Kia Ceed Phev

AUTOR WĄTKU
Foto-Reflex
 

Kia Ceed Phev

16 mar 2021 12:34

Od trzech tygodni użytkuje Kia Ceed Phev i mam pytanie jak inni oceniają ten samochód

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Kia Ceed Phev

16 mar 2021 15:09

A jak Ty go oceniasz? :)

AUTOR WĄTKU
Foto-Reflex
 

Re: Kia Ceed Phev

16 mar 2021 21:40

Zrobiłem 1600 km w trzy tygodnie róznym trybem jazdy i srednie spalanie w zimie mam na poziomie 3,6 litra

AUTOR WĄTKU
Arek
 

Kia Ceed Phev

03 lis 2021 17:09

Od sierpnia zrobiłem swoim 5,5 tys. Średnie zużycie od początku to 2,1l.
Auto ok, ale w porównaniu do podobnej wielkości hybryd toyoty to pod maską istny ścisk (kto dziś używa jeszcze pasków klinowych?). Za to w kabinie sporo więcej miejsca.
Przydałoby się ogrzewanie na odwróconej klimatyzacji (pompa ciepła), a tak spalinówka robi za piec CO i daje się we znaki średniemu zużyciu benzyny na krótkich dystansach.
Może by tak zamontować choć podgrzewacz elektryczny (230V) płynu chłodniczego z programowaniem grzania?
Słabo działa tempomat (zużywa 20% więcej energii niż tak sama jazda "manualna"). Dobiłem się już do KIA Polska i odpowiedzieli, komputer diagnostyczny błędu nie znajduje - czyli taką już mają wrodzoną charakterystykę pożerania energii w trybie tempomatu - dlatego nie używam - szkoda, że wydałem na to ekstra kasę. Spróbuję jeszcze popytać o to w centrali.
Fajnie, że można mocno ściemnić wewnętrzne podświetlanie przyrządów bo za miastem w nocy dużo lepiej widać co na zewnątrz. Może by ktoś podał pomysł na całkowite wyłączenie podświetlania zegarów analogowych?

Powrót do Pochwal się swoją Kia cee'd :D
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl