody .
SPRZEDAM
KIA Cee'd 1.6 T-GDI GT Red
225 KM 331 Nm

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kia Proceed GT'21

22 mar 2022 00:03

Ło kuriwisnnnn!!! Aleś odleciał! Szacun... Poza wydechem wizualnie robi robotę, ale z tym przyciemnianiem lamp to wiesz.. ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Flexxibleone
Przedszkolak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 lut 2022 18:09
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 250KM
2021, GT

Re: Kia Proceed GT'21

05 kwi 2022 07:27

No to robimy mały update :biggrin:

Auto odebrane z dokładek, 28.03.2022 zawiozłem na wymianę kół wleciał już letni zestaw :icon_biggrin: Parametry alufelg : 19x8,5 J ET 42 w kolorze Gloss Black model Alurims AR001

Obrazek

Obrazek

Następnie auto zawiozłem do znajomego by zacząć racę nad oklejaniem auta :icon_biggrin:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podczas prac demontażowych natknąłem się na coś takiego :

Obrazek

Obrazek

Ilość syfu jaki zebrały moje progi jest nie do wyobrażenia, auto ma rok czasu i może dużo najechane bo 50 k km ale żeby wozić dodatkowy ładunek w postaci ok. 3kg ziemi :szok: bo progi są otwarte od wewnątrz i stąd ta ilość marasu :evil:

Jak na razie auto jest oklejane w przyszłym tygodniu jadę na dokończenie wydechu :smile:

Pozdro! :drinks:

Powrót do Pochwal się swoją Kia cee'd :D
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl